Dodaj do ulubionych

od kiedy bez pieluchy w nocy?

24.09.09, 14:58
Mój 3,5 letni synek śpi jeszcze w pampersie. Ogólnie dużo pije, nawet w nocy i
za każdym razem pampers jest rano napuchnięty. Nie wiem, jak przyzwyczaić go
do spania bez pieluszki? Moja mam uważa, że już czas i że trzeba mu
wytłumaczyć, by w nocy sikał do nocniczka i nie pozwalać mu za dużo pić
wieczorem, a w nocy to już wogóle. Moja szwagierka natomiast twierdzi, że
dziecko jest gotowe do spania bez pieluchy wówczas, gdy budzi się z suchym
pampersem. Jak jest z waszymi pociechami w tej kwestii?
Obserwuj wątek
    • mamciulka-nikulka Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 24.09.09, 15:13
      Mój od razu spał w majtach jak zaczęliśmy odpieluchowywanie, czyli
      od 3 miesięcy - młody ma 2,9latek. W tym czasie zdarzyło mu się
      zsikać w nocy może z 5 razy, czasami wstaje w nocy zrobić siku do
      nocnika, który zawsze stoi obok łóżeczka. Najczęściej jednak
      przesypia całą noc, wypija rano jeszcze na śpiocha mleko i dopiero
      wstaje zrobić siku. Czasami zdarza mu się też zsikać w ciągu dnia w
      gacie, zawsze jak jest mocno zajęty zabawą i nie chce się odrywać smile
    • anyx27 Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 24.09.09, 15:14
      młoda bez dziennej pieluchy, gdy skończyła 2 lata, bez nocnej, jak miała 2.5
      roku. jeszcze potem zdarzały sie nocne wypadki, ale czasami zdarzają sie do tej
      pory (raz na 3-4mies.) - młoda ma 4.5 roku i nie wyobrazam sobie, zeby z tego
      powodu nadal była w pampersie. wieczorem pije mniej (dostaje 1/3 kubka z
      rozpuszczonym probiotykiem) , w nocy wcale. ja sama nie wstaje w nocy, zeby sie
      napic, nie wiem, dlaczego mialabym dawac dziecku. chyba, ze ma goraczkę i jest
      chore, to wtedy co innego. przed samym spaniem, juz po czytaniu, idzie jeszcze
      raz zrobić siusiu. moim zdaniem 3.5 latek jest za duzy na pampersy, choc wiem,
      ze i takie cuda sie zdarzaja wink
    • lee_a Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 24.09.09, 15:16
      zgadzam się z twoją szwagierką. Zdjęłam pieluchę po dwóch tygodniach suchych
      nocy i wpadka była tylko jedna.
    • myelegans Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 24.09.09, 15:25
      Moj syn ostatecznie pozegnal sie z pielucha nocna jak mial 4.5 lat.
      Robilismy podchody jak mial 3.5, skonczylo sie na conocnej akcji
      zmiany pizamy, poscieli, wybudzania itd. i tak przez tydzien.
      Wszyscy byli niewyspani i rozdraznieni.
      Odpuscilismy, pozniej byla zima, budzil sie caly czas rano z mokra
      pielucha. W koncu jak mial 4.5, to go przekonalismy, byly moze ze 2
      wypadki nocne, wydawalo mi sie, ze jest gotowy. Z tym, ze widzialam,
      ze pielucha jest dla niego wentylem bezpieczenstwa. Zauwazylismy
      tez, ze pielucha dopiero nad ranem robila sie mokra, wiec trzymal
      cala noc prawie do rana. Maz go moze przez tydzien prowadzil o 5
      rano do ubikacji, pozniej maly bez problemu zasypial na nowo. To do
      podbudowalo i pozniej juz poszlo z gorki, jak zobaczyl, ze potrafi i
      nie budzi sie mokry.
      Przedtem nigdy nie wstal w nocy na sikanie, teraz zdarza mu sie, ze
      idzie w nocy do lazienki, jak musi, po ciemku, po omacku, zalatwia
      sie i wraca do lozka. Do tego dojrzal.
      My zrezygnowalismy tez z wieczornego kakao przed spaniem. Pije
      szklanke mleka do kolacji, a po kolacji moze juz tylko wode. w nocy
      nigdy nie pil, wiec tu nie pomoge, ale zawsze ma butelke z woda kolo
      lozka, tak jak my. Nie zabranialabym dziecku pic w nocy jak
      potrzebuje, byle bylaby to woda.
      powodzenia, 3.5 roczniak ma pelne prawo do mokrej, nocnej pieluchy.
      Uklad moczowy, hormonalny i mozg jeszcze sie dogrywaja i rozwijaja.
    • mika_p Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 24.09.09, 21:52
      Szwagierka ma rację. Tego się nie da nauczyć, organizm musi dojrzeć.
      Ale skoro mały się w nocy budzi i tak, to warto go pytać, czy nie chce mu się
      siusiu.
      • edzia_79 Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 25.09.09, 00:13
        moja corka tez duzo pila w nocy od kiedy przestala spac w pampersie nie daje jej tyle wody i wysadzam dwa razy w ciagu nocy.
        ma 2 lata,przed wakacjami nauczylam ja zalatwiac sie na nocnik.
        nocne pampersy zlikwidowalam kiedy skonczyl sie zapas pieluch.
    • bacha1979 Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 25.09.09, 07:42
      Moja ma 22 miesiące i od kilku dni sypia bez pieluchy, bo nie da sobie założyć.
      Budzi się koło 6 już 3 noc z rzędu i wtedy idzie na nocnik, przetrzymuje całą
      noc.Od 20 do 6.
      • k.driada Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 25.09.09, 07:58
        Mój synek - 3,5 roku też śpi w pampersie sad
        Rok temu został odpieluchowywany w nocy i było ok, nie sikał, czasem
        budził się w nocy i wtedy wołał, że chce siku.
        Potem poszedł do żłobka i zaczęło się nocne sikanie (stres). Wkońcu
        się poddałam i zaczęłam mu zakładać pampersa bo codziennie musiałam
        zmieniać pościel i piżamę.
        Próbowałam go wysikiwać w nocy, co owszem przynosiło rezultaty - ale
        zaczęłam się zastanawiać czy nie przyzwyczajam go jakiegoś nowego
        nocnego nawyku - niedokońca świadomego wysikiwania. Dałam spokój.
        Teraz pielucha nadal mokra rano - choć też zauważyłam, że synek sika
        w nią nad ranem, już sama nie wiem co robić.
        Skoro rok temu - przed żłobkiem - było ok, to chyba teoretycznie
        organizm jest już gotowy wytrzymać tak długo.
    • mw144 Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 25.09.09, 07:54
      Kategorycznie odmówił zakładania pieluchy na noc przed skończeniem 3 lat, bo
      uważał, że pieluchy są "dla małych dzidziów". Była tylko jedna wpadka. Jak
      dziecku nie zależy to ja bym się nie spieszyła.
    • mondovi Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 25.09.09, 08:49
      moim zdaniem Twoja szwagierka ma rację. u chłopców dłużej trwa dojrzewanie do
      "suchych nocy" i to sprawa fizjologii, nie uporu dziecka. można dziecko budzić w
      nocy i wysadzać, ale co to zmienia? i tak i tak siusia w nocy, a dodatkowo
      gorzej się wysypiacie - i Ty i syn. mój ma 3 lata i też śpi w pieluchomajtkach.
      nie przeszkadza mi to.
    • sorella75 Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 25.09.09, 09:18
      Witam,
      moja córa ma 12,5 m-cy. Od 2 tygodni woła sama na nocnik, choć
      pieluche jeszcze jej zakładam. Mam nadzieję, że w niedługim czasie
      zostanie pielucha tylko na noc, a do wiosny zrezygnujemy z niej
      całkiem.

      Na pewno nie trzymałabym 3,5 rocznego dziecka w pieluszce. Ale to
      moje subiektywne zdanie wink

      Powodzenia!
      • mondovi Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 25.09.09, 10:26
        a gdyby regularnie noc w noc siusiał, to co byś zrobiła?
      • lilka69 sorella- z oszczednosci to robisz? 25.09.09, 10:51
        z oszczednosci?
        to zadna wielka oszczednosc a wygoda dla rodzica. moze od razu po
        podstwowce zapisz corke na studia? oszczednosc na ksiazkach do
        gimnazjum i liceum.
        • edit38 Re: sorella- z oszczednosci to robisz? 25.09.09, 12:38
          Ja z kolei nie wiem o co Tobie chodzi. Co niby z oszczędności robi? To że
          zakłada dziecku pieluchę pomimo że woła na nocnik?
          • lilka69 edit 25.09.09, 13:37
            roczne dziecko wola na nocnik bo go mamusia PRZYMUSILA. moje wolalo
            jak mialo 2,5. bez przymusu. teraz ma ponad 3, 5 -spi z pieluszka.
            sucha rano ale spi. po co mam zryywac sie w nocy z powodu mokrego
            lozka. dociagne tak do 4 lat.
            • edit38 Re: edit 25.09.09, 13:54
              Powiedz mi proszę jak można zmusić dziecko do panowania nad pęcherzem?
              Uwierz zdarzają się takie dzieci (rzadko ale jednak)
              Mojej znajomej córeczka gdy miała 15 m-cy już spała bez pieluchy-teraz ma 2,5i
              czasami się jej jeszcze wpadka zdarzy.
              Ja też byłam pod tym względem dosyć "genialna" bo gdy miałam 14 m-cy to wołałam
              siku ale niestety tylko w dzień - tylko że ja miałam starszego brata i
              papugowałam wszystko po nim więc mi było łatwiej.
    • kaisa81 Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 25.09.09, 09:20
      Moja mała ma 2 latka i 2 miesiące i od 4 dni śpi bez pielucszki jak na razie bez
      wpadki smile
    • edit38 Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 25.09.09, 12:05
      Moja córeczka na początku czerwca skończyła 2 lata. Od 1 lipca biega bez
      pieluchy(próbowaliśmy w maju ale to była porażka), czasami zdarzy się że się
      zleje i dosyć często zdarza się że lekko popuści. Nocną pieluchę zdjęliśmy jej
      około 20 lipca i od tej pory miała 2 wpadki. Od około połowy kwietnia 90%
      pieluch nocnych było suchych więc jej można było zdjąć najpierw pieluchę w nocy.
      • myelegans Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 25.09.09, 14:35
        No to macie po prostu takie dzieci i uwazajcie sie za farciary pod
        tym wzgledem. Moje dziecko umialo czytac zanim zrezygnowal z nocnej
        pieluchy. Z dziennej zrezygnowal jak mial 3 lata, a i tak przez pol
        roku zdarzaly sie wpadki, ze musielismy zakladac pieluchomajtki na
        wyjscia, albo ryzykowac zasikane spodnie w zimie, na spacerze, albo
        zajeciach w klubie malucha. Kazda wieksza zmiana w jego zyciu:
        przeprowadzka, odejscie niani, to byl kilkumiesieczny regres
        toaletowy.
        Ja nie mialam cisnienia na odpieluchowanie roczniaka, zreszta moje
        dziecko reagowalo alergicznie na nocnik, na ktory w nigdy nie
        usiadl. Wiec szlam za dzieckiem, mialam nadzieje, ze do szkoly z
        pieluchami nie pojdzie i mialam racje i wspieral nas nasz pediatra.
    • cas_sie Re: od kiedy bez pieluchy w nocy? 25.09.09, 14:39
      Generalnie popieram zdanie twojwj szwagierki, bez pieluch będzie po
      prostu mokre łózko. Spróbuj wieczorem ograniczyc płyny. jak pampers
      po nocy będzie zwykle suchy spróbuj spania bez. Ale nie licz na
      to ,że nie zdaża sie wypadki. Były już watki na ten temat , spróbuj
      poszukac.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka