Dodaj do ulubionych

problem z rozmiarem

08.02.11, 20:50
Właściwie to pytanie skierowane do mam dzieci urodzonych wiosną 2008r, (marzec, kwiecień) powiedzcie dziewczyny jaki rozmiar ubrań nosiły wasze dzieciaki w zeszłe lato.
Chodzi o to, ze chciałam córce kupic trochę rzeczy w Next na lato, teraz młoda (23 m-ce) powoli wchodzi w rom 92, ale nosi jeszcze ciuszki na 86. Generalnie młoda jest sredniakiem na 50 centylu. Zastanawiam się czy wybrać rozm 92 czy 98?
Obserwuj wątek
    • mozyna Re: problem z rozmiarem 08.02.11, 21:02
      Kazde dziecko ma swoj wlasny harmonogram wzrastania smile
    • koza_w_rajtuzach Re: problem z rozmiarem 08.02.11, 21:29
      Brałabym ubrania w rozmiarach 92 i 98, tak pół na pół wink
      • zjawa1 Re: problem z rozmiarem 08.02.11, 21:40
        Kurcze trudno jest powiedziec dlatego, ze rozne firmy roznie podchodza do rozmiarow.
        W jednej 92 wychodzi jak 98 a w innej jak faktycznie 92.
        Jesli teraz chodzi w ubrankach tej firmy o roz. 86 to na lato 92 bedzie akurat. Ja jednak jestem zwolennikiem kupowania ciut wiekszych-zwlaszcza spodni, sweterkow czy kurtek, ktore mozna podwinac i zostaja na dluzej. Wiec w tym wypadku 98.
    • leneczkaz Re: problem z rozmiarem 08.02.11, 21:35
      Podpinam się tutaj (ja na zakupach sieknęłam to samo pytanie).
      Kupuję wiosenne Next i nie wiem jakie bo młody ma 95cm i nosi ubrania na 98 Kappahl a 98 H&m są za duże. Jakie kupować na wiosna- lato?
      • zjawa1 Re: leneczkaz 08.02.11, 21:46
        Tak, jak juz pisalam zalezy na jaka firme decydujesz siesmile
        Ja nie znam Kapi i Next znam natomiast bardzo dobrze Hamasmile i Wojcika. Wojcik przykladowo wychodzi jeszcze wiekszy od Hamasmile a wiec 98 nie jest rowne 98smile
        Ne wiem, najlepiej jak porownasz sobie np. dlugosc spodni w tych firmach. Jesli Next wyjdzie taki sam jak Ham to na wiosne kupowalabym w Twoim wypadku na rozmiar 98. W okresie ok 3 lat dzieci juz tak szybko nie rosna jak w okresie 1 roku czy 2!
      • marchefka4 Re: problem z rozmiarem 08.02.11, 22:06
        next rozmiarowo podobny do h&m'a
        lekko zawyżona rozmiarówka.
    • marchefka4 Re: problem z rozmiarem 08.02.11, 22:05
      córka,ru. 03.2008 tamtego roku latem nosiła rozmiar 74 i 80 ;p
      w 92 to ona pomału wchodzi teraz....
      • zjawa1 Re: problem z rozmiarem 08.02.11, 22:28
        Ja moge podac przyklad z HamA. Urodzony w okresie lutego 2008. Na jesieni 2010 roku kupilam mu kurtke z tej firmy na 3-4 lata podaja rozmiar niby 110. Wtedy rekawy troche dluzsze, podwijane. Ubralam go jakies 2 dni temu w nia-totalnie na tzw,, styk" rekawy jak podniesie rece troche krotkie. Nie wiem czy wiosna w niej pochodzisad
        Natomiast Firma 5-10-15. Spodnie nr 98 w sam raz na dzien dzisiejszy.
    • tym08 Re: problem z rozmiarem 08.02.11, 22:25
      corka z czerwca, w zeszle lato nosila rozmiar 86, ew 1,5 - 2 lata.
      dodam ze byla/jest na 75.centylu
    • jotka_aa Re: problem z rozmiarem 08.02.11, 22:31
      córka ze stycznia 2008, leci 50 centylem, w ubiegłe lato nosiła rzeczy na 98 (2-3 latka )
      • kinmalek Re: problem z rozmiarem 09.02.11, 00:13
        ja tylko mogę dodać że next ma dość dużą rozmiarówkę,myślę że 98 będzie trochę za duże na twoją córkę.U nich 98 to takie na przeciętnego trzylatka.I jak np.na metce jest 2-3 to raczej bedzie dobrze leżało bliżej trzecich urodzin,chociaż czasami są wyjątki i coś im mniejsze się uszyje ,smile
        • ancymon123 Re: problem z rozmiarem 09.02.11, 09:58
          Mój syn ur. pocz. kwietnia 2008 i w zeszłym roku w lato nosił 92, a w to lato będzie 98 (nie sądze, żeby skoczył do 104). Ale np. krótkie spodenki może mieć i 86, bo pupka jak orzeszek smile Bluzeczki Nexta i H&M pasują teraz też 92, spodnie i dresy H&M ma 92 i są ok, ale innych firm (pl) 92 są już za małe. Dlaketego na to lato ewidentnie 98, (r.104 kupiłam koszulki bez rękawków i też będa dobre- takie dłuższe i luśniejsze (na upał)).
          • ancymon123 Re: problem z rozmiarem 09.02.11, 09:59
            Acha, syn ma 96/7 cm wzrostu. H&M robi spore ubranka.
    • mgd3 Re: problem z rozmiarem 09.02.11, 10:21
      No a moja urodzona w lipcu 2009 (więc ponad rok młodsza) i nosi dokładnie to samo - 86, ale np. piżamki już tylko 92.
      I nie kupowałam teraz na lato bo nie wiem czy 92 czy już 98. smile
    • wuwuem Re: problem z rozmiarem 09.02.11, 10:49
      ciężko odpowiedzieć, moja (jest z wiosny 2008) jest wysoka ale szczupła więc koszulki z krótkim rękawem czy spodenki to do dziś w 86 wchodzi, a spodnie czy kurtki to 98/104 są już małe
      rok temu nosiła ciuchy 86-98
      • ancymon123 Re: problem z rozmiarem 09.02.11, 10:59
        Dokładnie, i dlatego wydaje mi sie, że na lato można spokojnie kupować w ciemno, bo czy mniejsze czy większe to i tak bedzie pasować. Najwyżej spodenki będa do kolan, a nie za kolanko (lub odwrotnie) a koszulka bardziej lub mniej luźna. Oczywiscie warto kupować jesli jest fajna okazja, bo w normalnej cenie (nowa kolekcja itp.) bym nie kupowała. Już w lipcu będa przeceny smile
        • bweiher Re: problem z rozmiarem 09.02.11, 11:13
          Młodzież z lutego,w zeszłym roku latem nosili na 98.Teraz mają równe 3 lata i ubrania 104/110.
          • ancymon123 Re: problem z rozmiarem 09.02.11, 11:33
            To ile maja wzrostu? Jaki centyl? Mój ma 97 cm, centyl chyba 75-ty, a ubranko 98 spokojnie wchodzi smile
            • bweiher Re: problem z rozmiarem 09.02.11, 23:02
              ancymon123 napisała:

              > To ile maja wzrostu? Jaki centyl? Mój ma 97 cm, centyl chyba 75-ty, a ubranko 9
              > 8 spokojnie wchodzi smile

              Pytasz ile mają TERAZ wzrostu?
              105 cm jak ostatnio ich mierzyłam.Temu mówię ze pasują niektore ubranka na 104 a niektóre na 110 noszą.
    • mikams75 Re: problem z rozmiarem 09.02.11, 14:30
      nosila glownie 92, ale to tez zalezy od firmy.
      Spodnie donaszala z poprzedniego roku, tyle tylko ze byly krotsze, a ze byla tez bez pampersa to w pupie nawet byly za luzne.
      Generalnie letnie rzeczy moga byc ciut mniejsze, bo to w niczym nie przeszkadza - rekawki i tak sa krotkie, spodenki tez moga byc krotsze, sukienki z rozmiaru akurat zawsze sa do polowy lydki i jak sa przed kolano to nie przeszkadza.
      Zimowe rzeczy za to nie moga byc za krotkie.
    • moni_ka30 Re: problem z rozmiarem 09.02.11, 17:06
      Next w tym przedziale wiekowym ma rozmiary laczone np. 2-3lata to 92-98cm
      I taki rozmiar nosil moj syn w zeszlym roku (ur. w marcu2008)
      • gocha500 Re: problem z rozmiarem 09.02.11, 22:11
        next wypada normalnie tznrozmiaowka nie jest ani zawyzona ani zanizona!na twoim miejscu bralabym 92-szczegolnie rzczy z dlugim rekazwem(w 98 moga byc za dlugie),sukienki tez lepiej chbyba 92 bo wieksze moga buyc za dlugie i 98 rzeczy z krotkim bo dluzsza koszulka nei zawadzi.

        a swoja droga to czasem trudno wyczuc dzieciaki bo bywa ze przez dluzszy czas nie rosna wcale badz bardzo malo a w pewnym czasie nastepuje znaczny skok wzrostu!tak ze kupowanie ciuchow a tym bardziej butow na wyrost to czysta loteria!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka