Dodaj do ulubionych

Telewizja pod klasztorem

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.05, 20:57
Nareście
Obserwuj wątek
    • Gość: Zenek Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.02.05, 21:05
      po prostu - telewizja liczy tu na zysk

      dziwne jest to, że kiedy wielkie uroczystości Maryjne na Jasnej Górze się
      odbywają - to ich nie ma - masońska polskojęzyczna tv

      pozostawiam to bez komentarza
    • bezrobotny55 Re: Telewizja pod klasztorem 17.02.05, 00:02
      Może Szwedom uda sie upolować Wronę!
      • Gość: I.LEŚNIKOWSKI Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.czestochowa.um.gov.pl / *.um.gov.pl 17.02.05, 16:06
        To Wrona sprowadził Szwedów na uroczystości - jest Pan "nie w temacie".

        IL
        • Gość: luk Re: Telewizja pod klasztorem IP: 212.130.22.* 17.02.05, 16:13
          nie bedzie troche glupio strzelac do gosci z dziala?:))
          • Gość: medalikarz Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.05, 14:55
            Wszycy ktorzy mówią o dzielnych obrońcach Jasnej Góry i jego przeorze opieraja
            się na powieści H. Sienkiewicza Potop . A prawda historyczna jest całkiem inna
            naukowcy ją znają co to była za "obrona" J .G. ale otym głośno się nie mówi
            bo mitów się nie obala a zdrajców Ojczyzny uważa się za bohaterów.I te tuzy ,
            rodzina Pospieszalskich a jak że z gwiazdą TV"Puls" Janem ,natchnionym jak
            kwoka gadajacy jak katarynka {wolałem gdy grał bo jest dobrym muzykiem ]a
            został miernotą telewizyjną.Teraz przykro słuchać gdy politycy żle się o
            chłopaku z ul. Augustyna ktory wychował się i mieszkał na plebani kościoła
            św .Barbary wyrażają. Pani Nina T .toteż swoim blaskiem przyćmi az się boje
            wypisywa kogo, Ona będzie królową tego "cyrku" będzie błyszczeć aż oczy bedą
            boleć od patrzenia.Jasna Góra mitow nie obala i swoich pieniążków na bzdety nie
            wyłoży więc k...a komu to potrzebne gdy ludzie nie mają pracy ,chleba a Miasto
            z panem W. wyłożą szmalec z naszych podatków .Cżęstochowę można promować bez J
            G i z J G i gó.. to pomoże naszemu miastu. 12 wrzesnia trzeba wziąść urlop i z
            pieprzeć na kilka dni na grzyby może bedą?
            • Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 15:19
              Przy takim sposobie myslenia jak Twoj rzeczywiscie za iles tam lat Czestochowe
              beda porastaly lasy i mieszkancy np. Herbow beda jezdzic tutaj na grzyby.

              Na szczescie nie jest to myslenie dominujace.














              • Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 15:20
                Zachecam wszystkich do zarezerwowania sobie dnia 11 wrzesnia - naprawde warto
                bedzie byc w tym dniu w naszym miescie.
                • Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 17:06
                  Najważnejsza w tym dniu będzie zapewnie Msza św. na placu.

                  A reszta to już błachy dodatek.
                  • Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 20:13
                    W tym miejscu nawet msza swieta jest troche inna niz gdzie indziej :)))


                    A na powaznie - bedzie to naprawde atrakcyjne widowisko zwiazane z historia
                    Polski.

                    Mialem przyjemnosc ogladac spektakl o sw. Franciszku w wykonaniu naszego Teatru
                    wieczorem na tle Jasnej Gory - niesamowite wrazenie.

                    Czesto jest tak ze ludzie z zewnatrz potarfia lepiej docenic piekno tego
                    miejsca niz wielu Czestohowian. Takie to sa juz paradoksy.

                    • Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 21:11
                      Jasna Góra jest przede wszystkim sanktuarium - miejscem modlitwy.

                      Czy ludzie pielgrzymują tu z Polski i całego świata, aby podziwiać budowlę -
                      nie!!!
                      Przychodzą aby się modlić.

                      A swoje wrażenia, mógłys tu przedstawić nie pod względem artystycznym, lecz
                      duchowym.



                      • mmaly Re: Telewizja pod klasztorem 18.02.05, 21:16
                        Niestety jedno jest w tym niemiłym poście o miescie prawdziwe. Janek Pospieszalski był dobrym muzykiem. Szkoda, że zajął się czymś, na czym się nie zna i w czym wychodzi na miernotę.
                      • Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 22:08
                        Jasna Gora jest tez w duzej mierze wspanialym zabytkiem historycznym, zwiazanym
                        nierozerwalnie z historia Polski, miejscem gdzie jesli sie chce mozna naprawde
                        wiele zobaczyc - za kazdym razem cos nowego.

                        To swojego rodzaju muzeum na najwyzszym poziomie.

                        Spedzilem ostatnio 4 dni w Amsterdamie. Nie bede pisal o przyslowiowym
                        skapstwie Holendrow :))), ale napisze o jednym - o tym jakie tlumy wala w
                        sobote i niedziele do muzeow.

                        Jeden z organizatorow tej konferencji w Amsterdamie byl w Czestochowie i byl
                        pod wrazeniem naszego miasta - z pewnosci glownie Jasnej Gory jako czegos
                        niepowtarzalnego wlasnie z pinktu widzenia architektury, sztuki, pamiatek
                        historii.





                        • Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 22:34
                          no dobra - Tobie tylko Jasna Góra kojarzy się z architekturą, historią ... i na
                          tym koniec.

                          Zastanawiałes się może kiedyś, dzięki komu istnieje Jasna Góra?
                          Gdyby nie było na tym miejscu znaku Najświętszej Maryi Panny, to byłaby to
                          zwykła góra. A tak to dzięki pielgrzymom i ich ofiarności powstało to wspaniałe
                          saktuarium (a jakie były Twoje ofiary?)

                          Apropo telewizji: TVP tylko raz do roku transmituje Mszę św z Jasnej Góry
                          (dożynki), natomiast TV TRWAM codziennie transmituje Apel Jasnogórski i liczne
                          wielkie uroczystości Maryjne - i nikt wokół tego nie robi szumu.
                          A jak TVP ma przyjechać (by jakiś tam pokaz salw armatnich itp. pokazać) to
                          trzeba pół roku wprzód zareklamować - a może i bilety wstępu wprowadzić. A
                          później pochwały "wielebna" Nina T. zbiera - i tak za nasz obowiązkowy
                          abonamnet.
                          • Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 22:47
                            Jasna Gora kojarzy mi sie nie tylko z architektura, historia itd

                            Ale jak ktos pisze ze w tym akurat w tym dniu najwazniejsza bedzie msza swieta
                            a reszta to bedzie tylko blachy doadatek, to znaczy ze nie rozumie czym jest
                            naprawde Jasna Gora.

                            JG zawiera w sobie te dwie strony, dlatego upomnialem sie o te strone o ktorej
                            zapomniales.

                            • Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 22:51
                              Dla KATOLIKA najważniesza jest Msza św.

                              Wydaje mi się, że na lekcjach religii nie uważałeś....
                          • Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 22:49
                            Akurat w tym dniu bohaterka bedzie

                            Historia Polski.

                            • Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 22:51
                              ... no i nasze miasto - Czestochowa.
                              • Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 22:59
                                ja i tak wolę oglądać TV TRWAM
                                niż oblicze Niny w TVP.
                                • Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 23:12
                                  A ja mimo wszystko wole Nine niz Rydzyka :))
                                  • Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 23:21
                                    czym Tobie on zawinił?
                                    co Ci ukradał?
                                    jaką krzywdę Tobie dokonał?

                                    oglądam TV TRWAM dzięki jego staraniom. Mam możliwość uczestniczenia na żywo w
                                    Apelu Jasnogórskim o 21.00 . TRWAM jest za darmo - nawet w internecie
                                    mms://195.94.205.211/Trwam . Niestety ta Twoja Nina nie umożliwi takiej
                                    transmisji bezpośredniej z Częstochowy...
                                    • Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 23:35
                                      To nie to forum zeby dyskutowac o polityce itd. To forum miejskie i poza
                                      miejskie sprawy nie zamierzam generalnie wychodzic.

                                      Ale nie zgadzam sie z tym calym sporzeniem na Polske i swiat, ktore
                                      reprezentuje ojciec Rydzyk i LPR Giertycha.
                                      • Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 23:42
                                        facet - sam schodzisz na politykę

                                        rozmawiamy o telewizji

                                        o tym, że wielka Nina będzie hucznie transmitować, i przy okazji zarobi wielką
                                        kasiorę z tej imprezki, bo i sponsorów (typu Kulczyk) będzie sporo.
                                        • Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 23:55
                                          Wazne ze zyska na tym miasto (promocja, goscie itd.) a i tez sami mieszkancy -
                                          im tez sie cos nalezy z tego powodu ze JG jest w Czestochowie.
                                          • Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.05, 00:06
                                            czy ZYSK kojarzy sie tylko kasą?

                                            pamiętam to biadolenie po wizytach papieża, ile to śmieci, ile policji itp.

                                            Jestem dumny, że mieszkam w Czestochowie, w mieście w którym mieszka Maryja na
                                            Jasnej Górze. I żadnego zysku materialnego z tego nie chcę.

                                            A jak świeccy organizatorzy chcą zarobić kasiorę to niech sobie zrobą pod
                                            ratuszę imprezę i niech ściągają sponsorów z wielkimi reklamami.
                                            • Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 19.02.05, 00:18
                                              za duzo kojarzy Ci sie z kasa :))

                                              Ja pisalem zyska (nie uzylem slowa zysk nawet) - nie obowiazkowo tylko w formie
                                              materialnej.

                                              Ale rzeczywiscie bez "kasy" trudno jest istniec i najlpiej zrozumieli to ocowie
                                              paulini i inni duchowni :)) Ojciec Rydzyk jest tutaj zreszta absolutnym liderem
                                              przedsiebiorczosci i wyzyskiwania naiwnosci innych.

                                              Dlaczego wiec tym razem nie mialoby tez zyskac nasze miasto ?

                                              Zreszta tym razem miasto i JG wystepuja razem - i to jest zreszta ok.
                                              • Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.05, 00:32
                                                piszesz o naiwności ludzi.
                                                krótko - każdy daje tam, gdzie chce, nikt nikogo nie zmusza.

                                                pewnie wiele szmalu wydałeś na różne "imprezy kuluralne", a o ofiarze na
                                                sanktuarium pewnie zapomniałeś - a wiele "pyskujesz" na księży.
                                                • Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 19.02.05, 00:44
                                                  Zeszlismy na sprawy poza meritum.

                                                  Dla mnie wazne jest ze w tym dniu powinna zyskac (w roznym sensie) nie tylko JG
                                                  i nie przede wszystkim JG, ale glownie Czestochowa i jej mieszkancy. Oczywiscie
                                                  rowniez przyjezdni - nie tylko pielgrzymi oczywiscie.

                                                  I dlatego dobzre ze calosc bedzie transmitowana w normalnej ogolnpolskiej
                                                  publicznej Telewizji.

                                                  Dobranoc,
                                                  • Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.05, 00:54
                                                    podsumowując:

                                                    liczą się finanse, gwiazdy telewizyjne, rozrywka na TLE Jasnej Góry.

                                                    Może i Jasną Górę zostawicie w tle, ale MARYJA zawsze będzie promieniować z
                                                    Jasnej Góry i żadna siła zła tego miejsca nie ruszy!!!
                                                  • Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 19.02.05, 00:58
                                                    Dla mnie licza sie przede wszystkim LUDZIE i ten rzeczywisty swiat na ktorym
                                                    zyje.

                                                    I tutaj pewnie nasz swiatopglad sie rozni.
                                • Gość: expertum credere p stop ses IP: cyberglina.ak* / *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 23:19
                                  SESie zagłaskujesz kota na śmierć, no chyba że jesteś kantystą. Otóż jeśli Pan
                                  Jezus zechciał aby wcielenie dokonało się w określonym czasie i miejscu to
                                  znaczy że zbawienie dokonuje sie w określonym kontekście. Także wydarzenie
                                  historiozbawcze jakim jest każda msza św. dokonuje się w pewnej oprawie jaką
                                  tworzą jej uczestnicy wywodzący się z jakiegoś narodu mającego swoją kulturę i
                                  sztukę. Obawiam się że jeśli nie weźmiesz tego pod uwagę kiedyś twoja wiara
                                  pozbawiona fundamentu ludzkiego runie jak ewangeliczny pałac zbudowany na
                                  piasku*. Gratia super naturam elevat.

                                  XXie jeszcze raz chylimy czoło przed Twą głęboką kulturą i wypróbowanym w ogniu
                                  forumowych potyczek humanizmem.

                                  --------------------------------------------------------------------
                                  * czepialskich uspokajam że nie wypaczam w tym miejscu zdrowej egzegezy zgodnie
                                  z którą życie należy budować na Bogu, tak jak dom powinien być zbudowany na Skale.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka