Gość: gość Re: Sejmowa komisja kultury spierała się o profan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.13, 17:21 Liberał zawsze będzie walczył z Kościołem Katolickim ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Komisja nie potępiła profanacji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.01.13, 18:53 Komisja nie potępiła profanacji Małgorzata Pabis Share on emailShare on facebookShare on twitterMore Sharing Services Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu odrzuciła wczoraj projekt uchwały potępiającej akt profanacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Za odrzuceniem projektu uchwały głosowało 12 posłów, 9 było przeciw. Ostateczną decyzję w sprawie projektu podejmie Sejm. Do próby zniszczenia Jasnogórskiej Ikony doszło 9 grudnia ubiegłego roku. Wyrazy potępienia dla tego aktu profanacji popłynęły ze strony bardzo wielu ruchów i organizacji. W całym kraju rozpoczęły się też modlitwy ekspiacyjne. Niestety, zabrakło wyrazów zdecydowanego potępienia ze strony rządu i prezydenta. Czy Sejm także zawiedzie? Wczorajsze obrady sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu nie napawają optymizmem. Chociaż w przygotowanym przez posłów PiS projekcie uchwały podkreślone zostało, że „bezprecedensowy akt wandalizmu musi zostać surowo potępiony”, nie uzyskał on większości w czasie głosowania. – Pan poseł Szymon Giżyński (PiS) zaproponował bardzo ważny projekt uchwały, który potępiałby ten haniebny akt dokonany na Jasnej Górze w ubiegłym roku, to niebywałe wydarzenie, jakiego nie było od setek lat. Nasza inicjatywa spotkała się jednak z ogromną agresją posłów PO i RP, którzy wspólnie zagłosowali przeciwko niemu, choć niektórzy z nich sami mówili, że jest to czyn godny potępienia – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” poseł Jan Dziedziczak. W projekcie, który przygotowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości, wezwano do zaprzestania ataków na Kościół katolicki i jego wiernych. „Nie może być i nie będzie nigdy zgody na niszczenie najważniejszych dla Polaków relikwii i symboli, na których opiera się nasza narodowa tożsamość” – czytamy w nim. Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO), przewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, zaproponowała wykreślenie z projektu uchwały akapitu, który mówi o tym, że „to wydarzenie wpisuje się w ciąg licznych objawów agresji wobec Kościoła katolickiego”, a także, że „bolesny akt profanacji Cudownego Obrazu poprzedziły próby usuwania znaku Krzyża Świętego z przestrzeni publicznej, znieważanie Biblii, próby rugowania nauki religii ze szkół czy ograniczanie funkcjonowania mediów katolickich”. Także Jarosław Katulski (PO) nie zgodził się z treścią projektu uchwały, bo nie dostrzegł dotychczas „licznych objawów agresji wobec Kościoła katolickiego”. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie zgodzili się na proponowane przez PO zmiany. Komentując środowe wystąpienia posłów oraz samo głosowanie w komisji, poseł Szymon Giżyński wyraził ubolewanie, że dla większości parlamentarnej akt profanacji Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej jest czymś obojętnym. – Może dziwić fakt, że posłowie nie dostrzegają tej walki, jaka dziś toczy się wobec Kościoła katolickiego. Jeśli tego nie dostrzegają, to może dlatego, że nie chcą dostrzegać, a może dlatego, że sami się w nią wpisują – zastanawia się poseł Giżyński w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. Odpowiedz Link Zgłoś
ador43 Re: Komisja nie potępiła profanacji 14.03.13, 10:50 Zbrodniczy wzgledem Narodu Polski kosciol katolicki sam sie eliminuje ,wcale nie trzeba go oskarzac ,potrzeba tylko przypominac jego niecne,zbrodnicze wzgledem Narodu Polski czyny.Kosciol katolicki sprzedal nas zaborcom,szpiegowal przeciwko nam na rzecz germanskich i ruskich zaborcow. 123 lata potepial kazde narodowe powstanie,nakazywal z ambon posluszenstwo zaborcom,ekskomunikowal i potepial powstancow.Czy to malo zeby mu nie wierzyc Pani Malgorzato.Kiedy mowia slowo OJCZYZNA w odniesieniu do Polski to w swietle najnowszych poczynan ci zbrodniarze rozszarpuja Polske na kawalki.Jak pani zapewne wie nie mamy nic do powiedzenia w sprawie tej ziemi jaka zajmuja bo ta podlega watykanowi.Czy to jest atak na kosciol,nie to sa fakty.Mamy 800,000 glodnych w szkolach dzieci bez cieplego posilku ,wie Pani dlaczego?.Dlatego ze gminy musza finansowac miliardami nauczanie religi w przedszkolach i szkolach mimo tego ze konkordat tego nie gwaratuje .Smacznego klechy.Kiedys mialem okazje sluchac dydycza na Jasne Gorze,wymienial wszystkie nieszczescia jakie spotkaly nasz Narod ,mowil tez o modlach do obrazu z prosba o pomoc i co Pani Malgorzato,jak tu wierzyc skoro naipierw Polske sprzedali a potem prosili o pomc modlami .Hipokryzja ktorej nawet ten obraz nie mogl zniesc i nie pomogl.Teraz tez pod tym obrazem zbrodniczy wzgledem Narodu Polski kosciol katolicki modli sie o WOLNA OJCZYZNE,to znaczy co ,nawoluja do WOJNY w imie zyda prezesa,ktorego celem jest zniewolenie Narodu na wzor panstwa zydowskiego.Czy to wg Pani jest atak na kosciol.Oczywiscie, ten czyn trzeba potepic ale tylko jako chec uszkodzenia dziela sztuki bo ta reszta to legenda.Taka sama zreszta jak to ze obraz ten plakal zywymi lzami ,okazalo sie ze paulini wezykami doprowadzili tam wode.To na tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
kicha3 Profanacją jest to: 24.01.13, 19:27 gdy mieszkańcy Mordoru nabierają ludzi na cuda w zamian za kasę,twierdząc że to dla bozi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kicha Re: Profanacją jest to: IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.13, 19:43 www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SIElov6r9Hc#at=31tu kolejny przykład.Bu ha ha. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Swiecki To jest Państwo Świeckie! IP: *.adsl.inetia.pl 24.01.13, 19:46 to skanadal,że w ogóle takie spory mają miejsce w ośrodku władzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Biskup_Wolski Re: To NIE jest Państwo Świeckie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.13, 21:09 W wyznaniowym państwie, w którym 80% parlamentarzystów to mentalni ministranci, to nic dziwnego. Odpowiedz Link Zgłoś
sweet_sensi Re: To NIE jest Państwo Świeckie! 14.03.13, 10:47 Gość portalu: Biskup_Wolski napisał(a): > W wyznaniowym państwie, w którym 80% parlamentarzystów to mentalni ministranci > , to nic dziwnego. Mentalni ministranci, podoba mi się to określenie :D Mówienie o atakach na kościół i wierzących w kraju gdzie stanowią oni ponoć 95% społeczeństwa jest trochę dziwne Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Biskup_Wolski Kiedyś kleru pies - to był AWS... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.13, 21:15 ale PiSiarniana sfora go przebiła. Dla obrony swego watykańskiego pana przebiją każde dno głupoty, kłamstwa i upodlenia: "...w przygotowanym przez polityków z Prawa i Sprawiedliwości projekcie pojawiło się wezwanie do zaprzestania ataków na Kościół oraz wiernych." A kto ich atakuje, durna, zakłamana zgrajo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Kiedyś kleru pies - to był AWS... IP: *.play-internet.pl 24.01.13, 22:13 Jeszcze tego nie zauważyłes ? Odpowiedz Link Zgłoś
koyod Re: biskup_wolski 25.01.13, 06:24 Pytasz A kto ich atakuje? i od razu wpisujesz inwektywy. Nie wiesz co czynisz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Biskup_Wolski Re: koyod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.13, 12:01 To nie inwektywy - to sama prawda i nazwanie po imieniu służących urzędnikom obcego państwa zakłamanych cyników, z rozmysłem wciskających kit o rzekomych "prześladowaniach" - w wyznaniowym państwie, gdzie nikt nikomu do kościołów chodzić nie zabrania, a rozpolitykowany, upasiony na pieniądzach podatnika kler ma status świętej krowy i jeszcze obłudnie krzyczy, że mu źle... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: franek Re: koyod IP: 79.162.132.* 03.02.13, 15:01 kolejna obrona Częstochowy chociaż ta pierwotna jest tylko sienkiewiczowskim mitem Odpowiedz Link Zgłoś
ador43 Sejmowa komisja kultury spierała się o profanac... 14.03.13, 09:53 I cale szczescie ze w tej komisji sa ludzie ktorzy przeciwstawiaja sie tej koscielnej demagogi jaka uprawia PiS.Zaklamane bydlo pisowskie nawet diabla by zaangazowalo byle tylko dorwac sie do koryta , tylko o to im chodzi.Na szczescie mielismy mozliwosc poznania tych rzadow wzorujacych sie na rezymieizraelskim i podziekowalismy tym oszolomom ,mysle ze na zawssze.Polaczenie zydai bolszewii to najniebezpieczniejsza mieszanka.Takie wlasnie wychowanie dzieki mamusi i rajmundowi wywindowalo kurdupli,na szczescie dla nas przejzelismy na oczy i moga byc tylko w opozycji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Re: Sejmowa komisja kultury spierała się o profan IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.13, 10:57 Jak widać Polska to budzący się z fikcji naród. Jest nadzieja na lepsze jutro. Tylko kraj wolny od wpływów religijnych może być niepodległy. Odpowiedz Link Zgłoś