Dodaj do ulubionych

do posiadaczek szczeniaczków

20.10.12, 10:31
i małych psów .Poradżcie jak nauczyć 6 tygodniowego szczeniaczka higieny .Wychodzenie na zewnątrz odpada bo to maleństwo .Śpi ze swoją mamą w koszyku ,obok koszyka rozkładam gazety gdzie po każdej drzemce pilnuję żeby zrobiła siku to nam jeszcze jako tako wychodzi ,ale podczas zabawy albo jak ktoś nie dopilnuje sika na dywan .Napiszcie proszę jak wy sobie z tym radzicie ,jakie macie sposoby i jak długo trwa taka nauka.
Obserwuj wątek
    • bsl Re: do posiadaczek szczeniaczków 20.10.12, 10:40
      6 tyg to jeszcze malenstwo , kupilas pieska troche za szybko ,8-9 tyg to czas kiedy szczeniak jest gotowy opuscic swoja mamę ( majac juz wszytkie podstawowe szczepienia )
      obserwowac, wysadzac na gazety czesto , nagradzac za to, ze sie zalatwil w odpowiednim miejscu , z czasem sie nauczy
      • jowita771 Re: do posiadaczek szczeniaczków 20.10.12, 10:59
        Chyba nie kupiła, bo piesek jest u niej z mamą. Tak zrozumiałam.
        • bsl Re: do posiadaczek szczeniaczków 20.10.12, 11:05
          masz racje smile przepraszam
      • babalu73 Re: do posiadaczek szczeniaczków 20.10.12, 11:08
        Nie kupiłam jej ,to mój własny przychówek ( a raczej mojej suni ) zdecydowaliśmy że mała zostaje w domu , wszyscy ją uwielbiają tylko to sikanie
        • bsl Re: do posiadaczek szczeniaczków 20.10.12, 11:11

          bedzie dobrze smile
    • dzoaann Re: do posiadaczek szczeniaczków 20.10.12, 10:50
      Po pierwsze to cierpliwosc, bo to potrwa jeszcze kilka miesiecy. Po drgie wystawiaj na gazety nie tylko po drzemce- takze po jedzeniu i piciu,po zabawie. Nie stosuj tych barbarzyńskich metod z moczeniem pyska w moczu itp. Stopniowo przenos gazety blizej drzw, a potem za drzwi.
    • tanebo Re: do posiadaczek szczeniaczków 20.10.12, 11:15
      Po pierwsze - wyrzuć gazety, zwiń dywany. Lepsza będzie folia lub cerata rozłożona na podłodze. Nie karć jej, nie wtykaj pyska w kałużę. Pies i tak tego nie zrozumie. Ale pies też nie lubi moczyć łapek we własnym moczu. Więc będzie unikać sikania na płaskie, wodoodporne powierzchnie. Czyli na podłogę. Jeśli to możliwe to zabieraj ją w miejsca w których mogłaby się załatwić. Balkon, taras, wiatrołap. Rozłóż jej jakąś szmatę. I przede wszystkim cierpliwość!!!!!!!!!!!!!!
      • majenkir Re: 20.10.12, 14:23
        tanebo napisał:
        >Lepsza będzie folia lub cerata rozłożona na podłodze. (...) Ale pies też nie lubi moczyć łapek we własnym moczu. Więc będzie unikać sikania na płaskie, wodoodporne powierzchnie.


        big_grin Czyli na folie i cerate miedzy innymi wink.

        Najlepiej kup takie podklady do sikania dla niepsow, czyli jorkow.
        https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
        Charty
        • tanebo Re: 20.10.12, 14:58
          Pracę nad psem trzeba zrobić z głową. Lepiej go nagradzać niż karać. Niech ma jakąś ulubioną zabawkę. Najlepiej piłeczkę. Gdy zacznie go autorka zabierać na space to gdy szczeniak zaznaczy drzewko to niech rzuci mu tą piłeczkę i d mu się pobawić. Czyli niech go nagrodzi. Z czasem pies zacznie unikać przykrych sytuacji (mokrych łap) i zacznie dążyć do przyjemnych (zabawa piłką).
    • dorotakatarzyna Re: do posiadaczek szczeniaczków 20.10.12, 23:53
      Zamiast gazety można specjalna matę do sikania dla psów. Ja kupiłam podkłady dla dzieci, też się nadają.
      Od kilku dni mam niespełna trzymiesięcznego szczeniaczka. Od razu załapał, że siusia się na matę, aczkolwiek leje z radości i ze strachu, tam gdzie stoi. Kupkę też robi gdzie popadnie. Jako że dopiero dziś został pierwszy raz zaszczepiony, weterynarz powiedział, że na dwór będzie mógł wychodzić dopiero dwa tygodnie od drugiego szczepienia.
      Mój starszy pies załatwiał się w domu gdzie popadnie przez 7 miesięcy, i żadne uczenie nie pomagało sad
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka