Dodaj do ulubionych

Pytanie o mierzenie temperatury

31.08.20, 13:56
Dlaczego tak duzo ludzi kategorycznie, histerycznie zakazuje mierzyc swoim dzieciom temperature przy wejsciu do szkoly? Przeciez to idealna metoda zeby na dzien dobry wykluczyc chorych na cokolwiek. o co chodzi? przeciez nie ma potrzeby nawet dotykac dzieciaka, jesli juz o to mialoby chodzic?
Obserwuj wątek
    • arista80 Re: Pytanie o mierzenie temperatury 31.08.20, 14:05
      Mierzenie temperatury nie ma żadnego sensu. W przypadku podwyższonej temperatury wystarczy podać paracetamol i dla wzmocnienia efektu przykładać lód na czole. Sprawdzone na sobie, gdy miałam gorączkę, a musiałam coś załatwić (w czasach jeszcze przed-covidowych).
          • iwles Re: Pytanie o mierzenie temperatury 31.08.20, 14:51

ale dalej wyjasniają, że chodzi o termometr inny niż bezdotykowy.
            Poza tym: "Nie zawsze zabranie takiego dziecka do domu będzie konieczne, bo resort zauważa, że podwyższenie temperatury może mieć różne przyczyny, np. związane być ze stresem lub wysiłkiem fizycznym."
            "Dopiero w przypadku gdy uczeń będzie miał temperaturę powyżej 38 stopni Celsjusza, konieczne są bezwzględne działania. To temperatura uznawana za gorączkę. "
    • iwoniaw Re: Pytanie o mierzenie temperatury 31.08.20, 14:07
      Nie mam pojęcia, bo moje dzieci gdy nie chorują, to nie smarkają, nie chyrlają i mają 36,6°C.
      Ale ponieważ czytuję forum, to podejrzewam, że być może ma to związek z faktem, że dzieci wielu ematek, jak się dowiedziałam z niedawnego wątku, oprócz Całkowicie Alergicznego i Niezwiązanego Absolutnie z Żadną Infekcją kataru i kaszlu powszechnie mają fizjologiczną temperaturę 38°C gdy są w pełni zdrowe 😉
    • aagnes Re: Pytanie o mierzenie temperatury 31.08.20, 14:16
      Przed chwila widzialam, ze ludzie drukuja sobie oswiadczenia gdzie zabraniaja mierzyc temp, trzymac dziecko w iziolacji w razie czego, powoluja sie oczywiscie na konstytucje i prawa czlowieka (swoje rzecz jasna smile pamietam, ze w przedszkolu bylo to samo, zakaz ogladania glowy pod katem wszawicy, zakaz mycia zebów itp, co z tymi ludzmi sie dzieje????
      • iwoniaw Re: Pytanie o mierzenie temperatury 31.08.20, 14:34
        Tja, zakaz sprawdzania głowy od lat żywy... - z tego powodu w wielu placówkach wszawica hula swobodnie od lat i nadziwić się nie mogę, że nikt z tym nic nie zrobił jeszcze.
        U moich dzieci w podstawówce popularny jeszcze był brak zgody na przegląd (!!!) stomatologiczny - ja rozumiem, że ludzie mają różne preferencje w kwestii tego, kto im może leczyć zęby, sami mamy zaufaną dentystkę, która robi całej rodzinie wszelkie remonty w paszczy, jeśli potrzebne, ale w czym przeszkadza komuś otrzymanie karteczki z info, że np. dolna lewa szóstka wymaga uwagi, to nie wiem.
        • aagnes Re: Pytanie o mierzenie temperatury 31.08.20, 14:41
          Tak! i jeszcze jedno, zakaz sprawdzania kregosłupa, czy krzywy itd, mierzenia, wazenia. Rozumiem, ze nalezy to robic dyskretnie, informowac rodzicow dyplomatycznie, ale w dzisijeszych czasach tzn dziennika elektronicznego nie ma z tym najmniejszego problemu.
    • australijka Re: Pytanie o mierzenie temperatury 31.08.20, 14:20
      No w dobie histerii, że podczerwień i laser niszczy szyszynkę. Nikt się nie przyzna ale ..... kto wie czy Ziemia nie jest jednak płaska, królowe Elżbieta to jaszczur i takie tam
      Ale przyznaję , że ten gest wymierzania czegoś tam w dłoni prosto w czoło bardzo mi się źle kojarzy. gdyby przed pandemią na przerwie ktoś komuś tak wymierzył pewnie byłby problem. W szpitalu tez niektórzy protestują, gdy pielegniarka celuje w czoło. Może takie uprzedzenie.
    • snajper55 Re: Pytanie o mierzenie temperatury 31.08.20, 14:43
      aagnes napisał:

> Dlaczego tak duzo ludzi kategorycznie, histerycznie zakazuje mierzyc swoim dzie
      > ciom temperature przy wejsciu do szkoly?

Gdyż mierzenie temperatury jest szkodliwe. Przecież to są promienie i do tego skierowane w głowę. Od takiego mierzenia temperatury dostaje się tętniaków.

S.
    • esperantza Re: Pytanie o mierzenie temperatury 31.08.20, 14:51
      Ja dopiero co wyraziłam zgodę aczkolwiek uważam to za jeden z głupszych "sposbów" ponieważ na pewno w ten sposób nie wyelimunuje sie zakażenia chyba ze 1 /100 000 000 przyszedł by z gorączkoą 38 do szkoły.
      I mói synowie na pewno z taką temperatura chodzić nie będę i bez tego durnego zapisu. Ale skoro ktoś chce mierzyć to niech mierzy.
    • julita165 Re: Pytanie o mierzenie temperatury 31.08.20, 14:51
      Co do celowosci mierzenia temperatury takimi sobie roznymi termometrami bezdotykowymi przytocze 2 fakty.
      1. Aktualnie temperature mierzy sie osobom wchodzacym do sadu. 28.08 zmierzono mi w ten sposob temperature w 3 sadach. W ciagu 4 h wahala sie od 34.2 ( chyba umarlam 😁 ) do 36.9.
      2. Bylam kiedys w szpitalu. Oczywiscie codziennie odbywalo sie mierzenie temperatury. Wpadala pielegniarka i strzelala tym urzadzeniem kazdemu w czolo. Lezala ze mna dziewczyna ktora codziennie slyszala ze ma 37 i to jest ok choc ona mowila ze czuje ze ma wyzsza temperature. Pielegniarka szczegolnie starannie celowala wiec w jej czolo. Ciagle 37. Po 3 dniach jej maz przyniosl zwykly stary termometr rtrciowy pod pache. Po tym jak po raz kolejny uslyszala 37 wycignela ten termometr spod pachy a tam 38.5.
      Takze jesli o mnie chodzi to moga sobie ta temperature w ten sposob mierzyc, natomiast uwazam ze to komus pomoze jak umarlemu plaster.
      • jdylag75 Re: Pytanie o mierzenie temperatury 31.08.20, 15:29
        Sa osoby które czują się lepiej po zmierzeniu temperatury lub zrobieniu zdjęcia RTG.
        Niestety termometry, które mają podawac prawdziwe dane, muszą być przeznaczone do wykonywania setek pomiarów w czasie kilkudziesięciu minut - czyli drogie, o ile oczywiście istnieją takie urządzenia dostępne na rynku, w przeciwnym wypadku mierzy się sobie a muzom.
      • z_lasu Re: Pytanie o mierzenie temperatury 31.08.20, 15:34
        Mam podobne doświadczenia z dziecięcego SOR-u. Dziecko mi leci przez ręce, czuję nawet dłonią, że ma wysoką gorączkę, pielęgniarka "strzela" - 37.0. Po cholerę w ogóle takie mierzenie i wpisywanie nieprawdy do kartoteki.
    • kamin Re: Pytanie o mierzenie temperatury 31.08.20, 18:19
      Nie wiem. Nie słyszałam o tym, żeby się rodzice nie zgadzali. Ja się zgadzam.
      Problem w tym, że termometrem bezdotykowym powinno się badać temperaturę przynajmniej pół godziny po wejściu do budynku. W chłodny dzień wszyscy będą mieć 35 stopni po przyjściu. Chyba, że ktoś spóźniony będzie biegł do szkoły, to wtedy 38 i go nie wpuszczą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka