Dodaj do ulubionych

szwy czołowe

05.10.10, 11:42
mój synek od urodzenia ma uwidocznione szwy czołowo-czaszkowe.Miało lada moment zejść tzn się ukryć,zaniknąć,jednak Syn ma już blisko 1,5roku a tu nic.Jak było tak jest.
I teraz pytanie,bo te widoczne szwy to podobno,zdaniem mojej pediatry zupełnie normalne,jednak jakoś nie widziałam nigdy u małego dziecka czegoś takiego,nie jest to jakieś tam oszpecenie dla którego się martwię tylko raczej zastanawia mnie fakt czy aby na pewno wszystko z główką dobrze się rozwija.Postaram się załączyć zdjęcie małego,żeby było wam łatwiej ocenić.Może się uda.W każdym bądź razie,chodzi o delikatną wypukłą kreskę przechodzącą przez środek czaszki,od nasady włosów prosto do noska.Może kiepsko to widać,szczególnie na zdjęciu bo nie jest to jakiś super wielki ślad ale jednak jest coś czego inne małe dziecieczki nie mają bynajmniej ja takiego nie widziałam.
https://photos.nasza-klasa.pl/4612583/99/main/9f53925943.jpeg
Obserwuj wątek
    • slonko1335 Re: szwy czołowe 05.10.10, 13:11
      Spotkałam kilkoro dzieci z takimi szwami. Nie lekarze nie uważali, że to zupełnie normalne i to u młodszych dzieci. Oczywiście szwy mogą się same rozejść ale też dzieci miały diagnostykę czy wszystko w porządku i czy można czekać na rozejście bez ingerencji neurochirurgicznej. Jedno z dzieci miało te szwy u neurochirurga nacinane. Ja bym skonsultowała to z neurochirurgiem. Skąd jesteś? mam w Szczecinie rewelacyjnego specjalistę. Jak rozwija się synek?
    • lulu2.0 Re: szwy czołowe 05.10.10, 13:46
      Ja mam takie pytanie ;
      Czy twój synek ma skazę białkową?
      Bo spotkałam już parę dzieciaczków z takimi szwami czołowo-czaszkowymi i każde z nich miało właśnie skazę białkową.
      • blacky_cat Re: szwy czołowe 05.10.10, 13:55
        raczej nie ma skazy białkowej,spożywa wszystko w każdej ilości i w każdym rodzaju i nic się nie dzieję.
        Rozwija się prawidłowo,jest szczuplutki ale wysoki,mieści się w skali także nie ma żadnych podejrzeń,wszystko przebiega zgodnie z naturą,nie jest zacofany,jest rozumny,chodzi i duuuużo mówi,po swojemu bo po swojemu ale ma przeciez dopiero 1,5 roku.
        Żadnych niepokojących objawów u niego nie widzę.Konsultowałam się z Pediatrą,mówiła,że to normalne,skierowania żadnego mi nie dawała.Jestem z Poznania jakby co smile
        • lulu2.0 Re: szwy czołowe 05.10.10, 14:30
          Ja tylko tak -skojarzyłam fakty.
          Ale znam chłopca który miał czółko identycznie jak twój syn -teraz ma 5 lat i nie ma po tym śladu-samo się wchłonęło.
    • mgdulaa Re: szwy czołowe 22.08.13, 10:26
      Witaj, widzę że od Twojego postu minęło sporo czasu ale mam nadzieję że napiszesz nam jak rozwinęła się sytuacja. Czy wybrzuszenie na czole rzeczywiście samo zniknęło?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka