Dodaj do ulubionych

Problemy z waga...

28.09.20, 11:17
Prosze doswiadczone "psiary " o rady czym szybko podtuczyc psa.
Dostaje jedzenie 2 razy dziennie.
Jest to ryz z kurczakiem (udka i piersi), golonka z indyka, filet z indyka, czasem.skrzydlo
Raz na jakis czas watrobki lub serca (2 dni to je na 3 tygodnie mniej wiecej).
Na spacerach wciaga sucha karme jako.smakolyki, no.i czasem jakies resztki , typu skorka od chleba, parowka.
Warzywa i owoce na ogol je surowe (marchew, pomidory, jablka, banan....).
Jest za chudy. CO powinnam poprawic w zywieniu?
Obserwuj wątek
    • solejrolia Re: Problemy z waga... 28.09.20, 11:33
      Pytania które każdy ci zada: Czy to mody psiak, Czy rośnie? Ile kup dziennie? Kiedy odrobaczany?

Może wzbogacaj jedzenie dodatkową łyżką oleju, np z pestek winogron.

Miałam takie problemy z owczarkiem, nie chciałam żeby przytył, chciałam, żeby nie chudł.
      A chudy był przerażająco. Ciągle też miał kupy luźne, biegunkowate. Różne badania, leki. Różne karmy testowane, plus od czasu do czasu moje gotowane.
      W końcu trafiliśmy na karmę która zaskoczyła (karma dla psów aktywnych i dawałam nieco większą porcję niż producent sugerował) i mniej więcej w 3 roku życia pies nabrał ciała, i wyglądu.
      Dziś trzymamy się wyznaczonych porcji i nie chudnie, kupy dobre.
    • mamtrzykotyidwa Re: Problemy z waga... 28.09.20, 14:14
      Kupić porządną, zbilansowaną karmę mokrą z dobrej firmy i dawać odpowiednią porcję, według opisu na puszcze, a to co dajesz do tej pory dawać, jako dodatek.
      Sprawdzić, czy pies nie ma robali, tasiemców, anemii i cukrzycy.
    • joanna05 Re: Problemy z waga... 28.09.20, 14:21
      Toż jest na diecie lekkostrawnej, nic dziwnego, że chudy. Moje psy jedzą ryż z gotowanym drobiem tylko, gdy mają problemy z żołądkiem. Czemu nie kupujesz po prostu dobrej, zbilansowanej karmy?
      Minimum - to dodanie sporej dawki tłuszczu, np. oleju, np. z łososia do tego ryżu. Ale to też za mało. Kup porządną karmę, nie gotuj tego ryżu już. Po co? Mokra, sucha, co mu tam podejdzie. Zaufaj fachowcom w zakresie karmienia, skoro sama odchudziłaś psa wink
      Resztek nie dawaj, zaszkodzić mogą (te parówki...), chleb też dla psa niewskazany.
      • berdebul Re: Problemy z waga... 28.09.20, 14:38
        Tłuszcz zwiększa kaloryczność, ale przyspiesza uczucie sytości. Już pomijając, ze starsze psy powinny być na lekkostrawnej, umiarkowanie tłustej i sredniobiałkowej diecie, żeby nie obciążać nerek i wątroby.
        • joanna05 Re: Problemy z waga... 28.09.20, 14:41
          berdebul napisała:

> Tłuszcz zwiększa kaloryczność, ale przyspiesza uczucie sytości. Już pomijając,
          > ze starsze psy powinny być na lekkostrawnej, umiarkowanie tłustej i sredniobiał
          > kowej diecie, żeby nie obciążać nerek i wątroby.

No to niech wątkodajka kupi karmę dla seniora - pełno takich. Będzie lekkostrawna i zdrowa, ale sycąca. Ilość - zgodnie z wagą psa i instrukcją na opakowaniu, zawsze podają. Ale nie sam ryż z mięsem w kółko, toż zagłodzi biednego psiaka sad Serio, takie jedzenie przy zatruciach tylko jest rekomendowane, pytałam weta ostatnio. Na pewno nie na stałe.
          • berdebul Re: Problemy z waga... 28.09.20, 16:22
            Jasne, a najlepsze są te karmy sprzedawane przez weta w gabinecie. Zwłaszcza royal konserwowany BHA i BHT.

Nie ma nic złego w gotowanym jedzeniu. Zwłaszcza dla starszego psa.
            • joanna05 Re: Problemy z waga... 28.09.20, 16:39
              berdebul napisała:

> Jasne, a najlepsze są te karmy sprzedawane przez weta w gabinecie. Zwłaszcza r
              > oyal konserwowany BHA i BHT.
              >
              > Nie ma nic złego w gotowanym jedzeniu. Zwłaszcza dla starszego psa.
              Mój wet sprzedaje najwyżej leki. Nigdy karmę. Słabego masz, skoro Twój handluje royalem wink
              Nie ma nic złego, ale to trzeba umieć, dbać o dobre proporcje składników, witaminy, tłuszcze, brak zbóż itd. Skoro pies chudnie (zakładam, że zdrowy) to znaczy, że jest karmiony słabo.
    • solejrolia Re: Problemy z waga... 29.09.20, 07:36
      9letni, to może być tarczyca, wątroba, trzustka....ale może okazać się że trzeba przejść już na gotową karmę dla seniorów.

Pytałaś o kkarmę dla aktywnych, dajemy Brit
      ( wczesniej Bosch- tez ma bardzo dobrą karmę, to chyba na tej wyprowadzilismy psa z chudosci).
      Ale mój pies ma naprawdę dużą aktywność, spacery to jedno.
      Pies znaczną część dnia spędza na podwórku ( i wtedy też ma możliwość swobodnego biegania, zwłaszcza wzdłuż płotu😆 czy po schodach do furtki obszczekiwac intruzów 😆).
      Ale mam też psa starszego, i jest już aktualnie na karmie dla seniorów- bardzo fajnie sunia zaakceptowała zmianę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka