solaneta
04.01.05, 21:47
Hej! chciałabym dowiedzieć się czy to jak żywię moją mała jest prawidłowe czy
może jakiś produktów jest zbyt dużo lub mało. Oto dzienny jadłospis mojej
małej
po obudzeniu (różnie około 7. lub 8. rano) 210-240 ml mleka modyfikowanego
śniadanie około 9. -10. ( 2 godziny po mleczku):
- kaszka mleczna kupna z jabłkiem lub chebkiem z dżemem/twarożkiem
lub
- kasza manna/płatki ryżowe/kluski lane z danonkiem/bakusiem
obiad około 14. : zawsze zupka z mięskiem (gotowa ze słoika lub
najczęściej gotowana przez ze mnie), czasami oprócz tego je to co
mamy na talerzach: ziemniaki/ryż z sosem z naszym mięsem/rybą
deser około 16. -17. : owoce świeże jabłko/ banan/ winogrona/ mandarynki/
gruszki lub deserki gotowe kupione ze słoiczka .
kolacja około 19. - 19.30. : chlebek z masłem i (zależnie co było na
śniadanie):
- mięskiem lub wędlinką lub
- twarożkiem lub
- jajeczkiem lub
- serkiem bakuś/ danonkiem
i obowiązkowo na zakończenie dnia mleczko 150 ml
Przez cały dzień pije rozcieńczane soki ( chociaż 1 butelka dziennie)lub
herbatki bobo vity.
Czasami (nie codziennie) w ciągu dnia daję do pochrupania miśkopty ( max 4
dziennie) lub chrupki kukurydziane lub ze 3 paluszki lub biszkopty (też
kilka).Nie chcę jej przyzwyczajac do słodyczy - oczywiście żadnych cukierków
czy czekolad.
Ma teraz ponad 12 miesięcy i waży 11,8 kg, dodam że jest wysoka jak ma swój
wiek. Pediatra powiedział do niej po zważeniu na ostatniej wizycie ,,cześc
grubasie, niektórzy dwuletni chłopcy tyle ważą" - myślę ze z tym grubasem to
żartował, bo ona nie jest gruba tylko po prostu duża.
Będę bardzo wdzięczna za wszystkie wasze porady lub ewentualne jadłospisy
waszych maluszków. Pozdrawiam wszyskie emamy.