Dodaj do ulubionych

Wyjazd wakacyjny

18.06.20, 21:01
W zasadzie , czego się obawiacie?
Pytam tych, co zostają w domu, ze względu na Covid.
Boicie się zarażenia, ale gdzie?
Obserwuj wątek
  • ga-ti Re: Wyjazd wakacyjny 18.06.20, 23:32
   Ale już dziewczyny pisały w innych watkach. Zarażenia też, ale najbardziej kwarantanny, na miejscu (słaba przyjemność spędzić urlop 2 tygodnie w pokoju hotelowym) albo po powrocie 2 tygodnie w domu. Niewiadomej przyszłości, może się zdarzyć, że wybrany kraj zamknie sie przed nami albo u nas nagle zamkną granice, odwołają loty, wprowadzą jakiś stan wyjątkowy itp. wszystko się może zdarzyć wink
  • panna.nasturcja Re: Wyjazd wakacyjny 18.06.20, 23:55
   Na przykład w restauracjach, ludzie nie trzymają dystansu ani nie noszą maseczek, wiele knajp nie ma przepisowej odległości pomiędzy stolikami.
   W miejscu noclegu i śniadania też jakieś ryzyko istnieje, choć mniejsze.
   Poza tym, jeśli ktoś jedzie bardziej w przyrodę, unika skupisk ludzi, nie chodzi na publiczne baseny, do parków rozrywki i innych takich urlopowych atrakcji to powinno być ok, ale jeść jednak trzeba.
   • garnek_pieprzu Re: Wyjazd wakacyjny 19.06.20, 00:14
    Zadałam pytanie bo nie czuje lęku przed wyjazdem, ale może o czymś nie pomyślałam lub np powinnam coś zwrócić uwagę.
    My podróżujemy kamperem. Wezmę jedzenie ze sobą, ale na pewno nie będę przez 3 dni przed wyjazdem robić wekow od rana do wieczora. Wiec rozważam ugotowanie czegoś prostego lub kupienie jedzenia z restauracji "na wynos".
    Nie chce jechać nad Bałtyk, beda tłumy, więc dziwie się, że ktoś myśli, że nad Baltykiem będzie bezpiecznie i rezerwuje domek w Krynicy Morskiwj lub Wladyslawowie "bo bezpieczniej". Jesyesmy teraz nad polskim morzem i już jest bardzo ciasno w większych miejscowościach.
    Nie boje się wyjazdu za granicę, prawdopodobnie pojedziemy do Wloch, ale nie jesteśmy od niczego zależni, wiec będziemy obserwować sytuację w kraju i Europie, w razie zwiększonego zagrozenia zrezygnujemy z tego wyjazdu.
    Obawiam się natomiast jednej rzeczy. Na niektórych campingach nie ma podłączenia do wody i wtedy, aby się wykąpać, być może będziemy musieli skorzystać z sanitariatow campingowych. I tu mam obawy, czy nikt zakażony nie był przede mną?
    • panna.nasturcja Re: Wyjazd wakacyjny 19.06.20, 00:54
     Ja widzę problem właśnie w jedzeniu. Bo raz, że restauracje mają zasady gdzieś. Ludzie w nich też.
     A dwa: obiadów na urlopie gotować nie będę, bo to opcja "po moim trupie", ale kolację czy podwieczorek mogę zrobić. Tylko moje doświadczenia ze sklepów na urlopach są dramatyczne - tam zawsze są tłumy ludzi, więc teraz to dodatkowe zagrożenie.
     Może faktycznie opcja na wynos jest najlepsza w tym roku.
     Na sanitariaty wspólne bym się nie decydowała, ale to nie tylko w tym roku. Chyba, że w Norwegii, tam było na kempingach tak czysto, że z podłogi można było jeść.
     • garnek_pieprzu Re: Wyjazd wakacyjny 19.06.20, 01:01
      panna.nasturcja napisał(a):

      > Ja widzę problem właśnie w jedzeniu. Bo raz, że restauracje mają zasady gdzieś.
      > Ludzie w nich też.
      > A dwa: obiadów na urlopie gotować nie będę, bo to opcja "po moim trupie",

      Po moim też. Na urlopie mogę zrobić jajecznicę, parówki, tosty i spaghetti z sosem ze słoika 😊
      Opcja na wynos do rozważenia, ale też nie wiadomo kto to robił.


      ale k
      > olację czy podwieczorek mogę zrobić. Tylko moje doświadczenia ze sklepów na url
      > opach są dramatyczne - tam zawsze są tłumy ludzi, więc teraz to dodatkowe zagro
      > żenie.
      > Może faktycznie opcja na wynos jest najlepsza w tym roku.
      > Na sanitariaty wspólne bym się nie decydowała, ale to nie tylko w tym roku. Chy
      > ba, że w Norwegii, tam było na kempingach tak czysto, że z podłogi można było j
      > eść.
      Jesli chodzi o sanitariatow to miałam dobre doświadczenia jeśli chodzi o czystość na kempingach w Europie (poza Grecja, było slabo). Ale my mamy swoja mikrolazienke w aucie. Chodzi o awaryjną sytuację, bo nie wszędzie jest podłączenie do wody. Widzialam takie sanitariaty otwarte, w sensie prysznice są na zewnątrz, kapiesz się, ale zasłonięte jest tylko powiedzmy od kolan do szyi
  • ichi51e Re: Wyjazd wakacyjny 19.06.20, 07:20
   Spodziewam sie ze bedzie histeria ludzie w maskach i ludzie histeryzujacy ze szkoly od wrzesnia nie bedzie. Obawiam sie ze matka bedzie miala opory przed basenem a na placach zabaw bedzie trzeba wykonywac jakies sztuki. No ale 3 lipca jedziemy. Kierunek Polska.
  • h_albicilla Re: Wyjazd wakacyjny 19.06.20, 07:27
   Zakażenia się nie boję ale zrezygnowałam z wyjazdu do Grecji z uwagi na wyrywkowe testy po przylocie, które skutkują przymusową kwarantanną w przypadku wyniku dodatniego. Biorąc pod uwage ile u nas jest bezobjawowców wcale nie jestem taka pewna czy przypadkiem nie jestem jednym z nich. Nie ma zamiaru płacić za takie "wakacje".
    • h_albicilla Re: Wyjazd wakacyjny 19.06.20, 07:35
     Można, ale są wyrywkowe testy, które mogą zmarnować cały wyjazd. Jak komuś to odpowiada to oczywiście, że może jechać. Ja nie mam zamiaru. Wymazy i kwarantanny to nie jest coś co chciałbym robić na wakacjach.
       • stavros2002 Re: Wyjazd wakacyjny 19.06.20, 07:59
        Te wyrywkowe testy na granicach lądowych to taki pic na wodę, co nie dziwi u Greków. Mam info z pierwszej ręki. W Evzoni i Niki nikt nie testuje. Zresztą od 1 lipca planowane jest zniesienie nawet i tego. Pozostaną ewentualne okazjonalne kontrole na lotniskach i na promach.
        • h_albicilla Re: Wyjazd wakacyjny 19.06.20, 08:05
         Nie zniosą tego 1 lipca bo już teraz jest duży wzrost zachorowań a grecki rząd i duża liczba mieszkańców ma pierdolca w tym temacie. Dopóki jest jakiekolwiek ryzyko kwarantanny ja osobiście nie zamierzam wydawać swojej kasy na greckie obsesje koronawirusowe.
         • stavros2002 Re: Wyjazd wakacyjny 19.06.20, 08:11
          Grecy mają pierdolca, aby uratować tyle ile się z sezonu i ściągnąć ilu się da turystów. Tam nie ma histerii wirusowej jeśli chodzi o Europę, boją się tylko na wschodnich wyspach i w Tracji, aby przyblokować napływ nachodźców z Turcji, którzy są poza wszelką kontrolą zdrowotną.
      • h_albicilla Re: Wyjazd wakacyjny 19.06.20, 08:34
       Niedługo powinniśmy sie dowiedzieć ile przypadkow wykrywają przy lotach z bardziej zarażonych krajów Europy.

       Jak przetestowano samolot z Doha to znaleziono 12 zakażonych pasażerów (na 91) i zawieszono loty na 2 tygodnie. Oprócz kwarantanny nie do zaakceptowania są dla mnie takie właśnie histeryczne reakcje -12 przypadków i już skasowane połączenie. Zamiast skupić się na wypoczynku trzeba non stop śledzić wiadomości bo może się okazac, że nie będzie się miało jak wrócić do kraju. Plus jest też ryzyko lokalnych lockdownów
  • mia_mia Re: Wyjazd wakacyjny 19.06.20, 07:28
   Ja jestem ostrożna, choć już wyjeżdżałam i w wakacje też wyjadę.
   Czego można się obawiać? W ośrodku, gdzie ostatnio byłam, była duża rodzinna impreza, teren niby bezpieczny, zachorowań bardzo mało, teren z dala od cywilizacji, ale to był stan na kilka dni temu, teraz w tamtej okolicy na weselu zaraziło się kilkanaście osób, kolejne zachorowania w szpitalu i innych miejscach. Pytanie jak by nas potraktowano, gdyby się okazało, że na tej imprezie byli zakażeni?
   Zasady przestrzegane symbolicznie, stał płyn, zlikwidowano szwedzki stół na śniadanie i i jeden kelner miał rękawiczki (ale maseczki już nie), poza tym nic nie wskazywało na to, że jest pandemia.
   W restauracjach w których zwykle jadam tłumy, zasady wszyscy mają w nosie, szanse na zakażenie duże, więc przestawiłam się na te, które mają stoliki na zewnątrz i jako tako starają się choćby udawać, że przestrzegają zaleceń, ale i tak staram się unikać.
   Na wakacje mam wykupiony, oprócz Polski, także klasyczny wyjazd AI, poza EU. Zupełnie sobie tego nie wyobrażam, nie chcę jechać, a nawet gdybym się nie bała zakażenia, kwarantanny i znalazła TU, które pokrywa koszty leczenia, to jaka to przyjemność?
   Podróżując samochodem, można w każdej chwili utknąć na trasie, bo jakieś państwo zmieni zasady, to też jest problem.
   Ty piszesz o podróży kamperem z jedzeniem na wynos, więc ryzyko jest minimalne w porównaniu z normalnym spędzaniem wakacji.
  • kosmos_pierzasty_x Re: Wyjazd wakacyjny 19.06.20, 08:30
   Postanowiłam przyspieszyć wyjazd. Myślę, że im później, tym większe ryzyko, że wprowadzą jakieś ograniczenia, jeśli nadal liczba nowych przypadków nie zacznie spadać.
   A poza tym będziemy zwiedzać zewnętrza 🙂 i przyrodę. My i tak z tych, co proste posiłki gotują na wyjeździe, my oboje znaczy 😉, bo nie lubimy ani stawiać się na godzinę, ani szukać knajpy. Po drodze będziemy się zatrzymywać na parkingach leśnych.
  • asfiksja Re: Wyjazd wakacyjny 19.06.20, 10:07
   Ja w sumie wolałabym się zakazić teraz niż np. w listopadzie, kiedy odporność siada, dzieci mają szkołę itd. Ale gdybym miała mieć kwarantannę (oby nie) to jednak wolę w listopadzie.
   Gdzie można się załapać na kwarantannę? Ano wszędzie tam, gdzie przebywasz przez dłuższą chwilę i jednocześnie podajesz swoje dane obcym osobom (pobyty, przejazdy zbiorowe, imprezy z imiennymi biletami/zaproszeniami itd).
  • daniela34 Re: Wyjazd wakacyjny 19.06.20, 11:28
   Realne jest moim zdaniem zarażenie w tłoku, a tłok będzie we wszystkich miejscowościach turystycznych (już jest, a będzie gorzej). Wyjazd zagraniczny odpada, bo jest ryzyko kwarantanny. Nie zamierzam siedzieć w domu przez cały czas- wyjeżdżamy niewielką grupą na Podlasie. Trochę krótko i bez plaży, ale trudno.
    • nenia1 Re: Wyjazd wakacyjny 20.06.20, 00:01
     Ja sobie jeżdżę po Podlasiu od tygodnia, bardzo fajnie jak na razie, zwiedziliśmy kładki w Narwiańskim Parku Narodowym, odwiedziliśmy bocianią wioskę w Pentowie, powłóczyliśmy się po Tykocinie i okolicach - jest to całkiem sporo historycznych atrakcji, pływaliśmy kajakiem po Narwi, pojechaliśmy nad Biebrzę, szliśmy między innymi ścieżką Biały Grąd, zwiedzaliśmy Białowieżę, skansen Sioło Budy, ścieżką Żebra Żubra doszliśmy do Zagrody Żubrów, ogólnie, spokój, cisza, mnóstwo zieleni, w wielu miejscach czas jakby się zatrzymał. Można dobrze zjeść, nie jest prawdą, że restauracje nie przestrzegają przepisów, w tykocińskiej pierogarni tylko trzy stoły, wszystkie mocno oddalone, pani dezynfekuje po każdym kliencie, jedzenie ze wschodnich zakamarków Polski jest pyszne i jest całkiem sporo (jak dla mnie) nieznanych mi potraw, a nawet jeśli znanych to inaczej przyrządzanych, jedliśmy już kibiny, czebureki, kartacze, przepyszne chłodniki litewskie, dzisiaj w okolicach Białowieży pyszne hałuszki ze słodką śmietaną, manty na słodko, do picia kwas chlebowy lany i z butelki, jedliśmy w ogrodzie, pod brzozami, ludzi trochę, ale tłumów nie ma, pewnie będzie coraz więcej turystów, ale na razie całkiem spoko.
  • redwineiswhatilike Re: Wyjazd wakacyjny 19.06.20, 14:50
   W domu nie zostaję choć na chwilę obecną nie mam zarezerwowanego żadnego wyjazdu.
   Wczoraj odwołałam wyjazd do Odessy. Miałam lecieć na początku lipca. Szkoda mi bardzo, ale bałam się, że ostatecznie na ostatni moment odwołają mi lot powrotny albo, że ktoś w samolocie będzie chory. Samego wirusa się nie boję ale lot samolotem na Ukrainę to nie jest dobry pomysł. Polecę kiedyś jeszcze.
   W tym roku poszukam czegoś w Polsce i pojadę samochodem.
  • mae224 Re: Wyjazd wakacyjny 20.06.20, 09:33
   Nie jedziemy, bo do naszego ubionego wakacyjnego raju nie da się jeszcze wjechać, a nad Bałtyk nie, bo nie jestem w stanie patrzeć na polski tłum. Wolę już własny pusty ogródek.
    • kornelia_sowa Re: Wyjazd wakacyjny 20.06.20, 14:29
     To napisz to w poście startowym.

     Zreszta- nawet gdybym w tej Grecji miała kwaterę- to bałabym się zobaczyć w wiadomościach, ze GIS szuka pasażerów lotu z Grecji nr z dnia, bo u jednego z pasażerów stwierdzono covid.


     Kwarantanny się ludzie boją najbardziej, tak wynika z moich rozmów ze znajomymi, którzy odwołali wakacje.

     Syn ma wyjazd w 2 połowie sierpnia. Od 1 sierpnia ograniczamy kontakty , zeby dziecku szyków nie pospsuc wink
  • mikamyka Re: Wyjazd wakacyjny 20.06.20, 15:32
   Boje się, że wyląduje na kwarantannie po powrocie.
   W przedszkolnym regulaminie pojawił się zapis że dziecko 2 tyg po powrocie z zagranicy nie może przychodzić, więc to też blokuje wyjazd.
   Dlatego z granicę nie wyjedziemy ( a w Polsce cóż, jesli miałabym płacić za taką pogodę jaką teraz mamy to jednak się wstrzymam. Obawiam się też tłumów turystów w Polsce)
   Poczekam jak rozwinie się sytuacja.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka