Dodaj do ulubionych

Poczesna na markecie budowlanym nie skończy

06.11.07, 22:48
I dobrze,że w okolicy Istnieje taka miejscowość jak
Poczesna.Pamiętam jak kilka lat temu ktoś chciał budować market na
zaleczu Obi. Wtedy prezydent miasta z zapałem udowadniał,że
inwestycja zmniejszy zatrudnienie w mieście bodaj o 5 osób
i "wybrańcy ludu" przegłosowali, że marketu nie będzie.Oby wokół
miasta było więcej gmin gdzie rządzą ludzie o otwartych głowach,
pozbawieni lęków i fobi. Wtedy inwestor będzie mógł się odwrócić w
kierunku miasta i rządzącym nim pokazać "gest Kozakiewicza".
Obserwuj wątek
    • Gość: bb Re: Poczesna na markecie budowlanym nie skończy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.07, 23:05
      5 osob bez pracy to 5 rodzin bez wystarczajacych pieniedzy... a zarobil by na
      tym jakis zagraniczny inwestor. Tego chcesz?
      • mongolski_terrorysta Re: Poczesna na markecie budowlanym nie skończy 06.11.07, 23:21
        Gość portalu: bb napisał(a):

        > 5 osob bez pracy to 5 rodzin bez wystarczajacych pieniedzy... a zarobil by na
        > tym jakis zagraniczny inwestor. Tego chcesz?


        i kilkuset / może kilka tysiecy/ pracowników w Polsce, wytwarzajacych produkty
        do tego Marketu.Biorąc pod uwage,że kilka częstochowskich firm,jest obecna ze
        swoim towarem w Marketach, nalezy przyjac za pewnik, wzrost zatrudnionych
      • Gość: sin Re: Poczesna na markecie budowlanym nie skończy IP: 83.2.141.* 06.11.07, 23:22
        Super obronca rodziny sie znalazl..Jak zamykali lokale na dk to bylo ok??,bo
        ojciec dyrektor tak powiedzial??..30 lokali x 4 pracownikow to 120 osob, czyli
        120 rodzin do wyzywienia i wtedy nikt sie nie szczypal..

        Ale wracajac do tematu to szczere gratulacje dla wladz Poczesnej ze potrafia
        znalezc inwestora, zalatwic sprawe gruntow i stworzyc kolejne miejsca
        pracy..Pewnie wiekszosc ludzi pracujacych w Auchan to mieszkancy
        Czestochowy..Wiec mozna z tej strony spojrzec, co to za miasto ze ludzie musza
        za praca jezdzic do Poczesnej....
        • Gość: xx Re: Poczesna na markecie budowlanym nie skończy IP: *.icis.pcz.pl 07.11.07, 12:06
          Inwestycje w Poczesnej czy Czestochowie to praktycznie nie ma
          znaczenia. To jeden organizm.

          We Wroclawiu najwieksze inwestycje pzremyslowe lokuja sie nie we
          Wroclawiu lecz pod Wroclawiem.

          Prawda jest taka ze nasz subregion ma o 10 % nizszy dochod na glowe
          mieszkanca niz srednia krajowa. I to glownie "dzieki" otozceniu
          Czestochowy.

          Wiec jesli cos sie dzieje wokol miasta to dzieje sie dla dobra
          calego regionu. Potrzebna jest jeszcze wieksza wspolpraca czy
          konkurencja (to nie ma znaczenia tak naprawde) zeby wykozrsyatac
          tereny pod inwestycje ktorych sila rzeczy najwiecej jest pod
          Czestochowa a nie w Czestochowie.

          Ta tworzona strefa ekonomiczna, ktora na arzie nie dostala poparcia,
          tworzona jest walsnie wspolnie pzrez Czestochowe i Poczesna.

          Wiec jako Czestochwianin ciesze sie z kazdej inwestycji ktora
          powstaje czy w Czestochowie czy pod Czestochowa.

        • Gość: xx Re: Poczesna na markecie budowlanym nie skończy IP: *.icis.pcz.pl 07.11.07, 13:54
          P.S.

          Firma reklamuje zreszta swoj nowy obiekt jako:

          Częstochowski Leroy Merlin - tal jest na stronie :))
          • inna-bajka Pochwała garbatego miernoty 07.11.07, 15:07
            > Prawda jest taka ze nasz subregion ma o 10 % nizszy dochod na glowe
            > mieszkanca niz srednia krajowa
            A wszystko to dzięki tadziowi wronie i jego równym nierobom.
            Wysłać tadzia na Saharę, to piachu zabraknie.
      • romanwat Re: Poczesna na markecie budowlanym nie skończy 06.11.07, 23:31
        Nie chcę. Problem w tym, że te wywody nie były poparte żadnymi
        dowodami.Po prostu Pan prezydent to produkt elektoratu.Inaczej taki
        prezydent jaki elektorat.U nas prezydent klasy Pana Dutkiewicza z
        Wrocławia byłby bez szans. Tylko w tym roku we Wrocławiu oddano trzy
        galerie, u nas od kilku lat nie może powstać jedna. Pojedź proszę do
        Wrocławia i popatrz. Problemem Wrocławia to nie bezrobocie.
        Problemem Wrocławia jest brak rąk do pracy.Podjedź sobie w piątek na
        dworzec w porze przyjazdu Oleńki i zobacz jaki tłum młodych ludzi
        wylega z pociągu. Oni w większości studiują we Wrocławiu na
        porządnych uczelniach. I jak myślisz, ilu z nich po studiach wróci
        tutaj?
        • Gość: jaszczomb jeździłem Oleńką do Warszawy nie Wrocławia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.07, 23:45
          ale raz byłem w piątek na dworcu.
          Z Oleńki wysiadło mi raptem 50 osób.

          W sobotę w południe od strony Warszawy wysiada średnio 200 osób.

          Wielka mi metropolia z Warszawy.
          • Gość: jaszczomb do wszystkich na forum, nie pie..ie o Wrocławiu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.07, 23:51
            bo rzygać mi się chce.

            A i o Krakowie również.

            Są to miasta-mistrozwie w automarketingu i niczym więcej.

            Jakoś takie konurbacja, stolyca, BiTCity, magalopolis(trójmiasto),
            okręg łódzki bronią się same i nie reklamują, bo nie muszą.

            Natomiast Kraków i Wrocław, się reklamują jako och i ach, lae pewnie
            nic nie oferują.

            I proszę mi nie mówić, że nie wiem o czym piszę, bo byłem we
            wszystkich tych aglomeracjach, a w stolicy a wcześniej pod to
            chodziłem do liceum i trochę studiowałem.

            Razem w okręgu warszawkim spędziłem coś koło 7 lat.
            • Gość: jaszczomb a Wrocław niech się odwali od Oleńki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.07, 23:53
              Jeździ tam dopiero od grudnia 2003 roku. To za wcześnie, aby mogli
              sobie ją przypisać, a później to i może podpie..ć jak Włoszczowa
              Kordeckiego.
        • Gość: xx Re: Poczesna na markecie budowlanym nie skończy IP: *.icis.pcz.pl 07.11.07, 11:56
          Wroca jak beda dobre miejsca pracy - z pewnoscia nie wroca do pracy
          w hipermarkietach.

          W Czestochowie miejsc bylejakiej pracy juz nie brakuje - brakuje
          miejsc z dobra placa.

        • Gość: do romanwat Re: Poczesna na markecie budowlanym nie skończy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.07, 16:53
          oj! bardzo się flustrujesz, i wielki kompleks widac, o jakiej
          wielkiej Uczelni Wrocławia mówisz??, bo ja je akurat znam i od 60
          lat to była kuźnia komunistycznej elity!!, kogo i jaka Uczelnie
          wielka w tym mieści emasz na myśli?? konkrety proszę!! a tak na
          marginesie to ta wielka kuźnia "elity" ma swoich na ajd prawie
          wszyscy komuszkowie, a toku myslenia mózgu nie zmienisz::)) komuch
          nasiąknięty ideologią zawsze i do końca zostanie komuchem. Może
          ktoś kiedys te szkody intelelige
    • Gość: celiksik Poczesna na markecie budowlanym nie skończy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.07, 23:55
      Gwarantują najniższe ceny zakupu!!! Nasze zobowiązanie dotyczy produktów
      identycznych z zakupionymi, pełnowartościowych, dostępnych w sprzedaży
      detalicznej w odległości do 10 km od sklepu Leroy Merlin. Boże straszna
      hipokryzja całe 10 km, gdyż najbliższy hipermarket budowlany (castorama)
      oddalony jest o .... 11.2 km. Nie ma co będą straszną konkurencją np dla sklepu
      pana Rycha w Starczy lub temu podobne.
    • Gość: gr1 Poczesna na markecie budowlanym nie skończy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.07, 06:30
      Mogę dodać jeszcze z pewnego źródła, iż AUCHAN zostanie rozbudowany
      o galerię handlową, a w przyszłości o nowy pawilon sklepowy o
      charakterze przemysłowym (AGD). Zatem centrum handlowe faktycznie
      rozrastać się będzie.
      • Gość: jaszczomb galeria handlowa 2017, AGD 2027 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.07, 15:37
        pewnie tak to będzie wyglądać. Ja tam wolę poczekać na EURO będzie
        gdzieś koło 2013 roku i to nie byle gdzie bo w samym Centrum.
    • Gość: zymbok Poczesna na markecie budowlanym nie skończy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.07, 06:55
      To i pewnie kopalnia w Koziegłowach też szybko powstanie- jak
      myślicie ?
      • Gość: jaszczomb jeszcze nie było odwiertów, optymisto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.07, 15:39
        Myślę, że realny jest rok 2050.
    • Gość: Marian Poczesna na markecie budowlanym nie skończy IP: 212.160.172.* 07.11.07, 07:54
      niedobrze się robi.Tutaj tylko frytki,mocherowe berety i
      hipermarkety.Chudy byk by to . . .
      • Gość: koles a wy tylko jęczycie i jęczcie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.07, 08:19
        co nie dobrze ja sie ciesze hehe bo przynajmniej potrafi gmina coś zrobic a w
        częstochowie nic się nie dzieje ha i wole jezdzic na zakupy do auchan niz do
        tesco albo co gorsza reala, real to najdrozszy super i hipermarket w
        częstochowie po 2 i tak regularnie korzystam ze sklepow osiedlowych lub ch
        jagielonczycy bo niemam takiej pojemnej lodowki zeby pomiescic zakupy na caly
        tydzien wiec mozna powiedziec dziele wszystko po polowie zreszta wiekszosc ludzi
        kupuje przewaznie wybrane produkty w takich marketach to nie komuna ze trzeba
        zagarnac wszytko z polki przy ktorej akurat sie stoi bo jutro tego nie bedzie
        wiec biadolenie ze makety powoduja utrate miejsc pracy to bzdura. Ktos kto
        mieszka na polnocy nie bedzie jechal do poczesnej na zakupy bo mu sie to nie
        oplaca chyba ze zabieze 4 sasiadow i podziela sie wydatkami na paliwo hehe . Co
        do miasta częstochowa to z czystym sumieniem mozna by tutaj zamiast miasto
        zastosować WIEŚ nawet niema porządnego sklepu z ciuchami ubierać sie trzeba
        jezdzic na śląsk brawo dla władz miasta i kruka znaczy wrony.
        DZIURA tak MOŻNA kojarzyć TĄ wieś.
        • Gość: xx Re: a wy tylko jęczycie i jęczcie IP: *.icis.pcz.pl 07.11.07, 11:59
          W Czestochowie do konca roku rozpocznie sie budowa tego czego
          naprawde brakuje tutaj - porzadnej Galerii a nie hipermarkietu.

          • inna-bajka WRONA WON !!!!!!!!!!!!!!!!! 07.11.07, 15:12
            hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
            Twój kumpel tadzio Ci to powiedział Iksie ? A może basen, pamiętam ile lat się
            kino budowało, za jego miernej kadencji.
            WRONA WON
            • Gość: jaszczomb kino to się budowało 2 lata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.07, 15:32
              Za kadencji prezydenta.

              A prezydent i tak ma mój głos w przysdzłych wyborach.

              Bardzo dobrze, że nic nie robi, niż jakby miał coś spieprzyć.

              I nie nie jestem pociotkiem prezydenta, ale biorąc pod uwagę pomysły
              na rozwój Częstochowy co niektórych, to ja już wolę jak jest.

              Znajdzie się taki co się wstrzeli w moje preferncje, to ma mój głos,
              ale nie będę podpowiadać, chce być prezydentem to niech poracuje
              główką.

              Aha patent na "marazm" (choc ja tego tak nie odczuwam, jest mimo
              wszystko lepiej niż gorzej) jest już zasteżony przez obecnego
              prezydenta.
              • inna-bajka Re: kino to się budowało 2 lata 07.11.07, 15:38
                Jesu, ale z ciebie niedojda, chyba całe życia nie wyściubiłeś nosa z tej wsi i
                zachwycasz się tą wronią kupą.
                • Gość: jaszczom jak już ci napisałem wolę wronią niż twą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.07, 15:51
                • Gość: +/- Re: kino to się budowało 2 lata IP: *.acn.waw.pl 14.11.07, 16:16
                  inna-bajka napisała:

                  > Jesu, ale z ciebie niedojda, chyba całe życia nie wyściubiłeś nosa z tej wsi i
                  > zachwycasz się tą wronią kupą.

                  za to ty codziennie wyściubiasz i codzienne wracasz
            • Gość: +/- Re: WRONA WON !!!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.acn.waw.pl 14.11.07, 16:17
              > hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
              > ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

              spróbuj tak się zaśmiać w realu. tylko się nie uduś ;-P
          • Gość: zz Doucz sie xx-sie IP: *.multimo.gtsenergis.pl 14.11.07, 19:10
            Doucz sie xx-sie i dowiedz sie jak ekspansja handlu wielkopowierzchniowego w USA
            (m in. Walmart) zniszczyła małe sklepy.
            I odpowiedz proszę na 2 pytania:
            Czy w skali kraju (USA) więcej miejsc pracy powstało dzięki budowie wielkich
            centrów handlowych niż zostało przez nie zniszczonych w małych sklepach ?
            Czy wolałbyś założyć swój sklepik handlujący np. kafelkami czy może
            pracować na kasie w markecie ?
            I przestań piać z zachwytu nad każdym marketem który jest budowany w okolicy.
            • Gość: xx Re: Doucz sie xx-sie IP: *.icis.pcz.pl 15.11.07, 09:10
              Przeczytaj to co pisze - bylem przeciwko hipermarkietowi za OBI -
              generalnie wystarczy ich juz w miescie.

              Jestem za to calym sercem za budowa nowoczesnych galerii handlowych -
              obiektow ktorych w Czestochowie bardzo brakuje. Nie maja one
              zreszta nic wspolnego z Wallmartem i tego typu obiektami.

              Jako klient musze przyznac ze wole robic zakupy np. kafelek w duzym
              nowoczesnym obiekcie - jest wiekszy wybor, jest taniej, czysciej i
              grzeczniej. Sa tez rzeczy ktore lepiej kupje sie w mniejszych
              sklepach. Inna sprawa ze taka Galeria sklada sie w duzym stopniu z
              wiekszej liczby malych sklepow.
        • Gość: Tomasz Jaskóła Re: a wy tylko jęczycie i jęczcie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.07, 12:16
          Zamiast pisać [płodzić], kaleczyć jak piszą moi oponenci po porostu wpisze linki
          do moich najważniejszych postów znajdujących się na portalu forum Częstochowa:
          Oto one ....
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=56936364&a=56992886
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=57861593&a=57864545
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=59038136&a=59116748
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=60152269&a=60162292
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=60216465&a=60225225
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=60216465&a=60245002
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=61064604&a=61104964
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=64625147&a=64625147
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=64712244&a=64759071
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=66974331&a=67107818
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=66974331&a=67107516
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=67269707&a=67284240
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=67338327&a=67338327
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=67322279&a=67340289
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=67322279&a=67711353
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=67829117&a=67829529
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=67829117&a=67848028
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=67829117&a=67845530
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=67868679&a=67872721
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=68156937&a=68161620
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=68156937&a=68189144
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=68156937&a=68190060
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=68156937&a=68192889
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=68156937&a=68194363
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=68156937&a=68198651
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=68154900&a=68222606
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=68156937&a=68214205
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=68156937&a=68224541
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=68156937&a=68278774
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=68156937&a=68286090
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=68697234&a=68827598
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=68895213&a=68913407
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=69290897&a=69296809
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=69667346&a=69693743
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=69667346&a=69679559
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=69534163&a=69567038
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=69843932&a=69845690
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=69949708&a=69954263
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=70060220&a=70159815
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=70368436&a=70377214
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=70205588&a=70439934
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=70205588&a=70319451
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=69399229&a=70569226
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=70866913&a=70869126
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=71140477&a=71210891
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=71140477&a=71255502
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=71140477&a=71299426
          • Gość: jaszczomb psorze Jaskóła IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.07, 15:26
            Jak pan pisze niby rzeczowo to niech pan nie pisze niby, tylko
            rzeczowo.

            Mógłbym co najmniej połowę pańskich przemyśleń rozłożyć na łopatki,
            ale widzę, że i inny też sobie nieźle radzą.

            Ale niech pan zostanie użyszkodnikem jak ja.


            Proponuję panu równiez popracować nad swoim wizerunkiem w liceum, bo
            za moich czasów to się młodzież z pana śmiała z pańskiej wizji
            szklanych domów.

            Minęło już prawie 7 lat a ta wizja jeszcze się nie urzeczywistniła.
        • Gość: jaszczomb a ja jak mieszkałem w WAW, to ciuchy brałem z CZE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.07, 15:49
          To co ty nazywasz porządnym ciuchem to tylko tak zwana szmata z logo
          jakiejś znanej gdzie indziej ,ale nie znanej u nas firmy (czyli to
          żaden porządny ciuch skoro nie reklamują się u nas, chce się mieć
          sprzedaż to trzeba wpierw zainwestować)

          Firmy ze średniej półki(Wólczanka, Bytom, Wistula, Escott, Alka,
          Wrangler, Levi's, Big Star, Folstop, Jarlan, Bellux ) jednak mimo
          wszysto cenię, choć są tu tęż czarne owce czyli wszysto od koncernów
          Redan (Top Secret), Lpp (Reserved, Hendreson, Runner, Cropptown),
          Reporter i tym podobnych producentów szmat.
      • Gość: jaszczomb nie mocherowe, tylko moherowe, a i tak podrabiane IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.07, 15:41
        mohair to szlachetny materiał i dość drogo kosztuje.

        To co według ciebie "mocher" to jest zwykła anilana lub poliester.
    • Gość: mar!! market na parkitce IP: *.21.pl 07.11.07, 13:44
      na osiedlu Parkitka miedzy ul. Łódzką a ul. Nowobialską m,a powstac
      jakis market!!
      • Gość: marta Re: market na parkitce IP: 80.48.49.* 08.11.07, 19:56
        Lidla będą budować
        • Gość: vox Re: market na parkitce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.07, 20:31
          a kiedy bedzie w Czestochowie C&A?, to bardzo dobty sklep, porzdne
          rzeczy za mala cene, now wiec keidy bedzie, czy musimy dalej jezdzic
          na slask lub Krakow, Warszawa itp. czy nie moze w tym miescie
          powstac cos porzadnego??
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka