Dodaj do ulubionych

mozzarella 300 gr

24.08.20, 18:26
wlasnie po powrocie do domu odnalazlam w czelusciach lodowki. Termin przydatnosci 20/08 ,smell good,ze tak powiem.Co na o9biad ? Pizza odpada.
Zgory dziekuje.
Obserwuj wątek
    • chicarica Re: mozzarella 300 gr 25.08.20, 22:49
      Pożreć normalnie tak jak jest, np. w sałatce z pomidorami i bazylią. Z tym że tego kalibru to raczej na minimum 2 osoby. Sama mam potężny spust, ale pożeram naraz taką 125, max 150 g.
      Jeśli chodzi o produkty mleczne, to nie ma za bardzo sensu przejmować się datami przydatności, oczywiście w granicach rozsądku. Na sprzedawanych w Szwecji kartonikach z mlekiem jest napisane: best before (data), często dobre jeszcze po tej dacie. Mozzarellę w kraju pochodzenia sprzedaje się często na wagę, a świeżość sprawdza się wąchając. Nie obawiaj się, płyn w którym jest zanurzona nie pozostawi Ci wątpliwości co do jej ewentualnej nieświeżości, ten zapach ciężko pomylić wink
      • bialeem Re: mozzarella 300 gr 26.08.20, 00:41
        Ale bywa nieświeża. I mówi to osoba mająca w lodówce zwykle nie mniej niż 4 gomółki. Mozarella to mój fastfood. Otwieram, odrywam te kawałki póki nie znika i wyobrażam sobie jak przylegają mi do... cycków (nie tam przylegająsad)
        • bialeem Re: mozzarella 300 gr 26.08.20, 01:37
          Sprawdź temperaturę w lodówce. Generalnie mocka na g przetrzymuje ok tygodnia po dacie w realnej temp 5-7 stopni. Często kupuję w lokalnym sklepie na promocjach w koszykach stojących obok lodówki kawałki z datą na jutro i nie mam z nimi problemów. Nie kojarzę ich jogurtów.
        • chicarica Re: mozzarella 300 gr 29.08.20, 10:08
          Trochę dziwne. Może jak pisze poprzedniczka - nie utrzymujesz w lodówce temperatury zalecanej przez producenta. Ja mam w lodówce 4 stopnie i nabiał jest świeży jeszcze sporo po dacie.
      • chicarica Re: mozzarella 300 gr 29.08.20, 10:09
        Nie tyle przeterminowanej, co zepsutej. A zepsuta, zależnie od warunków przechowywania i transportu, może być zarówno po dacie, jak i przed. Zepsuta mozzarella moim zdaniem śmierdzi niemożebnie i nie ruszyłabym kijem.
    • mava Re: mozzarella 300 gr 26.08.20, 09:14
      kiedys kupowało sie wiekszośc produktow na wagę i BEZ terminu przydatnosci w zwiazku z tym, wszystko sprawdzało sie organoleptycznie. Nie wiem jak mysmy przeżyli...
      Mozzarelle wykorzystałabym jakkolwiek, chocby robiac jajecznice na sniadanie, czy grzanki na kolacje. Że o różnych zapiekanych warzywach obiadowych nie wspomne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka