Dodaj do ulubionych

Jessica Jones

04.08.20, 11:46
W wakacje zawsze sobie nadrabiam jakieś niewidziane seriale - i tak oto wieczorami obejrzałam wszystkie 3 sezony. Jak na produkcję Marvela, serial niezły, wartki, klimatyczny (w filmach pełnometrażowych jak dla mnie dużo się kupy nie trzyma i rozłazi, a dialogi są obliczone na rozbawienie młodszych nastolatków - ale mam i tak do nich sentyment).
Podoba mi się też postać samej Jessiki, styl bycia, riposty itp. To, co zrobił jej Kilgrave, sprawia, że jej kibicjuję bez względu na wszystko. I znowu, jak na postać Marvela, jest całkiem pokomplikowana, niejednoznaczna, człowiek ją popiera, nawet kiedy działa na granicy prawa. Aktorka ma fajną, wyrazistą urodę - zresztą tak samo podobała mi się w Breaking Bad, choć tamta postać akurat mnie wkurzała.
No i namówiłam koleżankę, żeby obejrzała pierwszy odcinek.
Jej zdecydowana opinia: koszmarna, agresywna baba, która utknęła w gniewie, a serial dołujący, przygnębiający wink.
Fajnie sobie potem podyskutowałyśmy.
A wy, ematki - oglądałyście? Lubicie?
Obserwuj wątek
      • lily_evans11 Re: Jessica Jones 04.08.20, 11:53
        No szkoda, chociaż trzeci sezon już był dla mnie trochę wydumany - tzn. sama sytuacja wyjściowa i tak rażąca przemiana charakterologiczna Trish.
        Najbardziej lubię pierwszy, w drugim podoba mi się, że wytworzyła jakąś relację z matką - szkoda, że dla matki nie było już możliwości normalnego funkcjonowania.
        • joanna05 Re: Jessica Jones 04.08.20, 13:22
          lily_evans11 napisała:

> No szkoda, chociaż trzeci sezon już był dla mnie trochę wydumany - tzn. sama sy
          > tuacja wyjściowa i tak rażąca przemiana charakterologiczna Trish.
          > Najbardziej lubię pierwszy, w drugim podoba mi się, że wytworzyła jakąś relację
          > z matką - szkoda, że dla matki nie było już możliwości normalnego funkcjonowan
          > ia.
          >
          Trish koszmarna, zgadzam się - to ona właśnie jest nie do wytrzymania, co za babsztyl przebrzydły. Tak, scenariusz 3 serii najsłabszy, ja po prostu polubiłam Jessicę jako postać - mam słabość do seriali z tzw. silną kobiecą główną rolą. Daredevill też jest bardzo spoko, reszta z tej rodziny seriali niestety słabiutka. Nie dałam rady obejrzeć do końca Luka Cage'a, Punisher obrzydliwie brutalny, Defenders i Iron Fist niestetyż żałośni.
    • dr.amy.farrah.fowler Re: Jessica Jones 04.08.20, 12:14
      Przede wszystkim koszmarna nuda, odpadłam może po dwóch odcinkach. Ale ja generalnie nie jestem targetem większości seriali, którymi się ludzie zachwycają: Jessica Jones, Luke Cage, The Umbrella Academy, Dom z papieru - geeez, za kiła.
      • joanna05 Re: Jessica Jones 04.08.20, 13:37
        dr.amy.farrah.fowler napisał(a):

> Przede wszystkim koszmarna nuda, odpadłam może po dwóch odcinkach. Ale ja gener
        > alnie nie jestem targetem większości seriali, którymi się ludzie zachwycają: Je
        > ssica Jones, Luke Cage, The Umbrella Academy, Dom z papieru - geeez, za kiła.
        >
        Co kto lubi wink Dom z papieru miał pomysł fabularny na 1 film, no maks 3 odcinki, no mooooże tyle, co oryginał serialu. Reszta to netfliksowe lanie wody, niestety. Ale fajnie można się na nim uczyć hiszpańskiego wink Postacie też super, takie z mocą, no Berlinowi nie sposób się oprzeć smile
        Luke Cage całkowicie nieoglądalny, zgadzam się.
        Ale już UA ma swój urok, tylko to trzeba lubić specyficzne, szalone adaptacje komiksów. Ja polubiłam bardzo, podobnie jak Doom Patrol - to dość podobne serie, w których całą robotę robi galeria skontrastowanych typów i typków o szalonych mocach.
        Nie traktuję tego poważnie, ale bawię się świetnie, oglądając oba seriale, tam jest pełno doskonałych smaczków i perełek aktorskich, np. Robert Sheehan wymiata jednak nieziemsko, szalejąc w swojej roli Klausa, odmieniony, brzydszy i dojrzalszy aktorsko Brendan Fraser jako Robotman takoż smile. A boska Kate Walsh? Dla niej samej warto UA oglądać, co za rola!
        • marianna1960 Re: Jessica Jones 08.08.20, 14:34
          Dom z papieru dobra reklama chały nie wiem skąd to powodzenie za to polecam Doom Patrol, Klaus w Umbrella Academy niesamowity jeszcze lepszą rolę zagrał Robert Sheenan w angielskim serialu Misfits jeżeli chodzi o superbohatetów także polecam gorąco The Boys a najlepszym z Marvela jest Daredevil
    • aguar Re: Jessica Jones 07.08.20, 21:27
      Dzięki za polecenie, właśnie oglądam. Nie należy do tych najbardziej wciągających, ale można popatrzeć, ma coś w sobie. Bohaterka ma bardzo fajną sylwetkę. Jedynie odrobinę zdegustował mnie ten wątek (UWAGA SPOILER), że ona zabiła tę żonę Luka i to przed nim ukrywała, i to było takie przewidywalne, że on się dowie i będzie miał focha, pewnie potem mu przejdzie (właśnie jestem na etapie jak ma focha). Ten elemencik na minus za oklepanie i przewidywalność. Ale dużo innych całkiem fajnych.
    • zona_glusia Re: Jessica Jones 08.08.20, 11:48
      Większość seriali porzucam, nawet dobrych, bo nie mam cierpliwości. Tu oglądałam jeden sezon i był w porządku, Jessica dała się lubić. Kłopot miałam z Kilgravem. Nie, że był źle grany przez Tenanta, wręcz przeciwnie. David Tenant po prostu jest zbyt sympatyczny by grać takiego złola. I za bardzo go utożsamiam z rolami dobrych facetów, zwłaszcza Doktora, i dlatego za każdym razem jak Kilgrave pojawiał się na ekranie, przeżywałam lekki szok.
      • lily_evans11 Re: Jessica Jones 08.08.20, 12:06
        No nie - on jest milusi, sympatyczny, przekomarza się z Jessicą.
        Ale zauważ, jak mu się zmienia twarz, jak wulgarnie do niej się wydziera, kiedy coś idzie nie po jego myśli, w momencie, kiedy ona w końcu uwolniła się od jego wpływu.
        Dla mnie właśnie nieźle zagrał psychopatę - osobę pozornie ciepłą, czarującą, niewinną, która robi ci z życia piekło i nie jesteś w stanie tego jej udowodnić.
      • lily_evans11 Re: Jessica Jones 08.08.20, 12:07
        Ja też nie - ale tu bohaterka wzbudziła we mnie naprawdę sporo sympatii. Dodam, że aktorka ma przyjemny, dość niski głos, staram się oglądać wszystkie filmy bez lektora, więc to jest dla mnie ważne, jak kto mówi.
        • nenia1 Re: Jessica Jones 08.08.20, 13:30
          Dla mnie serial z klimatem jaki lubię, fajny mix komiksu z czarnym kryminałem, lubię takie nieco mroczne produkcje i niejednoznacznych bohaterów, najlepszy sezon pierwszy, ale ogólnie mam do Jessiki sentyment, w sumie jakby nie patrzeć to właśnie komiks stworzył najwięcej postaci silnych, niezależnych, żyjących według własnych zasad kobiet, które nie są tylko kwiatkami do męskiego kożucha.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka