Gość: olo
IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
14.12.06, 22:30
Re: Warto przypomnieć...
Autor: Gość: xx IP: *.icis.pcz.pl
Data: 14.12.06, 22:19 + dodaj do ulubionych wątków
skasujcie post
+ odpowiedz
------------------------------------------------------------------------------
--
W Czestochowie - przy innej skali niz np. w Warszawie czy Katowicach - tez
sie
ostatnio nigdy tyle nie budowalo co ostatnio.
A to ze cos sie zmienilo w nastawieniu inwestorow do Czestochowy, niech
swiadcza:
- Galeria po Merkurym
- wykup terenu na "wyspie" na Galerie Nadwarcianska
- coraz bardziej realna inwestycja w Browarze
- teraz ta duza inwestycja w elektrowni
- Huta tez krok po kroku zmienia swoje oblicze - inwestuje i zwieksza
produkcje
- TRW - najbardziej cieszy mnie Centrum Inzynieryjne i Centrum Finansowe - to
jednak nowa jakosc
Oczywiscie nie wszytsko zostalo zrealizowane i nie mozna jeszcze mowic o
przelomie.
Ale cos sie zmienia w nastawieniu inwestorow do Czestochowy, w rankingach
atrakcyjnosci miasto zaczyna wypadac przyzwoicie. Ja powiem ze nawet takie
rzeczy jak zmieniajace sie centrum miasta tez ma jakis wplyw na to
zainteresowanie - ktos sie moze z tego smiac, ale dobrze wiem ze kapitalisci
tez sa ludzmi.
Oczywiscie nie mozna zasypiac gruszek w popiele i mowic ze jest OK - wciaz
nasze miasto jest na dorobku pod tym wzgledem i nie jest to wciaz sytuacja
odpowiadajaca naszym aspiracjom. Ale ogolna atmosfera i nastawienie
inwestorow
do Czestochowy zaczyna ulegac zmianie - zaczynamy byc dostrzegani.
I na koniec - agresywna, jak piszesz promocja, jest caly zcas niezbedna.