Dodaj do ulubionych

Kwarantanna dziecka

18.02.21, 14:34
Czy ktoś miał dziecko na kwarantannie i może mi doradzić? Szkoła przesłała zawiadomienie i że niby mam zgłosić kwarantannę pod numer infolinii. Załóżmy że się dodzwonię i mam przekazać swoje dane (pesel, nr telefonu)? Ja nie jestem przecież objęta kwarantanną i nie mam obowiązku siedzieć w domu więc co jak wyjdę np. po zakupy zostawiając dziecko samo albo pod opieką innej osoby, której danych nie mają? Co z aplikacją, która jest rzekomo obowiązkowa?
Obserwuj wątek
    • cku Re: Kwarantanna dziecka 18.02.21, 14:38
      Apka nie jest obowiązkowa. (twierdzą ze jest ale nie musisz nic instalować). To dziecko jest na kwarantannie, nie ty więc podajesz jakby co dane dziecka.
      • anvalley Re: Kwarantanna dziecka 18.02.21, 14:41
        No ale nie będę udawać głupiego że nie mam smarfona przecież, zresztą to każdy operator jest w stanie sprawdzić w kilka minut. No więc nie wiem co mam z tą aplikacją zrobić. A co jak przyjedzie np. policja i będzie sprawdzać czy dziecko siedzi w domu? Jak się z nim skontaktują?
          • sol_13 Re: Kwarantanna dziecka 18.02.21, 21:54
            gryzelda71 napisała:

> Dziecko nie ma tel ?

Jak ma 7-9 lat, to musi mieć?
            Mój ma smartwatcha, na którego nikt obcy (poza numerami zapisanymi w aplikacji) nie może zadzwonić.
        • widosna Re: Kwarantanna dziecka 18.02.21, 14:46
          Dzwonia do Rodzica. U nas nawet raz byli i chcieli oglądać dziecko przez okno ale jak im powiedziałam, ze maja poczekać to zadzwonię do córki by wyjrzała bo ja w pracy to machnęli ręka. U nas dzwonili co drugi dzień, bardzo grzeczni, pytali jak się czuje i czy pomoc potrzebna. Ja i reszta domowników robiliśmy swoje - praca, zakupy, ird
        • 35wcieniu Re: Kwarantanna dziecka 18.02.21, 14:46
          Nie musisz niczego udawać. Nie instalujesz i tyle. Nie ma obowiązku. Moja mama ma smartfona z którego umie wyłącznie zadzwonić, nawet gdyby chciała nie zainstalowałaby niczego. I tego typu sytuacji jest mnóstwo.
          Nikt nigdzie nie będzie sprawdzał twojego modelu telefonu a już na pewno nie policja u operatora.
          Policja kontroluje dzwoniąc pod podany numer (lub domofonem) i prosząc o podejście do okna.
        • kasiaabing Re: Kwarantanna dziecka 18.02.21, 14:46
          Zadzwonią do Ciebie jak powiesz, że nie ma Cię w domu to zadzwonią domofonem żeby sprawdzić czy dzieciak w domu siedzi.

Swoją drogą ładnie ludzie dali się podpuscic z tą aplikacją. Gdzie jest obowiązek posiadania smartfona? Z resztą, możesz nie umieć jej zainstalować, mieć za mało pamięci w tel.
          • mala_dracena_2 Re: Kwarantanna dziecka 18.02.21, 21:47
            kasiaabing napisała:

>
            > Swoją drogą ładnie ludzie dali się podpuscic z tą aplikacją. Gdzie jest obowią
            > zek posiadania smartfona? Z resztą, możesz nie umieć jej zainstalować, mieć za
            > mało pamięci w tel.

Mój mąż też zastanawiał się czy to dziadostwo instalować, ale otrzymał informację, że owszem jest przewidziana opcja dla osób starszych np. - otóż gdyby nie miał możliwości instalacji aplikacji musiałby złożyć oświadczenie o przyczynie (że nie posiada smartfona bla bla bla). Za dużo kombinacji i babraniny z papierologia, więc koniec koncow zainstalował.
        • cku Re: Kwarantanna dziecka 18.02.21, 14:52
          Nie instaluj i tyle. Nie tlumacz sie i już.
          Jak zadzwonia do ciebie a bedziesz poza domem to powiedz ze cie nie ma. Albo zadzwonia domofonem albo daj numer do osoby ktora się dzieckiem opiekuje.
          • milupaa Re: Kwarantanna dziecka 18.02.21, 14:57
            Jak nie będziesz instalować aplikacji to policja dzwoni. Ja codziennie dostawałam SMS że jest obowiązkowa i trzeba zainstalować, konsekwentnie olewałam. Nie ma możliwości żadnej kary bo nawet jak masz tel to np możesz mieć taki w którym nie da się zainstalować aplikacji. Albo możesz nie umieć. Nikt tego nie zweryfikuje. Aplikacja zbiera dane, które są przechowywane kilka lat, a po co ci to.
            • triss_merigold6 Re: Kwarantanna dziecka 18.02.21, 16:12
              Chyba sobie żarty robisz. Byłam na kwarantannie, nie instalowalam żadnej aplikacji, nikt do mnie nie dzwonił (poza pediatra dziecka i OPS). Sanepid dzwonił po kilku dniach z pytaniem czy wskazuję kogoś z kontaktu/domowników (oczywiście, że nie).
              Dwie Ukrainki opiekunki przyjeżdżały i pies z kulawą nogą się nie zainteresował czy pobrały aplikację.
        • fibi00 Re: Kwarantanna dziecka 19.02.21, 07:20
          anvalley napisał(a):

> No ale nie będę udawać głupiego że nie mam smarfona przecież, zresztą to każdy
          > operator jest w stanie sprawdzić w kilka minut. No więc nie wiem co mam z tą a
          > plikacją zrobić. A co jak przyjedzie np. policja i będzie sprawdzać czy dziecko
          > siedzi w domu? Jak się z nim skontaktują?

Nic nie musisz instalować. U mnie w rodzinie nikt apki nie instalował, tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość bo kilka razy dziennie przychodzi SMS że trzeba apkę zainstalować. Mój mąż ma smartfona którego cała pamięć jest zajęta przez dane systemowe (ot taki felerny model...) przez co nie da się pobrać żadnej aplikacji (nawet dokupienie karty pamięci nic nie dało). Więc nawet jakby chciał pobrać apkę kwarantanna domowa to by się nie dało. A apka ponoć jest beznadziejna, policja i tak przyjeżdża a ponoć czasem pokazuje że się wyszło z domu a wcale tak nie było.
        • mirkabella Re: Kwarantanna dziecka 19.02.21, 12:23
          Nie masz obowiązku mieć smartfona i bez przesady, wiele osób wciąż nie ma, moja mama na przykład ma zwykły telefon z przyciskami. Dziecko tym bardziej nie ma obowiązku mieć.
          A operator może i może sprawdzić, czy masz smartfona, ale nie udostępnia danych o twoim telefonie na każde życzenie policjanta, litości...
    • asfiksja Re: Kwarantanna dziecka 18.02.21, 15:08
      Nie ty masz zadzwonić do Sanepidu tylko ewentualnie Sanepid do ciebie. No pomyśl - decyzja o kwarantannie dziecka powstaje u nich, nie u ciebie, a więc to ty od nich możesz ją dostać, nie oni od ciebie.
      Ty możesz wychodzić, nie ty masz przecież kwarantannę. Aplikacja nie jest obowiązkowa. Prawdopodobnie nikt was nie będzie nękał (do nas dzwoniła tylko raz policja, w ostatni dzień kwarantanny dziecka, nie spod domu, więc nie prosili o pokazanie się tylko pytali, czy dziecko dobrze się czuje).
    • livia.kalina Re: Kwarantanna dziecka 18.02.21, 15:21
      Moje dziecko miało kwarantannę w grudniu. Reszta rodziny nie. Nic nie zgłaszaliśmy, zgłosiła go szkoła. Policja przyjeżdżała codziennie i syn podchodził do okna z osobą, która była w domu. Zawsze dzwonili do mnie, jak mnie nie było w domu, to mówiłam, że muszę zadzwonić do kogoś, kto jest z dzieckiem w domu. Aplikacji nie miałam.
    • szmytka1 Re: Kwarantanna dziecka 18.02.21, 16:24
      ja mam akurat dziecko na kwarantannie, do poniedziałku jeszcze. Zadzwonił gość z sanepidu poinformować mnie o kwarantannie, chciał żebym potwierdziła swoje imię i nazwisko i podała adres zamieszkania. Zadnych peseli nie wymagał, nic nie kazał instalować. Nawet nie wspominał o aplikacji. Przyszedł dziś wotowiec, zadzwonił domofonem, spytał czy dziecko w domu, życzył miłego dnia i poszedł sobie.
    • drzewobezkorzeni Re: Kwarantanna dziecka 18.02.21, 21:44
      Moja córka była na kwarantannie w listopadzie. SMS-a dostałam ja, na mój telefon, zainstalowałam apkę i zadzwoniłam na infolinię, usłyszałam "tak, ten temat jest niedopracowany, proszę się nie obawiać, nikt nie będzie sprawdzał". Znaczy, nie dopracowali tematu do tej pory...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka