Dodaj do ulubionych

Mąż mnie zdradza

09.03.21, 07:49
To co podejrzewałam stało się faktem. Już od dłuższego czasu podejrzewałam że coś jest na rzeczy a to dziwnie się zachowywał gdy telefon zadzwonił a to dłużej musi zostać w pracy tylko że nigdy nie musiał a praca od kilku lat ta sama poza tym w czasach epidemi raczej skraca się czas pracy niż go wydłuża, od razu zapaliła mi się czerwona lampka. Jakiś czas jeszcze się wąchałam ale z biegiem czasu postanowiłam zaufać profesjonaliście i zatrudniłam prywatnego detektywa i cóż wcale moje podejrzenia nie były nieuzasadnione regularnie spotyka się z jakąś kobietą z tego co wiem również mężatką i wynajmują apartament na godziny. Bardzo się zdystansowałam od męża poważnie myślę o rozwodzie i ułożenia sobie życia od nowa, nie chce być dłużej oszukiwana. Co byście zrobili w mojej sytuacji?
Obserwuj wątek
        • padum Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 10:10
          Zależy czy to zwykle bzykanko, czy miłość. Z bzykankiem byłabym w stanie się pogodzić. Każdemu może zdarzyć się moment słabości. To tylko seks.
          Z uczuciem nie potrafiłabym się zmierzyć.
            • padum Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 10:28
              Niekoniecznie. Może dotrzeć do niego co postawił na szali i to będzie moment otrzeźwienia. Uważam, ze z każdej nawet najgorszej sytuacji, kochające się naprawdę małżeństwo może wyjść silniejsze. Wszystko zależy od tego co naprawdę się liczy. Chwilowe „oczucipązarosnięcie” to nie jest koniec świata. Aczkolwiek mam nadzieje, ze mojemu się nie przytrafi.
              • homohominilupus Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 14:16
                padum napisała:

> Niekoniecznie. Może dotrzeć do niego co postawił na szali i to będzie moment ot
                > rzeźwienia. Uważam, ze z każdej nawet najgorszej sytuacji, kochające się napraw
                > dę małżeństwo może wyjść silniejsze.

Serio mogłabyś ponownie zaufać i wyluzować sie w tej kwestii?
              • m_incubo Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 14:33
                No, a co takiego niby postawił na szali? Będzie ją walił po rogach dalej, powiem ci dlaczego - bo MOŻE i naprawdę żadnego końca świata to nie spowoduje. Powie żonie, co będzie chciał, ona uwierzy, w co zechce i tak się będzie kręcić, tylko o kolejnych przyprawionych rogach żona się już nie dowie, bo facet będzie ostrożniejszy.
                Ja wiem, niektórzy lubią rosyjską ruletkę i zastanawianie się czy mąż syfa przyniósł "z basenu" czy od jakiejś niedomytej baby, ale ja wolałabym mieć święty spokój i kopnąć go w dudę. Jedyne gierki małżeńskie jakie ewentualnie mogę rozważyć, to sukienkę za anala. Kochanki na boku niestety mnie nie bawią. Ani życie z idiotą, bo zdradzać też trzeba umieć, a ten kretyn najwidoczniej nawet kryć się nie potrafi.
                • padum Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 16:02
                  Weź się tak nie unoś, bo ci żyłka pęknie. Jestem teraz w takim momencie, ze naokoło zaczęły się różne roszady damsko męskie. I widzę na własne oczy, ze tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono. Ludzie różnie się zachowują. Często tak, jakbym nigdy nie pomyślała, ze się zachowają.
                  Skok w bok - nie, żebym usprawiedliwiała, ale nie bierze się z niczego (o ile nie mamy do czynienia z puszczalskim partnerem).
                  Samotność w związku, znudzenie, niedowartościowanie. Różne są przyczyny.
            • jakis_wolny Re: Mąż mnie zdradza 10.03.21, 14:03
              weronika_werka1 napisała:

> Mnie przeraża fakt że mu wybaczę a on bez skrupułów będzie zdradzał dalej.

Niekoniecznie. Mam w otoczeniu taka parę. Facet oczadział, dosłownie. Zaćmienie totalne. Kochanka miała męża. Gdy bomba wybuchła, kochanka myślała, że zostawi swojego męża, on rodzinę i się zwiążą. Ale znajomy stwierdził, że jednak żyć z kochanką nie chce. Że to był błąd życia. Chcę być że swoją rodziną. Żona wybaczyła.
              Ciężko było, ale facet naprawdę się ogarnął i na żadną obcą babę nawet nie spojrzy. Minęło już kilka lat. Wyprowadzili się z tego miasta nawet, zmienili środowisko.
              On zrozumiał, co stracil. Co by mógł stracić.

Także to zależy od człowieka.

• rosapulchra-0 Re: Mąż mnie zdradza 10.03.21, 17:43
                U mnie było podobnie. Jednorazowy skok po zakrapianej imprezie. Bardzo to przeżyłam, włącznie z półrocznym pobytem w szpitalu. Wybaczyłam. Ale nie zapomniałam.
                Również przenieśliśmy się do innego miasta i zmieniliśmy środowisko. Bardzo to pomogło.
            • ginger.ale Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 11:06
              annajustyna napisała:

> Jaki moment słabości, skoro on regularnie się umawia na schadzki? To nie przypa
              > dkowy lodzik na imprezie...

wink przypadkowo chapała tykę po same pomidory, czy jaķ to było

Zgadzam się.

Dla mnie out, wiem, że ja nie potrafiłabym zapomnieć, żyć dalej "normalnie", wiem, że wykanczaloby mnie to psychicznie.
              Ale też - dobrze zarabiam i nie musiałabym się martwić o mieszkanie i utrzymanie siebie, dzieci. Doradzać innym, co powinni zrobić w tej sytacji, jest ciężko, jak nie znasz warunków brzegowych.
        • primula.alpicola Re: Mąż mnie zdradza 10.03.21, 15:41

> Tylko czy byłabyś w stanie wybaczyć zdrade/zdrady i cieszyć się związkiem jak g
          > dyby nic nigdy się nie stało?

Zaraz "jak gdyby nic się nie stało".... Jeśli utrzymanie związku po zdradzie się udaje (a udaje się częściej niż myślisz), to jest to przebudowanie związku, przedefiniowanie i dużo pracy. Nic już nie będzie takie samo, co nie znaczy że będzie gorzej.
    • prosbaoporade Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 10:24
      A skąd wiesz czego chce mąż? Może wcale nie chce z Tobą być. Zbieraj dowody, poki co milcz i sie nie przyznawaj że wiesz, a później prawnik i rozwód z orzeczeniem jego winy. Zadbaj o finanse.
    • 71tosia Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 10:34
      zbierz dowody i porozmawiaj z prawnikiem jak możesz zabezpieczyć finansowo i prawnie siebie i dzieci na wypadek rozwodu. A później porozmawiaj z mężem, czy chcecie ratować związek czy się rozstać.
        • kanna Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 10:55
          Żeby uratować związek po zdradzie osoba zdradzająca musi pojąc jedną rzecz - że zdradą zrobiła przykrość i krzywdę partnerowi.
          I musi za ta krzywdę przeprosić, oraz chcieć zadośćuczynić. Nie za zdradę jako taką (bo tego może nie żałować) ,ale za krzywdę. I jeśli osoba zdradzająca nie czuje, ze robi partnerowi krzywdę, albo ma to w nosi - to pozamiatane.

Do Autorki: idę do psychologa, żeby przegadać tą ambiwalencję, co czujesz (chce z nim być i nie chcę) . A decyzjami poczekaj, aż ustalisz, czego chcesz.
    • mamtrzykotyidwa Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 10:55
      Jest sporo różnych możliwości:
      1. udajesz, że nic nie wiesz i żyjesz, jak dawniej
      2. udajesz, że nic nie wiesz i znajdujesz sobie jakiegoś pana do zabawy
      3. nie mówisz, że wiesz, ale składasz pozew o rozwód
      4. mówisz, że wiesz i składasz pozew o rozwód
      5. mówisz, że wiesz, ale że ci to nie przeszkadza, więc niech się bawi, póki może
      6. mówisz, że wiesz, ale jest ci to na rękę, bo robisz to samo
      7. mówisz, że wiesz i dajesz miesiąc na decyzję, co on z tym zamierza zrobić
      8. mówisz, że wiesz i dajesz ultimatum, że ma wybrać, ona, czy ty
      9. mówisz, że wiesz i proponujesz jawny związek otwarty
      10. udajesz, że nic nie wiesz i składasz kasę na swoje nowe konto, oszukując pana, że poszła na to, czy tamto

Czy macie dzieci? Bo to też istotne dla podjęcia decyzji i jak duże.
      Jeśli nie macie, to sprawa o wiele prostsza.
      Jakie w ogóle macie układy? Jak funkcjonuje mąż w domu? Czy jest dobrym mężem, ojcem, czy tylko ciągle są awantury?
      Czy on ci jest do czegoś potrzebny? I do czego? Czy to coś jest warte cierpienia z twojej strony?

• weronika_werka1 Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 11:00
        Przeszło mi przez myśl żeby zrewanżować mu się tym samym ale jak na razie nie wprowadziłam tego w życie. Co do dzieci to 8 i 10 lat generalnie mąż od kiedy zdradza to zrobił się tajemniczy dla mnie i dzieci jest ok.
            • myfaith Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 12:21
              Po pierwsze metoda "klina klinem" lub "to ja tez mu się tym samy odpłacę" jest bardzo niedojrzała i na pewno nieprzemyślana . No chyba ze brakuje ci seksu , to zawsze możesz skorzystać na godziny...

Rada jest prosta - zamiast gdybać - porozmawiaj krotko rzeczowo i na temat, bez haseł typu "bo ty nigdy, bo ty zawsze" i jak najmniej emocji i dowiedz się czego on chce. Potem zdecyduj czego ty chcesz.

Bo na razie nie wiesz czego sama chcesz, nie wiesz czego on chce ostatecznie a wiadomo do związku potrzeba dwojga.

> Dokładnie. Nie mówię że to zrobię chodzi mi raczej o to że miałam myśli dotyczą
              > ce zemsty w taki sam sposób.
                • myfaith Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 13:07
                  No i właśnie o tym pisałam - myślenie o zemście to nic innego jak myślenie emocjami.

> Gdybym chciała go zdradzić już dawno bym to zrobila z tą różnicą ze on by do dz
                  > isiaj nic o tym nie wiedział ale nie o to chodzi, myślałam o tym jako o formie
                  > zemsty.
        • demono2004 Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 17:30

> Przeszło mi przez myśl żeby zrewanżować mu się tym samym ale jak na razie nie w
          > prowadziłam tego w życie

Nie rób tego.
          Gdybyś wpadła to wtedy wyjdze na to, ze ty jesteś winna, nie on.
    • ritual2019 Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 11:27
      Co ktos by zrobil jest bez znaczenia, ty zrobisz to co jest najlepsze dla ciebie biorac pod uwage swoja sytuacje. Maz cie zdradza z inna kobieta i nie jest to one night stand a regularne spotkania na seks. On cie oklamuje. Masz opcje mozesz sie z nim rozwiesc, a mozesz mu powiedziec ze wiesz i dazyc do zaprzestania romansu przez niego, wybaczajac. Jak wspomnialas czesciowo chcesz rozwodu a czesciowo nie chcesz. Jesli wybierzesz druga opcje to ryzyko ze bedzie zdardzal ponownie jest bardzo wysokie, wlasciwie 100%. Na pewno nie bedziesz mu w stanie zaufac, wciaz bedziesz podejrzliwa i za kazdym razem gdy powie ze wychodzi albo wroci pozniej bedziesz sie zastanwiac czy cie nie oklamal. Dobrze przemysl czego oczekujesz oraz co mozesz a czego nie zaakceptowac.
        • ritual2019 Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 12:47

> Wydaje mi się że gdy zostanę z nim to nie wyrobię psychicznie całe to wieczne k
          > ontrolowanie gdzie był co robił top.

Kontrolowanie nie ma sensu innego niz to zeby wiedziec czy cie zadradza, czasem bedziesz wiedziec a czasem nie a bedzie cie to zzeralo od srodka. Zwiazek bez zaufania nie ma sensu, zawsze jedna osoba w tym przypadku ty bedzie cierpiec a on sie nie zmieni. Moze byc typem ktory cie nie zostawi bo tak mu wygodnie ale napewno zdradzi znowu. Tak jak napisalam najlepiej wybrac opcje albo to akceptujesz albo sie rozwiedziesz. Zaakceptowanie tego stanu bedzie wymagalo od ciebie duzego wysilku psychicznego ale jesli zalezy ci na utrzymaniu pozorow ze wgledu na dzieci ktore sa wciaz jednak bardzo mlode to mozesz sprobowac. Moze sie przyzwyczaisz i poukladasz emocje tak zeby zyc obok i nie cierpiec. To oczywiscie rozlozy zwiazek ale to juz wlasciwie sie stalo gdy dowiedzialas sie o tym co robi. Mam wrazenie ze podchodzisz do tego rozwaznie, a przynajmniej starasz sie, to sygnal ze dasz rade gdybys wybrala opcje ze zostajesz.
    • zuzanna_a Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 12:18
      Najlepiej przygotuj z prawnikiem strategie.
      Szczegolnie finansowa.
      Jak masz zostac z dwojka dzieci sama to dobrze zeby cie bylo na to stac. To tak zanim dasz mi z liscia i wygarniesz ze łazi na baby smile
    • hukers Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 12:46
      Wychodzi na to, że ten Twój stary to nawet zdradzić nie umie. Bo co to za amatorskie pozostawanie dłużej w pracy, telefony od kochanki, kiedy Ty jesteś przy nim. Szkoda, że jeszcze nie zaczął kupować nowych ciuchów i nie zapisał się na siłownię. Kompletny amator i jełop. A jeżeli jest amatorem i jełopem w dziedzinie zdrady, to podejrzewam, że resztę zagadnień ogarnia podobnie, czyli do odstrzału. Jest też druga opcja, że on się niespecjalnie przejmuje tym czy Ty się dowiesz i nie specjalnie się z tym kryje, ale to też sprowadza się do odstrzału. Trzecia opcja zakłada, że dostanie po ryju od tamtego jelenia, tzn. męża kochanki i też mu się odechce bzykania na boku.
      • agniesia331 Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 14:33
        Każ mu się wyprowadzić, tylko z pozycji wielkiej awantury facet może się otrząsnąć. Mialam za dużo koleżanek które wybaczyły ot tak i potem zmarnowały lata, bo mąż się bawił a one czekały. Tylko wtedy kiedy się rozstaniesz mężowi może się przestawić w głowie. Faceci nie doceniają idiotek, które wybaczają bez wielkiego błagania, bez rozłąki itd.
        • aguha Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 18:25
          Po co robić awantury? Zdrada to jest droga bez odwrotu. Nigdy już nie jest dobrze. Nie znam ani jednego małżeństwa, które pozbierałoby się po czymś takim. Nawet jeżeli zdrada nie zakończyła się rozstaniem, to zazwyczaj i tak dalsze, wspólne życie to udręka. Szkoda najlepszych lat dla kogoś, kto nie potrafi uszanować jednej z najważniejszych obietnic. Zdrada w odwecie to też nie jest dobry pomysł. Znam z opowieści parę, która w ten sposób się bawiła. Nie muszę chyba pisać, jak się skończyło. Chyba potem nawet nie pamiętali, kto zaczął pierwszy. Żadne z nich nie ułożyło sobie życia osobistego, a minęło już parę lat.
          Zrobisz, co uważasz (chociaż wygląda mi ten wątek na dzieło trolla). Ja nie mogłabym żyć z kimś takim dalej.
          • em_em71 Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 20:05
            aguha napisała:

> Nie znam ani jednego małżeństwa, które pozbierałoby się po czymś takim.

A ja znam, kilka, tylko tam zdradzały kobiety. Zostało im wybaczone i zapomniane.

• maly_fiolek Re: Mąż mnie zdradza 15.03.21, 09:03
            > Nie znam ani jednego małżeństwa, które pozbierałoby się po czymś takim.
            Znałam kilka małżeństw o których wiem że była zdrada, i o zdradzie wiedział współmałżonek.
            Ostatnio żegnałam wujka który z kochanką mieszkał chyba pół roku (było to dobre 20 lat temu), a potem na prośbę żony i pod wpływem rodziny wrócił. Wyglądali na zgrane i dobre małżeństwo, ciotka na grobie płakała a na stypie mówiła że dobry w sumie człowiek był. Dorobili się dwójki szczęśliwych dzieci, gromadki wnuków.
            Mój dziadek też był pies na kobiety - babcia wiedziała o tym i godziła się, bo dziadek zapewniał w czasie komunizmu wysoki standard - był specjalistą mechanikiem - potrafił dużo rzeczy zrobić, lubił towarzystwo przez był dość wpływowym człowiekiem.
        • krokodil123 Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 18:46
          A może to jego własne mieszkanie i facet nie ma żadnego zamiaru się wyprowadzić. I co wtedy zrobisz? Nie wszyscy faceci są pokorne jak baranki i w podskokach zostawiają żona majątek. A może to jest mieszkanie jego rodziców?
    • ulla_cebulla Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 13:08
      Ja chyba bym nie potrafiła udawać, że nie wiem. Pewnie bym wyjechała na jakieś dwa tygodnie, żeby sobie z dystansu przemyśleć i poukładać sprawy. Mąż by miał przy tym okazję zająć się samodzielnie dziatkami i zwizualizować sobie życie po rozwodzie.
    • trampki-w-kwiatki Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 16:35
      Miałam taki etap, że chciałam ratować swój związek. Zakładałam wtedy, że jak na rzęsach stanie, żeby mnie odzyskać, to dam mu szansę. Na rzęsach nie stanął, więc go skreśliłam i już. Dziś, po paru latach, mam już mniej sentymentów i zdecydowanie twardszą dupę. Tym razem nie zastanawiałabym się nawet nad żadnym ratowaniem związku, a od razu kazała się pakować. Życie jest za krótkie na to, by je spędzić na zastanawianiu się czy szanowny pan małżonek lub konkubent spędza wolne chwile w kinie czy na bzykaniu bileterki.
      • weronika_werka1 Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 19:23
        To dla mnie naprawde trudna decyzja...z jednej strony nie mogę na nie patrzeć z drugiej gdzieś w głębi mam naiwna nadzieję że będzie wszystko dobrze a do tego wszystkiego chcec zrewanżowania się na mężu.
        • bombalska Re: Mąż mnie zdradza 11.03.21, 21:00

> To dla mnie naprawde trudna decyzja...z jednej strony nie mogę na nie patrzeć z
          > drugiej gdzieś w głębi mam naiwna nadzieję że będzie wszystko dobrze a do tego
          > wszystkiego chcec zrewanżowania się na mężu.

Pamietaj, ze gdy zlozysz pozew z wina, a wyda sie, ze tez sie puscilas na boku, to mozesz zapomniec o tym, ze sad przyzna jego wine. Wowczas sad orzecze wine obu stron i nie licz na alimenty na siebie.
    • megwhite25 Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 17:37
      Co mąż zrobił jak się dowiedział że wiesz o zdradzie?
      Padł na kolana, przepraszał , zadeklarował rozstanie z kochanką czy może sam poczuł ulgę że nie musi się kryć?

Ja bym już nie zaufała , każde późniejsze wyjście by mnie stresowało.
    • klaramara33 Re: Mąż mnie zdradza 09.03.21, 20:16
      Nie wiem co zrobiłabym do końca ale nie milczałabym na pewno. Po drugie gdybym wiedziąła,że byłam w pełni zaangażowana w związek, dbałam. o dobrą relację i byłam uczciwa to pogoniłabym ale jjednak gdybym olewała chłopa to być może dałabym szansę . A jak Wam się układało?