Dodaj do ulubionych

Studia w UK 2021

26.11.20, 17:31
Czy dziecko którejś z was aplikowało na studia w UK na rok 2021/22?
Moja córka aplikowana i właśnie dostała mail, ze studenci z UE/Szwajcarii będą płacili czesne jak studenci międzynarodowi ? Czyli, ze juz nie będzie to dla nas 10tys funtów tylko pare razy tyle?
Właśnie zaczynam żałować, ze przed wyprowadzka do Szwajcarii nie wyrobiłam sobie i dzieciom brytyjskiego paszportu. Wtedy wydawało mi sie to zbędne. No niestety wyjdzie na to, ze względu na brak środków finansowych, córka swoich marzeń mie spełni.
Pożalić sie chciałam, bo córka cieżko pracowała i wyjdzie na to, ze na darmo.
Obserwuj wątek
    • brenya78 Re: Studia w UK 2021 26.11.20, 17:48
      O cholerka. Żeby sobie takiego gola do własnej bramki strzelili to się nie spodziewałam. Od dawna naukowcy trąbią o drenażu mózgów jaki nastąpi po brexicie i widać tak rzeczywiście będzie. Współczuję córce.
      • tinywee Re: Studia w UK 2021 26.11.20, 17:57
        "Właśnie zaczynam żałować, ze przed wyprowadzka do Szwajcarii nie wyrobiłam sobie i dzieciom brytyjskiego paszportu."

Są jeszcze zdaje się inne warunki oprócz paszportu, np.:

"You are ordinarily resident in the UK, and have been for the full three years before the first day of the academic year. (Ordinarily resident means that your main home is in the UK, and you are choosing to live in the UK.)"

www.reading.ac.uk/ready-to-study/study/fees-and-funding/home-eu-or-international.aspx

(miałam nadzieję, że zrobią jakiś myk dla EU students, ale niestety. Wygląda na to, że wolą czystą i dużo większą kasę od internationals, a nie jakieś tam pożyczki, nie zawsze spłaca(l)ne).
        • ritual2019 Re: Studia w UK 2021 26.11.20, 18:02
          tinywee napisała:

> Są jeszcze zdaje się inne warunki oprócz paszportu, np.:
          >
          > "You are ordinarily resident in the UK, and have been for the full three years
          > before the first day of the academic year. (Ordinarily resident means that your
          > main home is in the UK, and you are choosing to live in the UK.)"

Ale to zdaje sie nie jest opcja dla nich.
        • gris_gris Re: Studia w UK 2021 26.11.20, 18:05
          tinywee napisała:

> "Właśnie zaczynam żałować, ze przed wyprowadzka do Szwajcarii nie wyrobiłam sob
          > ie i dzieciom brytyjskiego paszportu."
          >
          > Są jeszcze zdaje się inne warunki oprócz paszportu, np.:
          >
          > "You are ordinarily resident in the UK, and have been for the full three years
          > before the first day of the academic year. (Ordinarily resident means that your
          > main home is in the UK, and you are choosing to live in the UK.)"
          >
          > www.reading.ac.uk/ready-to-study/study/fees-and-funding/home-eu-or-international.aspx

Zgadza sie, sam paszport nie wystarczy. Moje pol-brytyjskie dzieci tez beda placily 30-40 tys., bo nie mieszkaja w Wlk. Brytanii. My akurat wiemy o tym nieszczesnym skutku Brexitu od dawna, bo nas to zywo interesuje (choc dzieci jeszcze male, mozemy zaczac odkladac, haha).

> (miałam nadzieję, że zrobią jakiś myk dla EU students, ale niestety. Wygląda na
          > to, że wolą czystą i dużo większą kasę od internationals, a nie jakieś tam poż
          > yczki, nie zawsze spłaca(l)ne).

Nie chodzi o to, co wola, tylko co moga, zeby nie dyskryminowac studentow z innych panstw trzecich. Wyjsciem bylaby tylko specjalna umowa z UE, ale nie wydaje mi sie, zeby los studentow zaprzatal glowe kogokolwiek po obu stronach negocjacji.
    • ritual2019 Re: Studia w UK 2021 26.11.20, 18:00
      leyla76 napisała:

> Właśnie zaczynam żałować, ze przed wyprowadzka do Szwajcarii nie wyrobiłam sobi
      > e i dzieciom brytyjskiego paszportu. Wtedy wydawało mi zbędne

Wielu Polakow tak twierdzilo ale wiadomo ze zmiany sa zawsze mozliwe.
    • justyna_be Re: Studia w UK 2021 26.11.20, 19:47
      Moje dziecko aplikowało, dostało już ofertę od jednego z uniwersytetów, w przyszłym miesiącu będzie mieć interview na innej (bardzo znanej) uczelni i ja jeszcze liczę na jakiś cud... Wiem, że niektóre uczelnie będą fundować stypendia, może to pozwoli znacząco obniżyć koszty studiów. Jeśli przyjdzie nam płacić pełną kwotę, to raczej zrezygnujemy z UK.
      • leyla76 Re: Studia w UK 2021 26.11.20, 20:09
        Moja jutro dopiero wyniki BMat i potem będzie wiadomo co dalej. Aplikowala na 4 uczelnie. Na pierwszym miejscu ma Oxford, jej marzenie odkąd pamietam. Teraz mówi, ze ma nadzieje, ze bmat poszło jej słabo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka