Dodaj do ulubionych

Szybko, gdzie na ferie

17.12.20, 08:30
Perspektywa trzymania dzieci w domu przez miesiąc, bez nawet tej beznadziejnej zdalnej szkoły, treningów i zajęć dodatkowych jest zbyt straszna, żeby to tak zostawić, a różne opcje nie wypaliły.
Za granicę nie, bo tam gdzie mieliśmy lecieć zamknięto wszystko i będzie zamknięte w styczniu.
Obóz narciarski z klubu miał być we Włoszech jak co roku, mieli rezerwacje itd., odwołany.
Zimowisko narciarskie z hufca - nie będzie.
Na Sylwestra jedziemy na kilka dni, żeby pobyć poza miastem, ale to za mało.
Potrzebuję coś, żeby były narty i najlepiej jakaś stajnia blisko, w razie gdyby zjeby zamknęły wyciągi, i z wyżywieniem, bo nienawidzę gotować na wyjazdach. W znajomych pensjonatach ze stajniami trochę boją się kar, a konkretnie tego, że ktoś z sąsiadów podkabluje, że przyjmują.
Ma Bookingu ofert do wyboru do koloru, wszędzie zaznaczone, że można korzystać z laptopa do pracy zdalnej, ale czy rezerwacja dziś zrobiona będzie ważna za 3 tygodnie? Najbardziej wywalone na zakazy mają w Zakopanem i okolicach, ale ten rejon odpada, opcja po moim trupie. Ktoś był w Istebnej albo Szczyrku w ostatnich latach? W Karpaczu coś działa?
Obserwuj wątek
    • kochamruskieileniwe Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 08:50
      Trochę nie na temat.
      Opcja super awaryjna dla dzieciaków.
      Jedynie półkolonie końskie i narciarskie w |Warszawie mi do głowy przychodzą jako opcja całkowicie rezerwowa.
      Aczkolwiek narciarskie moga byc watpliwe - zbyt duzo zależy od pogody. nawet na Górce Szczęsliwickiej.
    • norra.a Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 09:02
      Ja jestem w Szczyrku regularnie, w tym roku jeszcze nie, ale weekend pewnie będę na nartach. Co dokładnie chcesz wiedzieć. Szczyrk mocno doinwestowano w ostatnich latach i można przyzwoicie pojeździć. W Istebnej ośrodek działa aktualnie.
        • norra.a Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 09:20
          Zdecydowanie się zmienił. Ja najczęściej jeżdżę na Beskid Sport Arena, możesz sobie zerknąć na aktualne warunki beskidsportarena.pl/kamery.
          Ale są też inne ośrodki w niedalekiej odległości i blisko też np do Wisły.
          Ogromną wadą Szczyrku są korki na wjeździe do miasta, zwłaszcza niedziele wieczorem to stanie w kilkugodzinnej kolejce. Ale wjazd w tygodniu jest płynny i trzeba to koniecznie brać pod uwagę.
          Mieszkam blisko, więc nie korzystam z pensjonatów, ale jest ich na tyle dużo, że myślę, że spokojnie coś znajdziesz.
    • grrruuuu Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 09:14
      Av tak zwane obozy rodzinne? My rozważamy, moja znajoma była na rodzinnym obozie w Białce w zeszłym roku, tylko muszę dopytać z jaką firmą, bardzo polecała. Dla mnie istotne, że była szkółka narciarska nawet dla maluchów, Tobie to bez różnicy, ale tutaj masz w ofercie różne opcje. Sporo firm to organizuje, z tego co widziałam oferty są aktualne.
      • triss_merigold6 Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 09:17
        Dziś będę wiedzieć czy klub coś takiego ogarnie, ale raczej nie zdążą. Kluby, które miały rezerwacje w zwykłych terminach ferii poprzekładaly i zostało mało ośrodków.
        Ale na wersje z obozami rodzinnymi nie patrzyłam, sprawdzę, dzięki.
    • kotejka Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 09:17
      niestety karpacz i okolice nic jeszcze nie działa
      bo to nasze okolice i tez czekamy na otwarcie sezonu
      rozwaz lubuskie wink - jest bosko, cicho intymnie, kovidian jakby wielu sie nie spotyka, zabytkowe miasteczka do zwiedzania i zima wdzieczne, stadnin zatrzesienie, a jak stoki otworza, to w 2 godzinki dojedziesz do karpacza, swieradowa
    • mia_mia Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 09:21
      Jeśli w znajomych pensjonatach się boją, to tym bardziej będą się bali tam, gdzie będziesz obca. Teraz nie było w praktyce kar więc wielu olało przepisy, jeśli to się zmieni niewielu będzie chciało ryzykować, a gdzie i jak byś nie zrobiła rezerwacji to za 3 tygodnie może być nieaktualna.
      Jeśli już celowałabym w dom na uboczu, gdzie na właścicieli nie będzie miał kto donieść.
      • triss_merigold6 Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 09:59
        Jasne, jasne. Moja młodsza miała rzekomo bezobjawowy covid, my jesteśmy zdrowi. Całe branże upadają przez durne obostrzenia, weź pod uwagę, że rządy zechcą bawić się w kolejne fale i mutacje więc nie ma sensu się tym przejmować.
        • solejrolia Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 10:00
          triss_merigold6 napisała:

> Całe branże upadają przez durne obostrzenia, weź pod uwagę, że rządy zechcą ba
          > wić się w kolejne fale i mutacje więc nie ma sensu się tym przejmować.

DOKŁADNIE.
          • triss_merigold6 Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 10:13
            To cała gastronomia, usługi przewodnickie, transport turystyczny, przemysł pamiątkarski, stajnie z agroturystyka (jak nie można nocować mało kto przyjeżdża, a konie muszą jeść i być zadbane, nie poczekają na koniec zabawy w pandemie), usługi okołoturystyczne, SPA etc.
          • madami Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 13:10
            norra.a napisała:

> Tak, to jest podłe, kompletna beztroska jak ci ludzie sobie poradzą. Gminy taki
            > e jak Szczyrk, gdzie większość pracuje w turystyce są w czarnej d...

Podłe jest to, że większość społeczeństwa nieszczęście ludzkie i upadek wielu firm ma głęboko w de. Fanatycy ( łącznie z ekspertami) cieszą się z obostrzeń, kompletnie ich nie obchodzi co się stanie z wieloma gałęziami gospodarki, co się stanie z LUDŹMI, tak mówimy o ludziach, o ludzkich istnieniach.
                      • runny.babbit Re: Szybko, gdzie na ferie 18.12.20, 15:00
                        Praktycznie niezwalnialni, ich pracodawca nie upadnie w wyniku lockdownu, warunki pracy i pensja dużo lepsze niż przeciętny człowiek. Żeby było jasne, nie twierdzę że profesor powinien robić za miskę ryżu. Ale jego sytuacja jest diametralnie różna od człowieka który lada moment wyląduje na bruku, bo kolejny lockdown zniszczył jego miejsce pracy.

• triss_merigold6 Re: Szybko, gdzie na ferie 18.12.20, 15:15
                        Wystarczą wywiady w GW czy innym TVN z dyżurnymi medialnymi profesorami, którzy beztrosko zalecają wyłączenie całych gałęzi gospodarki, wprowadzenie godziny policyjnej, spawanie ludziom drzwi jak w Chinach. Bredzą sobie staruszkowie, bo nie oni będą ponosić skutki ekonomiczne i psychiczne zamknięcia wszystkiego i uwięzienia dzieci.
                        • madami Re: Szybko, gdzie na ferie 18.12.20, 15:27
                          Z ich punktu widzenia zamykanie wszystkiego jest słuszne, bo.... jest słuszne ale tylko jeżeli weźmiemy pod uwagę jeden jedyny czynnik - wirusa.
                          Ale nie żyjemy w świecie wieloczynnikowym i nic na to nie poradzimy. Zakaźnika konsekwencje ekonomiczne nie interesują bo niby dlaczego miałby by? Przecież on o gospodarce czy ekonomii ma pojęcie nikłe, rozebrał może wirusa na nukleotydy ale o ludzkiej psychice wie tyle co kot mu napłakał. Ekspert wie jakie procedury zastosować przy duszności ale o mechanizmach i procesach socjologicznych na nikłe pojęcie.
                          • szeera Re: Szybko, gdzie na ferie 19.12.20, 00:20
                            "Przecież on o gospodarce czy ekonomii ma pojęcie nikłe, rozebrał może wirusa na nukleotydy ale o ludzkiej psychice wie tyle co kot mu napłakał. Ekspert wie jakie procedury zastosować przy duszności ale o mechanizmach i procesach socjologicznych na nikłe pojęcie."

Najpierw ogólnie - zobaczcie, to jest nick który bez przerwy kłamie w sprawie pandemii. Gdy jego rewelacje zostaną sprostowane w jednym wątku, powtarza to samo w kolejnym. Popatrzcie, jak dużo wysiłku wkłada w podważenie kompetencji i zaufania do osób które zawodowo wypowiadają się na temat pandemii.

Ekonmiści oczywiście również zajmują się pandemią. Zacznijmy od Polski, pisałam już to na forum:

Główny ekonomista Pulsu Biznesu o lockdowanch, (a Puls Biznesu jest typową gazetą reprezentującą interesy przedsiębiorców i ceniącą sobie bardzo wolność gospodarczą):

"Zgodnie z tym, co pisałem już parę razy — szpitale są tak przeciążone, że na tym etapie nie jest to kwestia wyboru."

www.pb.pl/byc-jak-izrael-jak-szybko-wyjsc-z-lockdownu-1007620

Tu artykuł napisany przez ekonomistów, zebrane wiele różnych głosów, w tym nobilstów:

"If You Want to Save the Economy, Stop the Pandemic"
                            www.politico.com/news/agenda/2020/07/10/if-you-want-to-save-the-economy-stop-the-pandemic-355383

Dużo na temat pozornego wyboru ekonomia albo zdrowie wypowidał się Paul Krugman (Nobel z ekonomii), np. tu: www.nytimes.com/2020/07/27/opinion/us-republicans-coronavirus.html

Konserwatywny ekonomista G. Mankiw (był doradcą Busha) proponował płacić ludziom aby chcieli się zaszczepić, bo bez zakończenia pandemii gospodarka nie będzie mogła funkcjonować.

"He seems to think that governors and mayors hold the economy’s fate in their hands.
                            They don’t. Recent research by the University of Chicago economists Austan Goolsbee and Chad Syverson has found that the government-mandated shutdowns account for just a small part of the decline in economic activity. The main reason people aren’t spending is that they are afraid to leave their homes and contract the virus." www.nytimes.com/2020/09/09/business/pay-people-vaccine-coronavirus.html

Tak naprawdę "otwórzcie wszystko bo ekonomia" mówią tylko skrajnie libertariańscy ekonomiści, który stanowią bardzo niewielką grupę. Ekonomiści akurat dobrze radzą sobie z prawdopodobieństwami, umieją liczyć łóżka szpitalne i personel, są w stanie oszacować jak duże zagrożenie dla społeczeńśtwa (w tym ekonomii) stanowi niekontrolowany wirus.
    • solejrolia Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 09:59
      Rozważ apartamenty, albo małe pensjonaty.
      Ja prawie nie wyjeżdżam, a mam kilka adresów w zanadrzu, że wpadam jak w odwiedziny do rodziny. Więc ktoś, kto wyjeżdża regularnie, i na wakacje i na ferie , tym bardziej zna/ma takie miejsca. Nawet jeśli tam już był- a nawet to zaleta, że już był, i wie, że spokojnie można zaszyć się z rodziną.

Ja chyba wyskoczyłabym w okolice Jeleniej Góry. Jagniątkowo, na przykład, i stąd mieć baze wypadową w różne kierunki, i dostosowałabym plan zwiedzania/spacerowania do pogody. Nawet jeśli wszystko będzie zamknięte, to przecież spacery będzie można uskuteczniać.

Moi sąsiedzi od k.października siedzą na Mazurach. Można? Można.

A może zobacz sobie bazę adresową na Slowhop .
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 10:04
      Jak hotele będą mialy zakaz przyjmowania tirystów to tylko rodzina/przyjaciele/kamper wam zostaje.
      U nas szkoła pływania organizuje zajęcia i syn będzie chodził 3 razy w tygodniu na basen, mamy też zaproszenie do babci i ciotek w góry do mojego drugiego rodzinnego domu, ale może na sylwestra pojedziemy i tydzień po.
    • solejrolia Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 10:09
      Nie chce mi się czytać wszystkiego, ale widzę, ze są jakies podpowiedzi , że może stajnia
      Powiem szczerze, ze może być ciężko znaleźć coś wolnego:
      z tego co wiem, gdy ogłoszono kiedy są ferie, i że są w jednym terminie, to wszystko co było w stajni w tym momencie, w jednym momencie, zarezerwowano (moja chrześnica trenuje , ale tak do zawodów, również międzynarodowych, i sobie w ferie pobyt w takiej stajni darowała. Bo tłum większy niż normalnie, i ogólnie bez sensu. I z tego co opowiadała, w innych stajniach sytuacja podobna. )
      Jeśli znajdziesz miejsce teraz, to znaczy że ktoś musiał zrezygnować z rezerwacji, więc życzę powodzenia.
      • norra.a Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 10:28
        Nie....nie Korbielów, kiedyś tam jeździłam często, znam okolice bardzo dobrze, ale ostatnio byłam tam jakieś 3 lata temu może godzinę - w połowie stoku zdjęłam narty i zeszłam na dół, bałam się je uszkodzić na wystających kamieniach. Oni się zatrzymali w PRLu i dobrze się tam bawią. A wielka szkoda, bo góra taka jak Pilsko jest coś wyjątkowego w naszym kraju, trochę inwestycji i mógłby to być najlepszy ośrodek w Polsce.
    • thank_you Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 10:24
      Tam gdzie my jedziemy zapowiedziano, ze nas przyjmą nawet jesli?wprowadza kolejne zakazy.

Czy juz padły w wątku wypowiedzi, ze sasiedzi bedą kablować a sanepid bedzie kolędował we wszystkich turystycznych miejscowościach? Tak jak miał to robic od początku listopada?
      • solejrolia Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 10:28
        Tak, mia_mia już podniosła ten argument.
        Straszny cykor jest z mia_mia.... (nie łażę po wszystkich wątkach, zwłaszcza o covidzie omijam, bo ile można...w dodatku nowych nicków raczej nie pamiętam, ale ten już zapamiętałam, bo nie pierwszy raz histerię nakręca )
        • mia_mia Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 10:37
          Nie bawi mnie wypoczynek w konspiracji, ale co kto lubi. Nie rozumiem po co bawić się w takie cyrki skoro można wyjechać poza Polskę i mieć normalne warunki, zamiast parkować za stodołą, udawać krewnych, a do ostatniej chwili żyć w niepewności co z tego wyjdzie.
          • sumire Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 11:26
            Mam podobnie. Kilka razy tego roku wyjeżdżałam (również w czasie, gdy słyszało się na forum, że narciarze zabijają ludzi), ale nie bawiłaby mnie konieczość organizowania jakichś śmiesznych "wyjazdów służbowych", udawania czyjejś kuzynki, podpisywania cudzych dupochronów, zastanawiania się, czy mi nie odwołają pobytu w ostatniej chwili. W hotelach akurat dość łatwo utrzymać reżim sanitarny, mogli otworzyć je na 50%.
            A tak to znowu na zakopiance będzie wielogodzinny korek służbowo podróżujących kuzynów, jakiego świat nie widział. Po czym trzy dni później wyjdzie Niedzielski i powie, że z powodu niesubordynacji narodu przedłuża zamknięcie wszystkiego o kolejny miesiąc.
          • kornelia_sowa Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 11:30
            Tak, oczywiście.
            Jak pojedziesz do Karpacza, to nocą ufo wypali ci szkarłatną literę na czole i będzie widać ze jestes turysta jak pójdziesz pospacerowac. Bo w Karpaczu sami turysci i mieszkanców brak
    • purchawka2020 Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 10:26
      Kończymy chorować na covid, z tydzień będziemy ozdrowieńcami jak dobrze pójdzie i korzystając z tego człowiek by pohulał. Tylko nie ma gdzie. Ja lubię ferie spędzać zwiedzając miasta tylko co tu robić jak knajpy i muzea pozamykane....
        • agnstep Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 12:52
          Oj tam, oj tam. Myślisz że się będą praworządnością przejmować - jak sami obywatele mają gdzieś, że są ustawiani przez rząd jak mu się podoba? Dzieci od ponad miesiąca mają zakaz przemieszczania do 16 i co? Nikomu to nie przeszkadza, zakupy też można robić tylko w wyznaczonych porach i nikt się nie buntuje. Edukację zastąpiono pseudonauką zdalną i też dobrze jest... I tak dalej, i tak dalej - niedługo tak "ugotują tę żabę" że będziemy się cieszyć że pozwolili wyjść na spacer wokół domu i z wdzięczności oddamy głos na rząd w kolejnych wyborach.
          Widocznie większość lubi zniewolenie skoro się w tej du... zaczęła urządzać - ja już nie mam co do tego złudzeń.
          • triss_merigold6 Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 12:57
            Też nie mam złudzeń zwłaszcza po wiosennym wysypie na forum małych, donosicielskich faszystek.
            Co do dzieci poniżej 16. roku życia, kolega syna został zatrzymany i spisany przez Straż Miejską, bo tłuki nie rozumiały, że 15 latek może jechać na zajęcia praktyczne, które nie zaczynają się o 8 rano.
    • aguar Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 10:58
      Mam zarezerwowany apartament w szerokich okolicach Karpacza, na takiej zasadzie, że zapłaciłam dwie stówy (ok. 10%), a resztę na miejscu, i z właścicielem jesteśmy umówieni, że w razie czego przebywamy u znajomych. Nie wiem, czy jest tam stajnia, ale generalnie jest to okolica bogata w atrakcje.
    • glanaber Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 12:33
      Ja tylko o Karpaczu się wypowiem: narciarsko zdecydowanie odradzam, tam nie ma gdzie jeździć. Jedyne w miarę fajne stoki - górna część Kopy (wjazd kanapą Zbyszek) oraz Grosik i Złotówka nawet w normalnych sezonach prawie nigdy nie działają, bo nikomu nie chce się ich naśnieżać, więc tym bardziej nie ruszą w tym sezonie. A wszystko poniżej (Liczykrupa, Biały Jar) to ośle łączki, płaski, krótkie, w dodatku zatłoczone jak Krupówki.
      • triss_merigold6 Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 13:23
        Nie wszystkie działają zimą - to raz. Dwa - większość jest bez wyżywienia, a tam knajp z dowozem jest bardzo niewiele, o ile w ogóle są. Trzy - kombinacja "stok + stajnia obok" bardzo zawęża możliwości akurat tam. Cztery - nie upieram się przy Bieszczadach, dzieciom bardziej na nartach by zależało.
        • chococaffe Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 13:33
          Ale jeżeli masz dobry kontakt to zadzwoń i pogadaj - w zupełnie innych okolicznościach miałam kiedyś problem z zakwaterowaniem. Stary kontakt umówił mnie z kuzynką, która w ogóle nie zajmuje się wynajmem, ale akurat remontowała dom, była chętna wynająć pokój w starej części swojego domu komuś poleconemu bo każdy grosz na remont itp jej się przydał.

Wyciągu nikt dla Ciebie nie uruchomi - szansa na mieszkanie/dom do wynajęcia jest duża. Jeżeli jeszcze jest to miejscowość gdzie działają knajpki na wynos - lepsze takie coś niż nic.

• madami Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 13:16
      W pensjonatach można podpisać fikcyjną umowę najmu, w razie kontroli - masz prawo do lokalu i już. Przy wyjeździe drzesz umowe i po sprawie, Hotele powinny zamykać drzwi na klucz, serio. Wejście tylko dla gości, sanepidowi i kontrolerom ciężko będzie się dostać do środka.
    • rozwiane_marzenie Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 17:11
      <<"Potrzebuję coś, żeby były narty i najlepiej jakaś stajnia blisko, w razie gdyby zjeby zamknęły wyciągi, i z wyżywieniem, bo nienawidzę gotować na wyjazdach. W znajomych pensjonatach ze stajniami trochę boją się kar, a konkretnie tego, że ktoś z sąsiadów podkabluje, że przyjmują.">>

Jesteś trollem, tak uważam. A gdyby nie, to nazwałabym cię twoim językiem zj.... .
      Covid szaleje nadal, każdy z nas zna już kogoś nawet bez chorób współistniejących, kto zmarł na to świństwo.
      Ja znam 7 takich osób, a raczej znałam... o tych leżących w szpitalu nawet nie wspomnę, licząc na to, że jeszcze wyjdą z tego.
      A ty nadal myśl tylko o sobie i końcu swojego nosa. Musisz być bardzo nieszczęsliwą osobą będąc taką egoistką. Chyba, że trolujesz, to rozumiem.
      • berber_rock Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 17:30
        Ja tam mysle, ze jest bardzo rozsadna osoba, bo stara sie aby dzieci w tym calym bajzlu nie byly nieszczesliwe.

Dlaczego ma dbac o ludzi w szpitalu bardziej niz o wlasne dzieci? Rozsadnie ustawione priorytety.
        • rozwiane_marzenie Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 17:41
          Jak tak dalej część z nas będzie robiła co chciała, to wszystkie nasze dzieci będą siedziały na zdalnym do us.... śmierci. Serio nie rozumiecie, że jak wszyscy się zmobilizujemy, to szybciej się to skończy? Tylko, że większość musiałaby chcieć się zaszczepić.
          • chococaffe Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 17:46
            Ten wątek to oznaczenie terenu wink

a serio - ja jestem uważna itd, ale nie sądzę, że wyjazd własnym samochodem do samodzielnego mieszkania/domu i ewentualnie biegówki w lesie powoduje zagrożenie.

Problemem jest raczej to, że wiele ludzi teraz wszystko robi na hurra i jako triumf wolności i praw obywatelskich nakicha ci na szyję.
            • kosmos_pierzasty Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 18:06
              Z mojej perspektywy można dziecku zapewnić atrakcje i towarzystwo w domu i okolicy, utrzymując kontakty z jedną, czy dwoma rodzinami, w stałym składzie.
              Triss musi kontestować i dowieść, że rok bez wyjazdu to rok, który napiętnuje dzieci do końca życia...
              Niestety podczas wyjazdów liczba kontaktów wzrasta i to jest nieuniknione. I nawet rozumiem, że czasem trzeba, ale w przypadku takich osób jak założycielka mam wątpliwości, czy faktycznie będą się starać jak najbardziej ograniczyć ryzyko.
              • triss_merigold6 Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 19:21
                Z mojej niebezrobotnej perspektywy, branie urlopu po to, żeby siedzieć w Warszawie z nastolatkiem i 9-latka, to jakiś absurd. To nie są maluchy, żeby satysfakcjonował je spacer po parku czy nad Wisłą, bez możliwości nawet zajrzenia do kawiarni.
                • madami Re: Szybko, gdzie na ferie 18.12.20, 10:13
                  Dokładnie - wyjazd to dla mieszkańców miast wreszcie możliwość oddetchnięcia czystym powietrzem. A tak niech siedzą w mieście i wciągają smog ( z powodu smogu rocznie umiera więcej osób niż z covidem ale histeryków to mało obchodzi...)
                  • morekac Re: Szybko, gdzie na ferie 18.12.20, 11:34
                    Kednym z najgłupszych zakazów jest uwiązanie dzieciaków <16lat w domu w godzinach 8-16. Moja siostrzenica, lat 15, ma lekcje od 12 do nocy. Mogłaby wyjść rano,przed szkołą, ale nie może sama wyjść za próg. Rodzice i starsza siostra rano mają pracę/studia (też zdalne), więc się z nią nie ruszą.
          • runny.babbit Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 18:15
            Jasne, skończy się jak się zmobilizujemy. Dalej chcecie zawracać kijem Wisłę? Przecież spełnia się co ludzie, zwani przez niektórych "szurami", mówili od początku- nie da się lockdownami walczyć z choroba wirusową. Jak widać mieli rację, kolejne ograniczenia wykańczają ludzi psychicznie, ekonomicznie, a wirus nadal się szerzy.
            Mamy tak siedzieć do jesieni czy jeszcze dłużej? bo przecież tyle potrwa akcja szczepionkowa, pod warunkiem oczywiście że w ogóle będą chętni.
            • madami Re: Szybko, gdzie na ferie 18.12.20, 12:00
              No będziesz siedzieć do jesieni big_grin bo lockdowny to ulubione narzędzie coronaoszołomów bo przy okazji szczepień będziemy mieć aferę za aferą a to jedni będą oszukiwać i źle przechowywać szczepionki ( jak to się dzieje cały czas w przychodniach) i takie tam. W tym czasie będziemy masowo wymierać na raka, choroby serca i płuc w związku z utrudnionym dostępem do leczenia i uwaga (!) warunkami panującymi w szpitalach ( znieczulica, złe warunki lokalowe, brak odwiedzin, zostawianie pacjenta samego sobie) więc ludzie wybiorą umieranie w domu niż w obcym i wręcz wrogim otoczeniu. Media głównego nurtu będą nam tłumaczyć ustami ekspertów, że taka duża umieralność to pośrednia "wina wirusa" absolutnie nie związana z zamykaniem gospodarki. Jednocześnie zanotujemy ogromny wzrost liczby samobójstw - główne media będą oczywiście bardzo zdziwione tym zjawiskiem, choroby psychiczne jak lęki, fobie i depresje będą powszechne, każda rodzina tego doświadczy - jedyną formą pomocy będzie wypisanie pierwszego z brzegu leku przez lekarza POZ oczywiście w formie teleporady ( bogaci oczywiście zafundują sobie regularne terapie, biednych nie będzie stać). Upadłe firmy zostaną wykupione przez zachodnie, np. niemieckie koncerny. "Pomoc" państwa i tarcze 7,8, 15 będzie coraz słabsza i wybiórcza, i w ciągu najbliższych 5 lat doświadczymy niespotykanego wcześniej wzrostu obciążeń podatkowych.

Teoria spiskowa?

Pożyjemy, zobaczymy....
      • jehanette Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 17:49
        Ja tam nie znamy nikogo zmarłego na covid. O chorych też słysze z 3 ręki. Nie neguje pandemii ale też uważam że wyjazd do samodzielnego domu/apartamentu nie jest zagrożeniem epidemicznym
          • katriel Re: Szybko, gdzie na ferie 17.12.20, 19:40
            > Co to w ogóle za argument?

Przeciwko rozsądnemu postulatowi, żeby przestrzegać ograniczeń - żaden.
            Przeciwko demagogicznemu stwierdzeniu "każdy z nas zna już kogoś nawet bez chorób współistniejących, kto zmarł na to świństwo" - absolutnie kładący. Skoro jehanette nie zna, to nieprawdą jest, że każdy z nas zna, trafiony-zatopiony. A dokładnie takie stwierdzenie, jak zacytowałam, padło w poście rozwianego_marzenia, na który odpowiada jehanette.