kropkaa 08.06.20, 13:12 91% placówek mających kontrakt z NFZ odmawia wykonania zabiegów. Teraz nawet nie musi wskazać placówki, która wykona coś, co się prawnie kobiecie należy. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
woman_in_love Re: Po aborcę do internetu 08.06.20, 13:28 Ale jak to po aborcję do internetu? Przecież umieszczanie tam takich informacji będzie chyba karalnym współudziałem? Odpowiedz Link Zgłoś
kropkaa Re: Po aborcę do internetu 08.06.20, 13:37 "Pacjent może samodzielnie pozyskać z różnych źródeł, w tym ze stron internetowych wojewódzkich oddziałów NFZ lub centrali Funduszu, listę zakładów opieki zdrowotnej, które tego typu świadczenia mogą wykonać" - taką radę ma szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos (PiS). Nawet w Warszawie był problem, bo szpitale odsyłały, dodzwonić się na infolinię, to był cud. Praktycznie jeśli nie wiadomo, do kogo się udać, to można sobie chodzić od drzwi do drzwi. Odpowiedz Link Zgłoś
daniela34 Re: Po aborcę do internetu 08.06.20, 13:38 Wiem, że piszesz ironicznie, ale na wszelki wypadek, gdyby ktoś to odebrałserio to jednak zaznaczę-nie,nie będzie, o ile będzie dotyczyć procedury w ramach ustawy. Co nie znaczy, że to jest dobra nowelizacja, to jest bardzo zły pomysł, ale nikt się po tej ekipie niczego dobrego chyba nie spodziewał. Odpowiedz Link Zgłoś
kropkaa Re: Po aborcę do internetu 08.06.20, 13:38 Granice jak granice, ale czas leci, to raz, a przy płodzie z wadami to nie jest zabieg, który trwa kwadrans, tylko proces, który trwa nawet kilka dni. Odpowiedz Link Zgłoś
umi Re: Po aborcę do internetu 08.06.20, 15:20 Serio chca to wprowadzic, czy to kaczka przedwyborcza? Jezeli to nie fake, trupy beda jak w Salwadorze. Albo nie bedzie dzieci, bo przy takich warunkach na wejsciu w razie jakichkolwiek powazniejszych powiklan ryzyko zgonu mozna sobie przelozyc podobnie do tego procentu szpitali, czyli 91%. Ryzyko dla najwiekszych optymistow i amatorow mocnych wrazen. Odpowiedz Link Zgłoś
umi Re: Po aborcę do internetu 08.06.20, 15:40 Wyglada na to, ze jednak prawda. Lekarz ma chronic zycie na kazdym etapie, za wyjatkiem zycia matki. Ono jest na takim etapie, ze ochrona zadna mu sie nie nalezy. Odpowiedz Link Zgłoś
kropkaa Re: Po aborcę do internetu 08.06.20, 23:45 To "Polityka", jest napisane, że już przegłosowane. Nawet nie było wiadomo, że coś takiego szykują. Odpowiedz Link Zgłoś
umi Re: Po aborcę do internetu 09.06.20, 00:28 Sqvle wykorzystali korone. Po cichu przepchneli, jak wiekszosc najgorszych ustaw. Mam nadzieje, ze jezeli komus cos sie stanie, sypna im sie milionowe odszkodowania. Odbieranie komukolwiek prawa do ratowania zdrowia i zycia jest lamaniem podstawowych praw czlowieka. Nawet seryjnych mordercow, gwalcicieli i pedofilow w Europie traktuje sie lepiej niz w Polsce kobiety. Przestepcy zabic nie mozna, kobiete mozna bez problemow. Sredniowiecze wita. Odpowiedz Link Zgłoś
kropkaa Re: Po aborcę do internetu 09.06.20, 00:34 Ostatnio koleżanka terminowała ciążę z wadami. O ile można się wybrać na zabieg na Słowację czy do Niemiec, to usunięcie takiego płodu to nie jest kwestia kwadransa. I pomimo, że rzecz działa się w Warszawie, to oczywiście nie uniknęła odsyłania i zbywania. Odpowiedz Link Zgłoś
hanusinamama Re: Po aborcę do internetu 08.06.20, 20:32 Ja sie na 3 dziecko nie zdecuduje. Mam 37 lat i pierwsze co bym zrobiła to badania genetyczne. Masa myślących ludzi zrezygnuje z pomysłu zajscia w ciąże Odpowiedz Link Zgłoś
umi Re: Po aborcę do internetu 08.06.20, 20:52 Nikt odpowiedzialny kto nie ma zdrowia jak kon a ma juz przynajmniej jedno dziecko sie nie zdecyduje. Chyba, ze mieszka przy granicy i w razie W szybko sie zorganizuje. A nawet wtedy doa sie to obejsc tylko przy wadach genetycznych i gwalcie. Przy zagrozeniu zycia matki rownie dobrze zdaza ja ukatrupic (i moze przy okazji dzieciaka). Powinni wszystkim takim osobom, ktore wlasnie traca szanse na kolejne dziecko zaplacic odszkodowania. Odpowiedz Link Zgłoś
te_de_ka Re: Po aborcę do internetu 08.06.20, 20:56 hanusinamama napisała: > Masa myślących ludzi zrezygnuje z pomysłu zajscia w ciąże > Ludzie zrezygnują z pomysłu zajścia w ciążę, ale to nie sprawi, że nie będzie niechcianych ciąż. I co zrobią ci "myślący ludzie" z taką niechcianą ciążą? Jeśli masz 37 lat i komplet dzieci w domu, to szczerze życzę, żebyś dotrwała do końca swych płodnych dni bez wpadki ale jeśli jesteś matką dzieci, które całe swoje reprodukcyjne życie mają jeszcze przed sobą, to równie szczerze współczuję. Kolejny mały kroczek w ograniczaniu praw reprodukcyjnych. Dzieci po edukacji w pisowskiej szkole nie będą miały bladego pojęcia, że coś takiego jak prawa reprodukcyjne istnieją. Odpowiedz Link Zgłoś
hanusinamama Re: Po aborcę do internetu 08.06.20, 22:18 Nie musisz mi pisać tak oczywistych rzeczy. Napisałam jedynie ze polityka pisu, majaca doprowadzić do wiekszej ilości narodzin tak naprawde spowoduje ze dzieci bedzie rodzić mnie w rodzinach, gdzie sie myśli o dziecku. U patoli będą sie rodzić na potęgę. Odpowiedz Link Zgłoś
hanusinamama Re: Po aborcę do internetu 08.06.20, 20:31 Moim zdaniem kazda jednostka NFZ powinna music traki zabieg wykonać, lekarz odmawia..no probloem szpitala. Szybko by wyparował pomysł "sumienia" wiekszości... Odpowiedz Link Zgłoś
rb_111222333 Re: Po aborcę do internetu 09.06.20, 04:37 Kiedy ja chciałam terminować ciąże z ciężkimi wadami lekarz, u którego byłam powiedział, że to dobra decyzja ale że nie może zrobić zabiegu, bo ordynator szpitala jest z PiSu i nie zgadza się na zabiegi. Więc problem nie jest w tym, że lekarze nie zgadzają się na wykonanie terminacji tylko w tym, że nie mogą jej wykonywać. Odpowiedz Link Zgłoś
kropkaa Re: Po aborcę do internetu 09.06.20, 12:02 91% szpitali mających kontrakt z NFZ odmawia wykonania zabiegów. Odpowiedz Link Zgłoś
aguar Re: Po aborcę do internetu 09.06.20, 12:15 Szpital w ogóle powinien nie mieć szans na kontrakt z NFZ, jeśli nie zapewni tego rodzaju zabiegów. Lekarze się bez problemu znajdą, bo nawet wystarczy jeden na kilka szpitali. Odpowiedz Link Zgłoś
pani_tau Re: Po aborcę do internetu 08.06.20, 21:52 Skąd ta wieczna nienawiść do kobiet? Odpowiedz Link Zgłoś
kropkaa Re: Po aborcę do internetu 08.06.20, 23:48 Też się zastanawiam. Przecież to dotyczy ich żon, sióstr, córek, przyjaciółek. Ok, kaczego dzióba to nie dotyczy, ale przecież tam są inni. No nie czaję tej podłości. Naprawdę trzeba się nawrócić i modlić, żeby każdy jeden po kolei miał szansę się wykazać w miłosierdziu. Odpowiedz Link Zgłoś
umi Re: Po aborcę do internetu 09.06.20, 00:33 Naprawdę trzeba się nawrócić i modlić, żeby każdy jeden po kolei miał szansę się wykazać w miłosierdziu. - O, to to. Mogliby miec szanse pierwsi blysnac przykladem i sie wykazac. Ewentualnie jeden z drugim moglby powychowywac polsierotki, a potem im po latach tlumaczyc, ze pozwolil zabic matke. Odpowiedz Link Zgłoś