kosmos_pierzasty Re: Psycholog 16.01.20, 10:22 Też dwa razy nie trafiłam i powiem, że trochę mnie to zniechęciło, więc zamiast na terapię zaczęłam chodzić na warsztaty, takie organizowane w pracowniach psychologicznych. Wychodziłam z założenie, że potraktuję to bardziej na luzie, jako rodzaj zabawy, kontakt z ludźmi - może skorzystam, a jak nie, to trudno. I jedna z prowadzących na tyle mi się spodobała, że zagadnęłam ją o terapię. Okazało się, że owszem, prowadzi i potem do niej chodziłam. Byłam zadowolona. Odpowiedz Link Zgłoś
taki-sobie-nick A propos poruszonego w wątku 16.01.20, 22:31 problemu "po co psycholog pyta o to i owo" - właściwie jaką część terapii zajmuje samo poznawanie pacjenta, hihi? Odpowiedz Link Zgłoś
klaramara33 Re: Psycholog 17.01.20, 09:08 Terapia wymaga psychoterapeuty a nie psychologa więc idź w tym kierunku. Odpowiedz Link Zgłoś
klaramara33 Re: Psycholog 12.04.23, 15:21 W tej branży dochodzi często to oszustw bo brak odpowiednich regulacji prawnych zwłascza jeśli chodzi o psychoterapię. Odpowiedz Link Zgłoś
klaramara33 Re: Psycholog 12.04.23, 15:24 Szukaj z polecenia psychologa wśród znajomych bo znany lekarz sprzedaje opinie więc często jest tak,że dobry lekarz ma gorsze opinie od słabego. Odpowiedz Link Zgłoś
wena-suela Re: Psycholog 13.04.23, 12:34 Tak to niestety wygląda. Gabinety psychoterapeutów pękają w szwach. Każdy, nawet najmarniejszy ma klientów. A jak w każdym zawodzie dobrych jest zaledwie kilka do kilkunastu procent. Tyle, że w tym zawodzie odczuwa się to dosłownie na własnej skórze i jaźni. Trzeba mieć wiele szczęścia, aby trafić do kogoś sensownego od razu, albo przemęczyć się przez wielu jak ty zanim trafisz na odpowiednia osobę. Bez więzi nie ma terapii, więc musisz szukać dalej. Odpowiedz Link Zgłoś
lu_na_be Re: Psycholog 13.04.23, 13:21 Po pierwsze uważam, że tak, bardzo ciężko jest znaleźć sensownego psychologa czy psychoterapeutę, tak jak ogólnie trudno jest znaleźć dobrego specjalistę w dowolnej dziedzinie. Po drugie - moje doświadczenie pokazuje, żeby nie chodzić do osób, które mają dużo świetnych ocen na znanym lekarzu. Wszyscy prawdziwie świetni specjaliści do jakich trafiłam, byli lewie "wyszukiwalni" w sieci, albo nawet w ogóle ich nie było. Mają taką renomę, tylu klientów i taki brak czasu, że nawet nie rejestrują się na żadnych portalach - no chyba, że placówka w której pracują za nich to zrobi. Ale często nie mają super opinii, bo czasami mówią nie to, co pacjent chce usłyszeć, albo w nieodpowiednim stylu, albo na pierwszym spotkaniu wydawali się oschli. Po trzecie - miałam kontakt z kilkoma psychologami, co do których po pierwszym spotkaniu wiedziałam, że to porażka. Co do obecnej kobiety z którą się spotykam wciąż mam pewne obiekcje. Wolałabym, żeby spotkania były bardziej ustrukturyzowane, bardziej intensywne. Jednak jej dawka empatii i przekaz jaki mi serwuje są dla mnie kojące, skłaniają do refleksji i mobilizują do pracy. Miałam kilka kryzysów, chciałam rzucić terapię, bo przecież to takie gadanie, które sobie sama z książki wyczytam i "co ona o mnie wie", ale nie zrobiłam tego i nie żałuję. Jestem innym człowiekiem niż 1,5 roku temu. I nie mówię, że jest idealnie, oprócz terapii podejmuję inne działania i efekt jest widoczny. Po czwarte - Pytanie po co chcesz spędzać więcej czasu z dziećmi jest bardzo zasadne. Bo czy to Twoja potrzeba? Czy uważasz, że Twoje dzieci tego potrzebują? A może współczesny przekaz medialny jest taki, że dobry rodzic spędza czas z dziećmi, a ty chcesz się postrzegać jako dobrego rodzica? Odpowiedz sobie na te i podobne pytania. To dzięki takim prostym, oczywistym, zbijającym z tropu pytaniom dochodzi się istoty swoich przekonań, potrzeb i często do całkowitego przewartościowania swojego życia. Nie bój się tego. Może okazać się, że jednak zamiast spędzać więcej czasu z dziećmi wolałabyś odpocząć, a może właśnie spędzanie czasu z dziećmi jest tak ważne, że będziesz wstanie patrzeć na przysłowiową stertę naczyń w zlewie, byleby tylko w tym czasie być z dziećmi. Odpowiedz Link Zgłoś
lu_na_be Re: Psycholog 13.04.23, 13:23 O rany, naprodukowałam się, a to jakiś stary, odkopany wątek . Odpowiedz Link Zgłoś
klaramara33 Re: Psycholog 13.04.23, 15:49 No ale ciekawie się czyta zwłaszcza ten punkt o dzieciach Jak nie tej osobie, to innej ma szansę pomóc więc pewnie się przyda. Odpowiedz Link Zgłoś
tanebo001 Re: Psycholog 13.04.23, 15:21 Chciałbym mieć takie problemy. Gdzie nie zadzwonię to nie ma wolnych terminów... Odpowiedz Link Zgłoś