Dodaj do ulubionych

Architekt wnętrz

17.11.20, 14:32
Czy ktoś z was zna dobrego architekta wnętrz i może go polecić, chodzi o niewielką zmianę
w układzie ścian, to raz, a dwa o pomoc przy urządzeniu całego mieszkania stan deweloperski plus spory taras, nie ukrywam gdyby więc, że dobrzy gdyby znał się sam albo współpracował z kimś w rodzaju projektanta ogrodów.
Preferowany styl nowoczesny, niekoniecznie minimalizm smile
Obserwuj wątek
        • sasanka4321 Re: Architekt wnętrz 17.11.20, 15:34
          koko8 napisała:

> Mnie by było obojetne. Ostatnio archtektka zaprojektowała mi łazienki całkowici
          > e zdalnie, ba, mieszka w innym kraju.

Jest roznica miedzy projektowaniem lazienki czy kuchni, a projektowaniem domu czy duzego mieszkania z tarasem czy ogrodem. Moze i ktos to robi online, ale ja osobiscie marnie to widze i nie wroze sukcesow. Poza niska platnoscia.
          • koko8 Re: Architekt wnętrz 17.11.20, 16:04
            Ostatnio robiła mi łazienki, a wcześniej planowała poprzednie mieszkanie, w całości zdalnie, wykonawcy dostali rysunki techniczne, specyfikacje i wizualizacje. Obecność architekta na miejscu była całkowicie zbędna.
            • berber_rock Re: Architekt wnętrz 18.11.20, 14:37
              koko8 napisała:

> Ostatnio robiła mi łazienki, a wcześniej planowała poprzednie mieszkanie, w cał
              > ości zdalnie, wykonawcy dostali rysunki techniczne, specyfikacje i wizualizacje
              > . Obecność architekta na miejscu była całkowicie zbędna.

Jakim cudem? A nadzor wykonania?
              No chyba ze efekt koncowy byl ci obojetny wink
              osobiscie nie widzialam jeszcze budowy, ktora nie bylaby regularnie odwiedzana przez architekta.

• nenia1 Re: Architekt wnętrz 17.11.20, 15:14
        Nie jestem w Warszawy, ale sądzę, że duża część usług może być zrobiona zdalnie, nie chcę się ograniczać do jednego miasta, sama ma też klientów z innych województw smile
        • sasanka4321 Re: Architekt wnętrz 17.11.20, 15:41
          >sądzę, że duża część usług może być zrobiona zdalnie

To na pewno, ale na te pozostala "mala czesc uslug" ze sporym prawdopodobienstwem nikt Ci nie bedzie chcial przyjezdzac z drugiego konca Polski.
            • sasanka4321 Re: Architekt wnętrz 17.11.20, 17:21
              nenia1 napisała:

> A to już mogę chyba dogadać z architektem zamiast z góry zakładać, że na pewno
              > się nie uda.

Oczywiscie ze mozesz. To tylko dobra rada od kogos, kto pracuje z architektami od lat - zeby szukac architekta w promieniu 100 km a nie kilkuset. Takie mam doswiadczenia. Nie watpie, ze znajdziesz kogos, kto zgodzi sie zrobic Ci wszystko online - dla niego wazne bedzie, ze zarobi. Nie wiem, na ile to jest w Polsce popularne ale jest masa amerykanskich stron, gdzie wysylasz kilka zdjec i dostajesz projekt. Good luck. Pewnie bywaja jacys geniusze, ktorzy i to ogarna. Ja z kolei mniej wiecej co tydzien widze, jak wyglada chocby dobor kolorow w mieszkaniu - architekt spedza mase czasu w tym konkretnym mieszkaniu, z wzornikiem w reku, patrzac jak pada swiatlo, gdzie sa cienie i sama nie wiem, na co jeszcze zwracaja uwage. Wiem, ze wychodzi to na koncu cudnie. Nie podam Ci namiarow na moich architektow, bo oni maja roboty po kokarde, nie daja rady zrobic tego, co maja od dawna poumawiane.
              • nenia1 Re: Architekt wnętrz 17.11.20, 17:35
                ok rozumiem teraz, bo wyjaśniłaś co masz na myśli, budynek na razie, jak ktoś tu dobrze zauważył, "się buduje" i na tym etapie potrzebuję kogoś do zmiany układu ścian i rozplanowania pomieszczeń, mieszkanie jest duże, na ostatnim piętrze, więc będzie na końcu smile Nie potrzebuję tylu pokoi ile zaplanowano bo jak się teraz popularnie mówi chcę sobie "uszyć na miarę" w tym powiększyć łazienkę, ale sama nie znam się na tym, na razie więc nie potrzebuję kogoś kto będzie stał ze wzornikiem i wgłębiał się w grę świateł, bo nie bardzo ma gdzie, wiem, że dobry architekt pewnie ma dużo zleceń i mogę poczekać, na razie zależy mi głównie na rozplanowaniu pomieszczeń.
                • sasanka4321 Re: Architekt wnętrz 17.11.20, 17:45
                  No to masz farta, ze wpadlas na to, zeby wziac sobie na tym etapie juz architekta - szczerze zazdroszcze. Warto. Ja teraz, z moja obecna wiedza, bralabym architekta juz przed zakupem mieszkania - zeby mi pomogl wybrac. Coz, przy nastepnym mieszkaniu...
                  Tyle ze sa ogromne roznice w talencie (lub jego braku). To jest nie lepiej niz u fryzjerow. Trzymam kciuki.
                • sasanka4321 Re: Architekt wnętrz 17.11.20, 17:49
                  No i masz racje - sam uklad jest spokojnie do zrobienia online - wystarcza wymiary. Tyle ze tym to sie raczej nie zajmuja architekci wnetrz, ale ci "podstawowi" architekci, robiacy projekty domow, mieszkan, blokow. Zasadniczo sa to rozne umiejetnosci, i rozna wiedza. I rozne uprawnienia.
      • huang_he Re: Architekt wnętrz 17.11.20, 15:17
        A co to za różnica?
        Jeśli stan deweloperski, to byc może jeszcze nie oddany. Włascicielka może jeszcze sama w swoim mieszkaniu nie była. Aktualnie mamy siedzieć w domu, a nie spotykać się po domach. Knajpy nieczynne. Wszystko załatwiane zdalnie. To co za różnica dla autorki wątku, czy ten architekt jest z Krakowa czy Gdańska?
    • asia.sthm Re: Architekt wnętrz 17.11.20, 15:00
      A nie prosciej googlnac? Koniecznie ma byc po znajomosci jak kiedys w PRLu?
      Ktos ci doradzi, a tu wyjdzie klapa i wtedy co?

ARCHITEKCI & PROJEKTANCI WNĘTRZ - BAZA SPECJALISTÓW

www.homebook.pl/specjalisci/architekci-projektanci-wnetrz
      • nenia1 Re: Architekt wnętrz 17.11.20, 15:16
        Nic, nigdy nie obarczam odpowiedzialnością polecającego, nie chodzi o towar spod lady, a po prostu
        o sprawdzoną osobę, już miałam raz do czynienia z panią "z łapanki" i dziękuję, postoję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka