Dodaj do ulubionych

Urlop w grudniu

18.11.19, 20:23
Gdybyście miały do wykorzystania urlop, w grudniu (termin jeszcze do ustalenia), tydzień + przyległe soboty i niedziele czyli razem 9 dni, tooooooo...?
Szukam inspiracji wink
Chętnie bym gdzieś pojechała... Do tej pory sama organizowałam wyjazdy, sporo zwiedzałam - miasta, atrakcje - Europa, trochę Azji. A teraz chciałabym,żeby było spokojnie (odpadają wszelkie objazdówki). Chciałabym trochę pospacerować, podziwiać ładne widoki, może usiąść na leżaku i popatrzeć na morze? wink (Nie znoszę gorąca, więc chyba pora roku jest ok na Europę?). Może pojechać nad polskie morze? Albo bardziej egzotycznie - Gran Canaria? Turcja? W tym roku nie mam głowy do samodzielnej organizacji, więc ewentualny dalszy wyjazd musi być przez biuro podróży. Chciałabym poczuć klimat Grecji, ale nie widzę żadnych ofert na grudzień.
Co radzicie?
Obserwuj wątek
    • kermicia Re: Urlop w grudniu 18.11.19, 20:39
      Zależy od finansów. Ja bym chciała do Wietnamu albo Malezji, w niektórych regionach zimą jest tam spoko. 9 dni to niewiele na taki dystans, ale ludzie latają też na 7 i nie żałują.
      Za mniejsze pieniądze Turcja zimą jest bardzo tania i ciekawa - ja byłam w lutym. Mało ludzi, pogoda taka sobie (max 23 stopnie miałam), ale dzięki temu dużo pozwiedzałam (wynajęliśmy samochód). Ale na plażę za zimno, mieliśmy basen kryty i sauny wszelakie.
    • marusia.00 Re: Urlop w grudniu 18.11.19, 20:57
      Na grudzień ofert na Grecję nie ma raczej, na Korfu np. to się nawet śnieg zdarza wink
      W grudniu w całej Europie jest pogodowa loteria. Ja bym wybrała Teneryfę albo Maltę. Ewentualnie Andaluzję. Tam jest szansa na fajną pogodę do zwiedzania.
    • snakelilith Re: Urlop w grudniu 18.11.19, 21:18
      W Turcji o tej porze może być fajnie, temperatury w okolicach 20 stopni w ciągu dnia, ale jednak dzień jest bardzo krótki, noce chłodne, a na plaży może być bardzo wietrznie i zacinać piachem. A wieczory są długie i nie zawsze jest co w hotelu robić, oprócz żłopania raki przy barze. Wiem, bo byłam tam w drugiej połowie listopada. Z drugiej strony, w ciągu dnia było słonecznie, kąpałam się nawet w morzu, a jedzenie było rewelacyjne, akurat zaczynał się sezon na lokalne pomarańcze i mandarynki, więc na leniwy odpoczynek było ok. Na zwiedzenia warunki dobre, ale bardziej we własnym zakresie, bo propozycje wycieczek z hotelu były o tej porze mocno ograniczone. Zaletą Turcji jest, że tanio.
      Wyspy Kanaryjskie mają sezon cały rok, więc ceny aż tak bardzo o tej porze nie spadają, a w okolicach świąt może być nawet bardzo drogo i stosunkowo tłoczno. Tam też może wiać, a Atlantyk jest chłodny, ale generalnie gwarancja bezdeszczowej pogody i siedzenia na plaży przy 17-23 spora.
      Jeżeli chodzi o morze na północy Europy, Bałtyk i te sprawy, to byłam w grudniu w Danii. Pogoda o tej porze to ruletka, słońce ma się tylko przy łucie szczęścia, za to częściej sztormowy deszcz przy 10 stopniach, albo też paskundy wiatr arktyczny i minus 2. Na leżak na plaży raczej za zimno, bardziej spacer w grubej kurtce, a potem gorące napoje w ciepełku, więc trzeba mieć alternatywny plan na resztę czasu. Mnie tam się w Danii zimą bardzo podobało i chętnie bym to powtórzyła, ale mieliśmy tam do dyspozycji duży domek letniskowy z kominkiem i sauną oraz telewizję satelitarną plus zapas grzanego wina.
    • fantomowy_bol_mozgu Re: Urlop w grudniu 18.11.19, 21:32
      Byłam w grudniu w Barcelonie, była super pogoda (słonecznie i tak między 15 a 20 stopni za dnia).
      Teraz w tym terminie poleciałabym do Walencji - może i mniej klasycznych atrakcji, ale miasto jest fantastyczne. Jest plaża, morze, świetne parki (i infrastruktura rowerowa) i różnorodna architektura. Można przez kilka dni przyjemnie pospacerować (albo pojeździć na rowerze), mieć na co rzucić okiem, bez tłumów i azjatyckich wycieczek wink
      Bezproblemowy przelot z Polski (lata Ryanair), przyzwoite ceny na miejscu.
    • turzyca Re: Urlop w grudniu 18.11.19, 22:05
      Jak nie masz depresji sezonowej, to jedź w przeciwnym kierunku, Norwegia, Szwecja, Finlandia.
      Mnie się marzy powtórka z tego: www.booking.com/hotel/fi/korvala-39-s-red-log-cabins.de.html jeden z najlepszych urlopów życia.

Zorzę polarną zobaczysz, zupełnie nowych potraw spróbujesz. A i pogoda bardziej przewidywalna.
      • bi_scotti Re: Urlop w grudniu 18.11.19, 22:18
        Portugal forever! O kazdej porze roku, w kazdym miejscu (polnoc, poludnie, plaze, wino, cokolwiek tam Ci trzeba) - gdybym miala extra 9 wolnego dni w grudniu (czy w jakimkolwiek innym miesiacu) i nie miala marzen typu "musze na Kilimanjaro czy gna mnie do Tirany" to natychmiast sprawdzalabym loty do Portugalii smile A ode mnie dalej/longer trip niz od Ciebie! Milych wakacji zycze smile Cheers.
        • chlodne_dlonie Re: Urlop w grudniu 18.11.19, 23:01
          Oo, widzę, że nie jestem tu jedyną fanką Portugalii smile, miło!
          Ja też myślę, że na spokojne wakacje połączone ze zwiedzaniem w przez siebie wybranym tempie, to znakomity kierunek, także o tej porze roku. Co prawda kąpiele w oceanie raczej z góry odpadają, ale baseny przy hotelach są często także kryte, więc i takiego wypoczynku można zażyć.
          Druga myśl - a może Madera? smile Temperatura nie powinna być niższa niż naście stopni, a pewnie i 20 się trafi, roślinność cudowna i wędrówki po lewadach - polecam gorąco!
    • claudel6 Re: Urlop w grudniu 18.11.19, 22:44
      moja siostra leci w grudniu na Seszele ;P
      bardzo spokojnie, zero zabytków, więc nie ma ciśnienia na frenetyczne zwiedzanie, pogoda idealna, ładne widoki, leżak, słońce i ocean. pomogłam? big_grin
    • mayaalex Re: Urlop w grudniu 18.11.19, 22:46
      Wyspy Zielonego Przyladka? Cieplo ale nie supergoraco, nie az tak egzotycznie ale jednak wystarczajaco nieswojsko zeby poczuc, ze wyjechalas na wakacje, dobre miejsce na spacery. Europa bedzie wszedzie jednak raczej chlodna i moze byc deszczowa. Polnocna Afryka tez jest ok w grudniu, Marakesz chyba juz ktos polecal.
    • joanna05 Re: Urlop w grudniu 18.11.19, 23:41
      Tajlandia (nie wszędzie, w niektórych regionach jeszcze bardzo leje), Indonezja. No dla mnie morze i leżak w grudniu-styczniu to raczej Azja. Nowa Zelandia/ Australia mają wtedy lato, nie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka