Dodaj do ulubionych

Dark serial i soundtrack

07.06.20, 17:57
Podobał Wam się film? Mnie bardzo, fajny klimat i czekam na 3 sezon. Ale ścieżka dźwiękowa to jest bomba. Słucham ostatnio bez przerwy, piękna, i za każdym razem bardziej mi się podoba (mój mąż twierdzi, ze to muzyka dla samobójców ale wiemy, z czym rymuje się twierdzi)
Dla mnie dobra ścieżką dźwiękowa pełni ogromna rolę w budowaniu atmosfery filmu. Uwielbiam muzykę Michała Lorenca, Wino truskawkowe, Różyczka, Bandyta, kto widział ten się pewnie że mną zgodzi, niesamowita! Mam ciary za każdym razem jak jej słucham.
Obserwuj wątek
    • nuclearwinter Re: Dark serial i soundtrack 07.06.20, 18:08
      Serial jest cudowny a muzyka tak idealnie dobrana jak wszystko pozostałe w nim ❤️ uwielbiam aktorów, klimat, wszystko. Nawet niemiecki mi się zaczął po tym serialu podobać 😉 i oczywiście masz rację, muzyka jest bardzo ważna, w Dark tworzy klimat, bez niej to nie byłoby to samo. Ja też czekam na 3. sezon 😍
    • mrs.solis Re: Dark serial i soundtrack 07.06.20, 18:41
      Serialu nie widzialam, ale uwielbiam muzyke filmowa i takiej najczesciej slucham. Moja corka tez twierdzi, ze slucham bardzo depresyjnej muzyki. Serialem mnie zainteresowalas i pewnie zobacze, bo narazie jestem "osierocona" przez Ozark i musze czyms wypelnic luke.
        • grey_delphinum Re: Dark serial i soundtrack 07.06.20, 19:17
          Czekam na "Dark"., ale muszę sobie odswieżyć dwa pierwsze sezony.

Co do muzyki filmowej, to moi absolutni faworyci to ścieżki dźwiękowe z filmów "Fortepian" i "Misja" (wiem, starocie). Ciary i łzy za każdym razem.
            • homohominilupus Re: Dark serial i soundtrack 07.06.20, 19:30
              ST jakoś mnie nie przekonały, więc nie odpowiem

A jeszcze co do muzyki, to czasem shazzamuje sobie jakiś kawałek, który mi się wybitnie podoba i w ten sposób odkrywam coś nowego, np Agnes Obel w ten sposób poznałam i pokochałam 😊
                • homohominilupus Re: Dark serial i soundtrack 08.06.20, 08:36
                  mrs.solis napisała:

> Wyczuwam pokrewna dusze co do muzyki smile to slyszalas?
                  >
                  > Wlasnie przesluchuje Agnes Obel i chyba sie zakochuje 🥰
                  >

Jeśli to link, to nic mi się nie wyświetla.
                  Riverside Agnes Obel to bylo. Nie pamiętam filmu ale utwór tak 😊
                  Spróbuję Mindhunter chociaż nie wiem, czy nie robiłam już raz podejścia.
                    • homohominilupus Re: Dark serial i soundtrack 09.06.20, 00:15
                      leyla76 napisała:

> Właśnie sobie włączyłam Agnes Obel i sie zakochałam. Zapodaj cos jeszcze, prosz
                      > ę
                      Ooo, jak miło 😊
                      Coś w tym klimacie, to ostatnio mnie właśnie ścieżka dźwiękowa do Dark porwała, szczególnie do 2 części. A tak to z klasyki Nick Cave mi przyszedł do głowy i na razie nic więcej.
                      Bardzo fajna jest Bokka z polskich wykonawców.
                      Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.
                      • homohominilupus Re: Dark serial i soundtrack 09.06.20, 00:22
                        homohominilupus napisała:

> leyla76 napisała:
                        >
                        > > Właśnie sobie włączyłam Agnes Obel i sie zakochałam. Zapodaj cos jeszcze,
                        > prosz
                        > > ę
                        > Ooo, jak miło 😊
                        > Coś w tym klimacie, to ostatnio mnie właśnie ścieżka dźwiękowa do Dark porwała,
                        > szczególnie do 2 części. A tak to z klasyki Nick Cave mi przyszedł do głowy i
                        > na razie nic więcej.
                        > Bardzo fajna jest Bokka z polskich wykonawców.
                        > Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.
                        >
                        >
                        >
                        >

LP Lost on you
                        Baasch i Peggy Gou to już trochę inne klimaty ale fajne dźwięki, ostatnio koleżanka mi poleciła Sophie Tukker, też super ale to już taka klubowo-elektroniczna muzyka
                        Nouvelle Vague
                        Tom Waits totalnie z innej beczki ale uwielbiam tego zapijaczonego dziada 😊
                    • geigo Re: Dark serial i soundtrack 11.06.20, 13:09
                      W okolicach Agnes Obel to IMO Soap & Skin, poza tym już trochę dalej, ale jeszcze w klimatach: Bat for Lashes, Cat Power, Anna von Hausswolff i Susanne Sundfor. I mniej eterycznie, ale nadal fajnie - Rykarda Parasol, Chelsea Wolf, Elizabeth Anka Vajagic.
    • asia_i_p Re: Dark serial i soundtrack 07.06.20, 19:49
      Też przepadam. Jeden z niewielu, który nie jest gorszy od swojej czołówki. I też marzę o 3 sezonie. Muzykę kojarzę tylko z czołówki i jest piękna.
      A potem obejrzałam Stranger Things, bo ktoś mi powiedział, że to jak Dark. I gdyby mi nikt nie mówił, że to jak Dark, to by się fajnie oglądało, a tak . . .
    • hannamontanna Re: Dark serial i soundtrack 08.06.20, 00:52
      Widziałam dwa odcinki Dark. Niestety, jak dla mnie za dużo grozy,tzn. za bardzo się bałam, zeby czerpać przyjemność z ogadania. Żałuję, bo temat jest mega ciekawy, wkręciłam sie w czytanie Dark-wikia, to rzecz bez precedesu w moim zyciu- czytac o serialu, ktorego nie ogladam, i jarac się tym. To historia wymyślona genialnie, ale niestety... realizacja za bardzo daje po synapsach, po prostu nie dałam rady.
      Nie mam czasu na serial, po którym trzeba medytować, aby odzyskać spokój ducha. Acz moze jestem zbyt wrażliwa.
      • homohominilupus Re: Dark serial i soundtrack 08.06.20, 08:38
        hannamontanna napisał:

> Widziałam dwa odcinki Dark. Niestety, jak dla mnie za dużo grozy,tzn. za bardzo
        > się bałam, zeby czerpać przyjemność z ogadania. Żałuję, bo temat jest mega ci
        > ekawy, wkręciłam sie w czytanie Dark-wikia, to rzecz bez precedesu w moim zyciu
        > - czytac o serialu, ktorego nie ogladam, i jarac się tym. To historia wymyślo
        > na genialnie, ale niestety... realizacja za bardzo daje po synapsach, po prostu
        > nie dałam rady.
        > Nie mam czasu na serial, po którym trzeba medytować, aby odzyskać spokój ducha.
        > Acz moze jestem zbyt wrażliwa.

No właśnie ja lubię jak mnie coś mocno trzepnie, był tu już wątek, w którym tk pisałam. Jakieś słodkie pierdu pierdu to dla mnie strata czasu.
    • swinka-morska Re: Dark serial i soundtrack 08.06.20, 08:46
      Nie mogę oglądać tego serialu, za bardzo się boję.
      Załuję, bo bardzo lubię europejskie produkcje.
      Bardzo doceniam unikalny klimat i muzykę, ale za bardzo mi się włos na d.pie jeży - nie mogę tego oglądać.
      • nuclearwinter Re: Dark serial i soundtrack 08.06.20, 18:52
        A to jest ciekawe, ja jestem straszna boidupa, nie mogę oglądać żadnych horrorów, czytać zresztą też, kiedyś czekałam na męża aż wróci z pracy przy zapalonych światłach w całym domu a potem i tak się bałam wstać w nocy do łazienki 😀 A o dziwo Dark się nie boję. Jest bardzo mroczny, ciężki, owszem, wzbudza we mnie niepokój, ale to nie jest taki okropny paniczny lęk. Nie wiem z czego to wynika, np. taki Twin Peaks oglądałam wiele lat temu i już więcej nie chcę, bo potwornie się bałam a Dark ryje beret, ale w taki fajny dla mnie sposób.
        • kura17 Re: Dark serial i soundtrack 08.06.20, 20:50
          juz nie pamietam szczgolow (czas na ponownie obejrzenie calego serialu!), ale nie podoba mi sie mieszanie bozonu higgsa z podrozami w czasie - to zupelnie "nie ten kawalek podlogi". bozon higgsa jest piekna czastka, odpowiedzialna za to, ze inne maja mase (bo bez niej bylyby bezmasowe, tak jak na przyklad foton). jest to czastka zwiazana z oddzialywaniami slabymi (odpowiedzialnymi za, na przyklad, rozpady beta w atomie, czyli za naturalna promieniotworczosc) i w obecnej teorii nie jest powiazana wiarygodnie z zadnymi "podrozami w czasie". owszem, jest modna od 2012, gdy zostala odkryta i gdy zaraz potem "dostala nobla", jest nazywana "boska czastka", jednak - tak po ludzku - nie mozna jej pakowac do kazdej historii SF (choc rozumiem chec robienia tego).

i tak ogolnie - podroze w czasie, zwlaszcza w takiej formie, jak w dark (wszystko sie moze zdarzyc), malo maja wspolnego z nauka. oglada sie swietnie, uwielbiam pomieszanie osob i czasow, jednak naukowo - hm smile
          • nuclearwinter Re: Dark serial i soundtrack 08.06.20, 21:51
            Dzięki kuro 🙂 ale ten serial byłby chyba zbyt idealny, jakby jeszcze naukowo wszystko było precyzyjnie dopracowane 😉 Boję się tylko, że w 3 sezonie jak do podróży w czasie dojdą jeszcze światy równoległe, to zrobi się z tego całkowicie jakieś typowe SF i straci swój klimat, no ale zobaczymy.
            Btw ja też już wiele pozapominałam, czas sobie chyba przypomnieć przed 27.🙂
    • kebabbathehutt Re: Dark serial i soundtrack 09.06.20, 11:09
      Ja trafilam na Dark w ubieglym roku i obejrzałam wszystkie odcinki za jednym zamachem smile Super serial! Tez nie mogę sie doczekać trzeciego sezonu, chociaż, kurcze, dużo juz zapomniałam, a dosc skomplikowany byl. Ścieżka dźwiękowa tez fajna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka