Dodaj do ulubionych

Nowy lockdown jesienią

24.08.20, 13:02
Robicie już zapasy?

"Piotr Patkowski, wiceminister finansów nie wyklucza drugiego lockdownu w Polsce. - Wielkie zamykanie gospodarki jesienią może powrócić - ostrzegł."
"Patkowski zaznaczył jednak, że bardziej prawdopodobny jest inny scenariusz polegający na "punktowym wyłączaniu sektorów gospodarki"."

Czyli punktowo ludzie zostaną pozbawieni możliwości zarabiania na chleb- w najlepszym przypadku - z powodu wirusa albo dzięki wirusowi, którego istnienia nawet nikt by nie zauważył, gdyby nie rozdmuchanie sprawy medialnie.
Jak sądzicie, wyjdą ludzie na ulice przeciwko rządowi, czy może potulnie przyjmą to nieszczenie gospodarki?
Obserwuj wątek
    • madami Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 13:09
      Ja mam jeszcze zapasy z poprzedniego lockdownu wink ( żart)

Mam nadzieję, że ludzie wyjdą na ulicę co to znaczy punktowe zamykanie branż? Rozumiem, że wtedy społeczeństwo przejmie na siebie utrzymanie tych firm i ich pracowników? Będzie spłacać moje opłaty stałe i zobowiązania tak?
      Ale wydaje mi się, że i rząd PIS i inne rządy doskonale wiedzą jaką katastrofą będzie kolejne zamykanie, nikt nie może sobie na to pozwolić i raczej nie zamkną, Pis specjalizuje się w wypuszczaniu w mediach "różnych rewelacji" i obserwują reakcje społeczne.
      • ola_fatyga Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 13:16
        >Pis specjalizuje się w wypuszczaniu w mediach "różnych rewelacji" i obserwują reakcje społeczne.

To też. Albo szykują sobie grunt. Niepokoi mnie bardzo nagonka medialna na tych bez maseczek, jakby sobie szukali pretekstu- ZOBACZCIE- BYLISCIE NIEPOSŁUSZNI ! To przez tych zdrajców narodu bedzie nowy LOCKDOWN! To przez nich nie macie co do gara włożyć. Liczą, ze dzieki temu gniew ludu nie zwroci sie przeciwko rządowi.
        • snajper55 Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 14:58
          ola_fatyga napisała:

> >Pis specjalizuje się w wypuszczaniu w mediach "różnych rewelacji" i obserw
          > ują reakcje społeczne.
          >
          > To też. Albo szykują sobie grunt. Niepokoi mnie bardzo nagonka medialna na tych
          > bez maseczek, jakby sobie szukali pretekstu- ZOBACZCIE- BYLISCIE NIEPOSŁUSZNI
          > ! To przez tych zdrajców narodu bedzie nowy LOCKDOWN! To przez nich nie macie c
          > o do gara włożyć. Liczą, ze dzieki temu gniew ludu nie zwroci sie przeciwko rzą
          > dowi.

Chodzący bez maseczek faktycznie przyczyniają się do rozpowszechniania wirusa.

S/
    • jak_matrioszka Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 13:13
      Nie bedzie wielkiego wychodzenia na ulice, bo wiekszość jest zjednoczona pod hasłem "mnie to nie dotyczy" oraz przekonana, że inni "nic nie robia". W zwiazku z tym punktowe wyłaczanie jest bardzo dobrym posunieciem rzadu, który chce sie przy władzy utrzymać głosami wiekszości.
    • bergamotka77 Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 13:15
      boże nie strasz. Ale najpierw pójdę do fryzjera, na paznokcie i nacieszę się basenem. Kupię dużo mięsa do zamrażarki i ryżu bo ostatnio po zamknięciu brakowało. Aha i kolejny abonament na internet.
      • ola_fatyga Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 13:25
        Bergamotko, ja nie straszę....On tak naprawdę powiedział...To już przesądzone, raczej...A teraz...tu przedstawię moje "łączenie kropek" - Jak ktoś napisał, teraz bedzie obnizanie liczby wykrytych zakażeń, żeby mamuśki nie podskakiwwały i wysłały dzieciaczki do szkoły...Jakoś w połowie września słupki zakażeń gwałtownie wzrosną (to nie dziwne, bo co roku dzieci zaczynają chorować najcześciej w po połowie wrzesnia- jakies katarki, bóle gardła)- i będzie pretekst, żeby zrobić lockdown.
        • jagoda2 Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 13:46
          ola_fatyga napisała:

>Jak ktoś napisał, te
          > raz bedzie obnizanie liczby wykrytych zakażeń, żeby mamuśki nie podskakiwwały i
          > wysłały dzieciaczki do szkoły...Jakoś w połowie września słupki zakażeń gwałto
          > wnie wzrosną (to nie dziwne, bo co roku dzieci zaczynają chorować najcześciej
          > w po połowie wrzesnia- jakies katarki, bóle gardła)- i będzie pretekst, żeby zr
          > obić lockdown.

Tak będzie.
            • jagoda2 Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 23:00
              nutella_fan napisała:

> W jakim celu mieliby zrobić lockdown? Przecież gospodarka i tak leży.

Pisząc, że "tak będzie" miałam na myśli to, że teraz przed 1.09. słupki zachorowań spadną, żeby uruchomić szkoły, po czym po tygodniu lub dwóch zaczną gwałtownie rosnąć, by pod koniec września zamknąć szkoły na amen.
                • jagoda2 Re: Nowy lockdown jesienią 25.08.20, 08:39
                  ola_fatyga napisała:

> Następny lockdown będzie oznaczać, że mamy rząd, który nie działa juz na pewno
                  > na korzyść obywateli, lecz na ich szkodę.

Bo działa na szkodę, biorąc pod uwagę wszystkie posunięcia tego rządu.
                  Tylko głupi lud, cieszący się z rozdawnictwa państwowej kasy, tego nie rozumie i uważa, że "to dobry rząd, bo pomaga ludziom". Mojej szwagierki teść twierdzi wręcz, że "to jedyny rząd, od którego coś w życiu dostał", więc zawsze będzie na PIS głosować. No, brawo... Co gorsza, to nie jest głupi facet, wydawało mi się nawet, że sensowny, a tu takie myślenie... Więc, ja już nie mam złudzeń co do tego narodu sad
                    • ola_fatyga Re: Nowy lockdown jesienią 25.08.20, 09:17
                      I jeszcze jedno...po drugim lockdownie wiele firm juz sie nie pozbiera. Upadnie branza uslugowa, rozrywkowa. Jedna z firm przemyslowych z mojego miasta, zatrudniajaca okolo 400 ludzi, ktora przed wiosennym lockdownem byla w rozkwicie, teraz ledwo przedzie, coraz mniej zamowien, bo klienci upadają. Następny lockdown to bedzie jej pogrzeb.. Polska za chwile podzieli los Grecji.
    • sumire Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 13:27
      Nie wierzę, że wyszliby. Zresztą w takiej sytuacji natychmiast zostałby wprowadzony zakaz zgromadzeń.
      Ale też nie wierzę w kolejny lockdown, bo nawet pisi rząd wie, że nas na to zwyczajnie nie stać.
    • raadhiyah2020 Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 13:38
      Tak olu beda wylaczane, drastycznie ograniczane konkretne sektory gospodarki ale to nie tylko w Polsce to sie odbywa globalnie. Ta 'pandemia' sluzy resetowi globalnemu, a to bylo wiadomo od samego poczatku. Ludzie nie wyjda na ulice bo nas zamkna, wysla policje i wojsko. Ludzie nie chca nastepnego lock down wiec sie podporzadkuja. Straszak w postaci tego jakze 'niebezpiecznego' wirusa jak widac dziala. Szopki z maskami, odkazaniem itd potrwaja lata a zmiany jakie zaczeto wprowadzac beda stale.
        • snajper55 Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 15:29
          no_easy_way_out napisał:

> >Ta 'pandemia' sluzy resetowi globalnemu,
          >
          > z zgadali sie w ten sposob nagle, na trzy-cztery, zgodnie na piwie w pubie Chin
          > y, Izrael, Iran, USA, Niemcy, Rosja, Nowa Zelandia, Islandia i reszta swiata?

Czyli była to decyzja na wyższym szczeblu, to była decyzja pozaziemska. Reptilianie tak postanowili.

S.
          • snajper55 Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 16:16
            runny.babbit napisał(a):

> Przeczytaj "Doktrynę szoku", dobrze udokumentowana pozycja która wyjaśnia jak w
            > ykorzystać taka sytuację. No ale najłatwiej obśmiać że spisek, reptilianie i pl
            > askoziemcy

No co ty, któż inny mógłby to we wszystkich państwach zorganizować jak nie reptilianie? To kolejny dowód na istnienie reptilian i na to , że rządzą światem.

https://innemedium.pl/sites/default/files/styles/large/public/a-reptilian-elite-obama_0.jpg?itok=zCdEyoG-

S.
          • no_easy_way_out Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 16:16
            Nie czytalem, bo nie bede czytal calych ksiazek tylko po to, by moc wyrazic swoja opinie na internetowym forum. Co nie znaczy, ze kiedys sie siegne, kto wie.
            Ale konkrentie- czytale(a)s wiec zaaplikuje wiedze. Daj argumenty, serio, konkretne.
            Widze po wikipediowym opisie (raczej pisanym przez entuzjastow, bo przychylny) - ze chodzi o wykorzystywanie kryzysow przez kapitalizm w stylu amerykanskim.

Napisz w szczegolnosci w jaki sposob kapitalizm, czy USA korzysta na wirusie - ale nie tylko o firmach farmaceutycznych lecz wlasnie w szczegolnosci takie potezne biznesy jak:
            - linie lotnicze
            - Boeing - ogromna, amerykanska, jedna z dwoch swiatowych liczacych sie na swiecie firm produkujacych samoloty
            - duze sieci hoteli w USA
            - przemysl wydobywczy (USA produkuje ponad 2 razy wiecej ropy w 2019 niz 10 lat wczesniej - lupki), rafinerie, w swietle duzego spadku zapotrzebowania na rope/
            - organizatorzy koncertow, duzych wydarzen

?

Po prostu robie czesto krok wstecz i krytycznym okiem oceniam czy dana rewolucyjna koncepcja trzyma sie kupy. Zwykle nie.
            Ale podaj argumenty anty.
            • runny.babbit Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 16:27
              Mam Ci streścić ponad 700 stron? Trochę za dużo wymagasz, po prostu po nią sięgnij. W dużym skrócie ten mechanizm polega tym że osoby piastujące stanowiska publiczne podejmujące ważne decyzje w trakcie kryzysu czerpią z niego korzyści jako osoby prywatne. A społeczeństwo im bardziej zastraszone tym łatwiej akceptuje ograniczenie kolejnych praw obywatelskich, przykład Patriot Act po 11.09. Korzyści nie zawsze są tylko materialne,równie często są stricte polityczne. Przykład z Polski- wszystko otwarte ale zakaz zgromadzeń obowiązuje, żeby ewentualnych przeciwników politycznych utrącić. Zajumane pieniądze na respiratory i maseczki, ale usprawiedliwiamy bo sytuacja była taka że kupiłby od samego diabła. Dobre intencje, prawda, a że wyszło że kupił od handlarza bronią to już taki detalik. Itd, itp.
              • nangaparbat3 Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 18:02
                To nie musi być alternatywa. Izolacja podczas epidemii jest oczywistą oczywistością, a to że rządzący chcą wykorzystać wszelką sposobność do realizacji własnych celów, niekoniecznie prywatnych, a przynajmniej nie tylko finansowych, raczej o władzę chodzi - to też oczywistość.
                Większość rządzących wykorzysta każdą powódź, każdy konflikt, każdy większy sukces sportowców, żeby wzmocnić wlasną pozycję.
                Koleżanka wróciła właśnie z Rzymu. Opowiadała, jak ściśle ludzie przestrzegają zasad - maski, dezynfekcja, dystans. Oni wiedzą, że to nie humbug.
                Już kiedyś pisałam - terror jest skuteczny, kiedy każda osoba w kraju zna przynajmniej jednego człowieka, którego dotknął on osobiście. Myślę, że z wirusem jest podobnie.
              • snajper55 Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 17:18
                ferra napisała:

> Boeing nie zarabia na liniach lotniczych. smile Jest jedną z czołowych firm zbroje
                > niowych.
                > Podobnie jak Samsung, Rolls Royce.

Firmy zbrojeniowe zarabiają na pandemii?
                Skąd w takim razie taki spadek cen ich akcji?

S.
                • ferra Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 17:29
                  Firmy zbrojeniowe zarabiaja na każdym kryzysie. Im więcej niepokoju na świecie- tym większe zaopatrzenie. Bez względu na stan pokoju/niepokoju - sprzęt się zużywa (rządowy), prywatny także (prawo posiadania broni przez obywateli). Nie sądzisz chyba że przysłowiowy policjant chodzi z patykiem w kaburze?
                  Firm tego typu jest multum (nie 5). Zatem część akcji rośnie (kontrakty), część spada.
                  • snajper55 Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 17:34
                    ferra napisała:

> Firmy zbrojeniowe zarabiaja na każdym kryzysie. Im więcej niepokoju na świecie-
                    > tym większe zaopatrzenie. Bez względu na stan pokoju/niepokoju - sprzęt się zu
                    > żywa (rządowy), prywatny także (prawo posiadania broni przez obywateli). Nie są
                    > dzisz chyba że przysłowiowy policjant chodzi z patykiem w kaburze?
                    > Firm tego typu jest multum (nie 5). Zatem część akcji rośnie (kontrakty), część
                    > spada.

Tak, tak. Broń się zużywa w czasie pandemii. Od strzelania do wirusów.
                    Masz pistolet Samsunga czy Boeinga?

S.
                      • snajper55 Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 20:47
                        ferra napisała:

> Beretty - tej swietej watykanskiej firmy.
                        >
                        > Nie masz pojęcia o niczym panie Snajper smile. (co za debilizm).

Nie mam. Nie mam pojęcia że wirusa nie ma, że Ziemia jest płaska a od szczepionek dostaje się autyzmu, no i że w czasie pandemii zużywa się broń, na czym zarabiają koncerny zbrojeniowe. big_grin

S.
                        • ferra Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 21:10
                          Broń zużywa się zawsze. Nie wyłączając "pandemii" - aczkolwiek osiłkowie najemni oznaczeni i nieoznaczeni zostali zatrudnieni i wyposażeni - w ostatnim czasie w zwiększonej ilości. Przemysł militarny to bardzo szeroka dziedzina.

A ponieważ założę się o miliony monet, że nawet strzelać jako tako nie potrafisz, to cię douczę przynajmniej w teorii - samsung zarabia na sgr-a1. , a nie gównianych pralkach& telefonach.

(żaden zawodowy snajper nie obwieszcza tego światu- zwłaszcza nickiem na forum)
                          • snajper55 Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 21:32
                            ferra napisała:

> Broń zużywa się zawsze.

Czyżby? Lufa się wyciera?

> Nie wyłączając "pandemii" - aczkolwiek osiłkowie najemn
                            > i oznaczeni i nieoznaczeni zostali zatrudnieni i wyposażeni - w ostatnim czasie
                            > w zwiększonej ilości. Przemysł militarny to bardzo szeroka dziedzina.

Oczywiście. Przemysł zbrojeniowy zarabia na broni dla osiłków. Kobieto...

> A ponieważ założę się o miliony monet, że nawet strzelać jako tako nie potrafis
                            > z, to cię douczę przynajmniej w teorii - samsung zarabia na sgr-a1. , a nie gów
                            > nianych pralkach& telefonach.

Smasung zarabia na wszystkim. Wiki:

"Grupa Samsung, będąca dawniej konglomeratem (czebolem), zatrudnia obecnie na całym świecie ponad 400 tysięcy pracowników w przemyśle samochodowym, elektronicznym, chemicznym, lotniczym, stoczniowym, w handlu, hotelarstwie, parkach rozrywki, przy projektowaniu i budowie wysokościowców oraz w przemyśle tekstylnym i spożywczym. "

> (żaden zawodowy snajper nie obwieszcza tego światu- zwłaszcza nickiem na forum)

A skąd ci do blond główki wpadło, że jestem zawodowym snajperem???

S.
                            • ferra Re: Nowy lockdown jesienią 26.08.20, 02:59
                              Chciałbyś być. "Kimś". (tania manipulacja nickiem)
                              Broń, dziecko - to nie tylko pistolety (to jest bzdet).
                              Pisałam o tym , na czym naprawde zarabia, a nie ile galezi przemyslu obejmuje grupa kapitalowa. Równie dobrze równolegle mogą produkować gumki do majtek (oby sensowne).

Masz psychiczną blokadę na rozwój?
                              • snajper55 Re: Nowy lockdown jesienią 26.08.20, 03:20
                                ferra napisała:

> Chciałbyś być. "Kimś". (tania manipulacja nickiem)
                                > Broń, dziecko - to nie tylko pistolety (to jest bzdet).

Pisałaś o broni osiłków:

"Nie wyłączając "pandemii" - aczkolwiek osiłkowie najemni oznaczeni i nieoznaczeni zostali zatrudnieni i wyposażeni - w ostatnim czasie w zwiększonej ilości. "

Jakiej broni używają "osiłkowie" (ach ten trudny język polski)? Myśliwców? Czołgów? Może przynajmniej haubic?

> Pisałam o tym , na czym naprawde zarabia, a nie ile galezi przemyslu obejmuje g
                                > rupa kapitalowa. Równie dobrze równolegle mogą produkować gumki do majtek (oby
                                > sensowne).

A ja ci pokazałem na czym zarabia Samsung. To, że produkuje także broń nie robi z niego koncernu zbrojeniowego zarabiającego na produkcji broni. Broń to margines zainteresowań Samsunga.

> Masz psychiczną blokadę na rozwój?

Nie mam. Musisz gdzie indziej szukać pomocy w problemach z tą blokadą.

S.
    • afro.ninja Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 13:44
      Rozumiem, że ty tak w formie żartu? Kierujesz się tym, co mówi ten wiceminister, który w sumie nie powiedział nic odkrywczego, co mówili i mówić będą inni? Już oni się na maka wygłupili w marcu i kwietniu, że szkoda gadać.
    • ferra Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 13:55
      Nie wyjdą na ulice. Potrzebują "kogoś" kto pokieruje ich osobistym życiem. Ludzie nie znoszą odpowiedzialności - niech się tym zajmą bliżej nieokreśleni "inni".

Łatwiej się okłamywać. Nie znać przepisów - no bo to wysiłek znaleźć i nikt nie podał na tacy, łącznie z wytłumaczeniem. Nie udzielać się (jedynie napisać na forum i nadal tkwić w tym samym). Kwestionować przemycane prawdziwe info "bo to teoria spiskowa i oszołomy, płaskoziemcy".

Zdyscyplinowani Niemcy, którzy godzili się na wiele absurdów, jednak wyszli na ulice i są zdziwieni, że Polacy siedzą pod miotłą. Skąd ta czołobitność i strach przed urzędnikami, sądami, szefami? A jak ktoś cokolwiek zrobi sensownego-" oooo wyskoczył przed szereg, narobi kłopotów, lepiej było cicho siedzieć, albo poczekam aż wszyscy zrobią- to ja wtedy też".

Jak czytam te wypociny, gdzie zamiast wykonać telefon do urzędu/ napisać email, zgłosić sprawę do prokuratury czy innego właściwego merytorycznie przybytku- to głównym źródłem info ma być forum - odnośnie każdej dziedziny życia, to o czym rozmawiamy? No jak to tak "wziąść (pisownia celowa) i napisać do ministra, czy nie daj pambuk zadzownic? " Do dyrechtora szkoły pójść? Nie, nie , a po co, jeszcze się na 100-kilowym dziubdziusiu bedzie mscil. Nie, udajmy ze wszystko jest ok.
      I tak:
      Rozwodzić się czy nie? pytanie do forum
      Nosic szmate na twarzy? pytanie do forum
      Dziecko zachorowało- to samo
      Setny lekarz to konował - to samo
      Mąż mnie zdradza - to samo
      Minister zrobil zle/ nie zrobil- co robi ematka?

Dalej będzie przerzucanie się info z głównego ścieku, które bardziej "wiarygodne" bo podane przez pudło 40 calowe i nic poza tym. Bo "pisze w gazecie", bo "derechtor powiedział".
      • ola_fatyga Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 14:12
        >Ja mam nadzieje, ze do jesieni zostana wprowadzone sankcje karne za gloszenie klamstw, iz wirusa nie ma badz jest nieniebezpieczny.

Myślę, że odnalazłabyś się w Rosji sowieckiej albo innym zamordystycznym reżimie. Nie twierdzę, że covida 19 nie ma. Wirus celebryta- wirus medialny jest tak jak i milion innych wirusów i bakterii, podobnie działających na ludzki organizm. To pandemii w życiu realnym nie ma. Jest ona tylko w mediach i głowach covidian z planety covid 19.
        • no_easy_way_out Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 14:16
          Uwazasz, ze czy gdyby wszystko na calym swiecie zostalo zostawione samym sobie, to efekt wirusa bylby niezauwazalny?
          Bo ja slyszalem pierwsza prognoze, ze srednia dlugosc zycia (dotyczy UK) spadnie w tym roku o ok 4-5 lat.
          Na to przyjdzie jednak sporo poczekac, bo musi sie rok skonczyc.
          Jesli to tylko taka inna grypa (ktora i tak jest co roku) to czemu pierwszy raz po wojnie mialby nastapic taki spadek?
          • runny.babbit Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 14:26
            Długofalowe skutki zobaczymy po latach, ale efekty radosnego roz...lenia gospodarki całkiem niedługo. Trzeba mieć szerszą perspektywę niż tylko liczenie zgonów pocovidowych. A do tego w Polsce mamy najgorszy rząd od lat, który radośnie wywala nasze pieniądze na prawo i lewo. Na wiosnę skrócenie średniej życia o kilka lat być naszym najmniejszym problemem.
            • ola_fatyga Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 22:55
              >. A do tego w Polsce mamy najgorszy rząd od lat, który radośnie wywala nasze pieniądze na prawo i lewo. Na wiosnę skrócenie średniej życia o kilka lat być naszym najmniejszym problemem.>

Otóż to. Cały kraj zostanie sprywatyzowany. Nie będzie nic publicznego.
          • ola_fatyga Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 14:31
            no_easy_way_out napisał:

> Uwazasz, ze czy gdyby wszystko na calym swiecie zostalo zostawione samym sobie,
            > to efekt wirusa bylby niezauwazalny?

Tak uważam.
            Ponadto, podobną opinię wyraził Prof. Udi Qimron :"W świecie, w którym decydenci, ich doradcy i media byliby w stanie przyznać się do błędu i początkowej paniki, która ich ogarnęła, już dawno wrócilibyśmy do rutyny. Trwające zniszczenia spowodowane niemożnością przyznania się do tego błędu, pomimo niewielkich wskaźników śmiertelności epidemii, są oburzające. Historia oceni histerię”
            Qimron ocenia, że gdyby nie powiedziano nam, że panuje epidemia, to nikt by nie zauważył jej skutków. Ekspert zwraca uwagę m.in. na niską śmiertelność wirusa. Jego zdaniem należy obrać politykę wprost przeciwną do tej, jaką dzisiaj stosują państwa Zachodu. Qimron krytycznie odnosi się do idei dystansu społecznego i sugeruje, że populacja niezagrożona powinna zostać zarażona wirusem, aby stworzyć łańcuchy odporności, które ochronią chorych i starszych.
            • no_easy_way_out Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 15:00
              OK ja tak nie uwazam.
              Skupie sie na UK, ale to mozna rozciagnac na wiekszosc swiata.
              Wirus pozostawiony sam sobie rozprzestrzenilby sie na ponad polowe populacji w 3-6 miesiecy. Tak mowily modele.
              W UK jest 67milionow ludzi.
              Smiertelnosc rzedu 0.5% do 1% (ok, dyskusyjne).
              Zarazenie sie dajmy na to 50 milionow (75% ludzi) to 250,000 do 500,000 zgonow. Ale to tylko czesc sytuacji - zapchane szpitale oznaczalyby, ze nie mialoby komu leczyc, nie bylo by dosc sprzetu. Smietelnosc 0.5% do 1% jest przy zalozeniu, ze kazdego sie leczy przy uzyciu dostepnej wiedzy, sprzetu, lekarzy.
              przy przepelnieniu szpitali, braklo by szybko wlasnie sprzetu, miejsc, lekarzy. Nie bylo by komu leczyc i czym.
              Smiertelnosc nie wynosila by wiec 0.5% do 1%, lecz duzo wiecej. Tym sposobem zginelo by duzo wiecej niz te 250,000 - 500,000 ludzi w niecaly rok.
              Ponadto ludzie umierali by na inne choroby, obecnie leczone, lecz nie mialo by komu leczyc.

"Netto" bylby kataklizm.
              Swiat by przezyl bo i tak ponad 95% (zwlaszcza mlodych i zdrowych) ludzi by przezyla. Wielu bezobjawowo. Wiec nie mowie, ze bylby koniec swiata.
              Ale "efekt wirusa bylby niezauwazalny" - to mrzonki.
              • runny.babbit Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 15:07
                Myślę że góra za trzy tygodnie będziemy mogli obserwować co się dzieje gdy nie zwracasz uwagi na coronawirusa u naszych sąsiadów że wschodu. Na Białorusi odbyły się wybory, ogromne protesty bez dystansu społecznego, po tych trzech tygodniach powinni masowo zapadać na covid.
                • ola_fatyga Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 22:18
                  >Na Białorusi odbyły się wybory, ogromne protesty bez dystansu społecznego, po tych trzech tygodniach powinni masowo zapadać na covid.

Tak po 1000 trupów dziennie na sam covid. Bo przede wszytskim trupy to wyznacznik.
              • raadhiyah2020 Re: Nowy lockdown jesienią 25.08.20, 10:47
                no_easy_way_out napisał:

>
                > "Netto" bylby kataklizm.
                > Swiat by przezyl bo i tak ponad 95% (zwlaszcza mlodych i zdrowych) ludzi by prz
                > ezyla. Wielu bezobjawowo. Wiec nie mowie, ze bylby koniec swiata.
                > Ale "efekt wirusa bylby niezauwazalny" - to mrzonki.

Naprawde w to uwierzyles? Przeciez te modele jak to okreslasz tez juz byly krytykowane ale szybko to ucieto. W innym watku dalam ci przyklady manipulacji a to tylko taki tam ulamek.
                • no_easy_way_out Re: Nowy lockdown jesienią 25.08.20, 11:09
                  Ale to co tam dalas to nie byla manipulacja.

Czy uwierzylem? tak, pewnie. Wiarygodne.
                  Nie mam wiedzy medycznej, mam matematyczna i statystyczna. Trzymalo sie to kupy i to bardzo - choc wszystko na podstawie pewnych zalozen, wiele z nich to szacunki.
                  • raadhiyah2020 Re: Nowy lockdown jesienią 25.08.20, 14:27
                    no_easy_way_out napisał:

> Ale to co tam dalas to nie byla manipulacja.
                    >
                    > Czy uwierzylem? tak, pewnie. Wiarygodne.
                    > Nie mam wiedzy medycznej, mam matematyczna i statystyczna. Trzymalo sie to kupy
                    > i to bardzo - choc wszystko na podstawie pewnych zalozen, wiele z nich to szac
                    > unki.

Aha, no jesli dla ciebie to sie trzyma kupu....
            • caviatherapy Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 15:19
              Powiedz to tym których martwi bliscy wyjeżdżali z Bergamo w trumnach wojskowymi samochodami, bo nie było ich gdzie pochować. I tym, którzy mają takie powikłania po covidzie, że do pracy szybko nie wrócą. jeśłi w ogóle wrócą. Gratuluje optymizmu.
              • snajper55 Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 15:26
                caviatherapy napisała:

> Powiedz to tym których martwi bliscy wyjeżdżali z Bergamo w trumnach wojskowymi
                > samochodami, bo nie było ich gdzie pochować. I tym, którzy mają takie powikłan
                > ia po covidzie, że do pracy szybko nie wrócą. jeśłi w ogóle wrócą. Gratuluje op
                > tymizmu.

To nie optymizm, to głupota.

S.
                • ola_fatyga Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 23:38
                  runny.babbit napisał(a):

> W tych trumnach z Bergamo w których byli uchodźcy z Lampedusy?
                  > sprawdzam.afp.com/fotografia-przedstawia-trumny-zmarlych-migrantow-ktorzy-zgineli-u-wybrzezy-wloch-w-2013-roku

Już wtedy komuś zależało, by oszukać opinię publiczną...
                  • snajper55 Re: Nowy lockdown jesienią 25.08.20, 01:18
                    ola_fatyga napisała:

> runny.babbit napisał(a):
                    >
                    > > W tych trumnach z Bergamo w których byli uchodźcy z Lampedusy?
                    > > sprawdzam.afp.com/fotografia-przedstawia-trumny-zmarlych-migrantow-ktorzy-zgineli-u-wybrzezy-wloch-w-2013-roku
                    >
                    >
                    > Już wtedy komuś zależało, by oszukać opinię publiczną...

Jak oszukać. Opisane były fakty, a że redakcji nie chciało się wysłać fotografa (lub żaden nie chciał tak jechać) i dała pasujące tematycznie zdjęcie to już inna sprawa.

S.
          • madami Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 14:36
            Pamiętam jak pisano parę lat temu, że prognozuje się, że pokolenie naszych dzieci odwróci trend w długości życia i będzie żyło krócej niż my uncertain Nie pamiętam też aby ktoś się tymi proroctwami szczególnie przejmował.
          • ola_fatyga Re: Nowy lockdown jesienią 25.08.20, 00:02
            no_easy_way_out napisał:

> Bo ja slyszalem pierwsza prognoze, ze srednia dlugosc zycia (dotyczy UK) spadn
            > ie w tym roku o ok 4-5 lat.

a ja sądzę, że o 20 lat z powodu masowej fali samobójstw spowodowanej bezrobociem i upadkiem firm związanymi z lockdownem.

• snajper55 Re: Nowy lockdown jesienią 25.08.20, 01:13
              ola_fatyga napisała:

> a ja sądzę, że o 20 lat z powodu masowej fali samobójstw spowodowanej bezroboc
              > iem i upadkiem firm związanymi z lockdownem.

A ilu już się zabiło? Nikt? Chyba będziesz musiała się poświęcić i sama poprawić te statystyki.

S.
      • no_easy_way_out Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 14:13
        Tak daleko bym nie poszedl, ale draznia mnie obie skrajnosci.
        Albo, ze to nie wirus, tylko pseudowirus, jest wyjatkowo niegrozny, nic sie zupelnie nie dzieje, albo w ogole go nie ma.
        Albo ze wymyslil Gates, bo malo mu ze osigagnalwszystko co wlasciwie chcial i jest od kilkudziesieciu lat jednym z najbogatszych ludzi na swiecie, to logiczne ze z pewnoscia chcialby zeby do tego wszyscy byli biedniejsi i stlamszeni.
        I caly swiat mu w tym wtoruje.

Itd itp.
        Wirusa nie widzialem, nie znam nikogo kto na niego chorowal, nie mowiac o powaznych komplikacjach, wiec wirusa nie ma.

Czekam az dodadza, ze dzumy nigdy nie bylo, terrorystow na swiecie tez nie ma, malarii nie ma, HIV'a nie ma.
        Bo przeciez nikogo jakos nie znaja, kto by mial dzume, malarie. Terrorysty zadnego tez nie znaja.

Ale druga skrajnosc tez jest meczaca.
        "ten facet przeszedl w odleglosci mniejszej niz 3 metry ode mnie, zamiast zmienic strone chodnika po ktorym idzie. Takich powinno sie zamykac!"
        "ta laska wyszla z kibla juz po 2 minucie. NA pewno po siku nie umylka dokladnie rak !!"

Z dwojga zlego pierwsze ostatnia bardziej popularne - i wydaje mi sie bardziej szkodliwe. Drugie raczej upierdliwe i paranoidalne.
        • snajper55 Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 22:12
          hanusinamama napisała:

> Oczywiście brak pracy, pikująca w dół gospodarka i kolejne miesiace "zdalnej ed
          > ukacji" nie są niebezpieczne...

Każde rozwiązanie jest niebezpieczne, ale któreś trzeba wybrać. Teraz przynajmniej więcej wiemy o wirusie i mamy jakieś podstawy aby oceniać które rozwiązanie wydaje się bardziej, a które mniej niebezpieczne.

S.
    • no_easy_way_out Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 14:01
      Bedzie cos a la pol-lockdown.
      Czyli nie bedzie powtorki z marco-kwietnia, ale nie bedzie tak w miare luzno, jak lipiec i sierpien.
      I doprawdy, przesadnie duzo osob widzi to lokalnopolitycznie. Nie wszystko jest wina PiSu, Tuska, Konfederacji czy innych Rockefellowerow na uslugach agentury gdziestam.

Bo to nie tylko Polska przeciez.
      Infekcje rosna dosc szybo w bardzo wielu miejscach.

Hiszpania - w czerwcu bylo zwykle niespelnia 300 przypadkow dziennie. W sierpniu 2,000 - 3,000.
      Ukraina - 800 , 900 zwykle w czerwcu czy lipcu - sierpien to juz 2,000.
      Austria - do polowy lipca mniej niz 100 dziennie. Teraz okolice 250, dzien w dzien.
      Filipiny - czerwiec : 500-700 , teraz 3,000-4,000.
      Wlochy - 200-300 w jeszcze lipcu. W polowie sierpnia 500, ostatnie dni to 1,000 dziennie.
      UK 500,600 w lipcu, 1,000 teraz.
      Nawet Japonia - w czerwcu nie przekraczalo 100, teraz 1,000.
      Chwalona za wyjatkowa skutecznosc Poludniowa Korea, od kwietnia do poczatku sierpnia prawie dzien w dzien miala ponmizej 100 (na palcach jednej reki gdy leciutko wiecej przez ten dlugi okres). Ostatni tydzien? 300-400.
      No i Polska podobnie w gore, wrecz podejrzanie wolno w gore (troche malo testow Polska robi).

Naprawde nie wszystko ma sens obsesyjnie widziec w 100% jako wina PiSu czy tam Tuska.
      Winy politykow w niektorych dziwnych dzialaniach czy zaniechaniach nie wyzerowujac.

Pol-lockdown nadchodzi. W polowie swiata przynajmniej.
      Tak obstawiam.
      • anorektycznazdzira Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 15:02
        Pół-lockdown się nigdy nie skończył.
        Na hołmofisie jest połowa biur i korporacji, jak nie lepiej. Wszystkie zebrania i spotkania służbowe są na Teamsach i moim zdaniem stamtąd nie wrócą, bo zarządy zobaczyły i nie mogą wyjść z szoku ile się oszczędza na zaniechaniu podróży służbowych. Urzędy to spuśćmy miłosierną zasłonę milczenia, jak "pracują". Dzieci mają wakacje, więc naturalnie nie chodzą i nie spotykają się w szkole.
        Jedyne co, to naród ma w doopie izolację i maski i ich nie stosuje.
          • anorektycznazdzira Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 15:21
            Też tak obstawiam. Wirus się nigdzie nie wybiera, ale mutuje w kierunku mniej zjadliwych form (to normalne, wirusy zbyt efektywnie zabijające żywicieli nie odnoszą oszałamiających sukcesów w ewolucji). Obecnie śmiertelność w PL jest naprawdę na poziomie grupy (!), może świńskiej ewentualnie. Rządom i nierządom pali się koło doopska, wszyscy drukują pieniądze i mówią zdrowaśki, żeby wirus se poszedł zanim wszystko pier***nie. Dlatego zakażenia nadal będą ale lockdownów w pełnym wymiarze nie będzie i zgadzam się z wizją połówek, półzamknięć, zamknięć lokalnych i regionalnych oraz półśrodków, bo deficyt wynosi już 4x tyle co w każdym poprzednim roku i nie ma o czym mówić, że przejdzie ponownie taki numer jak na wiosnę.
            • bananananas Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 16:31
              anorektycznazdzira napisała:

> Też tak obstawiam. Wirus się nigdzie nie wybiera, ale mutuje w kierunku mniej z
              > jadliwych form (to normalne, wirusy zbyt efektywnie zabijające żywicieli nie od
              > noszą oszałamiających sukcesów w ewolucji). Obecnie śmiertelność w PL jest napr
              > awdę na poziomie grupy (!), może świńskiej ewentualnie. Rządom i nierządom pali
              > się koło doopska, wszyscy drukują pieniądze i mówią zdrowaśki, żeby wirus se p
              > oszedł zanim wszystko pier***nie.

Wirus sobie nie pójdzie faktycznie, ale na papierze może. Straszenie lockdownem ma ten sam cel co wprowadzenie kolorowych stref - wszyscy się bardzo starają, pewnie z sanepidami włącznie, żeby na ich terenie było mało zakażeń. Np. w Limanowej odprawiał mszę zakażony ksiądz, sanepid poszukiwał uczestników i podobno nikt się nie zgłosił. W każdym razie powiat z zółtego stał się zielony.

Rząd dysponuje o wiele lepszymi danymi niż my, a jeśli już widać zmniejszenie śmiertelności choroby, to może bezpiecznie (trzymając rękę na pulsie) "wygaszać" epidemię w oczach spanikowanego społeczeństwa i międzynarodowej opinii. Dzienna liczba zgonów nadal nie rośnie!
              • morekac Re: Nowy lockdown jesienią 25.08.20, 20:49
                .> Np. w Limanowej odprawiał mszę zakażony ksiądz, sanepid poszukiwał uczestników i podobno nikt się nie zgłosił.

Wcale się ludziom nie dziwię. Po prostu przesada w kwarantannach daje efekty odwrotne do zamierzonych.
        • ola_fatyga Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 23:31
          anorektycznazdzira napisała:

> Pół-lockdown się nigdy nie skończył.

W państwie totalitarnym
          Wolność
          Nie będzie nam odebrana
          Nagle
          Z dnia na dzień
          Z wtorku na środę
          Będą nam jej skąpić powoli
          Zabierać po kawałku
          (Czasem nawet oddawać
          Ale zawsze mniej, niż zabrano)
      • manon.lescaut4 Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 15:17
        Bardzo mądra wypowiedz i dzięki za przytoczenie danych liczbowych. Doskonale wiem, ze polski rząd to syf nad syfami, PO pewno byłoby niewiele lepsze, ale ten problem jest globalny i niewiele państw sobie z nim radzi, nie wiem czy którekolwiek. Bez sensu oczekiwać, by mieszkająca w Polsce ematka śledziła doniesienia medialne „z innych krajów” ( chociażby trzeba by było wybrać z których smile ), ale nie tylko w Polsce eksperci coś bredzą, media rozkładają to na czynniki pierwsze, politycy błądzą jak dzieci we mgle. Takie czasy nastały i to nie jest polska specyfika.
    • runny.babbit Re: Nowy lockdown jesienią 24.08.20, 14:18
      Nie przejmowałabym się, odpowiedzialnosc za wypowiadane słowa jest żadna. Przypomnij sobie co Szumowski wygadywał przez pół wiosny. Co chwila publikują jakiś pseudoekspertow, którzy mają swoje 5 minut sławy, a media tylko się cieszą że jest kontrowersyjna wypowiedź na nagłówek. A czy to prawda? Nikogo to nie obchodzi, nikt tego nie sprawdza.
      Co do samego tematu pandemii, to sądzę że będą grzać temat globalnie do wyborów w USA. Potem może się trochę uspokoi.