Dodaj do ulubionych

Polska vs Luksemburg

22.03.20, 08:37
Do tych, którzy głupio cieszą się z niskiej liczby zakażonych w Polsce, a użalają nad Luksemburgiem, miejcie świadomość, że :

W Luksemburgu wykonuje się 1 test dziennie na 860 mieszkańców. U nas robi się dziennie 1 test na 25 000 mieszkańców.

Nie testujemy więcej bo nas po prostu nie stać.
Jest się z czego cieszyć, patrząc na oficjalne liczby?

Le Luxembourg, un des pays qui testent le plus
Szumowski: Obecnie w ciągu doby przeprowadzamy około 1500 testów na koronawirusa
Obserwuj wątek
    • alicia033 Re: Polska vs Luksemburg 22.03.20, 09:47
      jasne, że nie jest ale ciemny lud to kupuje

--
      z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
      volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".
    • kosmos_pierzasty Re: Polska vs Luksemburg 22.03.20, 09:58
      Mnie to w ogóle autentycznie wkurza, że nie mam dostępu do rzetelnych informacji na temat liczby zgonów, już pal sześć zakażeń. Jak nie robią testów to niech przynajmniej tworzą te statystyki też na podstawie faktycznych objawów, a nie wiją się jak PISkorze, żeby znaleźć inną przyczynę śmierci.

Jestem z tych, co wolą wiedzieć, niż być uspokajani, jak dzieci. Dlaczego rząd traktuje naród jak stado baranów? Przez takie manipulacje nie wiemy nawet, jak bardzo rozwinęła się dotąd epidemia w Polsce.

A pewne jest, że bardziej niż wynika to z oficjalnych danych. I każdy przeciętnie inteligentny człowiek to widzi. Nie jesteśmy, kurna, narodem wybranym, który wirus oszczędza jakiś szczególny sposób. Szczególnie że izolacja społeczna też nie wygląda tak jak powinna: kościoły, demonstracja (tak, pro life, nie pamiętam, w jakim mieście), tłumy w parkach i marketach, spotkania młodzieży i wizyty u rodziny - jak to wszystko się zsumuje, to jest tego mnóstwo. Szpitale już teraz wyłączane przez zakażenie personalu, brak środków ochronnych... No nie ma cudów. To tylko na papierze/ekranie wygląda jakby rząd panował nad sytuacja. Nie panuje w żaden sposób i nikt nie zna nawet szacunkowej liczby zakażeń i zgonów spowodowanych koroną.
      • nenia1 Re: Polska vs Luksemburg 22.03.20, 10:10
        Z tymi tłumami to trochę chyba odlatujesz, ja nigdzie tłumów nie widzę, a mieszkam w dużym mieście, w tej chwili słońce, godzina 10, niedziela i na ulicy z okna widzę 2 osoby w sporej odległości od siebie, z kim nie rozmawiam przez telefon wszyscy w domach siedzą, a jak wychodzą to na chwilę do sklepu czy apteki. Co do reszty zgoda.
        • fitfood1664 Re: Polska vs Luksemburg 22.03.20, 10:13
          Wczoraj byłam w mieście, nałóg przyparł. Wszędzie sklepy pootwierane, ruch jak zwykle. Nawet kwiaciarnie były otwarte. No ale może pod spożywkę podpadają, kto wie. A, nawet i szmateksy były pootwierane, ale nie dałam się znęcić.
          • nenia1 Re: Polska vs Luksemburg 22.03.20, 10:18
            fitfood1664 napisał(a):

> Wczoraj byłam w mieście, nałóg przyparł. Wszędzie sklepy pootwierane, ruch jak
            > zwykle. Nawet kwiaciarnie były otwarte. No ale może pod spożywkę podpadają, kto
            > wie. A, nawet i szmateksy były pootwierane, ale nie dałam się znęcić.

Partner też był, 6 osób w Lidlu, nikogo w aptece.
        • kosmos_pierzasty Re: Polska vs Luksemburg 22.03.20, 10:15
          Czytałaś ten list kasjerki, który zamieściłam w wątku o Kaziku? O parkach pisały forumki. Założyłam zwyczajnie, że te osoby nie mają powodu kłamać. Pewnie, że nie wszędzie tak jest, ale jak widać się zdarza - zbyt często.
    • brenya78 Re: Polska vs Luksemburg 22.03.20, 10:15
      "Nie testujemy więcej bo nas po prostu nie stać."

Testy są tanie. Chodzi o przepustowość laboratoriów i ich klasę. W Polsce zapewne brak wystarczającej liczby laboratoriow klasy 3-ej (które są wyposażone w m.in. negatywne ciśnienie i filtry HEPA) i trzeba robić testy w kosmicznych skafandrach, co dramatycznie wydłuża czas. W labie klasy 3ej, próbki przygotowuje się do testów (zabija się w nich wirusa) w zwykłej szafie laminarnej + rękawiczki.
      • anorektycznazdzira Re: Polska vs Luksemburg 22.03.20, 11:52
        Ale WHO wydało zarządzenie, że testy można robić w BSL2
        wirusa nie wolno hodować i badać (wirusa, nie próby od pacjenta) poniżej BSL3

Moje prywatne zdanie jest takie, że to powinno być BSL3 zawsze, ale fakty z kolei są takie, że wolno i jak najbardziej się robi testy w BSL2, których z kolei mamy w Polsce tysiące.

--
        'Nie musicie dziękować. Wystarczy mnie wielbić na klęczkach' by król Julian
    • skat_0 Re: Polska vs Luksemburg 22.03.20, 10:23
      Nie wiem, czy czytalas moj wpis z innego watku, pozwole sobie przekopiowac i dodać, ze wygląda na to, że wg Dunow najlepiej na razie testuja na Wyspach Owczych.
      U nas w Danii mówią, ze od 11ego testuja przede wszystkim trafiajacych do szpitali z ciezkimi objawami, i żeby nie porównywac wzrostu z przed i po zmianie strategii. Zdaje się, ze Polska tez juz zmierza w takim kierunku testowania. Ze statystyk to dają teraz tabelkę ze wzrostem hospitalizacji i ile osób na iom, 
      Na 2. Tabeli widac, ze spada liczba zarażonych za granicą, a ruszyła juz fala zarażonych na miejscu, ale nie wiadomo ile z nich to osoby bez bezpośredniego kontaktu z zarazonymi
      A i w rejonie stołecznym zaczyna sie oszczędzanie testow zeby starczylo dla pacjentow, kosztem personelu
    • juz_gdzie_indziej Re: Polska vs Luksemburg 22.03.20, 18:19
      W Norwegii zrobili na razie 54.393 testy (dane na 13:06 z dzisiaj).
      2.132 przypadki potwierdzonych chorych (wzrost od wczoraj 206). W szpitalu jest teraz 191 osób, 7 zmarło do tej pory.

Liczba mieszkańców Norwegii (stan na IV kwartał 2019) to 5 367 580.

--
      czasami trzeba być jędzą...
    • saszanasza Re: Polska vs Luksemburg 22.03.20, 21:28
      A propos...znalazłam naprawdę rozsądnie napisany artykuł:
      lekarski.blog.polityka.pl/2020/03/21/covid-19-w-polsce-co-nam-zagraza-a-co-sprzyja-zwiezly-raport-z-pola-bitwy-i-troche-rad-praktycznych-na-koniec/
      --
      Gdy tysiąc ludzi przez miesiąc wierzy w jakąś zmyśloną opowieść, jest to fake news. Gdy miliard ludzi wierzy w nią przez tysiąc lat, jest to religia ...Y.N.Harari
    • taje Re: Polska vs Luksemburg 22.03.20, 22:01
      Sprostuję - Minister Zdrowia (Luksemburga) podała dzisiaj, że robią 1500 testów dziennie czyli jeden na 400 a nie na 860 mieszkańców. To samo zresztą mówił Bettel (premier) w piątek. Co do punktów drive-in to owszem robią test na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego ale ci wystawiają skierowania tylko osobom z grupy ryzyka z objawami albo innym osobom z poważnymi objawami. W sumie nie rozumiem dlaczego bo testów nie brakuje.
        • taje Re: Polska vs Luksemburg 22.03.20, 22:24
          Osobom z łagodnymi symptomami też nie robią, chyba, że są w grupie ryzyka. Uważam, że to błąd. A co do osób bezobjawowych to nie do końca prawda - tak samo zarażają a przez to, że nie wiedzą, że są zarażone, mniej się pilnują (np idą na zakupy zamiast rygorystycznego siedzenia w domu). Jeśli jest wystarczająca liczba testów i przepustowość laboratoriów powinno się testować wszystkich.
            • taje Re: Polska vs Luksemburg 23.03.20, 01:36
              Ja mówię o łagodnych objawach a nie o braku objawów. Moje dziecko kaszlało (sporo) i miało (niewysoką) gorączkę i nie dostało skierowania na test. Bo nie jest w grupie ryzyka i objawy łagodne...
                • taje Re: Polska vs Luksemburg 23.03.20, 11:32
                  Tak, od ponad tygodnia siedzimy wszyscy w domu jak cały Luksemburg, praca zdalna i homeschooling. Ale nie zmienia to istoty problemu - że trzeba testować wszystkich. W innym przypadku oficjalne dane, nawet w takim kraju, jak Luksemburg, który testuje więcj niż inne, nie są miarodajne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka