Dodaj do ulubionych

Ucieczka DO Polski

17.07.20, 09:06
Niektórzy chcą uciekać, a tu Australijczyk z żoną- informatyk i prawniczka uciekają z Holandii do Polski. Proszę o azyl
Tekst linku
Obserwuj wątek
      • fitfood1664 Re: Ucieczka DO Polski 21.07.20, 11:12
        O, właśnie koleżanka w sąsiednim wątku mnie uświadomiła
        wyborcza.pl/1,75399,9957822,Holandia_prosi_Europe_o_ratunek_przed_partia_pedofilow.html

Jednak wolę Polskę, tu przynajmniej jasno powiedziane, że pedofilia to przestępstwo.
        W tym świetle to ja bym Holendrom autystycznego dziecka nie powierzyła, wiadomo, nawet się nie poskarży.
    • szmytka1 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 09:21
      Gorzej mnie dotknęło, że ta zgraja dzieci 15 wraca do matki i tatusia pijusa, dorobią kolejne 5 sztuk, starsze będą dalej demoralizować młodsze, ale rodzina ochroniona!
    • dr.amy.farrah.fowler Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 09:22
      Holandia ma tak z 10 x lepszą służbę zdrowia i opiekę zdrowotną od PL, więc jeśli państwo stamtąd nawiewają w nadziei, że tutaj autystyczne dziecko zostanie otoczone opieką, to albo mają nierówno pod sufitem, albo mocno za uszami.
    • iwles Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 09:33

Jakos tak nie do konca chce mi sie wierzyc w ten artykul.
      W Holandii nie znają autyzmu? Dopiero po usilnych staraniach rodzicow rozpoznano u dziecka autyzm?
      Nie chce mi się wierzyć.
        • fitfood1664 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 11:23
          trzeba przeżyć by zrozumieć, my szarpaliśmy się latami by dostać łaskawie skierowanie do pedopsychiatry który znał się na wszystkim tylko nie na autyzmie
          potem odesłano nas na obserwacje do szpitala, gdzie główną terapią była psychanaliza matki, bo to przecież zimnej matki wina, że dziecko ma autyzm, dlaczego brat nie ma, skoro matka ta sama?
          gdybym nie przeżyła to bym nie uwierzyła i pewnie podśmiechiwała się idiotycznie jak tu niektóre.

znam temat i od francuskiej i od polskiej strony i tak, w Polsce jesteśmy otwarci na wszelkie zdobycze, śledzimy co się dzieje w świecie, gdziekolwiek by to nie było, kraje wyżej rozwinięte skupiają się na sobie. We Francji potrzeba 10-20 lat albo i więcej by np metoda ze znienawidzonych USA dotarła w kręgi medyczne
              • memphis90 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 11:50
                Wg mediów dziecko zostało zabrane, "bo w pokoju były zasłonięte zasłony". A to każe mi myśleć, że było tak, jak z polskimi dziećmi zabranymi "za muszki owocówki", gdzie media narobiły rabanu, a potem okazało się, że biedny ojciec biegał z nożem po osiedlu grożąc sąsiadom, że ich potnie. Ale media twardo "muszki owocówki"!

Tutaj państwo od 2 lat zabiegali o działanie władz Australii, pytanie dlaczego Australia nie zrobiła nic, skoro powodem odebrania byly zasłony w oknie?
                • fitfood1664 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 12:04
                  Zasłony w oknie powodem odebrania dziecka? a co jeśli dziecko cierpli na nadwrażliwości wszelkiego rodzaju?
                  Ja zostałam zdiagnozowana jako zimna matka, bo w poczekalni zapinałam syna w wózku spacerówce, nie trzymałam go na kolanach. Nie trzymałam, bo na kolanach wyginał się w łuk i jak tylko się wyzwolił z objęć uciekał przed siebie, a szybki był. Mój największy lęk był że ucieknie i nigdy go nie znajdę. On nie interesował sie tym gdzie jestem. Tego psychiatra nie widziała albo nie chciała widzieć. Mój syn nie znosił jakiegokolwiek kontaktu fizycznego przez lata, mimo regularnych prób tulenia, głaskania itp... Dopiero ostatnio zrobił się przytulaśny. Szczęście że mi go nie odebrali.
                  • memphis90 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 16:42
                    >Zasłony w oknie powodem >odebrania dziecka?
                    No tak podają media. Ja tego nie zamierzam weryfikować, zwracam tylko uwagę, że w Polsce była podobna sytuacja, ale zamiast firan były "muszki owocówki". A prawda okazała się jednak zupełnie inna.
                  • livia.kalina Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 18:32
                    >a co jeśli dziecko cierpli na nadwrażliwości wszelkiego rodzaju?

a wredni zacofani Holendrzy sie nie znają i złośliwie uniemożliwiają pomoc cierpiącemu dziecku.

Obstawiam, ze państwo stosowali przemoc wobec dziecka a w cywilizowanym kraju to po prostu nie przejdzie.
            • ichi51e Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 14:44
              Ze do Rosji nie pojechali akurat niendziwne. W tym samym art w ramce „polska nie wyda Lisowa i jego corek” Polska ma opinie (slusznie) gdzie rodzicom wierzy sie na slowo a rodzina to rodzina.
          • yuka12 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 11:39
            Znam nieco temat w UK. Znajoma opowiadała, ile czasu zajęło potwierdzenie ZA u jej córki, chociaż wiele objawów było wręcz książkowych. I to czekanie na kolejne wjzyty u kolejnego specjalisty. A i tak pomocy dostała niewiele. Cóż, prowincja.
            • fitfood1664 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 11:47
              ja mieszkałam w Paryżu, szpitale o naprawdę wysokiej renomie, światowej sławy specjaliści, cóż, kiedy z autuzmem są do tyłu, ze względów czysto politycznych, po prostu zbyt przesiąknęli starym freudowskim podejściem, trzymają się go zębami i pazurami. Na szczęście są prężne organizacje pozarządowe np Vaincre l'autisme, które robią wiele by dzieci z autyzmem dostały należytą pomoc, niestety nie dla wszystkich starcza, dla nas nie starczyło.
              • yuka12 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 12:02
                Tutaj wiele zależy od lekarza rodzinnego, szkoły i miejsca. Duże miasta, płd Anglii i centra uniwersyteckie mają dobrze rozbudowany system klinik i poradni, wszelkie walk-in centres (w mojim hrabstwie i sąsiednich nic takiego nie istnieje), a wielonarodowy personel daje nadzieję na bardziej otwarte podejście. W Płn. Walii kolejki do wielu specjalistów były i przed Covid na rok-2 lata, teraz przewidują ich rozciągnięcie do 4. Więc dziecko z ZA ale w miare łagodnej formie i do tego małe jest gdzieś w końcu kolejki, chociaż wiadomo, że im wcześniejsza diagnoza, tym lepiej dla dziecka i rodziny. Jeżeli zaś chodzi o metody leczenia i same lekarstwa, tutejsi lekarze mogą działać tylko w ramach wytycznych i oficjalnego spisu leków.
                • manon.lescaut4 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 15:38
                  Tylko ze w UK sama diagnoza autyzmu czy ZA nie jest do niczego potrzeba ( chyba ze sama potrzebujesz to przeczytać na papierze, żeby się moc oswoić, pogodzić), bo dziecko otrzyma należyta pomoc w zależności od potrzeb bez konieczności przedstawiania DIAGNOZY w dokumentach. Czy to będzie przedszkole specjalne, czy terapia mowy, czy cokolwiek konkretne dziecko potrzebuje, to postarają się mu pomoc w zależności od potrzeb a nie przedłożonego dokumentu.
                  • raadhiyah2020 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 15:53
                    manon.lescaut4 napisał(a):

Czy to będzie przedszkole specjalne, czy terapia mowy, czy cokolwiek konkretne dziecko potrzebuje, to postarają się mu po
                    > moc w zależności od potrzeb a nie przedłożonego dokumentu.

A skad takie informacje?
                      • raadhiyah2020 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 17:46

> Z osobistego doświadczenia.

Ja mam inne. W szkolach zeby uczen mogl uzyskac odpowiednia pomoc to jednak wymagane sa odpowiednie dokumenty potwierdzajace okreslone problemy. Np uczniowie z autyzmem nie beda rozpoznawani przez system bez potwierdzenia autyzmu. W szkole podstawowej zaczyna sie obserwacja i ewentualna diagnostyka. Duzo zalezy od konkretnej szkoly i osob w niej pracujacych oraz oczywiscie od rodzaju i stopnia problemow jakie maja uczniowie. Uczniowie z cizesza postacia autyzmu sa diagnozowani dosc szybko, choc to moze trwac. Jednak szkolom zalezy bo za tym ida pieniadze a wiec moga sobie zatrudnic dodatkowe osoby wspomagajace.
                        • manon.lescaut4 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 18:03
                          Ja mam naprawdę inne doświadczenia. Zarówno i pieniądze dla szkoły i dla nas, logopeda byly dostępne od razu, nikt nie spieszył się do diagnozy. Gdy wreszcie ona nastąpiła, to pani z poradni z rozbrajająca szczerością przyznała, ze to było na tyle, ona swoją prace wykonała a życie, łącznie z dostępna pomocą, toczy się dalej.
                          • raadhiyah2020 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 18:08

> Ja mam naprawdę inne doświadczenia. Zarówno i pieniądze dla szkoły i dla nas, l
                            > ogopeda byly dostępne od razu, nikt nie spieszył się do diagnozy. Gdy wreszcie
                            > ona nastąpiła, to pani z poradni z rozbrajająca szczerością przyznała, ze to by
                            > ło na tyle, ona swoją prace wykonała a życie, łącznie z dostępna pomocą, toczy
                            > się dalej.

Zalezy jakie dziecko ma problemy, jak zaawansowane , jakiej pomocy wymaga. Ja znam ten system bardzo dobrze od strony zawodowej.
                  • fitfood1664 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 16:21
                    no widzisz, a np we Francji nawet z diagnozą od pedopsychiatry możesz bujać się latami zanim otrzymasz jakąkolwiek pomoc od państwa, czyto pieniężną, czy fachową, co kraj to obyczaj
                  • yuka12 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 16:30
                    Hm, nie chcę psuć twojego dobrego samopoczucia, ale owa pomoc jest w dużej mierze oparta na funduszach, które dana szkoła dostaje, a na dodatkowe wsparcie są przyznawane pieniądze na podstawie badań i opinii z danego hrabstwa. Mojej córce np. odmówiono dofinansowania (klasa dla dzieci ze szcz. potrzebami edukacyjn.), bo wg pani z hrabstwa córka zrobiła za duże postępy tzn. cały czas miała dysleksję, ale zaległości dużo mniejsze. Czyli dalej potrzebowała pomocy, ale za dobra była, żeby jej tą pomoc dofinansowywać. W praktyce wtglądało to jednak inaczej - szkolna pedagog i nauczyciele córy nie mogli uwierzyć w tą opinię, bo dziewczyna nadal była w tyle za rówieśnikami i nadal potrzebowała wsparcia. Więc szkoła zdecydowała, że te ostatnie 4 miesiące szkoły (ostatnia klasa) będą nadal robić jak przedtem, bez oglądania się na hrabstwo. Ale to była wyłącznie dobra wola szkoły w stosunku do uczennnicy, która była znana (i lubiana) i tylko na kilka miesięcy. Nie sądzę, żeby zdecydowano się na taki krok w stosunku do nowego ucznia, zwłaszcza że od kilku lat tnie się fundusze na asystentów nauczycieli i jakiekolwiek dodatki, które nie są niezbędne do funkcjonowania szkoły (np. lokalna szkoła podstawowa dostała na nowy rok szkolny o kilka tys. mniej £, niż jeszcze 3 lata temu pomimo inflacji i wzrostu realnych ogólnych kosztów. Tak samo dzieje się z jakąkolwiek dodatkową pomocą dzieciom.
              • raadhiyah2020 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 12:39
                Na szczęście są prężne organizacje pozarządowe np Vaincre l'autisme, które robią wiele by dzieci z autyzmem dostały należytą pomoc, niestety nie dla wszystkich starcza, dla nas nie starczyło.

A w Polsce fundacje daja wszystkim potrzebujacym tyle ze wystarcza.

Nawet na tym forum pisza osoby o problemach w szkole, z opieka zdrowotna itd oraz o problemach finansowych dotyczacych terapii.

Straszne wladze w tych zachodnich krajach odbieraja dzieci bez powodu. Oczywiscie ...bylo wiele razy
      • disco-ball Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 15:05
        Mam dobra znajoma w Holandii, ma normalnie funkcjonujace dziecko, ale opowiadala mi, ze dzieci z ZA z autyzmem maja ciezko, nauczyciele niespecjalnie sa szkoleni, w szkole, do ktorej chodzi jej syn byl przez chwile pomysl "znakowania" dzieci niebieskii opaskami.
        Nie wiem, czy jest gorzej niz w Pl, bo nie mam porownania, ale wielokrotnie potwierdzala, ze jest problem.
      • fitfood1664 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 11:27
        Wiedzą, że prowadzimy politykę prorodzinną, co w tym złego? Swego czasu głośna była historia francuskiej matki, której odebrano dwoje dzieci bo domagała się diagnozy, czując że z dziećmi jest coś nie tak
        wmówiono jej zastępczy zespół Münchhausena, a ona tylko chciała by ktoś zbadał jej dzieci i orzekł czy mają autyzm czy nie
        Enfants autistes retirés à leurs parents : Jai été accusée de vouloir à tout prix un enfant handicapé
        • olena.s Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 11:36
          To nie jest "polityka prorodzinna" tylko polityka antysysytemowa. Czyli zostawiania dziecka w każdej sytuacji przy rodzinie, i w ogóle "o co się czepiają, przecież to normalne, że matka wywalona przez ojca nocuje w aucie, no poprztykali się".
        • livia.kalina Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 18:35
          Naprawdę uważasz, że takie anegdotyczne "dowody" w ogóle o czymś świadczą? Chcesz nas przekonać, że we Francji nie ma dziecięcej psychiatrii, dzieci nie mają diagnozowanego spektrum, nie są objęte opieką? Że w Polsce jest cokolwiek lepiej pod tym względem niż we Francji?
            • livia.kalina Re: Ucieczka DO Polski 18.07.20, 00:44
              Psychiatra dziecięca w Polsce leży. Na oddział przyjmują już tylko dzieci po próbach samobójczych i kładą je na materacu w świetlicy. Ale dzieci kładą na oddziały psychiatryczne dla dorosłych, gdzie nikt nie pilnuje ich bezpieczeństwa i dochodzi nawet do gwałtów.

Mówisz, ze "Tobie tylko zaoferowali pobyt na oddziale psychiatryczny"? To luksus, o którym w Polsce możesz tylko pomarzyć.
              • fitfood1664 Re: Ucieczka DO Polski 18.07.20, 08:16
                to luksus którego wolałam odmówić,
                pacjenci autystyczni poddawani torturom poprzez pakowanie w lodowate prześcieradła, bicze wodne i tym podobne przyjemności, do tego unieruchomianie, psychotropy i brak nadzoru
                nie myśl że to chore wizje antyszczepa, czy coś w tym stylu, organizacje pozarządowe sporządziły bardzo wiarygodne raporty i oskarżyły państwo o brak należytej opieki

nie widziałam dobra mojego dziecka w takim rozwiązaniu
            • morekac Re: Ucieczka DO Polski 18.07.20, 08:16
              >nie na darmo organizacje pozarządowe pozwywają państwo o nieudzielenie pomocy rodzinom z dziećmi autystycznymi

Ciekawe, czy ktoś w Polsce wpadłby na taki pomysł?
              Mam wrażenie, że nie jest to w zwyczaju po prostu.
              A psychiatria - ze szczególnym uwzględnieniem dziecięcej - leży.
    • szeptucha_z_malucha Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 10:06
      Dziwne. Ja chętnie z moim autystycznym synem uciekłabym do Holandii, ponieważ tam, w przeciwieństwie do Polski, są stosowane rozwiązania, które pomogłyby mu wieść stosunkowo samodzielne dorosłe życie. Holendrzy lepiej od Polaków oswoili autyzm, rozpoznawalność jest tam większa. Często pisała o tym forumka Tijgertije.
      Zresztą, żeby się lepiej schować, powinni chyba pojechać do Rosji?
      • roks30 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 10:21
        A dlaczego niby do Polski? Żadne z nich nie ma polskiego obywatelstwa. Poza tym jeśli im się wydaje że w Polsce jest taka świetna opieka to chyba mają nierówno pod sufitem. Zobaczycie za chwilę pisiory będą się w tv brandzlowac ta historią 🤦‍♀️😂
          • fitfood1664 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 11:56
            jakie konkretne? że miało napady złości? Francuska znajoma mająca syna z autyzmem musiała się wyprowadzić ze swojego własnego mieszkania ze względu na nękanie przez sąsiadów i wieczne dzwonienie na policję, bo jej syn też miewał napady złości, na szczęście nie miała większych problemów, bo jest znana i zasłużona w walce z autyzmem, aktywnie działa w tego typu organizacji, którą sama stworzyła
        • fitfood1664 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 11:52
          w Polsce działają rozmaite fundacje, wbrew pozorom środków można zebrać więcej na chore dziecko, niż w karajach zachodnich, jeśli tylko rodzic wie jak się do tego zabrać. Poza tym proponowanych terapii jest cały full, nic tylko przebierać, co z tego że płatne skoro fundacja zapłaci. Ja po pomoc na moje dziecko musiałam we Francji bujać się ponad dwa lata przed sądem, by administracja uznała że jest ciężko upośledzony
          kto nie zna tematu, różne rzeczy może sobie uroić, jak chociażby to że na zachodzie jest taaaak różowo
          • aerra Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 14:58
            Fundacja może zapłaci, jak masz orzeczenie o niepełnosprawności. Jak masz dziecko z ZA, to nikt ci za nic płacił nie będzie, a dziecko przy odpowiednio szybko wdrożonej terapii jest w stanie funcjonować samodzielnie w społeczeństwie.
            • fitfood1664 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 16:27
              ci rodzice z artykułu mieli stos papierów potwierdzających ZA, my też mamy, nikt ci nigdzie na piękne oczy nic nie da, nawet na tym wspaniałym zachodzie, czasem i diagnoza pedopsychiatry nie wystarczy, my musieliśmy walczyć w sądzie
              • aerra Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 22:37
                Ja tez mam stos papierów i co z tego? Oficjalną diagnozę mamy, a w zasadzie to nawet trzy: z nfzetowej poradni zajmującej się dziećmi ze spektrum, prywatną i jeszcze z ppp, najwcześniejszą, wyrwaną od nich zębami (bo to diagnoza wewnętrzna, a nie dla rodziców dziecka), dziecko jest pod opieką poradni, tatarata. Od dwóch lat poradnia nie może znaleźć terapeutów, więc jak akurat "nasza" terapeutka poszła na macierzyński, to wszystkie dzieci, które do niej chodziły zostały na lodzie. Bo "szukamy nowego terapeuty" i "proszę się zapisać na listę - czas oczekiwania 2-3 lata". Jakby nie prywatne zajęcia za które płacimy sami i to co załatawiliśmy sobie w szkole (na orzeczenie o KS), to oferta dla takich dzieci jak moje (wysokofunkcjonujący, ponad normę intelektualną aspik) wynosi całe okrągłe zero.
                A orzeczenia o niepełnosprawności nie mamy, nie staraliśmy się o to.
        • yuka12 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 11:50
          Wszysto zależy gdzie się mieszka i na kogo trafi. Mam nienajlepsze zdanie o NHS Wales, ale np. w przypadku podejrzenia raka piersi zajęto się mną błyskawicznie, w jeden dzień zrobiono wszelkie możliwe badania i tego samego dnia miałam już wyniki. Za to na odpowiednie badanie w kierunku podejrzenia o dysleksję czekałam prawie 1,5 roku, więc jak już wszystko potwierdzono, była ponad 2 lata w tyle za rówieśnikami, jeżeli chodzi o postęp edukacyjny. Zaznaczam, że te badania WYMUSIŁAM, bo szkoła zrzucała problemy córki na karb jej pochodzenia (pomimo jej całego życia w UK i wejścia w tutejszy system edukacji zaraz po 2 urodzinach).
          • fitfood1664 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 11:59
            o, to podobnie jak u nas, dziecko dwujęzyczne, ale na pewno problemy szkolne wynikają nie z niekompetencji nauczyciela tylko z tego że "na pewno nie rozumie co do niego mówię", bo syn pytany o to jak się nazywa, przedstawiał się polską wersją imienia. Ciekawe skąd wiedział o co pytają, skoro nic nie rozumiał.
            • yuka12 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 12:17
              W tamtej szkole była garstka dzieci o innym pochodzeniu niż walijski/angielski i widać było, że wielu nauczycieli zwyczajnie nie rozumie wyzwań z tym związanych. Zwłaszcza że szkoła była walijska czyli język codziennej komunikacji nauczyciele-dzieci też był walijski. Jednak pewne uwagi dot. córki zgłaszałam od początku nauki, bo już w poprzedniej szkole (angielskiej) jak i w domu (w komunikacji po polsku) występowały te same, typowe dla dysleksji, problemy. Ale potrzeba było jeszcze ponad roku, żeby szkoła wreszcie się z tym zgodziła i kolejnych dobrych kilka miesięcy, zanim zrobiono testy. A czas płynął i zaległości rosły ☹️.
              • raadhiyah2020 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 12:50
                yuka12 napisała:

> W tamtej szkole była garstka dzieci o innym pochodzeniu niż walijski/angielski
                > i widać było, że wielu nauczycieli zwyczajnie nie rozumie wyzwań z tym związany
                > ch.

W polskich szkolach tez nie rozumieja, rzadko w polskich szkolach w ogole maja kontakt z dziecmi ktore nie mowia po polsku, szczegolnie poza duzymi miastami.
          • bi_scotti Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 14:33
            yuka12 napisała:

> Wszysto zależy gdzie się mieszka i na kogo trafi.

Exactly. I to zapewne dotyczy wiekszosci medical services w wiekszosci krajow swiata. A biurokracja i nieprzemakalnosc indywidualnych urzedasow to choroba miedzynarodowa uncertain
            Trudno tak uczciwie ocenic sytuacje z artykulu wylacznie na podstawie tego, co mowi Mecanas Lewandowski czy sami rodzice. Szkoda, ze "investigating journalist" nie pokusil sie o kontakt ze strona holenderska. Nawet gdyby (najprawdopodobniej!) nikt nie chcial rozmawiac o konkretnej sprawie, to przynajmniej my, czytelnicy, moglibysmy poczytac o standard procedures etc. A tak, to text pozostaje w kategorii "jedna pani drugiej pani" - szkoda, troche zmarnowana szansa.
            Malemu Martin nalezy zyczyc wszystkiego co najlepsze. Cokolwiek by to mialo nie byc: zycie w PL z mama i tata, zycie w foster home w NL, moze jacys dziedkowie w Australii albo Rosji, who knows … Mozna tylko miec nadzieje, ze znajdzie jakis odpowiedzialny, madry urzednik (!), ktoremu sie bedzie chcialo zajac ta sprawa uczciwie i porzadnie. Life.
        • chatgris01 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 12:06
          memphis90 napisała:

> Fitfood napisała, że we Francji jest gorzej niż w Pl, więc w Holandii również m
          > usi byc gorzej...
          >

Prawdę napisała, znajoma z autystycznym dzieckiem miała we Francji identyczne przeboje jak ona (w końcu wrócili do Polski, właśnie ze względu na dostęp do lepszych terapii).
          • fitfood1664 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 12:09
            ja wróciłam żeby mieć święty spokój, fakt, tego mi tu nie brakuje big_grin
            i tak terapię prowadzę ja, bo przez lata we Francji nie trafiłam na nikogo, kto byłby coś wart i chciał kontynuować orkę na ugorze jaką jest praca z moim synem niestety
            ważne że robimy postępy
                  • fitfood1664 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 16:32
                    nie, to nie rodzice winni mi wsparcie, tylko państwo, nie po to pracujemy i płacimy podatki ja i mąż, żeby w razie potrzeby państwo się na nas wypięło, a to niestety zrobiło, żadnej realnej pomocy ani nam jako rodzicom ani dzieku jako pacjentowi nam nie zaoferowano, musieliśmy walczyć latami by dostać choć zasiłek w wyskości chociażby po części pokrywający potrzeby
                    ktoś kto tuby nie ruszył znad Wisły i nie zna realiów innych krajów niech pieje dalej, tak, zachodni urzędnicy nie mogą się mylić uncertain
              • ichi51e Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 14:19
                Ale wiesz ze „na autyzm” to zasadniczo terapii nie ma? Mozna „leczyc” zaburzenia si, uczyc dziecko teog czy owego ale zadnej magicznej terapii ktora je wyleczy nie ma.
                • aerra Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 15:06
                  Magicznej nie.
                  Ale chociażby kwestia komunikacji. Dziecko autystyczne, które potrafi i chce się komunikować, a takie, któremu nikt nie dał narzędzi do tej komunikacji to naprawdę olbrzymia różnica.
                  • fitfood1664 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 16:40
                    Różnica jest zaiste olbrzymia, poznaliśmy na własnej skórze i jedno i drugie
                    tylko naszej determinacji zawdzięczamy to co mamy na chwilę obecną
                    myślę, że bez pomocy rzetelnych prywatnych specjalistów z USA i odważnej lekarki z Fr, mielibyśmy dziś dzikiego agresywnego osiłka, z którym tylko pasy mogłyby dać sobie radę
                    a tak to mamy fajnego chłopaka, który mimo bardzo ograniczonych środków komunikacji ma nawet swoiste poczucie humoru i może nie rozwija się jak inni ludzie, ale nie jest nieszczęśliwy. Może będzie kiedyś jak dotrze do niego co z nim tak naprawdę jest, na razie wolę o tym nie myśleć.
                • fitfood1664 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 16:36
                  ABA jest bardzo skuteczna, jeśli ktoś się na tym zna, odpowiednią dietą też można wiele zdziałać, widziałam dzieci, które robiły wspaniałe postępy, stosując i jedno i drugie, niestety moje dziecko ma postać głęboką autyzmu

nie chodzi o żadną magię tylko o ciężką dobrze ukierunkowaną robotę
                  moje dziecko doprowadzone zostało do ciężkiego stanu zarówno fizycznie jak i umysłowo, mimo iż regularnie zgłaszaliśmy pediatrze nasze poważne obawy, jej odpowiedź przez 2 lata była "wyrośnie z tego". Naszym błędem było że jej zaufaliśmy
    • memphis90 Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 11:00
      >wskutek starań rodziców, zdiagnozowano u >niego ciężką postać autyzmu
      No, skoro autyzm został zdiagnozowany "wskutek działań rodzicow" to sluszn ie dziecko zabrano

>Chłopiec w trakcie spotkań zakomunikował >rodzicom chęć ucieczki
      Chłopiec z bardzo ciężkim autyzmem, nie rehabilitowany (bo w strasznej Holandii nie ma rerahabilitacji), w dodatku w regresie zakomunikował chęć ucieczki do Polski?

>zadecydowali o zabraniu synka bez >powiadamiania władz i ucieczki do Polski w >celu zapewnienia mu rehabilitacji i terapii
      No proszę, a w Polsce ludzie zbierają zrzutki i 1% na terapię swoich dzieci....

> Jest to kolejna sprawa, w której polskie >organy są proszone o udzielenie ochrony >niesłusznie i bezprawnie rozbitym rodzinom
      Taa, w głowę zachodzę dlaczego... W sumie dlaczego nie ucieklli do Rosji...?
    • gaskama Re: Ucieczka DO Polski 17.07.20, 11:37
      A ta nasza slynna służba zdrowia. Zgodnie z paskami Dziennika "wszyscy zazdroszczą nam wszystkiego" to nie dziwi też ucieczka ze zgnilego zachodu do naszej krainy mlekiem i miodem płynącej. No i 500+. Holender łasy na gulden nie może stracić takiej okazji przejęcia poważnej gotówki.