konwalka 12.12.16, 15:43 polfinał, bo strona obrazona zapowiada apelacje www.tvn24.pl/sopot-wyrok-sadu-w-sprawie-o-karmienie-piersia-w-lokalu,699116,s.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
stephanie.plum Re: (pół)finał cycekgate 12.12.16, 17:59 szkoda trochę, że taki wyrok. zaraz podniosą się głosy, że karmić piersią to prawie jak kupę robić publicznie, więc słusznie, że tylko w sraczu można. ja nigdy nie karmiłam, nie miałam okazji, ale w tym miejscu pozdrawiam moją młodszą siostrę, która karmi wszędzie, czy to kościół, tramwaj czy knajpa. młodsza zdecydowanie nie stosuje się do polecenia personelu i nie powstrzymuje się. jak na razie ludzie wokół okazali się na poziomie - nikt się nie zeskandalizował czymś tak niemoralnym, jak karmienie głodnego w miejscu publicznym... Odpowiedz Link Zgłoś
koronka2012 Re: (pół)finał cycekgate 12.12.16, 18:52 To nie jest niemoralne, ale po prostu mało estetyczne dla osób postronnych. Taaaak, wiem - można nie patrzeć, tylko czemu reszta restauracji ma wbijać wzrok w sufit? Odpowiedz Link Zgłoś
stephanie.plum Re: (pół)finał cycekgate 12.12.16, 18:59 trzeba się naprawdę bardzo - i nieprzerwanie wpatrywać, żeby zobaczyć, jak mignie goła pierś, między rozpięciem bluzki a przystawieniem dziecka. ale jasne, można najpierw się wpatrywać, żeby przypadkiem niczego nie przeoczyć, a potem krzyczeć, jak to się zostało zeskandalizowanym. Odpowiedz Link Zgłoś
jasnoklarowna Re: (pół)finał cycekgate 12.12.16, 21:35 stephanie i o to chyba chodzi. Bo wiesz, można karmić i karmić. Można zrobić to dyskretnie, na moment przystawienia nakryć na tych kilka sekund chustą, albo mieć przystosowaną do tego garderobę. a można nie zważając czy ktoś je, modli się, rozmawia, przeprowadza dzieci itp... wyciągnąć cały cyc na zewnątrz, nie okrywać niczym i wystawiać pod oczy przechodzącym. Gwarantuję że tych pierwszych nikt nie będzie próbował wypraszać znikąd, z tymi drugimi może być różnie. Nie jestem przeciw, sama karmiłam,ale dla zaznaczam swojego i dziecka komfortu wolałam to robić na uboczu i dyskretnie, inne nie potrzebują takiej intymności i tak, uważam że szczególnie w początkach laktacji taka pierś nie jest pięknym widokiem - Odnosząc się do sytuacji pan skarżącej się to tak naprawdę nie wiemy czy pani zachowała minimum dyskrecji w trosce o apetyt innych (wtedy stoję murem za panią), czy jedynie o sobie pomyślała i się zdziwiła że komuś mogło to przeszkadzać a na zwróconą uwagę zareagowała histerycznie - wtedy stoję murem za właścicielem knajpy. Niestety, ale w miejscu publicznym musimy zwracać uwagę też na innych Odpowiedz Link Zgłoś
stephanie.plum Re: (pół)finał cycekgate 12.12.16, 21:42 sęk w tym, że wieść gminna niesie, iż owa pani cycka nie zdążyła wyjąć. koszulę rozpinała. najwyraźniej ona sama, i gest rozpinania koszuli, uraził czyjeś uczucia estetyczne... Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 10:12 Kelnerka twierdziła, że wyjęła. W artykule na Interii jest napisane, że kelnerka widziała gołą pierś. Odpowiedz Link Zgłoś
lady-z-gaga Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 11:46 Skoro sam gest rozpinania wykonała tak, że wzbudziła powszechną uwagę, to dalszy ciąg zapowiadał się sensacyjnie Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 12:52 Pani to zakapior robiący zły PR zwykłym matkom. Z drugiej strony dzieci potrafią być irytujące dla postronnych osób, niemowlę także (potrzeby, co naturalne w tym wieku sygnalizuje przy pomocy upiornych wrzasków). Jestem za tym by restauracje dzieliły się na "rodzinne" i dla dorosłych. Każdy by miał większą szansę spędzić bez stresu czas tak jak lubi. Odpowiedz Link Zgłoś
lady-z-gaga Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 10:25 Byłam kiedys w MacDonaldsie, weszła pani z wózeczkiem, wcisnęła się do jednego ze stolików naprzeciwko mnie (a w tych obiektach, jak wiadomo, stoliki są blisko siebie). Najpierw się rozebrała, wyciągnęła gołą pierś a dopiero potem zaczęła wyciągać dziecko z wózka i je przystawiać. Rzadko się widzi takie zachowania, bo na ogół kobiety karmią dyskretnie i pewnie nawet nie zawsze otoczenie ma szansę się zorientować, chyba, że ktoś się specjalnie wgapia. Tutaj było inaczej. Do tej pory się zastanawiam, co kierowało tą kobietą. W centrach handlowych jest dużo ławek w pasażach, nie trzeba było pchac się między jedzących ludzi, a pani nie miała ze sobą własnego zamowienie, przyszła tam tylko nakarmić dziecko. Pewnie - tak jak niektóre ematki - uznała, że niemowlę, tak jak i dorośli, powinno jeść w restauracji przy stole. I że jej goła piers to dokładnie to samo, co talerz, więc nikt nie powinien się bulwersować. Przypuszczam, że wiele z tych rozdmuchanych do rangi skandalu sytuacji z publicznym karmieniem zaistniało własnie na skutek braku umiaru i kultury. Widuję karmiace matki i nigdy nie byłam świadkiem negatywnych reakcji otoczenia. Zresztą pani, o ktorej pisze, też nikt uwagi nie zwracał. Za to niesmak i zdumienie na pewno były nie tylko moim udziałem. Odpowiedz Link Zgłoś
madzioreck Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 12:32 Zaraz będzie wrzask, że: mogłaś się nie gapić/nikt nie karmi ostentacyjnie/nigdy nie widać nic więcej niż w dużym dekolcie, niepotrzebne skreślić Odpowiedz Link Zgłoś
angeka2 Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 11:41 Również karmię piersią i robiłam to, kiedy dziecko żądało, ale nie w kościele. Katolik mający elementarną wiedzę, co tak naprawdę się dzieje w czasie Mszy Świętej, nie będzie miał żadnych wątpliwości. Dzisiaj chodzi o to, żeby w czasie Eucharystii można było wszystko... Na pewno znajdą się teologowie, którzy umocują w odpowiednio modernistycznej teologii... Odpowiedz Link Zgłoś
stephanie.plum Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 14:45 co się dzieje w czasie Mszy Świętej? wierzymy, że dzieje się coś tak wielkiego, iż naprawdę, czy w tym czasie stoimy / klęczymy zapięci pod szyję, czy też karmimy głodne niemowlę, ma zaniedbywalne znaczenie. i tak nie zdołamy odnieść się do sprawy z wystarczającym szacunkiem, i tak nie jesteśmy godni. Bóg oddał za nas życie. myślisz, że zależy mu teraz, żebyśmy na Mszy stali na baczność, podczas kiedy dziecko płacze z głodu? ja myślę, że nie. co innego - bezmyślne tkwienie w kościele z poczuciem samozadowolenia. tego zdecydowanie nie powinien robić katolik mający elementarną wiedzę. tak samo jak nie powinien chyba wypatrywać (z nudów, zapewne), osób, które mógłby potępić za ich niegodne zachowanie... Odpowiedz Link Zgłoś
araceli Re: (pół)finał cycekgate 12.12.16, 18:09 I słuszne - podnoszenie w tym przypadku dyskryminacji z uwagi na płeć było zdecydowanie chybione. Odpowiedz Link Zgłoś
agusiah Re: (pół)finał cycekgate 12.12.16, 19:28 O, wielka szkoda. Karmiłam dwójkę moich dzieci w sumie cztery lata, żyjąc całkiem normalnie, wyjeżdżając często, wychodząc do knajp i karmiąc przy stole. Zwłaszcza starszy potrafił jeść nawet godzinę, nie wyobrażam sobie spędzania jej w toalecie. Ale tez do głowy mi nie przyszło, ze robię coś nieprzyzwoitego, i mam wrażenie, ze świat się do nas wtedy życzliwie uśmiechał. Ale to już pare lat temu było, skąd ta fala niechęci do mam karmiących niemowlęta? Odpowiedz Link Zgłoś
jematkajakichmalo Re: (pół)finał cycekgate 12.12.16, 19:34 Ale wiesz, mozna karmic i karmic. Mozna to zrobic po prostu dysketnie wcale nie wychodzac do WC ani z lokalu (sama tez bym pewnie nie wyszla). Mozna sie delikatnie zaslonic, nie wiem, np. pieluszka, kocykiem itp., albo odwrocic. Naprawde nie trzeba wtedy centralnie rozpinac bluzki i wywalac cycka na stol, gdzie dookola siedzi masa ludzi, a wierz mi i takie rzeczy widzialam. Bylo to po prostu nazwijmy to delikatnie, nieestetyczne, niesmaczne (i nie ma nic wspolnego z malutkim glodnym dzieckiem). Odpowiedz Link Zgłoś
agusiah Re: (pół)finał cycekgate 12.12.16, 20:43 Ale oczywiście ze masz racje. Tyle ze tam chyba do żadnego "wywalania cycka" nie doszło, bo dziewczyna nie zdążyła nakarmić? Tak czy owak subiektywnie wyrok mega dziwny wobec wszechobecnej golizny. Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 10:11 A ta wszechobecna golizna występuje w restauracjach i nikt na nią nie reaguje? Latem do ogródka przeciętnej restauracji (tanie danie do 20 zł maksymalnie) wszedł młody chłopak z kolegą (okolice plaży) bez koszulki. Kelner podszedł i poprosił go o włożenie koszuli, co też chłopak uczynił bez dyskusji. Odpowiedz Link Zgłoś
lady-z-gaga Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 10:30 Powiedz gdzie w miejscach publicznych można oglądać na żywo gołych ludzi, albo chocby tylko same biusty? a jesli nie na żywo, to gdzie widziałąs ostatnio gołe zdjęcia - w autobusie, w kościele, w kawiarni, w sklepie? Odpowiedz Link Zgłoś
mozambique Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 13:39 w kosciele to akurat na kopy masz Maryj karmiących i Chrystysow z odsłoniętym torsem golizna jest w kazdym sklepei z czesciami do samochodów, w biurze kazdego autoserwisu , codzinenei mijam sklep z turbo sprężarkami, na neonie wisza potezne gołe cyce, ktore w miejscach sutków mają jakies sworznie czy inne śruby - to reklama tego sklepu Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 13:43 Reklamy reklamami, wiadomo, że to nie jest prawdziwe życie. W prawdziwym życiu należy się zachowywać przyzwoicie. Odpowiedz Link Zgłoś
lady-z-gaga Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 13:49 >na neonie wisza potezne gołe cyce, ktore w miejscach sutków mają jakies sworznie czy inne śruby prawdziwe cyce tam wiszą? koniecznie wklej fotkę Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 10:08 Szkoda, że Pani nie poniosła kosztów niepotrzebnej sprawy sądowej oraz odszkodowania dla szkalowanego w mediach właściciela. Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 10:14 Strona obrażona czy obnażona? Odpowiedz Link Zgłoś
owczarkini Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 12:24 Z pierwszych doniesień od strony tej pani to jakoś inaczej wyglądało. Teraz mowa o tym, że kelner po prostu został poproszony przez innych gości o reakcję, a pani wskazano inne miejsce (krzesełko ?) na uboczu, chociaż faktycznie w pobliżu toalety. Nie wydaje mi się, żeby inni klienci się rzucili na nią za samo dotknięcie guzika przy bluzce i zmusili personel do interwencji. Sąd lepiej poznał fakty niż my z mediów, więc wychodzi na to, że baba pieniaczka. Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: (pół)finał cycekgate 13.12.16, 12:27 Stolik znajdował się niedaleko toalety. W znajomej restauracji dwa stoliki są też niedaleko toalety. Jeżeli zostanę poproszona przez kelnera by przy nich usiąść to mam zrobić raban, że kazano mi jeść w toalecie? Odpowiedz Link Zgłoś