Dodaj do ulubionych

Skończyli kurs - kopania, nie jazdy koparką

20.03.09, 22:08
Wspólnym mianownikiem dla tych miast - Radom, Warszawa, Częstochowa jest
Generalna Gubernia i tylko ta zaszłość historyczna może tłumaczyć taką
bylejakość i łupienie po kieszeni prostego człowieka.
Obserwuj wątek
    • Gość: Judasz to samo z kursami z PUP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.09, 09:31
      jak nazwać szkoleniem zawodowym miesięczny kurs informatyczny albo niewiele
      dłuższy językowy? To jest dobry biznes dla prowadzących, pieniążki płyną,
      kursanci siedzą cicho, kasę traci państwo albo cała Unia więc zwykły człowiek
      nie przejmuje się zbytnio. Senator Misiak i Work Service to przykład takiej
      patologii - żeby się kręciło..lody. Potem podsumowanie - przeszkoliliśmy
      kilkaset osób, które pewnie i tak nie zaczna pracować w tym z czego się
      szkoliły. Następny rok przychodzi i urząd pracy "wymyśla" te same kursy, po co
      zmieniać przecież było 100% obłożenie rok wcześniej.
      • Gość: tolek Re: to samo z kursami z PUP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.10, 18:05
        to przez te stare zużyte klamki w pup,które przykleiły się do stołków bo brzydka
        grubaska za nimi stoi
    • Gość: Gubernator Frank nie o generalną gubernię tu chodzi IP: *.apus-net.pl 21.03.09, 09:59
      tylko o wcześniejszy zabór rosyjski - to jest źródło naszego
      prymitywizmu, cwaniactwa, wiecznego bajzlu w każdej absolutnie
      dziedzinie. Nawet w Mongolii chyba lepszy porządek panuje.
      Szkoda gadać.
      • Gość: operator Re: nie o generalną gubernię tu chodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.09, 10:26
        No cóż-taka jest prawda.Kilka lat temu ,żeby iść na kurs operatora koparki czy
        dżwigu trzeba bło mieć odpowiednie prawo jazdy i pracować kilka miesięcy jako
        pomocnik operatora w pracy.Dzisiaj młody człowiek
        coś chce robić to uważa,że jak pójdzie na kurs operatora to tam nauczy się
        budowy i naprawy podstawowej sprzętu,uzyska uprawnienia kierowcy i operatora oraz
        nauczy się obsługi danego sprzętu uzyskując kwalifikację do danego zawodu za
        jakąś opłatą po zdaniu egzaminu.Uważają,że to instruktor odpowiada za to aby
        nauczyć danego delikwenta wszystkiego od podstaw,bo kursant całkowicie nie ma
        pojęcia o koparce tylko chce być operatorem.Takie jest dziś pojęcie kursanta o
        danym zawodzie.
        Przeciętny człowiek chyba nie odróżnia odpowiedzialności operatora koparki od
        kierowcy małego samochodu. Na kursie prawa jazdy np na samochód dany kandydat
        ćwiczy przy pomocy instruktora i niejednokrotnie jazdy i teorii uczy się przy
        pomocy rodziny czy kolegów.Niestety na kursie operatora sprzętu ta dodatkowa
        nauka i praktyka staje się często niemożliwa z różnych względów.A operator
        koparki to nie barman przy sprzedaży piwa.Każdy ma prawo zmieniż sobie zawód,ale
        nieraz jest to trudne i trzeba włożyć dużo wysiłku własnego.Życzę powodzenia na
        kursach wszystkim chętnym.
        • Gość: morti co ty pleciesz IP: *.ludowa.netcominternet.pl 21.03.09, 11:57
          kurs jest po to aby się na nim nauczyć wszystkiego co potrzeba o i tyle, jeśli na kursie tego nie uczą to oddawać kasę!!!
          • merkawa kupe racji w tym ustępie 21.03.09, 12:52
            Organizator takego kursu musi wczesniej uzgodnic warunki egzaminowania ,aby bylo
            jasne co bedzie na egzaminie a czego nie bedzie :) Ale jak szkoda bylo pare
            zlotych na prezenty dla panow z instytutu to wszystko musi sie odbic na
            kursantach. Do tego ponoc pokutuje w srodowisku opinia o kursantach z
            Czestochowy,ze jakoby WSZYSCY zachowuja sie skandalicznie szczegolnie na
            wyjazdach. Dziala tu prawo odpowiedzialnosci zbiorowej. Jestem bardzo ciekaw ile
            osob oblało ten egzamin.Moze ktos sie odpowie .
            • Gość: figa Re: kupe racji w tym ustępie IP: *.2.142.97.tvksmp.pl 23.03.09, 11:06
              panowie z instytutu zarabiają tyle że mają gdzieś
              nasze "prezenciki"!!!!!!!!!!!
      • Gość: xx Re: nie o generalną gubernię tu chodzi IP: *.icis.pcz.pl 21.03.09, 18:37
        Finlandia byla w zaborze rosyjskim prawie tak samo dlugo jak Polska.

        Teorie o zaborach to taka bajeczka, ktora ma wszystko usprawiedliwic.

        Poza tym nie ma co w sprawach gdzie winni sa konkretni ludzie usprawiedliwiac to
        historia.
    • Gość: spod Radomska Re: Skończyli kurs - kopania, nie jazdy koparką IP: *.cable.ubr15.haye.blueyonder.co.uk 21.03.09, 12:52
      Dokładnie - g....na Kongresówka.
    • asdf_0 Kurs Cech Łódź 31.03.10, 13:28
      Tu jest dokładnie to samo chciwe baby maja interes i chca jak najwiecej kasy
      nachapac. Pierwszego dnia juz proponuja dodatkowe kursy w ramach kierowanego
      przez PUP oczywiscie za odpowiednia kase 1200 w zamian kilka godzin praktyk i
      tyle. W ramach kursu nalezy sie min 60h zajec praktychnich Powinny byc ankiety
      na konec prowadzone przez PUP i IMBiGS i wyciagane surowe konsekwencje.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka