Dodaj do ulubionych

Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹

17.07.20, 11:02
Bardzo was prosz臋 czy mo偶ecie mi poleci膰 jakie艣 bezpieczne i skuteczne probiotyk na jelita. Podjad臋 dzi艣 i sobie kupi臋.

Bior臋 aktualnie Duspatalin. My艣l臋, 偶e jakie艣 probiotyk nie b臋d膮 przeciwskazaniem.
(Duspatalin retard jest stosowany w leczeniu objaw贸w zespo艂u jelita dra偶liwego)
Nie wiem czy mi s艂u偶y bo mam ogromne problemy z zaparciem, a偶 czuj臋 jelito "spuchni臋te" po lewej stronie - w dotyku.

Og贸lnie nie wiem czy mam zesp贸艂 jelita nadwra偶liwego.
Aktualnie albo mi wr贸ci艂a endometrioza ( usg czyste) albo zrosty pooperacyjne daj膮 zna膰 albo jedno i drugie albo problem z jelitami si臋 pojawi艂.
Pr贸cz boli w lewym dolnym podbrzuszu ( z zaburzeniami cyklu w艂膮cznie) czu艂am jakby mi jelito zablokowa艂o. Jakby po lewej stronie by艂a blokada. No ale mia艂am rzadko wyst臋puj膮ce biegunki itp. I cho膰 te偶 czu艂am jelito po lewej stronie, to nie by艂o tak wybrzuszone.
Jestem w trakcie diagnostyki. Wzi臋艂am ju偶 pierwsze leki na b贸l w dolnej cz臋艣ci podbrzusza plus antybiotyk. A jeden jeszcze bior臋.
Niestety dosz艂y mi straszne zaparcia.

Chc臋 wesprze膰 jako艣 swoje jelita do kolejnej wizyty, bo masakra...jak si臋 m臋cz臋.

馃檹馃檹馃檹馃檹

Obserwuj w膮tek
      • wapaha Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 17.07.20, 11:16
        od lat jesli tylko jest dost臋pny - tani i z dobrym sk艂adem ( Sk艂adniki 1 kapsu艂ka
        Bifidobacterium lactis BS01 1,4 x 109 CFU*
        Lactobacillus acidophilus LA02 6,7 x 108 CFU*
        Streptococcus thermophilus FP4 5,3 x 108 CFU*
        Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus LDB01 8 x 107 CFU*
        Lactobacillus casei LC03 4 x 108 CFU*
        Saccharomyces boulardii CNCM I-3799 1,0 x 109 CFU*
        Inulina 100 mg)
    • rulsanka Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 17.07.20, 11:15
      Z w艂asnego do艣wiadczenia, mam zrosty pooperacyjne (prawie umar艂am po operacji wyrostka i zaka偶eniu pooperacyjnym). Kilkana艣cie razy w 偶yciu zdarzy艂a mi si臋 taka akcja przyblokowania i za ka偶dym razem pomaga艂a g艂od贸wka. To znaczy mo偶na zje艣膰 jaki艣 tam kleik, wypi膰 nutridrinka czy sinlac, ale raczej im mniej zjesz tym lepiej. Po kilku dniach mija.
      Je艣li chodzi o spos贸b od偶ywiania, to wykry艂am, 偶e szkodzi mi zbyt du偶a ilo艣膰 b艂onnika. Gdy pilnuj臋, by nie je艣膰 na raz zbyt wiele np. suszonych moreli, daktyli, 艣liwek - to nie mam problemu z zatykaniem si臋 przewodu pokarmowego.
      Co do probiotyku to polecam vivomixxx, uratowa艂 mnie kiedy艣 z paskudnego zapalenia jelit po antybiotyku. Ale nie wiem, czy w twoim przypadku bym teraz bra艂a. Po pierwsze antybiotyk go wybije (mo偶esz bra膰 enterol teraz) po drugie po probiotykach bywaj膮 wzd臋cia, a to raczej pogorszy spraw臋.
      Spr贸buj pi膰 napar z mielonego kminku (艂y偶eczka na szklank臋), to dobrodziejstwo dla jelit.
      • astrologia333 Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 17.07.20, 11:29
        Niestety mi si臋 to przytrafi艂o 18 czerwca. Przez 20 dni nie jad艂am ( A raczej jad艂am raz dziennie co艣 lekiego typu mus owocowy w szklance czy zup臋 - 1x dziennie)
        Od ponad tygodnia jem ale tylko 3 razy dziennie, staram si臋 je艣膰 lekko. I robi臋 okno 偶ywieniowe od 10 do 18, a potem nic.

Antybiotyk i distreptaz臋 ju偶 sko艅czy艂am bra膰.. Zosta艅 mi tylko lek na zespol jelita nadwra偶liwego, kt贸ry nie wiem czy mi s艂u偶y, no w necie s膮 informacje ze przy zaparciach pot臋guje problem.

Serio probiotyki wywo艂uj膮 wzd臋cia? 馃う鈥嶁檧锔廡o ja ju偶 nie mam pomys艂u.
        Og贸lnie to endo lubi dysbioze, je艣li ja mam zrosty po zapalne lub pooperacyjne z jelitami to jak ona wr贸ci / wr贸ci艂a to b臋dzie masakra na d艂u偶ej.

Mo偶e faktycznie spr贸buj臋 ten kminek.
          • astrologia333 Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 17.07.20, 12:03
            Pewnie mog艂abym pi膰 wi臋cej, ale wydaje mi si臋 偶e pi艂am optymalnie. W ko艅cu czym艣 musialam zag艂uszy膰 g艂贸d przez te 20 dni. Teraz pewnie pij臋 mniej.

Nie wiem czy mam. Nietolarancje laktozy. 艁ykam lewotyroksyn臋 w tabletkach bez laktozy, nie przepadam za mlekiem i przetworami mlecznymi. Akceptuje tylko jogurt naturalny bardzo rzadko, g艂贸wnie przez aparat 偶eby rozmkieczy膰 pewne dania. Je艣li towarzyszy mi laktoza to tylko w tych produktach kt贸re moj膮 na etykiecie : mo偶e zawiera膰 艣ladowe ilo艣ci laktozy itp.

Jeszcze 3 miesi膮ce temu wszystko by艂o ok z moimi jelitami. Mo偶e mo偶na by艂by si臋 doczepi膰 do czego艣, ale ja nie narzeka艂am.
            • wapaha Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 17.07.20, 12:35
              1. Nawadniaj si臋. Nied艂ugo b臋d臋 znana na forum z tego tekstu ale bior臋 na klat臋 . Cz艂owiek powinien wypija膰 dziennie 0,4l wody na ka偶de 10kg cia艂a. WODY> ( nie zup,herbat,kawy,sok贸w) Odpowiednie nawodnienie poza innymi wieloma usprawnia tez uk艂ad trawienny- jelita maj膮 艣luz, kupa si臋 艣lizga, nie ma zapar膰 ( to w skr贸cie)
              Robi艂a艣 test na helicobactera ?

2. Wiele suplement贸w -w tym probiotyk贸w-zawiera laktoz臋. Twoja "niech臋膰" do przetwor贸w mlecznych to mo偶e w艂a艣nie m膮dro艣膰 organizmu, kt贸ry unika laktozy

3. Mia艂a艣 robione usg jamy brzusznej ?

4. Robi艂a艣 badania moczu ?
              • astrologia333 Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 18.07.20, 12:42
                Staram si臋. Wiem jak wa偶na jest woda. Ci臋偶ko jednak pi膰, jak brzuch mam jak balon. Og贸lnie uwa偶am i podejrzewam, 偶e problem jest ginekologiczny a jelita obrywaj膮. Jednak bior臋 te偶 pod uwag臋 przyczyn臋 jelitow膮. Lekarz zastosowa艂 leczenie 3 fazowe: jelita ( IBS) ginekoloczne - na razie distreptaza oraz urologiczne ( mimo bada艅 moczu, kt贸re wysz艂o ok) + antybiotyk.

Og贸lnie to wszystko zacz臋艂o si臋 od plamienia, kr贸tkiego cyklu oraz b贸lu lewego jajnika, kt贸ry zako艅czy艂 si臋 pierwszym od kilku lat b贸lem owulacyjny, ale prawej strony. Nie przej臋艂am si臋, ale posz艂am do ginekologa, dosta艂am antykoncepcj臋 plus zosta艂am poinformowana o zrostach prawdopodobnych pooperacyjnych i pozapalnych ( endometrioza lewego jajnika kilka lat temu) i opcj膮 przysz艂o艣ciowej laparoskopia w celu ich uwolnienia mimo usg czystego.
                Tabletek anty nie wzi臋艂am.
                Kolejny cykl to by艂 b贸l owulacyjny 6 dnia cyklu i 9 dnia cyklu pojawi艂o si臋 k艂贸cie dolnej cz臋艣ci lewego podbrzusza, bardzo nisko. Potem pojawi艂o si臋 uczucie jakby co艣 zwi臋kszy艂o swoj膮 obj臋to艣膰 tam razy kilka. Zacz臋艂o promieniowa膰 wsz臋dzie - do pachwiny, w okolice ca艂ego podbrzusza, z ty艂u, nie mog艂am dotkn膮膰 po艣ladka, bola艂o mnie wszystko w 艣rodku. ( podobne objawy mia艂am przed operacj膮 przy torbieli ale nie a偶 tak). No i wtedy rzuci艂o si臋 na jelita. Poczu艂am blokad臋. Przesta艅 je艣膰 - bardziej 偶e stresu i z barku ch臋ci ni偶 realnej utraty aptetytu. Zacz臋艂am plami膰 w 15 dniu cyklu. Czulam, 偶e wszystko co zjem zostaje w jelitach i kr膮偶y. Ba艂am si臋 niedro偶no艣ci. Dosta艂am biegunki, potem okresu. By艂o r贸偶nie. Od 5 dnia cyklu wszystko wr贸ci艂o 偶e zdwojon膮 si艂膮. Zaliczy艂am sor, ale jak si臋 dowiedzieli, 偶e endometrioza - to zlewka. Zrobili usg ginekologiczne. Nic nie wysz艂o. Wysz艂am z zaleceniami. Bardzo kiepski szpital. Mi臋dzyczasie wyproznilam si臋 sznureczkiem, co jakby potwierdzi艂o moje uczucie zablokowania i jakiej艣 blokady. Nagle to uczucie blokady znikn臋艂o. Bola艂o mnie wszystko w 艣rodku, no i nisko w podbrzuszu. Dosz艂edl b贸l w lewym boku z ty艂u plec贸w.
                13 dnia cyklu zn贸w dosta艂am boli owulacyjnych, tym razem z lewej strony. ( od operacji nie mia艂am ani jednego b贸lu owulacyjnego z tej strony) Potem dosz艂a biegunka po burakach ( 馃う鈥嶁檧锔)
                Uda艂am si臋 ponownie do ginekologa, usg znowu czyste. Dosta艂am leki jak wy偶ej. Plus mam si臋 obserwowa膰 jelitowo i w razie czego zrobi膰 to usg jamy brzusznej.
                P贸ki co kula ust膮pi艂a, b贸l z ty艂u plec贸w po lewej stronie te偶. Boli mnie podbrzusze z lewej strony i mam mega zaparcie i czekam na dalszy rozw贸j.
                Po okresie mam przyj艣膰 jeszcze raz.

Chc臋 sobie troch臋 pomoc do wizyty.
                Kupilam probiotyk i kminek. Dalsza sytuacja jest rozwojowa. Nie do ko艅ca chcia艂abym w ciemno robi膰 mas臋 bada艅.

Tsh aktualnie 6. Zbijamy.
                No ale przy subklinicznej ci臋偶ko.

• wapaha Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 18.07.20, 18:28
                  Faktycznie brzmi ginekologicznie- a jakie艣 mia艂a艣 usg ?-przezpochwowe czy przez pow艂oki brzuszne ?
                  Pami臋tam 偶e mia艂am kiedy艣 zapalenie przydatk贸w i b贸le a偶 do posladk贸w i plec贸w...

Pomy艣l nad testem nad helico, w sumie co Ci zale偶y
                  Bra艂a艣 pod uwage ..paso偶yty ?( robi艂a艣 morfologi臋 )
                  • astrologia333 Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 21.07.20, 11:09
                    Przezpochwowe. Aktualnie jak balon z jelita zszed艂, to czuj臋 mega ran臋 lub co艣 innego w dole brzucha po lewej kiedy艣 operowanej stronie. Zrosty chyba te偶 czuj臋. I st膮d taki zasi臋g. Na zmian臋 nie mog臋 si臋 tam dotkn膮膰, usi膮艣膰, promieniuje mi do lewego boku plec贸w bardzo nisko, do po艣ladka. Przy gwa艂townych ruchach czuj臋 tam co艣 w postaci jakiej艣 kulki kt贸ra k艂uje i rozdziera. Czasem po prostu rozpiera - musi co艣 tam by膰 ginekologicznie. Niestety. TYLKO dlaczego nikt nic nie widzi.

Pomy艣l臋 nad badaniami. Tylko wola艂abym aby to lekarze zn贸w troch臋 bardziej si臋 przy艂o偶yli i zalecali badania. Inaczej b臋d臋 zn贸w b艂膮dzi膰 i robi膰 ton臋 niepotrzebnych bada艅. P贸ki co jestem po 2 wizytach za 300 zeta, badaniach za 50 ( tarczyca, prolaktyna itp) i 100 zeta na leki. I nic z tego nie wynikn臋艂o. Nadal nie mog臋 funkcjonowa膰 normalnie. A praca jawi si臋 jako koszmar. Nie mog臋 bra膰 wolnego jak przesiedzia艂am tyle na tej izolacji. A teraz nie wiem czy robi膰 to usg brzucha, czy nerek. W ko艅cu boli mnie z ty艂u. Czy zrobi膰 mocz, czy i艣膰 w stron臋 tych jelit ( i bada艅 o kt贸rych piszesz), kt贸re aktualnie si臋 uspokoi艂y. Czy dr膮偶y膰 temat ginekologicznie do skutku bo - zak艂adam 偶e tutaj jest problem. Czy d膮偶y膰 do kolejnej laparoskopii. Czy wbija膰 si臋 do specjalist贸w do endometriozy.

I taki oto uroczy p贸艂metek, tego jak偶e uroczego roku.
                    • wapaha Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 21.07.20, 11:20
                      Rozumiem ci臋 ale : nie ma niepotrzebnych bada艅
                      Kwestia finansowa jest faktycznie bolesna

Og贸lne badanie moczu jest proste i tanie- podobnie morfologia z rozmazem- a bardzo du偶o mog膮 pokaza膰

Tak jeszcze pomy艣la艂am- 偶e to co piszesz troch臋 brzmi jak przepuklina

Czy normalnie si臋 wypr贸偶niasz ?
                      No i usg przezpochwowe pokazuje ca艂kiem co艣 innego ni偶 zwyk艂e usg jamy brzusznej..

Gdybym by艂a na twoim miejscu zrobi艂abym to co naj艂atwiejsze i najmniej bolesne : badanie moczu, morfologi臋 a potem usg jamy brzusznej
                      My艣l臋 ze te proste badania dadz膮 wiele odpowiedzi - mocz poka偶e czy co艣 mo偶e by膰 w nerkach ( mo偶e to kamie艅 w moczowodzie ?), czy jest krew ( tak偶e samo) czy bakteria ( pecherz) , morfologia z rozmazem poka偶e czy jest stan zapalny a granulocyty czy co艣 mo偶e wskazywa膰 na paso偶yty. Usg jamy brzusznej powinno obejmowa膰 nie tylko brzuch ale te偶 nerki

Spr贸buj wykrzesa膰 jeszcze troch臋 wysi艂ku
                      3 maj sie
                • fitfood1664 Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 21.07.20, 11:49
                  nie wiem co ci jest, ale spokojnie mog艂abym napisa膰 co艣 podobnego, z tym, 偶e ja nie "latam po lekarzach" bo ju偶 zwyczajnie straci艂am zaufanie
                  co robi臋 na wyczucie, 偶eby wr贸ci膰 do normy:
                  odstawi艂am gluten i skrobiowe, mlecznych i tak nigdy nie jad艂am du偶o wi臋c nie by艂o w艂a艣ciwie czego ogranicza膰
                  jem o wiele wi臋cej warzyw, zw艂aszcza zielonych i li艣ciastych
                  ograniczy艂am mi臋so, zw艂aszcza w okolicach okresu i owulacji, inaczej czuj臋 jak si臋 "przeczo艂guje" po jelitach
                  ograniczy艂am herbat臋, kawy nie pij臋, ink臋 i czekolad臋
                  stawiam na prebiotyki a nie probiotyki
                  jak czuj臋 偶e co艣 nie tak to w zale偶no艣ci od potrzeb i objaw贸w bior臋 albo sylimarol (mam kamienie 偶贸艂ciowe) albo w臋giel aktywny z mi臋t膮 pieprzow膮 i herbatk臋 z kopru
                  jest lepiej
                  voila!
                  a, buraki to jedno z tych warzyw, kt贸re wydaj膮 mi si臋 podejrzane, ograniczam
        • tt-tka Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 21.07.20, 15:56
          astrologia333 napisa艂a:

>
          > Mo偶e faktycznie spr贸buj臋 ten kminek.

Sprobuj. Z tym ze ja znam inna metode - mielony kminek (mo偶e by膰 pol na pol z majerankiem), pol lyzeczki suchego polknac i zapic zimna przegotowana woda.
          3-4 suszone sliwki zalac wrz膮tkiem, pol szklanki, zostawi膰 na noc pod przykryciem, wypic rankiem.
          Podpiwek - zrob sama albo kupuj gotowy susz i zalewaj. nie wiem, czy Kujawski jest jeszcze do nabycia, dawno nie kupowa艂am.
    • fitfood1664 Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 17.07.20, 12:15
      nie wiem czy probiotyk to dobre wyj艣cie, mimo obiegowych opinii, wg niekt贸rych 藕r贸de艂 nale偶y unika膰 nowych kultur bakterii, a tylko zadba膰 o te co ju偶 masz. mnie na takie sprawy pomaga w臋giel z mi臋t膮 pieprzow膮, rumianek na dzie艅dobry i olej lniany, ten ostatni jest boski na zaparcia
      wog贸le ulg臋 przynosi jedzenie surowych i gotowanych warzyw, niewielkiej ilo艣ci owoc贸w i ograniczenie w臋glowodan贸w i mi臋sa, zw艂aszcza w臋glowodan贸w, bo one karmi膮 grzyby i dro偶d偶e
      mam czasami objawy dok艂adnie takie jak opisujesz, i powoli dochodz臋 do takiej diety jaka mi odpowiada, tzn jak wy偶ej
      my艣l臋 偶e cierpi臋 na nietolerancj臋 glutenu, nie bada艂am si臋 bo cierpi臋 na syndrom "nie ja jestem najwa偶niejsza" i nie mam czasu na zaj臋cie si臋 sob膮
      sorry za chaos
      • malgosiagosia Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 18.07.20, 13:37
        fitfood1664 napisa艂(a):

> my艣l臋 偶e cierpi臋 na nietolerancj臋 glutenu, nie bada艂am si臋 bo cierpi臋 na syndro
        > m "nie ja jestem najwa偶niejsza" i nie mam czasu na zaj臋cie si臋 sob膮
        > sorry za chaos

Nie rozumiem jak mozna tak podchodzic do swojego zdrowia. Nie Ty jestes najwazniejsza? Co za nonsenas. Oczywiscie, ze jestes. Jesli masz rodzine, to Twoje zdrowie jest dla niej skarbem. W samolocie instruuja, ze w razie awarii maske zakladasz najpierw sobie, a potem ewentualnie dziecku. Ciekawe dlaczego?
        Dobra praca jelit to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucie, wiec zajmij sie soba przede wszystkim.
        • fitfood1664 Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 21.07.20, 11:26
          Zajmuj臋 si臋 sob膮, dlatego poszukuj臋 idealnej diety, 偶adne leki nie dzia艂aj膮 dlugofalowo, a 偶aden z listy lekarzy, do kt贸rych kiedy艣, kiedy艣 zwraca艂am si臋 z problemami jelitowymi nie wys艂a艂 mnie na jakiekolwiek badania opr贸cz USG. Tymniemniej nie mam czasu na walk臋 z wiatrakami i na lekarzy ju偶 nie licz臋. Wiem 偶e dobrze mi robi odstawienie skrobiowych, zw艂aszcza glutenu, ograniczenie cukru, mi臋sa i przetwor贸w mlecznych. Uwa偶am te偶 na jajka, jak i na kilka przypraw i warzyw. Chyba jelita wracaj膮 do normy. Nie s艂ysz臋 ich i nie czuj臋 jak pracuj膮. Wbrew pozorom lista produkt贸w, kt贸re jem bez obaw jest d艂uga.
          Wiem, gdyby mnie zabrak艂o, nie b臋dzie weso艂o, dlatego wola艂abym jeszcze troch臋 po偶y膰 w dobrym zdrowiu.
    • bei Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 17.07.20, 14:43
      Nie znam si臋, wiec nie pomog臋, ale Ci bardzo wsp贸艂czuj臋.
      Jedyne, co mi 艣wita, to mo偶e siemi臋 lniane- zaparzone i zebrany tylko ten 鈥 kisiel鈥- bo ziarenka to ju偶 dieta bogatoresztkowa, przy wra偶liwym jelicie niewskazana.
    • astrologia333 Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 18.07.20, 12:54
      Dzi臋ki za odpowiedzi. Na razie kupi艂am probiotyk na pr贸b臋. Jak b臋dzie gorzej to odstawie. No i kminek. Mo偶e jako艣 doczkema do wizyty.
      Nie, kolonoskopii nie robi艂am. Ten problem to do艣膰 艣wie偶a sprawa. Do po艂owy maja my艣lalam ze to tylko zaburzenia cyklu. Jelitowo rozwali艂o mnie 18/19 czerwca. Jestem w trakcie diagnostyki przyczyny.

Dzi臋ki za rady.
      • jdylag75 Re: Probiotyk na jelita. 馃檹馃檹 21.07.20, 12:30
        Wsp贸艂czuj臋. Od ponad roku mam diagnozowane problemy z jelitami, k贸re objawiaj膮 si臋 pot臋偶nymi wzd臋ciami, zaparciami b贸lem w boku, zrobi艂am badania w kierunku paso偶yt贸w - wysz艂a blastocysta, przeleczona, ale to nie to, wcze艣niej odstawi艂am produkty mleczne - na chwi臋 pomog艂o, potem p艂atki owsiane - chwilowa poprawa, oczywi艣cie USG brzucha zrobi艂am, badania krwi, ginekologiczne, dieta zdrowa, bogata w warzywa li艣ciaste i prebiotyki, probiotyki za偶ywa艂am regularnie, niby wszystko w porz膮dku, a nie by艂o coraz gorzej ci膮g艂e uczucie rozpierania i b贸l w jednym z bok贸w. W ko艅cu z w艂asnej inicjatywy zrobi艂am badania w kierunku przerostu flory jelita cienkiego, test wyszed艂 pozytywny, jestem po leczeniu antybiotykiem, jest znacznie lepiej, bo i brzuch mam normalny i wizyty w wc jak za m艂odu. Od ponad roku si臋 diagnozuj臋, problemy trwa艂y du偶o d艂u偶ej i tylko si臋 nasila艂y. Zrobi臋 jeszcze testy w kierunku alergii pokarmowych. MO偶e z mojej historii co艣 wybierzesz smile

Popularne w膮tki

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka