Gość: seat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.05, 20:57 Nareście Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Zenek Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.02.05, 21:05 po prostu - telewizja liczy tu na zysk dziwne jest to, że kiedy wielkie uroczystości Maryjne na Jasnej Górze się odbywają - to ich nie ma - masońska polskojęzyczna tv pozostawiam to bez komentarza Odpowiedz Link Zgłoś
bezrobotny55 Re: Telewizja pod klasztorem 17.02.05, 00:02 Może Szwedom uda sie upolować Wronę! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: I.LEŚNIKOWSKI Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.czestochowa.um.gov.pl / *.um.gov.pl 17.02.05, 16:06 To Wrona sprowadził Szwedów na uroczystości - jest Pan "nie w temacie". IL Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: luk Re: Telewizja pod klasztorem IP: 212.130.22.* 17.02.05, 16:13 nie bedzie troche glupio strzelac do gosci z dziala?:)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: medalikarz Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.05, 14:55 Wszycy ktorzy mówią o dzielnych obrońcach Jasnej Góry i jego przeorze opieraja się na powieści H. Sienkiewicza Potop . A prawda historyczna jest całkiem inna naukowcy ją znają co to była za "obrona" J .G. ale otym głośno się nie mówi bo mitów się nie obala a zdrajców Ojczyzny uważa się za bohaterów.I te tuzy , rodzina Pospieszalskich a jak że z gwiazdą TV"Puls" Janem ,natchnionym jak kwoka gadajacy jak katarynka {wolałem gdy grał bo jest dobrym muzykiem ]a został miernotą telewizyjną.Teraz przykro słuchać gdy politycy żle się o chłopaku z ul. Augustyna ktory wychował się i mieszkał na plebani kościoła św .Barbary wyrażają. Pani Nina T .toteż swoim blaskiem przyćmi az się boje wypisywa kogo, Ona będzie królową tego "cyrku" będzie błyszczeć aż oczy bedą boleć od patrzenia.Jasna Góra mitow nie obala i swoich pieniążków na bzdety nie wyłoży więc k...a komu to potrzebne gdy ludzie nie mają pracy ,chleba a Miasto z panem W. wyłożą szmalec z naszych podatków .Cżęstochowę można promować bez J G i z J G i gó.. to pomoże naszemu miastu. 12 wrzesnia trzeba wziąść urlop i z pieprzeć na kilka dni na grzyby może bedą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 15:19 Przy takim sposobie myslenia jak Twoj rzeczywiscie za iles tam lat Czestochowe beda porastaly lasy i mieszkancy np. Herbow beda jezdzic tutaj na grzyby. Na szczescie nie jest to myslenie dominujace. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 15:20 Zachecam wszystkich do zarezerwowania sobie dnia 11 wrzesnia - naprawde warto bedzie byc w tym dniu w naszym miescie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 17:06 Najważnejsza w tym dniu będzie zapewnie Msza św. na placu. A reszta to już błachy dodatek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 20:13 W tym miejscu nawet msza swieta jest troche inna niz gdzie indziej :))) A na powaznie - bedzie to naprawde atrakcyjne widowisko zwiazane z historia Polski. Mialem przyjemnosc ogladac spektakl o sw. Franciszku w wykonaniu naszego Teatru wieczorem na tle Jasnej Gory - niesamowite wrazenie. Czesto jest tak ze ludzie z zewnatrz potarfia lepiej docenic piekno tego miejsca niz wielu Czestohowian. Takie to sa juz paradoksy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 21:11 Jasna Góra jest przede wszystkim sanktuarium - miejscem modlitwy. Czy ludzie pielgrzymują tu z Polski i całego świata, aby podziwiać budowlę - nie!!! Przychodzą aby się modlić. A swoje wrażenia, mógłys tu przedstawić nie pod względem artystycznym, lecz duchowym. Odpowiedz Link Zgłoś
mmaly Re: Telewizja pod klasztorem 18.02.05, 21:16 Niestety jedno jest w tym niemiłym poście o miescie prawdziwe. Janek Pospieszalski był dobrym muzykiem. Szkoda, że zajął się czymś, na czym się nie zna i w czym wychodzi na miernotę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 22:08 Jasna Gora jest tez w duzej mierze wspanialym zabytkiem historycznym, zwiazanym nierozerwalnie z historia Polski, miejscem gdzie jesli sie chce mozna naprawde wiele zobaczyc - za kazdym razem cos nowego. To swojego rodzaju muzeum na najwyzszym poziomie. Spedzilem ostatnio 4 dni w Amsterdamie. Nie bede pisal o przyslowiowym skapstwie Holendrow :))), ale napisze o jednym - o tym jakie tlumy wala w sobote i niedziele do muzeow. Jeden z organizatorow tej konferencji w Amsterdamie byl w Czestochowie i byl pod wrazeniem naszego miasta - z pewnosci glownie Jasnej Gory jako czegos niepowtarzalnego wlasnie z pinktu widzenia architektury, sztuki, pamiatek historii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 22:34 no dobra - Tobie tylko Jasna Góra kojarzy się z architekturą, historią ... i na tym koniec. Zastanawiałes się może kiedyś, dzięki komu istnieje Jasna Góra? Gdyby nie było na tym miejscu znaku Najświętszej Maryi Panny, to byłaby to zwykła góra. A tak to dzięki pielgrzymom i ich ofiarności powstało to wspaniałe saktuarium (a jakie były Twoje ofiary?) Apropo telewizji: TVP tylko raz do roku transmituje Mszę św z Jasnej Góry (dożynki), natomiast TV TRWAM codziennie transmituje Apel Jasnogórski i liczne wielkie uroczystości Maryjne - i nikt wokół tego nie robi szumu. A jak TVP ma przyjechać (by jakiś tam pokaz salw armatnich itp. pokazać) to trzeba pół roku wprzód zareklamować - a może i bilety wstępu wprowadzić. A później pochwały "wielebna" Nina T. zbiera - i tak za nasz obowiązkowy abonamnet. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 22:47 Jasna Gora kojarzy mi sie nie tylko z architektura, historia itd Ale jak ktos pisze ze w tym akurat w tym dniu najwazniejsza bedzie msza swieta a reszta to bedzie tylko blachy doadatek, to znaczy ze nie rozumie czym jest naprawde Jasna Gora. JG zawiera w sobie te dwie strony, dlatego upomnialem sie o te strone o ktorej zapomniales. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 22:51 Dla KATOLIKA najważniesza jest Msza św. Wydaje mi się, że na lekcjach religii nie uważałeś.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 22:49 Akurat w tym dniu bohaterka bedzie Historia Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 22:51 ... no i nasze miasto - Czestochowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 22:59 ja i tak wolę oglądać TV TRWAM niż oblicze Niny w TVP. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 23:12 A ja mimo wszystko wole Nine niz Rydzyka :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 23:21 czym Tobie on zawinił? co Ci ukradał? jaką krzywdę Tobie dokonał? oglądam TV TRWAM dzięki jego staraniom. Mam możliwość uczestniczenia na żywo w Apelu Jasnogórskim o 21.00 . TRWAM jest za darmo - nawet w internecie mms://195.94.205.211/Trwam . Niestety ta Twoja Nina nie umożliwi takiej transmisji bezpośredniej z Częstochowy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 23:35 To nie to forum zeby dyskutowac o polityce itd. To forum miejskie i poza miejskie sprawy nie zamierzam generalnie wychodzic. Ale nie zgadzam sie z tym calym sporzeniem na Polske i swiat, ktore reprezentuje ojciec Rydzyk i LPR Giertycha. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 23:42 facet - sam schodzisz na politykę rozmawiamy o telewizji o tym, że wielka Nina będzie hucznie transmitować, i przy okazji zarobi wielką kasiorę z tej imprezki, bo i sponsorów (typu Kulczyk) będzie sporo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 18.02.05, 23:55 Wazne ze zyska na tym miasto (promocja, goscie itd.) a i tez sami mieszkancy - im tez sie cos nalezy z tego powodu ze JG jest w Czestochowie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.05, 00:06 czy ZYSK kojarzy sie tylko kasą? pamiętam to biadolenie po wizytach papieża, ile to śmieci, ile policji itp. Jestem dumny, że mieszkam w Czestochowie, w mieście w którym mieszka Maryja na Jasnej Górze. I żadnego zysku materialnego z tego nie chcę. A jak świeccy organizatorzy chcą zarobić kasiorę to niech sobie zrobą pod ratuszę imprezę i niech ściągają sponsorów z wielkimi reklamami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 19.02.05, 00:18 za duzo kojarzy Ci sie z kasa :)) Ja pisalem zyska (nie uzylem slowa zysk nawet) - nie obowiazkowo tylko w formie materialnej. Ale rzeczywiscie bez "kasy" trudno jest istniec i najlpiej zrozumieli to ocowie paulini i inni duchowni :)) Ojciec Rydzyk jest tutaj zreszta absolutnym liderem przedsiebiorczosci i wyzyskiwania naiwnosci innych. Dlaczego wiec tym razem nie mialoby tez zyskac nasze miasto ? Zreszta tym razem miasto i JG wystepuja razem - i to jest zreszta ok. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.05, 00:32 piszesz o naiwności ludzi. krótko - każdy daje tam, gdzie chce, nikt nikogo nie zmusza. pewnie wiele szmalu wydałeś na różne "imprezy kuluralne", a o ofiarze na sanktuarium pewnie zapomniałeś - a wiele "pyskujesz" na księży. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 19.02.05, 00:44 Zeszlismy na sprawy poza meritum. Dla mnie wazne jest ze w tym dniu powinna zyskac (w roznym sensie) nie tylko JG i nie przede wszystkim JG, ale glownie Czestochowa i jej mieszkancy. Oczywiscie rowniez przyjezdni - nie tylko pielgrzymi oczywiscie. I dlatego dobzre ze calosc bedzie transmitowana w normalnej ogolnpolskiej publicznej Telewizji. Dobranoc, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ses Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.05, 00:54 podsumowując: liczą się finanse, gwiazdy telewizyjne, rozrywka na TLE Jasnej Góry. Może i Jasną Górę zostawicie w tle, ale MARYJA zawsze będzie promieniować z Jasnej Góry i żadna siła zła tego miejsca nie ruszy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: Telewizja pod klasztorem IP: *.icis.pcz.pl 19.02.05, 00:58 Dla mnie licza sie przede wszystkim LUDZIE i ten rzeczywisty swiat na ktorym zyje. I tutaj pewnie nasz swiatopglad sie rozni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: expertum credere p stop ses IP: cyberglina.ak* / *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 23:19 SESie zagłaskujesz kota na śmierć, no chyba że jesteś kantystą. Otóż jeśli Pan Jezus zechciał aby wcielenie dokonało się w określonym czasie i miejscu to znaczy że zbawienie dokonuje sie w określonym kontekście. Także wydarzenie historiozbawcze jakim jest każda msza św. dokonuje się w pewnej oprawie jaką tworzą jej uczestnicy wywodzący się z jakiegoś narodu mającego swoją kulturę i sztukę. Obawiam się że jeśli nie weźmiesz tego pod uwagę kiedyś twoja wiara pozbawiona fundamentu ludzkiego runie jak ewangeliczny pałac zbudowany na piasku*. Gratia super naturam elevat. XXie jeszcze raz chylimy czoło przed Twą głęboką kulturą i wypróbowanym w ogniu forumowych potyczek humanizmem. -------------------------------------------------------------------- * czepialskich uspokajam że nie wypaczam w tym miejscu zdrowej egzegezy zgodnie z którą życie należy budować na Bogu, tak jak dom powinien być zbudowany na Skale. Odpowiedz Link Zgłoś