Dodaj do ulubionych

Robią więcej testów!!!

27.03.21, 08:21
W UK zrobiono 8.4 mln testów w tym tygodniu i wyszło im trochę więcej chorych (39.8 tys.) niż w jeden dzień w Polsce po przeprowadzeniu 0.1 mln testów (35 tys.). Co to oznacza? Oznacza to, że angielski lockdown zadziałał znakomicie i powszechność wirusa w tamtym spoleczeństwie jest obecnie już mniejsza o prawie 70 RAZY w przeliczeniu na odsetek testów pozytywnych! A jeszcze niedawno w jeden dzień umierało tam nawet 1800 osób. Dziś? 70. 25 razy mniej!
W UK odsetek testów pozytywnych to 0.47%
W PL to ponad 32.5%!!!
Dlatego zrobili 80x wiecej testów a nie dostali w efekcie 80x więcej chorych... testy są pozytywne wtedy kiedy są pozytywne, a nie wtedy kiedy się ich robi więcej. Serio. Aby było mniej chorych trzeba po prostu ograniczyć transmisję wirusa, a nie testowanie. Myślałem, że po roku to do "Karyn i Sebixów" dotrze, ale najwyraźniej potrzeba jeszcze pare lat aby zrozumieć tą nadskomplikowaną zależność.
U nas wzrosła w ostatnich dniach liczba testów gdyż więcej ludzi z ostrymi objawami jest na te testy kierowanych i więcej ludzi jest już w takim stanie górnych dróg oddechowych, że nie są w stanie dłużej udawać, że "to tylko grypa" niemogąc nabrać tchu. To nie dlatego aby wykazać więcej chorych i zamknąć biednych kosmitów znowu pod kloszem.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka