Dodaj do ulubionych

astrazeneca NOPy

11.03.21, 09:54
Jednak mnie to intryguje. Nigdy w życiu nie miałam innych objawów niż ból ręki i ewentualnie lekkie osłabienie. Po AZ - chyba wszystko co się da. Bardzo mnie to zaintrygowało, chciałam zapytać zaszczepione osoby:
Czy gorączka?
Bóle mięśni?
Bóle głowy?
Osłabienie (takie że się nie wstaje z wyrka)?
Objawy neurologiczne - na przykład osłabienie refleksu?
Świąd skóry?
Jakieś inne?
Ile macie lat?
Czy przeszłyście covid, a jeśli tak to ile miesięcy przed szczepieniem i jak cięzko?
Obserwuj wątek
    • primula.alpicola Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 10:51
      Kilkanaście godzin po szczepieniu (pierwsza dawka) miałam gorączkę i myślałam że zęby pogubię- tak mi szczęka latała. Cały następny dzień czułam się słabo, więc zostałam w łóżku do wieczora. Na tym koniec.
      44 lata, covida oficjalnego nie miałam.
    • maurra Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 10:58
      covida miałam pod koniec roku, szczepienie AZ na poczatku marca i dobę po szczepieniu sponiewierało mnie paskudnie - gorączka nie była wysoka ale osłabienie potężne, dreszcze i ból wszelkich mięśni okrutny.
      48 lat, covid przeszłam raczej lekko
      Teraz - 2 tyg. po szczepieniu - jest wszystko normalnie i ok
    • kittka25 Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 11:02
      Przez dwa dni obiawy jak przy grypie- goraczka ponad 39 stopni, dreszcze, bole miesni, duze oslabienie. Po dwoch dniach przeszlo- przez tydzien utrzymywal sie bol reki w miejscu szczepienia. Polowa osob zaszczepionych w mojej szkole miala podobne obiawy.
      • grey_delphinum Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 11:11
        Nauczycielka z rodziny (po czterdziestce) - tylko ból ręki, nawet osłabienie jej nie dopadło. Przygotowywała się jak na wojnę, a tu właściwie zero niepożądanych objawów.
        Chętnie bym wzięła tę astrę, ale kiedy my się doczekamy...
      • gaga-sie Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 14:49
        Moja koleżanka, okolo 35 lat podobnie. Znajoma bratowej wylądowała w szpitalu po szczepieniu Astrą, podobno problemy z krzepliwością. Inna, po 40 miała silne grypowe objawy przez 3 dni plus problemy jelitowe. Koszmarnie wspomina. Nie zgłaszały nigdzie, jak więzość.
    • zuzanna_a Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 11:10
      ja przeszłam covid, dość ciężko choć w domu, mam nieco powikłań ale wychodzę na prostą.
      szczepienie miałam 5 tygodni po zakończeniu choroby.
      tyle że phizerem.
      kompletnie nie zrobiło to na mnie wrażenia poza bólem ręki.
      szczepionych osob znam mnóstwo, jednak powtarza się scenariusz że po AZ było kiepsko, po phizerze super, poza bólem ręki.

jeśli pytasz o nauczycielki ( jedna zdaje się zmarła po szczepionce ) a druga nagrała obszerny wywiad, widać postępującą ostrą reakcje alergiczną.
      myślę, że producenci powinni się temu przyjrzeć, aczkolwiek w sumie nie da się wykluczyć, że ktoś tak zareaguje. przekręcić można się po zwykłym antybiotyku. smutne że można być w grupie gdzie będzie śmiertelna reakcja na lek, to są niestety te miejsca w ulotkach gdzie jest napisane że 1 / 100 000 coś się stało - i nikt nie przypuszcza, że to właśnie padnie na niego sad
      ogólnie tak czy siak trzeba patrzeć na statystyki.
      o ile dobrze spojrzałam na świecie szczepionkę wykonano już 365 milionów razy. Nie wiem ile z tych osób miało powikłania, pewnie śmiertelne gdzie był związek szczepienia ze śmiercią - u 100 osób? 1000?
      a choroba zabiła co najmniej 3 miliony. bilans jest oczywisty. wbrew pozorom nie ma lepszych czy gorszych rozwiazań. można umrzeć na covid, można umrzeć po szczepieniu, ale ciągle prawdopodobieństwo po szczepieniu jest tysiące razy mniejsze.
      • skumbrie Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 13:26
        >ogólnie tak czy siak trzeba patrzeć na >statystyki.
        Kilka osób napisało w tym wątku o gorączce powyżej 39 stopni. Według rozporządzenia ministra zdrowia o niepożądanych odczynach poszczepiennych jest to NOP. Orzeczy przeciwko diamentów, że żaden z nich nie został zgłoszony.

I drugie diamenty, że wszelkie zgłoszone NOP-y w Polsce zostaną uznane za koincydencję, ponieważ w Polsce NOP-ow nie ma.

Tak więc statystyki można posłużyć pod tramwaj.
        • snajper55 Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 22:42
          skumbrie napisała:

> >ogólnie tak czy siak trzeba patrzeć na >statystyki.
          > Kilka osób napisało w tym wątku o gorączce powyżej 39 stopni. Według rozporządz
          > enia ministra zdrowia o niepożądanych odczynach poszczepiennych jest to NOP. Or
          > zeczy przeciwko diamentów, że żaden z nich nie został zgłoszony.
          >
          > I drugie diamenty, że wszelkie zgłoszone NOP-y w Polsce zostaną uznane za koinc
          > ydencję, ponieważ w Polsce NOP-ow nie ma.

Kłamiesz. Są NOPy i są odnotowywane.

"Liczba niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) – czyli zaburzenia stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki – to 4514 przypadków od początku programu szczepień na Covid-19 w Polsce. Oznacza to, że NOP dotknął około 0,11 wszystkich zaszczepionych.

Do NOP zalicza się m. in. podwyższoną gorączkę i zaczerwienienie w miejscu zaszczepienia, a w bardzo rzadkich przypadkach możliwa jest reakcja anafilaktyczna."

300gospodarka.pl/live/ile-zaszczepiono-na-covid-polska
          S.
          • motyllica Re: astrazeneca NOPy 12.03.21, 14:03
            taaa,
            znam dużo osób szczepionych astrą i większość miała jakiś NOP
            i NIKT tego nie zgłosił, przecież to nie NOP tylko POP, jest dobrze, znaczy że działa, organizm się broniwink
          • nangaparbat3 Re: astrazeneca NOPy 12.03.21, 16:49
            Oznacza to, że NOP dotknął około 0,11 wszystkich zaszczepionych.

No i to albo bzdura, albo to wszystko co wypisujemy uznamy po prostu za odczyn poszczepienny, bez "niepożądany", odczyn to odczyn.
            Z moich znajomych mało kto nie miał gorączki, zmęczenia, bólów, a niektórzy jeszcze inne przyjemności.
            Nie widzę powodów do histerii i rezygnowania ze szczepienia, ale pisanie, że 0,1 szczepionych mialo NOP, to nieporozumienie - trzeba napisać, że tyle zgłoszonych NOP, będzie w porządku.
    • kamin Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 11:11
      Miałam większość tych objawów po drugiej dawce Pfizer. Gorączka, dreszcze, ból głowy, osłabienie, ból mięśni. Po 24 godzinach przeszło.
      Mój osobisty syn źle zniósł szczepionkę MMR, miał objawy zbliżone do odry 10 dni po szczepieniu.
    • pampelune Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 11:41
      Szczepili mnie w sobotę. Wieczorem zaczęłam czuć się słaba, rozbita, miałam ciężką noc – ból głowy, stawów, ale bez gorączki. Następny dzień leniwo-łóżkowy, może bym i wzięła L4, gdyby nie to że niedziela tongue_out
      Ręka bolała, ale już z nie boli.
      Mam 39 lat i chorobę współistniejącą, nie przechodziłam covidu.
    • ala8167 Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 12:11
      Gorączka 39 stopni, dreszcze, osłabienie (przez pierwszy dzień w ogóle nie wstałam). Gorączka trwała 1,5 dnia, osłabienie ze 2, zmęczona jestem ciągle w sumie, po tygodniu.
      35 lat mam
      Dostałam serię która jak dzisiaj czytałam została wycofana w 5 krajach po jakichś problemach z krzepliwością krwi
    • mamaafg Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 12:59
      12 godzin po szczepieniu dreszcze (zęby dzwonily, nie bylam w stanie utrzymac szklanki), temp 38 przez 3 dni, po paracetamolu szybko spadala. Lekki bol miesni. Brak apetytu. Covida nie przechodzilam.
    • asia_i_p Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 13:01
      Gorączka tak, bóle mięśni nie, bóle głowy nie, osłabienie tak, objawy neurologiczne nie, świąd skóry nie, dodatkowo brak apetytu i skurcze mięśni. 45 lat, o ile wiem nie przeszłam Covida.
        • kub-ma Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 19:02
          primula.alpicola napisała:

> No patrz, co za pech, liczyłam na brak apetytu, że się w tym łóżku całodziennie
          > przegłodzę- otóż nic z tego, jedzonko wchodziło doskonale.
          > Może po drugiej dawcewink

A ja odwrotnie smile Miałam okropne nudności. jadłam niewiele i z niechęcią smile
        • asia_i_p Re: astrazeneca NOPy 12.03.21, 11:23
          U mnie to był objaw, który ustępował najwolniej i stopniowo - najpierw mogłam jeść suche typu płatki kukurydziane bez mleka, na tłuste apetyt wrócił gdzieś tak dopiero po trzech dniach.
    • memphis90 Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 14:42
      U mnie wśród rodziny/znajomych 3 osoby po astrze, jedna kompletnie bez żadnych objawów, dwie - pobolewania ręki, u jednej dodatkowo skok temperatury w nocy. Nauczyciele w naszej szkole- nie wiem dokładnie, ale dyrekcja ogłosiła profilaktyczny alarm na ew. nieobecności przez 2 dni po szczepieniu, a następnego dnia wszystkie lekcje odbyły się normalnie, ku niezadowoleniu dzieci. Więc nie mogło być bardzo źle, skoro wszyscy ( albo większość) przyszli do pracy.
    • mamalgosia Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 14:57
      11 osob w wieku 45-55 lat:
      1 osoba zadnych objawow (przeszla covid w pazdzierniku)
      1 osoba lekko oslabiona+ bol glowy przez dobe (raczej nie miala covidu)
      9 osob z bardzo silnymi bolami miesni, stawow, glowy, goraczka, totalnym oslabieniem. Czas trwania : do doby. Wsrod tych 9 osob 4 na pewno mialy covid w pazdzierniku, a 5 byc moze, tez w pazdzierniku
    • pani07 Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 15:49
      Covid 5 miesięcy przed szczepieniem- jako taka ciężka grypa, na 3 miesiące straciłam węch- wrócił już.
      Z objawów po:
      - gorączka i ból ręki, gdzie mnie zaszczepiono
      -zanim przyszła gorączka zatrzęsło mną tak z zimna.
      Po 2 dniach wszystko było w porządku.
      Pani 50+
    • lanola.x Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 16:51
      Czy gorączka? TAK, 3 DNI OK 38-39ST.
      Bóle mięśni? MNIEJSZE NIŻ PRZY GRYPIE
      Bóle głowy? BARDZO MOCNY
      Osłabienie (takie że się nie wstaje z wyrka)? 3 DNI
      Objawy neurologiczne - na przykład osłabienie refleksu? TAK
      Świąd skóry? NIE, tylko jedna znana mi osoba miała świąd, przechodziła covid.
      Jakieś inne? DRGAWKI
      Ile macie lat? 40
      Czy przeszłyście covid, a jeśli tak to ile miesięcy przed szczepieniem i jak cięzko? NIE, chyba, że zupełnie bezobjawowo, wszyscy w otoczeniu byli chorzy.
      Znajomi zaszczepieni z różnych szkół: objawy trwały ok dobę aż u 85%: gorączka, dreszcze, bóle, osłabienie, ból głowy. Osłabienie u wszystkich zaszczepionych do 1-3 dni.
      15% - osoby po 60- tylko ból ręki i osłabienie 2 dni.
      Najgorzej przeszły szczepienie osoby chorujące na covid, które miały tylko utratę smaku i węchu.
    • miriam_73 Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 16:56
      Przez parę dni bolalo mnie ramię, pierwszego dnia po mialam lekką gorączkę. To co było niefajne to ćmienie, nie ból, takue tępe ćmienie glowy przez 4 czy 5 dni.
    • przepio Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 17:01

> Czy gorączka? Ja -37,8, maz -38,4
      > Bóle mięśni? Ja -tak, nóg, mąż- dłoni
      > Bóle głowy? Oboje - tak
      > Osłabienie? Ja - po 48 h
      > Objawy neurologiczne -Nie
      > Świąd skóry? - Nie
      > Jakieś inne? - Nie
      > Ile macie lat? Okolice 50- tki
      > Czy przeszłyście covid - 4 miesiące wcześniej, ja -lekko, mąż- 12 dni gorączka

• feniks_4 Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 17:34
      Nauczycielka zaszczepiona 22.02. Miała po tygodniu bardzo silne skutki uboczne przez kilka dni (silne obrzęki, które groziły uduszeniem, utrata przytomności, i.in. ).
      Realcja na FB Telewizja Leszno 8 marca 15:52.

www.facebook.com/telewizjaleszno/
    • tereso Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 17:36
      2 bliskie mi osoby: jedna temp 39, wymioty, mega osłabienie- 2 dni. Druga- 2 dni lekkich grypopodobnych i potem (do dziś od poniedziałku, szcz w piątek) "pieczenie" twarzy- oczywiście nie wiadomo czy po szczepionce. To bliskie przyjaciółki, ale nie mieszkamy oczywiście razem więc tyle wiem.
    • katasia1 Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 21:51
      Szczepienie tydzień temu. Mam 45 lat, nie wiem czy przeszłam covid (ale syn ma przeciwciała) - jeśli tak to bezobjawowo
      Czy gorączka? - NIE
      Bóle mięśni? - tak lekkie ok. 12 godzin po szczepieniu
      Bóle głowy? - tak na drugi dzień - cos jakby lekki kac smile
      Osłabienie (takie że się nie wstaje z wyrka)? - lekkie
      Objawy neurologiczne - na przykład osłabienie refleksu? NIE
      Świąd skóry? NIE
      Jakieś inne? brak apetytu przez ok. dobę od szczepienia
      Ile macie lat?
      Czy przeszłyście covid, a jeśli tak to ile miesięcy przed szczepieniem i jak cięzko?
    • manala Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 22:31
      Druga noc po szczepieniu - kręciło mi się w głowie i było mi niedobrze, potem ból mięśni (nóg), osłabienie - ale wstawałam z wyrka, stan podgorączkowy do 37,7. Wszystko trwało 2 doby. Byłam szczepiona wycofaną w innych krajach serią...
      Covida wcześniej nie przechodziłam. 5 dni po szczepieniu straciłam węch i smak. Nie testowałam.
    • kanna Re: astrazeneca NOPy 11.03.21, 22:41
      U mnie pół pracy sczepiło się Phaizerem, pół - Zenką.

Objawy były wszelkie możliwe, nasilone tak, ze część nie dała rady dotrzeć do pracy ani nawet pracować online z domu.
      Po Phaizerze było lightowo.
    • jeste_m_sobie Re: astrazeneca NOPy 12.03.21, 11:46
      Szczepienie miałam w środę tydzień temu. Pierwsze dwa dni objawy książkowe. Nasilone, ale się nie przejmowałam, bo przecież tak może być: temperatura 39 stopni słabo reagująca na leki, potworne dreszcze, uczucie zamroczenia, ból głowy. A w ogóle zaczęło się od zdrętwienia ręki. Po dwóch dniach gorączka minęła, ale zostało osłabienie, nudności, potworne zmęczenie, mgła mózgowa (czytam i nie rozumiem), senność. Po trzech dniach zwolnienia wróciłam do pracy i nie mogę się pozbierać. Ktoś tak miał? Jak długo to może jeszcze potrwać? Już nie bardzo mogę sobie pozwolić na takie życie na 50%, ponarastały mi zaległości.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka