Dodaj do ulubionych

Chudzinka, co ja mam robić??

06.09.09, 20:46
Mój Bartek ma niecałe 11 miesięcy. Jest chudziutki, waży 8100. Nie jest
też wysoki. Martwię się, bo żaden pediatra do tej pory się nie przejął.
Młody je już dużo rzeczy i prawdę mówiąc ma niezły apetyt. Jest na
bebilonie pepti 2. Może któraś z was takiego chudzinkę miała albo ma??
Obserwuj wątek
    • lenka1403 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 06.09.09, 20:50
      Lenka ma 1,5r i waży 9,8kg. Wcale nie uważam ją za chudzinkę. Też
      dużo je, apetyt jej dopisuje. Nie martw się na zapas
    • ola33333 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 06.09.09, 21:12
      a patrzylas w siatkach centylowych czy przyrosty wagi i wzrostu sa
      rownomierne, nie bylo jakis gwaltownych spadkow?
    • ola_motocyklistka Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 06.09.09, 21:37
      Znowu.....Problem jedzenia jest w Tobie a nie w chudości dziecka. Pozwól mu być
      szczęśliwym, mimo tego, że nie wygląda jak pączek w maśle.
    • misia0079 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 06.09.09, 21:43
      moj synek 1,5 roku i 9,700 ,,,,,
      • agar2208 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 06.09.09, 22:37
        Mój synek ma 15 mc i waży około 9 kg. Je bardzo ładnie, mimo tego waży dosyć
        mało. Ja przestałam się tym przejmować. Lekarka powiedziała, że widocznie taki
        jego urok. Dodam, że z mężem jesteśmy dosyć drobni i w jego wieku mieliśmy
        zawsze niedowagę.
        Synek też nie jest jakimś wielkoludem. Nie jest również jakiś chudzielec. Jest
        po prostu drobny, ma drobne raczki , nosek itp.
        Koleżanka ma natomiast synka 1,5 roku, który nic nie chce jeść, a jest
        grubiutki. Więc różnie to bywa.
        Zrób dla pewności badanie na lamblie. U nas wyszły. Po kuracji jednak nie
        zauwazyłam jakiegos wielkiego przyrostu wagi.
        • edzia_79 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 07.09.09, 09:02
          moja corcia ma 2 lata i 11,700 smile
          cale zycie na 3 centylu.
          poprostu laska mi rosnie.
          oczywiscie ani my ani pediatra nie robi z tego problemu
    • epb3 Re: co ja mam robić?? - kochać 07.09.09, 09:07
      takiego jakim jest wink
      mam 2-latka - 11kg. chudy, bardzo chudy. ale czy to wada?
    • larenata Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 07.09.09, 09:07
      Ja bym się też nie przejmowała. Moja córeczka była takim drobnym dzieckiem.
      Pediatra problemu nie widział, natomiast babcie i dziadek - tak :-d Córka
      rozwija się świetnie , apetyt ma bardzo dobry, nadal jest szczupłym dzieckiem -
      i super!
      • zurekgirl Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 07.09.09, 13:34
        Jesli dziecko je i rozwija sie dobrze, a jest chude to super. Nie
        bedzie prawdopodobnie mialo problemu z otyloscia w przyszlosci, bo
        teraz nie nabuduje tkanki tluszczowej. Bedzie prawdopodobnie
        zwinniejsze, nie bedzie mialo obciazonych stawow. Ja uwazam, ze
        lepiej gdy dziecko jest chude niz grube. Jesli masz jakiekolwiek
        obawy, powiedz o tym lekarzowi, nie czekaj az lekarz sam sie
        domysli, ze mozesz miec z waga dziecka problem. Jesli jednak dziecko
        jest zdrowe, nie martw sie zupelnie, bo nie ma czym.
    • karro80 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 07.09.09, 13:55
      Ja mam w domu mega odkurzacz do jedzenia, każdy kto widzi jak mała
      je mówi, że nie widział dziecka jedzącego z takim apetytem i
      przyjemnościąsmile
      Ma połtora roczku, jest wczesniakiem to fakt, ale same nawet ogromne
      ilości (dobrego)jedzenia nie gwarantują niesamowitych przyrostów.
      Ważne że wszelkie mozliwe badania wychodzą rewelacyjnie - a dzieć mi
      waży trochę ponad 8kg(75 cm wzrostu).
      • dzidzia_ch Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 07.09.09, 13:59
        moj Atos wazy 11,5kg(16 miesiecy) a pochlania takie ilosci jedzenia
        ze powinien wazy ze 3-4kg wiecej smile!
        ale ja sie cieszy bo wychodze z zalozenia ze lepiej byc chudym niz
        grubym
        inna sprawa ze Ola okolo roczku stanela na wadze i wzroscie i
        dopiero badania wykazala ze ma nietolerancje glutenu
        zaniepokoil mnie fakt ze Ola urodzila sie na 90 centylu a po roczku
        zaczela spadac w centylach
    • weronetka Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 07.09.09, 13:58
      Moja córcia na roczek ważyła 8700 i miała 71 cm. Odwiedziłam z nią
      wszystkich możliwych lekarzy do jakich wysyłał mnie pediatra, aż w
      końcu stwierdzili, że widocznie taka jej uroda. Córcia jest zdrowa,
      bardzo żywa i dosłownie rozsadza ją energia. Obecnie ma 3,5 roku 96 cm
      i waży 13,5 kg i dla mnie jest to w sam raz. Także naprawdę nie ma
      powodu do niepokoju, bo każde dziecko jest inne.
    • plusimisi Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 07.09.09, 16:12
      ... A co Jak upasione to znaczy że zdrowe, mój Młody ma 18 mieś. i
      wazy troche ponad 9 kilo, ok 85cm. wzrostu wydaje mi się ze całkiem
      normalnie wygląda, Ma niezły apetyt, wcina wszystko, ale dużo się
      rusza nie usiedzi nawet chwili. już nie raz widziałam na placu zabaw
      utuczone dzieciaki, które nie potrafiły same podnieść się z
      ziemi...i Matki zadowolone że dziecko co ledwo przebiegnie 5 metrów
      i już ma sapkę.
      • sheep1982 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 07.09.09, 17:31
        Moja cora ma 16 miesiecy i wazy 9,300,jest drobną ale energiczną i wspaniałą
        dziewczynką smile Najgorzej to słuchać babc,dziadkow,cioć,ktorzy uwazaja ze zdrowe
        dziecko to pulchne dziecko!!! to oni nakrecają to ze zaczynamy się martwić i
        wpychać w dziecko byle by przytyło,a dziecko musi byc szczesliwe...wiec
        zaakceptuj ze jest chudzinką.
        • zimka_s Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 08.09.09, 19:55
          Ja nie uważam, że pulpecik to zdrowe i szczęśliwe dziecko, owszem
          przyznam, że trzepnęło mnie jak moja teściowa wykrzyczała mi, że
          jestem kiepską matką bo moje dziecko w wieku 6-7 miesięcy wg niej
          wyglądało na 3 miesiące. Cieszę się bo Bartek jest słodki, ruchliwy i
          pełen energii. Nie jestem w stanie go zmierzyć i to jest chyba
          największy problem, bo wydaje mi się, że byłabym spokojniejsza
          wiedząc, że jest długi a chudy. Ale on się nie daje zmierzyć. My z
          mężem raczej do szczupaków nie należymy. A młody apetyt ma całkiem
          niezły. Uspokoiłyście mnie trochę, ale chyba żeby mieć święty spokój
          skontroluję go u pediatry.
          • mama-ryana Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 09.09.09, 09:14
            a u nas jest na odwrot, maly ma 20 miesiecy a wazy 13 kg 87cm i je
            bardzo malo zato bardzo duzo sie rusza wiec nie powinien byc takim
            pulpecikiem smilewidocznie taka jego uroda, kazde dziecko jest inne
            wiec sie nie przejmuj smile
    • mus.zka Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 09.09.09, 20:24
      Witamsmile Mój synek ma 15 miesięcy i waży 11 kg za to wyglada jakby
      wazył 9. Ja nie widzę w tym nic złego - widać taka jego uroda.
      Pozdrawiam wszystkie mamuskismile


      https://suwaczki.maluchy.pl/li-
33875.png
    • martaw1 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 09.09.09, 20:50
      Moja córka ma teraz 4 lat i 4 miesiące i waży jakieś 14,5 kg. Jak miała 12
      miesięcy ważyła jakieś 9400. Jest trochę niejadkiem, nie zje jak czegoś nie zna
      i nie lubi. Teraz ma większy apetyt. Rano się budzi i pyta się co będzie na
      obiad i to wielki postęp. Wyniki ma ok, żelazo też, więc nie mam się czym
      martwić. Za to laska z niej będzie.
    • deodyma Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 09.09.09, 21:19
      a Twoim zdaniem ile powinno mierzyc i wazyc 11 msc dziecko???
    • efidorek Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 09.09.09, 21:26
      co robić? zaakceptować fakt, że chudzinki sa na świecie. Gdyby
      większość dzieci była z wagą na 90 centylu to niebyłby to już 90
      centyl wink
      Ja i moje dwie siostry byłyśmy chudzinkami w dzieciństwie, mój mąż i
      jego bracia też byli chudzinkami, moja trzyletnia córka jest
      chudzinką i właśnie od 8 tygodni mam w domu kolejną przyszłą
      chudzinkę - na razie jeszcze na 50 centylu, ale sądząc po budowie
      pewnie pójdzie w ślady siostry i wkrótce spadnie na 20 smile
      • kasia-tecza Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 11.09.09, 12:51
        www.edziecko.pl/male_dziecko/1,79338,1326221.html
    • m.polkawnecie ja mam 10.09.09, 11:32
      1,5 roku i waży 8,6 już teraz. A przez ponad 6 miesięcy stała w
      wmiejscu. Tylko u niej problemem były luźne kwaśne kupki. Pięknie
      jadła i okaz zdrowia tylko waga i kupki nie takie.
      Okazało się że to nietolerancja glutenu. A też lekarka powtarzała
      taka uroda.
    • majarzeszow Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 11.09.09, 13:00
      moja Idusia jeszcze mniejsza od Bartka. NA roczek wazyla 7500, teraz ma prawie 2
      latka i 9200. Jest malutka, a ciuszki nosi na roczek.
      • zulcia79 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 11.09.09, 21:42
        Witam
        pocieszyłyście mnie,bo moja mała na roczek ważyła 7900,a teraz ma 16 miesięcy i
        waży 8200.czytając wasze posty zrobiło mi się lżej na serduchu.Moja dr dała mi
        właśnie skierowanie na szereg badań,bo wg. niej Jula za mało wazy.Pozdrawiam
    • marta773 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 11.09.09, 19:30
      Moja Iza ma 4 lata i waży 14kg,zawsze była szczupła na rok ważyła
      8300 na dwa lata 10200. Od urodzenia na 3 centylu . Pomimo że chuda
      jest zdrowa i bardzo żywa ( żywe srebro).
      • carinica011 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 11.09.09, 21:30
        hehe ale numer smile
        Sylwia, Naducha jest 1,5 mca starsza od Bartusia, waży chyba 9,5 kg - jest długa
        i chuda - taki jej makaronikowaty urok smile
        jeśli wyzdrowiejemy, to zobaczymy się w przyszłym tygodniu, pozdrawiam smilesmilesmilesmile
        • zuzanna47 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 11.09.09, 21:34
          Moja córka ma dwa latka i waży 10 kg... to jest bardzo mało...ale
          jest wysoka.
        • zimka_s Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 16.09.09, 21:14
          No i Cię znalazłam smile)) Bartek dał czadu po spacerze, do tej pory
          jeszcze nie śpi a już po 21. Do zobaczenia pozdrawiam.

          A tak przy okazji wątku, byłam dziś u pediatry, nic dziwnego w tym
          nie widzi, nie dała skierowania na żadne badania, pomimo, że młodego
          tempo wzrostu spadło na 10 centyl (50 był ok 6 miesiąca), a waga jest
          poniżej 3 centyla.
    • nstemi Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 14.09.09, 22:58
      A on jest tylko na Bebilonie Pepti? Nic więcej?

      zimka_s napisał:

      > Mój Bartek ma niecałe 11 miesięcy. Jest chudziutki, waży 8100. Nie jest
      > też wysoki. Martwię się, bo żaden pediatra do tej pory się nie przejął.
      > Młody je już dużo rzeczy i prawdę mówiąc ma niezły apetyt. Jest na
      > bebilonie pepti 2. Może któraś z was takiego chudzinkę miała albo ma??
    • grace.4 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 15.09.09, 05:49
      moj synek nie jadl prawie nic, tylko wszystko suche,makaron,ziemniaki i
      ryz, pieczywo. moje lamenty nic nie daly. taki tadek niejadek. i rosnie
      nie wiem w jaki sposob jak na drozdzach i jest zdrowy. lekarz zalecil
      podstawianie pod nos, w porach posilkow, jesli nie chce to nie, nic na
      sile ( przyznam,ze kilka razy bylo na sile) i zabierac,aby dziecko
      nauczylo sie,ze je sie o tej porze ,a pozniej nie ma. ogrooomne marnowanie
      jedzenia. na pocieszenie dodam,ze jak jest glodny to sie upomnismile i przez
      ostatnie kilka miesiecy sie zmienilo,w koncu,bo zaczal sam sie dopominac.
      ale tak sobie mysle... moze tak jak ja dajesz mu duzo mleka? ( moj sie nim
      zapychal) i soki? odkad ograniczylam mleko ( teraz tylko z platkami na
      sniadanie albo jak sobie przypomni) i soki ( ucze picia wody, a soku
      nalewam na 2 palce dla smaku,reszta rozcienczona z woda).
    • camel_3d Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 15.09.09, 11:00
      skoro pediatra si enie przejal to ty tez si enie przejmuj...
      woalalbays spasiona kluske??

      ciesz sie ze masz szczuple dzeicko.
      • zimka_s Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 16.09.09, 21:30
        Cześć Camel smile nie chcę kluski, ale to dziwne, że młody ma apetyt a
        nie bardzo przybiera, aż taka przemiana materii??
        Bartek nie jest tylko na bebilonie, zjada kaszki, owoce, zupki,
        chrupki, ciasteczka, kajzerki. Ma niezły apetyt. Mleko ma rano i
        wieczorem, a w ciągu dnia dostaje na nim jedną kaszkę lub zamiast
        kaszki sinlac. Pije wodę, ewentualnie herbatkę.
        • carinica011 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 17.09.09, 09:09
          ja obstawiam zmianę lekarza na Kaliską. spróbuj. From do mnie nie przemawia w
          ogóle.
        • camel_3d Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 17.09.09, 09:54
          przeciez w tych produktach nei ma tyle tluszczu zeby przytyl... wiec w czym problem.
          nie przemuj sie, skoro dzeicko radosne i nie chorowite to si enie martw..i nie
          biegaj po lekarzach
          • zimka_s Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 17.09.09, 22:14
            Karina zapomniałam Ci powiedzieć co jeszcze wczoraj lekarka odwaliła.
            Spojrzała w kartę, że Bartek na pepti, po czym później zapytała czy mu
            danonki i inne tego typu rzeczy daję...
            Na poważnie rozważam innego lekarza, u Kaliskiej kiedyś byłam i było
            ok, więc może faktycznie się do niej przeniosę smile
            • mysza1973 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 17.09.09, 22:40
              Mój synek też jest chudzinką. Za kilka dni kończy 3 latka a waży 11,5 kilo. W
              siatce centylowej jest mocno poniżej 3. Niedowaga od 12 miesiąca. Cały czas
              mówiłam sobie, że poprostu on taki jest.
              Dotychczas odwiedziliśmy kilku prywatnych pediatrów, alergologa,
              gastroenterologa, dermatologa, dziesiątki badań na celiakię, alergie pokarmowe,
              morfologie, bakterie z moczu, kału...i nic nie wykazało.
              A waga stała w miejscu.
              Długo szukaliśmy przyczyny braku przyrostu wagi (ze wzrostem jest oki) i właśnie
              tydzień temu mały miał gastroskopię, która wykazała bardzo silny stan zapalny
              żołądka i dwunastnicy spowodowany najprawdopodobniej refluksem
              dwunastniczo-żołądkowym. Dodatkowo pobrali próbki do badań.
              Narazie czekam na wyniki histopatologiczne.
              Wiem, że nie ma bakterii helicobacter pylori, która powoduje takie stany zapalne.
              Ale coś tam siedzi co jest przyczyną.
              Teraz mały przyjmuje leki, zwiększył mu się apetyt, ma specjalną dietę.
              Dotychczas hitem były smażone kotlety, którymi mu męczyłam żołądek jeszcze
              bardziej...
              Więc chude niekoniecznie znaczy zdrowe.
              • zimka_s Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 18.09.09, 09:36
                No widzisz Mysza a moja pediatra nie widzi nic dziwnego, bo on mimo
                wszystko systematycznie przybywa, tyle ze poniżej 3 centyla.
                • mysza1973 Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 18.09.09, 10:37
                  No nasz też przybierał po 30 dkg na 2-3 miesiące.
                  Ja w końcu wymusiłam te skierowanie do szpitala na badania.
                  Nie było dla mnie oczywiste, że 3 latek wygląda na 2 latka.
                  Poza tym rozwija się prawidłowo, zaczął chodzić do przedszkola na kilka godzin,
                  wszystko prawidłowo, więc jakby nie było podstaw martwić się o wagę.
                  Nie straszę, nie pouczam...ja szukałam przyczyny i mam.
                  Pozdrawiam
    • owieczka.easy Re: Chudzinka, co ja mam robić?? 18.09.09, 14:13
      Mój Wiktor ma 19 miesięcy waga 10 kg, do niedawna jeszcze sie
      martwiłam jaki on jest szczuplutki, dopuki nie trafilismy do
      szpitala,na kompleksowe badania, gdzie przyjechała na leczenie
      dziewczynka 14 miesiecy waga 16 kg. To mi uswiadomiło że naprawde
      nie warto sie zbyt tym przejmowac, jeżeli dziecko jest zdrowe i
      zjada tyle ile samo potrzebuje, to dać mu święty spokój, lepiej żeby
      był szczupły i zdrowy, niż patrzec na swe otyłe dziecko i odmawiać
      mu jedzenia, bo musi byc dieta!!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka