Dodaj do ulubionych

Puzzle dla 4 latka

13.05.11, 17:08
Chce zamowic puzzle dla 4-latka na urodziny i nie bardzo wiem z ilu czesci. Wiecie ile mozna zrobic, zeby nie byly ani za trudne ani za latwe? Tak mniej wiecej oczywiscie (tu: dla dosc bystrego chlopca).
Obserwuj wątek
    • leneczkaz Re: Puzzle dla 4 latka 13.05.11, 17:22
      Yyyy? Ale przecież są 4-latki które układają z 12 części a są pewnie i takie co ze 100 kawałków.
      Ja bym asekuracyjnie kupiła 24/36/50 (Czy jakoś tak, są takie zestawy) z ulubionej bajki.
    • deela Re: Puzzle dla 4 latka 13.05.11, 19:37
      nie wiem big_grin moj 4 latek dostal na swieta puzzle 60 el to wpadlam w lekka panike bo on puzli nie uklada, 2 m-ce pozniej usiadl i je ulozyl - a jakos wybitnie bystry nie jest
      mysle ze 60 el to dobry zestaw startowy dla 4 latka
    • aloiw1985 Re: Puzzle dla 4 latka 13.05.11, 21:52
      nie kupuje zestawu z mniejsza il naz 60 bo to sensu nie ma- moj ma 4 lata i uklada puzzle 100 el
      kiedy bylismy niedawno z wizyta u znajomuch w polsce dostal puzzle bodajze 24 i 36 el bo bylo napisane na pudelku 4+ strata pieniedzy, ulozyl raz i odlozyl
      • aleksandra1357 Re: Puzzle dla 4 latka 13.05.11, 23:38
        camel_3d napisał:

> moj dwu i pol latek uklada 40-60 czesci..wiec mysle, ze 60 juz bezdie w porzadk
        > u..

O matko. Mój 3-latek z wielkim trudem układa z 12 części i często wpycha rogi gdzieś w środek. Chyba jest głupi, niestety wink
    • sokhna Re: Puzzle dla 4 latka 13.05.11, 23:36
      Dzieki za odpowiedzi.
      Wyczytalam gdzies, ze wlasnie norma czterolatkow to miedzy 30 i 60-70.
      W necie natomiast w sklepach zabawkowych puzzle, ktore znalazlam dla czterolatkow byly pomiedzy 24 i 48 sztuk...
      Ja zdecydowalam sie na 70 sztuk, dodatkowo zdjecie, ktore wysle na puzzle nie bedzie zbyt latwe wiec mysle, ze to bedzie OK.
    • pacynka27 Re: Puzzle dla 4 latka 14.05.11, 11:31

Co wy z tym "bystry bo układa 60, mało bystry bo układa 12". Układanie puzzli nijak nie przekłada się na inteligencję, spryt czy co tam jeszcze a ilość układanych elementów nie jest wyznacznikiem rozwoju dziecka.
      Znam dziecko, które w wieku 6 lat z ledwością puzzle z 6 kawałków układało bo miało nieco zaburzoną analizę i syntezę wzrokową a I.I. miało prawie 140. I na odwrót bardzo przeciętne dzieci w wieku 3 lat radzą sobie z puzzlami 100 i większymi.

Co do zakupu- rodzice dziecka chyba wiedza czy układa puzzle i z ilu kawałków.
    • ania-spacerwzoo Re: Puzzle dla 4 latka 29.06.20, 12:53
      Ja polecam Wam opcję jaką jest zestaw edukacyjny "Spacer w Zoo". Na stronie: [spacerwzoo.panuszhenryk.eu] znajdziecie szczegółowe informacje na temat zestawu. To świetne rozwiązanie. Dzieci nie tylko będą się bawić, ale także rozwijać. Jest to jedyna taka oferta na rynku. Łączy w sobie książeczkę z wierszykami- zagadkami i osiem osobnych obrazków zwierząt do ułożenia z puzzli. Do zamówienia – na stronie za 75 zł, można też kupić w sklepie internetowym – „małe książki” lub na allegro. Bardzo polecam.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka