Dodaj do ulubionych

Olejnik vs Szumowski

09.04.20, 18:21
Pani Olejnik dzisiaj ( nie pierwszy raz) poległa. Zadawała tak głupie pytania, tak bez sensu. Mogła zrobić dobry wywiad...a wyszła farsa. Az sie dziwiłam ze Szumowski jej nie odpowiedział "juz sie Pani o to pytała" albo "prosze zadać pytanie logiczne". Skoro Pani Olejnik zadaje tak durne pytania (czy szpitale bez laboratorium dostały testy? czemu nie?) to albo sie nie przygotowała albo jest przepraszam za tępa na wywiady na takie tematy.
I dla jasnosci nie bronie Szumowskiego. Tylko on 5 razy odpowiadał na to samo pytanie...Podziwiam faceta opanowanie bo ja bym chyba powiedziała "najpierw proszę doczytać, potem zadać pytanie z sensem".
Mieliła chyba 5 minut czemu szpitale nie dostają testów. A on (zgodnie z prawdą) jej odpowiadał, ze nie kazdy szpital test moze dostać, bo nie kazdy ma gdzie go wykonać. Tutaj należało zadać pytanie czemu kazdy szpital nie ma mozliwosci zlecic w kazdej chwili testów dla personelu medycznego. I takich kwiatków było więcej przez cały wywiad...

--
"Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
Obserwuj wątek
        • hanusinamama Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 18:29
          Ale on to tłumaczył. I dla jasnosci ja nie twierdze ze tych testów jest wystarczająca ilość i ze robią duzo. Mowie tylko jakie durne pytania zadawała Olejnik.

--
          "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
                • hanusinamama Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 20:05
                  Tak włąsnie badac. MOgła zapytać czy szpitale mogą badać. Czy mają zestawy do wymazów. Albo czy maja gdzie wysyłaś te próbki. Kto to płaci. Czy szpital stać? A ona czy maja testy. A testy robi sie w laboratorium. Do laboratorium testy muszą przyjsc. To fajnie jej wyjasnił lekarz, z krórym ona potem gadała. Jakby ten lekarz zadawał pytania Szumowskiemu to by naprawde mogł go przemaglować.

--
                  • turzyca Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 22:40
                    >o fajnie jej wyjasnił lekarz, z krórym ona potem gadała. Jakby ten lekarz zadawał pytania Szumowskiemu to by naprawde mogł go przemaglować.

A Szumowski nie umiał wyjaśnić? Nie umie rozmawiać z ludźmi spoza branży?

--
                    Entropia i chaos dnia codziennego
                    • hanusinamama Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 23:05
                      Umiał. Mówił dwa razy (prosto tłumaczył...pani nie zakumała chyba). Za to lekarz z którym rozmawiałam powiedział coś takiego "widziałem rozmowe z Ministrem. Tutaj pytanie powinno brzmieć..." i powiedział o co powinna zapytać. Potem praktycznie sam sobie zadawał pytanie i na nie odpowiadał bo ona znowu od czapy zadawała

--
    • gaskama Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 18:46
      Ja zupełnie nie rozumiem fenomenu tej pani. Ani zbyt bystra, ani błyskotliwa, ani wygadana. Ona w rozmowach wypada dość mało inteligentnie. Zadaje po kilka razy te same pytania, mimo że odpowiedź padła. Wobec PiSowcow jest często bezradna. Jej rozmówcy bywają chamscy i niezbyt inteligentni. I nigdy nie widzę jej przewagi. W porównaniu z Piaseckim albo Werner wypada jak przyglupia uczennica. Tyle, że fajnie ubrana uczennica. Albo może nawet nie fajnie, ale za to drogo.

--
      "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
      • hanusinamama Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 20:07
        Po Szumowskim był lekarz, orrynator zakaźnego. On jej jakby mowił co ona mogła zapytać Szumowskiego....naprawde szkoda ze nie on zadawał pytania Szumowskiemu.

--
        • gaskama Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 20:12
          Pani Olejnik powinna chyba jakiś blog o modzie założyć a nie z ludźmi na poważne tematy rozmawiać.

--
          "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
      • taniarada Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 20:25
        gaskama napisała:

> Ja zupełnie nie rozumiem fenomenu tej pani. Ani zbyt bystra, ani błyskotliwa, a
        > ni wygadana. Ona w rozmowach wypada dość mało inteligentnie. Zadaje po kilka ra
        > zy te same pytania, mimo że odpowiedź padła. Wobec PiSowcow jest często bezradn
        > a. Jej rozmówcy bywają chamscy i niezbyt inteligentni. I nigdy nie widzę jej pr
        > zewagi. W porównaniu z Piaseckim albo Werner wypada jak przyglupia uczennica. T
        > yle, że fajnie ubrana uczennica. Albo może nawet nie fajnie, ale za to drogo.
        >
        dziwię się że politycy prawicowi chodzą do szczujni TVN to badziew dawno powinien zniknąć z ekranów , jak to się skończy czekamy na reformę medialną. Już nie będzie innego wyjścia, nowe czasy,nowe głosowanie. Skończy się chiński wirus, rozpocznie się amerykański katar w porozumieniu z innymi. Dla zwykłych ludzi nic nie będzie takie same.
        • mirelka1 Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 22:01
          taniarada napisał(a):

> >
          > dziwię się że politycy prawicowi chodzą do szczujni TVN to badziew dawno powini
          > en zniknąć z ekranów , jak to się skończy czekamy na reformę medialną. Już nie
          > będzie innego wyjścia, nowe czasy,nowe głosowanie. Skończy się chiński wirus, r
          > ozpocznie się amerykański katar w porozumieniu z innymi. Dla zwykłych ludzi nic
          > nie będzie takie same.

Buhahahaha ile zarobiłeś za wpis? 2 zł czy nas pandemii Nowogrodzka podwyżki dała?
      • teraz.banderas Re: Olejnik vs Szumowski 10.04.20, 08:50
        Zgadzam się, też nie rozumiem fenomenu Olejnik, moim zdaniem jest kiepską dziennikarką.
        Natomiast co do Werner - ostatnio oglądałam lożę prasową, którą prowadziła i niestety ta pani prowadzi program w stylu "jestem ważniejsza od gości". Wcinała sie, nie dawala dokonczyc wypowiedzi bo MUSIAŁA akurat zadać swoje pytanie. A to nie była rozmowa z politykiem, z ktorego trzeba coś wyciągnąc, tylko z komentatorami.
        • mava Re: Olejnik vs Szumowski 10.04.20, 14:18
          >A to nie była rozmowa z politykiem, z ktorego trzeba coś wyciągnąc, tylko z komentatorami

w tego rodzju programie dziennikarz (prowadzący), poza zadawaniem pytań i kierowaniem rozmowy na wlasciwe tory, musi takze czuwac nad długoscia wypowiedzi komentatorow i zeby każdy z nich mogl sie wypowiedziec.
    • nenia1 Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 20:28
      Rozumiem twoją irytację, bo też ostatnio oglądałam jakieś "starcie" video, poseł KO kontra poseł PIS, szczerze mówiąc panów nie kojarzę, leciałam przez kanały i zostawiłam bo była chwila akurat o tarczy. Prowadząca pyta : proszę powiedzieć dlaczego opozycja krytykuje tarczę? Czekam, aż ten z KO rozniesie tego z PIS, bo to w końcu g... nie tarcza, i słyszę "krytykę" w tym stylu mniej więcej stylu "ja jestem ze Pcimia, z samego serca Pcimia, a na obrzeżach Pcimia mieszka przedsiębiorca, restaurator, Ryszard. I on nie dostanie nic z tej tarczy. Trochę dalej mieszka mój kolega, mój serdeczny kolega, przedsiębiorca, Zdzisław, i on też nic nie dostanie z tej tarczy" Kurtyna, koniec krytyki. Nic, zero, nul, żadnych konkretów, kompletny brak chociażby jednego merytorycznego punktu, o który przecież nie tak trudno. Poseł z PIS nie musiał nawet się wysilać z odpowiedzią. Ech...
      • hanusinamama Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 22:07
        NO więc tutaj minister Szumowski musiał sie tylko wysilić zeby się nie zaśmiać...albo nie powiedzieć "zacznie Pani mowić coś z sensem?".

--
    • mika71 Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 20:31
      Ja od początku tego wirusa jak ją widzę na ekranie TVN24 to przełączam na inny program. No nie daję rady jej słuchać sad Niestety teraz mają jakieś dyżury i jak się pojawia to prowadzi czasem po kilka programów sad
      • roks30 Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 21:21
        Olejnik niestety to już babcia. Za słabo kojarzy, już nie tak w lot jak kiedyś. Zapomina nazwisk i tego o czym przed chwilą rozmawiała. Niestety coraz gorzej wypada w rozmowie na żywo.
        • mika71 Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 21:58
          Mam wrażenie że ona jedzie na agresywnej postawie i atakowaniu... tylko jej to już niestety nie wychodzi. Morozowski zresztą tez już coraz mniej do mnie trafia. Piasecki nadal w formie smile
            • pola84 Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 22:26
              smile i może to było najlepsze wyjście. Mnie z kolei denerwuje ta prezenterska maniera przerywania każdemu w pół zdania po 5 sekundach. Jeżeli kogoś zapraszają, to niech choć dadzą mu myśl skończyć.
                • hanusinamama Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 22:36
                  W TVNie jest teraz jakas babka z aparatem na żebach. Ja rozumiem, ze chce miec proste zęby. Nie bronie jej..ale kurła nie da sie jej słuchać. Szumi

--
              • mika71 Re: Olejnik vs Szumowski 09.04.20, 22:29
                To chyba zależy od preferencji. Niektórym pozwalają na długie monologi, co przy różnej jakości łączach czasami bywa nudne a niektórym przerywają co chwila usiłując udowodnić tezę założoną z góry sad
                pola84 napisał(a):

> smile i może to było najlepsze wyjście. Mnie z kolei denerwuje ta prezenterska man
                > iera przerywania każdemu w pół zdania po 5 sekundach. Jeżeli kogoś zapraszają,
                > to niech choć dadzą mu myśl skończyć.
    • mava Re: Olejnik vs Szumowski 10.04.20, 14:14
      pani olejnik juz od wielu lat "jedzie" głównie na swojej (wcześniejszej) reputacji.
      Przysłuchuje sie jej dokladniej od czasu "rozdzierania szat" przy wejściu policji do redakcji Wprost - ktorej naczelnym był zwykly kryminalista, przypomnę. I którego "kariera" była mocno dyskusyjna i "dziwna". A moniczka gotowa była niemal zycie oddać "za wolnosć prasy", znaczy, za wolnośc kryminalisty.
      Zupełnie bez zastanowienia i rzetelnego wglądu, co sie dzieje i o co chodzi - a tego spodziewałabym sie od tak "renomowanej" dziennikarki.
      Dodam tylko, ze właśnie tamta afera była poczatkiem obecnych rządów, ktorych przedstawicieli olejnik dzis tak ostro przesłuchuje....a sama wtedy stała jakby po tamtej stronie....
      I kiedy tak sobie słucham moniczki, przez tych kilka ostatnich lat, to stwierdzam, ze mocna to jest tylko w jąkaniu sie. Beznadziejne rozmowy, których w polowie albo nie rozumie (co mowi do niej jej interlokutor) albo nie słucha, skupiajac sie tylko na swojej kartce, na ktorej ma zapisane pytania.
      W każdym razie - jest (obecnie) bardzo przecietna dziennikarką wg mnie.
    • iwoniaw Re: Olejnik vs Szumowski 10.04.20, 14:26
      hanusinamama napisała:

> Pani Olejnik dzisiaj ( nie pierwszy raz) poległa. Zadawała tak głupie pytania,

Ona ma tak od baaardzo dawna, niestety. Pamiętam jak prowadziła wywiad z Ewą Kopacz jeszcze w czasach, gdy ta była ministrem zdrowia, akurat o szczepionkach, których Polska nie zakupiła. Też w kółko zadawała pytanie, na które po raz kolejny dostawała odpowiedź i już wtedy ani nie potrafiła przejść do kolejnych pytań, ani w żaden sposób zakwestionować tej odpowiedzi, którą otrzymała. Podejrzewam, że po kilkunastu latach może być tylko gorzej, dobrze że tvt nie oglądam.

--
      "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
      • iwoniaw Re: Olejnik vs Szumowski 10.04.20, 14:28
        że tvt nie
        że telewizji miało być

--
        "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka