Dodaj do ulubionych

Dziwne to wszystko

26.04.20, 16:00
Tak dziś mnie wzięło na rozmyślania. Oglądając TV i to co się dzieje w Chinach widziałam ludzi padających i nieżywych na ulicach, dzieci i dorosłych (trupy ) pakowanych do przemysłowych worków po nocach i zabieranych z mieszkań, brak towarów w sklepach, miasto ciemne od prochów ciagle działających krematoriow, przyspawane drzwi do mieszkań jak w więzieniu.
Zrobiłam zapasy chyba na rok. Mam 40 kg specjalistycznej maki dla dziecka, 60 worków makaronów i ryżu, farby, szampony mydła na kilka miesięcy. Wyjechałam na wieś z myślą, ze zaraz ludzie będą padać obok mnie nieżywi.
I co i nic... nigdzie w Europie, nawet w Hiszpanii ani Włoszech ( gdzie jest więcej przypadków niż w Chinach) nie widzę tego co pokazywała telewizja w Chinach
Oczywiście COVID jest bardzo groźny dla starszych, chorych na przewlekłe choroby i temu nie zaprzeczam
A panika ciagle jest rozdmuchiwana
Sa dość tanie testy na to czy miałeś wirusa i możesz je sobie od razy zrobić
Logiczne, skoro na statku Diamond Priness, gdzie większość miała 60+ lat , około 55 procent tych pasażerów przeszła chorobe bezobjawowo to i u nas w społeczeństwie większość z nas może mieć już przeciwciała we krwi skoro większość mówi ze ciezko przechodziła grypę na przełomie stycznia/lutego.
Ale.. oczywiście od razu pojawia się kilka artykułów:
Pan Janowski ( weterynarz ) przestrzega nas abyśmy tego nie robili jest bo jest to badanie informujące, czy w ciągu ostatnich dwóch tygodni miałeś ewentualny kontakt z patogenem!!! Wg niego jak byłeś chory miesiąc temu to badanie tego wykaże!!! Co jest kłamstwem, bo 14 dni potrzebuje organizm aby te przeciwciała po zakażeniu się choroba pojawiły a przeciwciała są we krwi dobre kilka miesięcy. Dlaczego takie artykuły z tak strasznie błędnymi informacjami nie sa zdejmowane od razu? Przecież wprowadzają mniej oczytanych ludzi w błąd!

I następny artykuł o tym ze wykazano ze nawet jak masz bezobjawowa postać to choroba uszkadza strasznie płuca... czyli ktoś miał robiony tomograf płuc przez COVIDEM ( nawet rok przed ) i po COVIDZIE i tak zostały mu uszkodzone płuca?
Ja mam super rentgen co 2 lata do pracy i dopiero przypadkowy tomograf wykazał ze mam uszkodzone płuca, jakieś zwłóknienia i powiększone oskrzela. Gdybym jutro zrobiła test na coronawirusa i okazałoby się ze przeszłam go bezobjawowo to byłabym idealnym przykładem uszkodzonych płuc po tym wirusie. Coraz bardziej wyglada mi to na takie straszenie celowe społeczeństwa.


Obserwuj wątek
    • madami Re: Dziwne to wszystko 27.04.20, 00:01
     hanusinamama napisała:

     > Jak specjalistyczna to sie nie dziw. Znajoma bez pandemii ma w spiżarni 10 kg..
     > .
     >
     co w tym dziwnego? Mąka ciężka jest lepiej kupic od razu więcej, na zapas, ja kupuję od razu ze 20 kg - po pierwsze taniej, do drugie nie trzeba targać, po trzecie to dobra mąka z młyna i trzeba kupić od razu więcej, nie sprzedają na kg wink
     • katiemorag Re: Dziwne to wszystko 27.04.20, 00:22
      Maka pakowana w mocne opakowania. Nic jej nie straszne. Dziecko na diecie będzie pewnie długo wiec się przyda. Ja kupiłam bo ta dobra maka jak i większość dobrych produktów bezglutenowych produkowana jest we Włoszech a tam pozamykali fabryki na jakiś czas i przestoje bałam się ze będą. A ziemniakami dziecka pół roku karmić nie chciałam a chleb bezglutenowy często pleśnieje w tych opakowaniach.
  • ivanova Re: Dziwne to wszystko 26.04.20, 16:15
   Dodaj do tego badania ze Stanford ze 50 razy tyle co oficjalnie stwierdzono przechorowalo covid. Czyli albo nie mieli objawow albo bardzo skąpe.
   Niszczymy gospodarkę, więzi społeczne, izolujemy się w imię choroby, ktora tak naprawdę okazuje sie nie byc dżumą XXI wieku.
  • majenkir Re: Dziwne to wszystko 26.04.20, 17:10
   Tak prawde mowiac, to tez tego nie rozumiem. Ze jest rozdmuchane przez media (szczegolnie w Stanach), to na pewno i to akurat nie dziwi - maja teraz swoje 5 minut, na ktore czekali cale zycie wink. Ale politycznie? komu mialoby zalezec i po co, zeby wszystko lezalo?
  • ira_08 Re: Dziwne to wszystko 26.04.20, 17:24
   I nie pomyślałaś, że świat uniknął powtórki z Chin właśnie dlatego, że zareagował szybciej i nie czekał, aż ludzie zaczną padać na ulicach? Covid to nie dżuma, ale i nie katarek.
  • karmelowa_bombonierka Re: Dziwne to wszystko 26.04.20, 19:29
   katiemorag napisał(a):

   > Ja mam super rentgen co 2 lata do pracy i dopiero przypadkowy tomograf wykazał
   > ze mam uszkodzone płuca, jakieś zwłóknienia i powiększone oskrzela. Gdybym jutr
   > o zrobiła test na coronawirusa i okazałoby się ze przeszłam go bezobjawowo to b
   > yłabym idealnym przykładem uszkodzonych płuc po tym wirusie. Coraz bardziej wyg
   > lada mi to na takie straszenie celowe społeczeństwa.


   Cała masa ludzi gdyby teraz miała zrobioną tomografię płuc to by ze zdziwieniem się dowiedziała że ma w nich nawet całkiem liczne zwłóknienia, zmiany, zabliźnione uszkodzenia. A już szczególnie jeśli w przeszłości - kiedykolwiek, chorowali na zapalenie płuc. Mogli o tym nawet nie wiedzieć - niektóre nie wychodzą osłuchowo.
   Na zdjęciach RTG większość takich zmian jest niewidoczna.


   • roks30 Re: Dziwne to wszystko 26.04.20, 19:39
    Tak mojej koleżanki córka miała robione rtg płuc i wyszło przynajmniej tak mówiła lekarka ze ma postępujące zwłóknienie płuc (choroba nieuleczalna). Po TK okazało się że to zmiany po zapaleniu płuc. Swoją drogą lekarka wygadujaca takie bzdury bez potwierdzenia drugim badaniem to idiotka.Nerwy i płacz koleżanki przez 2 tygodnie zupełnie niepotrzebne.
  • ultimate.strike Re: Dziwne to wszystko 26.04.20, 20:02
   Oczywiście COVID jest bardzo groźny dla starszych, chorych na przewlekłe choroby i temu nie zaprzeczam

   A jednak wielu starszych i schorowanych nadal żyje, jak to jest możliwe?

   nigdzie w Europie, nawet w Hiszpanii ani Włoszech ( gdzie jest więcej przypadków niż w Chinach) nie widzę tego co pokazywała telewizja w Chinach

   W e Włoszech i Hiszpanii też pokazywali, okazało się, że filmy kręcone były w 2013, nowszych filmów z trupami nie udało się zdobyć. Żeby było jeszcze ciekawiej, wyrywkowy test włoskiego spoleczeństwa pokazał, że zarażonych tam jest ok. połowa ludności. Stad wniosek, że ołowa starszych Włochów już powinna nie żyć, zgodnie z Twoją tezą o zagożeniu ww.
   • roks30 Re: Dziwne to wszystko 26.04.20, 20:15
    Żeby było jeszcze ciekawie
    > j, wyrywkowy test włoskiego spoleczeństwa pokazał, że zarażonych tam jest ok. p
    > ołowa ludności. Stad wniosek, że ołowa starszych Włochów już powinna nie żyć, z
    > godnie z Twoją tezą o zagożeniu ww.
    >
    Co to za test był? I czy gdzieś napisali jakie były wyniki we włoskim mieście Nerola, które było odcięte od świata i przebadali tam wszystkich mieszkańców?
    • ultimate.strike Re: Dziwne to wszystko 26.04.20, 20:28
     Bada się wszystkich zmarłych, bez względu na przyczynę śmierci. Test wykazał że ponad połowa zmarłych zarażona była wirusem. Ostrożnie przyjmując, że wśrod zmarłych % zarżonych jest większy niż w społeczeństwie wychodzi, że ok. połowa Włochów jest zarażona. Założenie jest ostrożne, bierze od uwagę tezę jakoby Covid był chorobą śmiertelną. Nie odnotowano jednak wzrostu dziennej liczby zgonów w związku z pojawieniem się wirusa, co tezę o śmiertelności wirusa stawia pod znakiem zapytania, zwłaszcza, że połowa lub ponad połowa ludności jest zarażona.
     • bananananas Re: Dziwne to wszystko 26.04.20, 20:58
      ultimate.strike napisał:
      Nie odnotowano jednak wzrostu dziennej liczby zgonów w
      > związku z pojawieniem się wirusa, co tezę o śmiertelności wirusa stawia pod zn
      > akiem zapytania, zwłaszcza, że połowa lub ponad połowa ludności jest zarażona.
      >
      Możesz podać źródło widomości o braku wzrostu śmiertelności? Np. w marcu w Lombardii i Alzacji, w ostatnich tygodniach w Nowym Jorku.

      Mamy farta z jakiegoś powodu i na pewno trzeba (ostrożnie) wracać do normalności, zwłaszcza jeśli się okaże, że nie będzie szczepionki szybko albo wcale nie nabywa się odporności.
      Jest na to wystarczająco dużo argumentów bez kłamstw o braku nadśmiertności.
  • 45rtg Re: Dziwne to wszystko 26.04.20, 20:49
   katiemorag napisał(a):

   > Zrobiłam zapasy chyba na rok. Mam 40 kg specjalistycznej maki dla dziecka, 60 w
   > orków makaronów i ryżu, farby, szampony mydła na kilka miesięcy. Wyjechałam na
   > wieś z myślą, ze zaraz ludzie będą padać obok mnie nieżywi.
   > I co i nic... nigdzie w Europie, nawet w Hiszpanii ani Włoszech ( gdzie jest wi

   Dawno, dawno temu, w 1999 roku, a nawet kilka lat wcześniej, ludzie panikowali, że w roku 2000 nastąpi mnóstwo katastrof spowodowanych wariującymi systemami komputerowymi. Wszyscy czekali, czy po Sylwestrze będzie jeszcze prąd, woda, pieniądze na kontach, albo czy aby nie wybuchnie jakaś automatyczna wojna.

   Nic się nie stało. A nic się nie stało, bo przygotowaliśmy się na to i połataliśmy wrażliwe miejsca.

   Łapiesz?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka