secesja44 20.03.09, 22:08 Wspólnym mianownikiem dla tych miast - Radom, Warszawa, Częstochowa jest Generalna Gubernia i tylko ta zaszłość historyczna może tłumaczyć taką bylejakość i łupienie po kieszeni prostego człowieka. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Judasz to samo z kursami z PUP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.09, 09:31 jak nazwać szkoleniem zawodowym miesięczny kurs informatyczny albo niewiele dłuższy językowy? To jest dobry biznes dla prowadzących, pieniążki płyną, kursanci siedzą cicho, kasę traci państwo albo cała Unia więc zwykły człowiek nie przejmuje się zbytnio. Senator Misiak i Work Service to przykład takiej patologii - żeby się kręciło..lody. Potem podsumowanie - przeszkoliliśmy kilkaset osób, które pewnie i tak nie zaczna pracować w tym z czego się szkoliły. Następny rok przychodzi i urząd pracy "wymyśla" te same kursy, po co zmieniać przecież było 100% obłożenie rok wcześniej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tolek Re: to samo z kursami z PUP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.10, 18:05 to przez te stare zużyte klamki w pup,które przykleiły się do stołków bo brzydka grubaska za nimi stoi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gubernator Frank nie o generalną gubernię tu chodzi IP: *.apus-net.pl 21.03.09, 09:59 tylko o wcześniejszy zabór rosyjski - to jest źródło naszego prymitywizmu, cwaniactwa, wiecznego bajzlu w każdej absolutnie dziedzinie. Nawet w Mongolii chyba lepszy porządek panuje. Szkoda gadać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: operator Re: nie o generalną gubernię tu chodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.09, 10:26 No cóż-taka jest prawda.Kilka lat temu ,żeby iść na kurs operatora koparki czy dżwigu trzeba bło mieć odpowiednie prawo jazdy i pracować kilka miesięcy jako pomocnik operatora w pracy.Dzisiaj młody człowiek coś chce robić to uważa,że jak pójdzie na kurs operatora to tam nauczy się budowy i naprawy podstawowej sprzętu,uzyska uprawnienia kierowcy i operatora oraz nauczy się obsługi danego sprzętu uzyskując kwalifikację do danego zawodu za jakąś opłatą po zdaniu egzaminu.Uważają,że to instruktor odpowiada za to aby nauczyć danego delikwenta wszystkiego od podstaw,bo kursant całkowicie nie ma pojęcia o koparce tylko chce być operatorem.Takie jest dziś pojęcie kursanta o danym zawodzie. Przeciętny człowiek chyba nie odróżnia odpowiedzialności operatora koparki od kierowcy małego samochodu. Na kursie prawa jazdy np na samochód dany kandydat ćwiczy przy pomocy instruktora i niejednokrotnie jazdy i teorii uczy się przy pomocy rodziny czy kolegów.Niestety na kursie operatora sprzętu ta dodatkowa nauka i praktyka staje się często niemożliwa z różnych względów.A operator koparki to nie barman przy sprzedaży piwa.Każdy ma prawo zmieniż sobie zawód,ale nieraz jest to trudne i trzeba włożyć dużo wysiłku własnego.Życzę powodzenia na kursach wszystkim chętnym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: morti co ty pleciesz IP: *.ludowa.netcominternet.pl 21.03.09, 11:57 kurs jest po to aby się na nim nauczyć wszystkiego co potrzeba o i tyle, jeśli na kursie tego nie uczą to oddawać kasę!!! Odpowiedz Link Zgłoś
merkawa kupe racji w tym ustępie 21.03.09, 12:52 Organizator takego kursu musi wczesniej uzgodnic warunki egzaminowania ,aby bylo jasne co bedzie na egzaminie a czego nie bedzie :) Ale jak szkoda bylo pare zlotych na prezenty dla panow z instytutu to wszystko musi sie odbic na kursantach. Do tego ponoc pokutuje w srodowisku opinia o kursantach z Czestochowy,ze jakoby WSZYSCY zachowuja sie skandalicznie szczegolnie na wyjazdach. Dziala tu prawo odpowiedzialnosci zbiorowej. Jestem bardzo ciekaw ile osob oblało ten egzamin.Moze ktos sie odpowie . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: figa Re: kupe racji w tym ustępie IP: *.2.142.97.tvksmp.pl 23.03.09, 11:06 panowie z instytutu zarabiają tyle że mają gdzieś nasze "prezenciki"!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: nie o generalną gubernię tu chodzi IP: *.icis.pcz.pl 21.03.09, 18:37 Finlandia byla w zaborze rosyjskim prawie tak samo dlugo jak Polska. Teorie o zaborach to taka bajeczka, ktora ma wszystko usprawiedliwic. Poza tym nie ma co w sprawach gdzie winni sa konkretni ludzie usprawiedliwiac to historia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spod Radomska Re: Skończyli kurs - kopania, nie jazdy koparką IP: *.cable.ubr15.haye.blueyonder.co.uk 21.03.09, 12:52 Dokładnie - g....na Kongresówka. Odpowiedz Link Zgłoś
asdf_0 Kurs Cech Łódź 31.03.10, 13:28 Tu jest dokładnie to samo chciwe baby maja interes i chca jak najwiecej kasy nachapac. Pierwszego dnia juz proponuja dodatkowe kursy w ramach kierowanego przez PUP oczywiscie za odpowiednia kase 1200 w zamian kilka godzin praktyk i tyle. W ramach kursu nalezy sie min 60h zajec praktychnich Powinny byc ankiety na konec prowadzone przez PUP i IMBiGS i wyciagane surowe konsekwencje. Odpowiedz Link Zgłoś