Dodaj do ulubionych

Duphaston pomocy

26.01.20, 12:24
co się stanie jeśli wzięłam w 21 i 22 dc po 2 tabletki a potem przestanę brać? czy dostanę okres po odstawieniu czyli wcześniej niż normalnie powinien być?

--
Obrzeży pochwy nie pokazuje się na dzień dobry.[beataj1]
Obserwuj wątek
        • snakelilith Re: Duphaston pomocy 26.01.20, 14:11
          A brałaś TYLKO dwa dni? Hm, to trochę zmienia sprawę. To teraz ruletka. Wszystko zależy od tego, w jakim celu bierzesz gestagen i czy produkuejsz jeszcze i w jakiej ilości swój własny progesteron. Może być, że okres przyjdzie wcześniej, albo zaczniesz trochę plamić przed terminem okresu. Albo nie stanie się nic. Ja brałam bioidentyczny progesteron (coś jak Duphaston) w drugiej połowie cyklu i miałam przy tym wszystko, nawet spontaniczny okres bez odstawienia. Wiele zależy od twojej sytuacji hormonalnej.

--
          http://s19.rimg.info/465add77b59cebdc25f7ad6c03cc2f4a.gif
          • swiezynka77 Re: Duphaston pomocy 26.01.20, 15:35
            zasadniczo mam normalny cykl, tylko trochę plamień i dlatego lekarze zapisywali mi ten duphaston a ta się zaparła że nie sad i teraz nie wiem jak organizm zareaguje na takie uderzenie

--
            Obrzeży pochwy nie pokazuje się na dzień dobry.[beataj1]
            • snakelilith Re: Duphaston pomocy 26.01.20, 16:11
              Wiesz, duphaston to specyficzny gestagen dydrogesteron i temu przypisuje się sporo niekorzystnych działań na organizm. W przypadku plamień wynikających ze słabego progesteronu we wczesnej fazie przekwitania odchodzi się już od gestagenów i podaje bioidentyczny progesteron. Na endometrium działa tak samo, ale ma dodatkowe korzyści, np. reguluje pierwsze objawy przekwitania jak problemy ze snem, pms, rozdrażnienie itd. Więc może twoja lekarka ma rację, zapytaj ją o alternatywę. Możesz zbadać też twoje hormony, zwłaszcza FSH i progesteron, by wiedzieć, czy ten ostatni jest jeszcze w normie. Może wystarczy nawet preparat roślinny podkręcający naturalną produkcję progesteronu agnus castus. Ja brałam w okolicach 45roku życia i ładnie wydłużył skracający się cykl, plamienia też zniknęły. Kiedyś jednak to nie wystarczy i wtedy możesz zapytać o ten bioidentyczny progesteron. To są leki na receptę z apteki. I wyluzuj, dwa dni gestagenu to jeszcze nic strasznego, najwyżej dostaniesz wcześniej okres, ale nic ci się przez to nie rozreguluje.

--
    • snakelilith Re: Duphaston pomocy 26.01.20, 14:06
      Tak, prawdopodobnie dostaniesz okres z odstawienia. Prawdopodobieństwo jest tym większe im dłużej duphaston brałaś (chodzi o dni w cyklu) i w przypadku produkcji własnego estrogenu, ale to zakładam. Gdybyś była w menopauzie, co oznacza niski estrogen (bez HTZ) to po odstawieniu gestagenu niekoniecznie się coś dzieje.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka