Dodaj do ulubionych

Polska liderem!!!

08.04.21, 08:14
W trzymaniu dzieci w domu:
www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-dgp-polskie-dzieci-liderami-siedzenia-w-domu,nId,5156246
Obserwuj wątek
      • ingryd Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 08:37
        Oooo, i proszę, stało się, triss już nie tylko od rzeczy gada, lecz i przeszła gładko do cytowania wspaniale odrzeczy miarodajnych źródeł.
        Ogłaszam oficjalnie, triss jest już wsieci !!!
            • triss_merigold6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 08:49
              Nie mam, czytałam komentarze na tt Warzechy.
              I nie, nie muszę się we wszystkim z Warzechą zgadzać, żeby zaglądać na jego tt.
              Cieszy mnie, że dla równowagi do mainstreamu trafiają opinie/artykuły i analizy jak potwornie dewastujący dla dzieci i młodzieży jest lockdown z pozbawieniem szkoły i uwięzieniem w domach i że młode pokolenie poświęcono w imię ochrony starych dziadów.
        • ritual2019 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 09:06
          ingryd napisała:

> Oooo, i proszę, stało się, triss już nie tylko od rzeczy gada, lecz i przeszła
          > gładko do cytowania wspaniale odrzeczy miarodajnych źródeł.
          > Ogłaszam oficjalnie, triss jest już wsieci !!!

??? A tobie o co chodzi? Przeciez faktem jest ze w pl uczniowie maja jedna z nakdluzszych przerw w normalnej edukacji i to ma bardzo negatywny wplyw.
      • ingryd Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 08:59
        Ojojoj, nie wij się jak piskorz.
        - żeby wiedzieć z kim jest wywiad trzeba powertować stroniczki gadzinówki
        - ŻADEN szanujący się autorytet NIE udzieli wywiadu temu szmatławcowi któren to jest wiodącym narzędziem pisowskiej szczujnii.

Triss, wystarczyło niespełna 1,5 kadencji byś łagodnie wślizgnęła się w szeregi suwerena w czym zapewne pomogł ci twój genetycznie uwarunkowany oportunizm.
        Brawo !
      • triss_merigold6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 08:51
        Nie społeczeństwo tylko starzy i ci, którzy w zasadzie i tak nie żyli poza środowiskiem domowym.
        Mam szczerą nadzieję, że młodzież za chwilę pełnoletnia dobrze zapamięta, na rzecz kogo poświęcono ich edukację, szanse na rynku pracy, jakość kształcenia na studiach.
      • skumbrie Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 16:30
        Społeczeństwo nienawidzi? Rodzice mają dzieci głęboko w odwłoku, zamiast działać, narzekają w internecie. Ludzie nie będą walczyć o dzieci, skoro rodzice palcem w tej sprawie nie kiwną,
    • glanaber Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 08:55
      Zaraz tu wpadnie incel choco- sroco i Cię wyśmieje i wyzwie od konfy, a za nim przytruchta mega-empatyczna nauczycielka na N, forsująca tezę, że to wcale nie brak szkoły jest przyczyną zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży, a siedzenie latami w domach przed komputerami jest zdrowe, wszak zapobiega zapaleniu ucha 😂
      • triss_merigold6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 09:04
        Wiesz, jak pierwsza orędowniczka zamknięcia szkół, bo bombelki mają babunie, rekomenduje, że po roku UWIĘZIENIA w domu, mój nastolatek powinien w wakacje znaleźć pracę w zieleni miejskiej, bo to na świeżym powietrzu, to mnie jednak q... jeży.
          • triss_merigold6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 09:26
            Wiem. Tu na forum dominuje narracja, że nauczyciele pracują 24/7, a w lockdownie dłużej, ale ja mam info bezpośrednio z samorządowych wydziałów oświaty od strony nadzoru i real jest inny (poza wyjątkami).
        • ingryd Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 09:39
          Wiesz triss, problem dzieci cierpiących z powodu kolejnych lockdownow jest bezsprzeczny, lecz twoj i twoich koleżanek dyskurs w tym temacie jest po prostu ohydny. Żeby zobrazować ci to łopatologicznie o co mi chodzi pozwolisz ze posłużę się twoim stylem wiedziona twoimi przesłankami : w dupie mam innych, najważniejsza jestem ja i moje dzieci.

Dyskurs ingrydowy natchniony trissem :

„ w odwłoku mam gówniarzy kiszących się w praskich klitkach na patologicznych warszawskich osiedlach, MOJA rodzina i znajomi mają duże domy z ogrodami na Żoliborzu oraz rezydencje wakacyjne z basenami i na Mazurach i w Zakopanem.
          Poza tym MOJE dzieci starsze od trissowych o 10 lat, właśnie weszły w życie zawodowe od 2/3 lat, mają świetne pozycje i bezproblemowo sobie zdalnie pracują w letnich domach w Normandii jedno i w Prowansji drugie. MOIM priorytetem jest zamknięcie tych cholernych szkół, wylęgarni covidowych bo dla mnie i moich dzieci najważniejsza jest teraz moja 77 letnia mama, zamknięta pod kamieniem od roku. Kobieta słońce, kula pozytywnej energii, piękna, najukochańsza mama na świecie, która mi gaśnie w oczach, w smutku, z dala od wnuków i córki. Wiec tak, w dupie mam trissowe dzieci co nie mogą iść na trening, chcę moc przytulić się do swojej roześmianej Pelagii Najpiękniejszej, MOJEJ mamy...”

To jest to czego nigdy bym nie napisała na temat problemu dzieci zamkniętych w domach...
          • triss_merigold6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 09:43
            Ależ ja dopuszczam, że całe grupy nie są w ogóle zainteresowane obszarem edukacji kilkunastu roczników i dlatego jest jak jest.

Natomiast w interesie państwa, w perspektywie dłuższej niż kilka miesięcy, jest inwestowanie w młodych, a nie w emerytów.

Skądinąd, emeryci nigdzie nie są zamknięci, mogą włóczyc się gdzie chcą.
            • sattwaguna Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 09:57
              idąc dale dyskursem:
              a co nas obchodzą słabe jednostki. Co nas obchodzą dzieciaki które nie są w stanie udźwignąć zwykłego lockdownu.
              W interesie społeczeństwa jest odsianie słabych jednostek i położenie na nich krzyżyka. Ile można sie roztkliwiać nad płateczkami śniegu - z nich już nie będzie nic produktywnego. Jak sobie rodzice wypieścili takie mimozy to niech się rodzice martwią.
              Normalna, zdrowa młodzież sobie poradzi i spokojnie po lockdownie będzie żyć i kształcić się dalej.
              Reszta niech się zaszyje w domach i pielęgnuje resztki zniszczonych żyć.
            • ingryd Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:02
              Natomiast w interesie państwa,

Triss, ty masz wyebane na interes czegokolwiek i kogokolwiek, wiec nie wciskaj mi głodnych kawałków, liczysz się ty i twoje dzieci.

Moja matka nie włóczy się nigdzie, nie wychodzi z domu, bo wie ze covid dla niej równałby się prawdopodobnie pobytem w szpitalu, a ona wspaniałą i mądrą kobietą jest i nie chce zajmować łóżka szpitalnego które może być potrzebne twojej córce...
              • araceli Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:12
                ingryd napisała:
                > Natomiast w interesie państwa,
                >
                > Triss, ty masz wyebane na interes czegokolwiek i kogokolwiek, wiec nie wciskaj
                > mi głodnych kawałków, liczysz się ty i twoje dzieci.

Niee... u niej po prostu zawsze 'w interesie państwa' jest to, czego ona w danym momencie potrzebuje tongue_out
              • ritual2019 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:15
                😀😀😀 akurat ryzyko ze lozka szpitalne beda potrzebne dzieciom czy mlodziezy z powodu covid jest minimalne. To super ze twoja matka nigdzie sie nie wloczy ale fakty sa takie ze lockdown jest szkodliwy dla wszystkich a brak wlasciwej edukacji ale tez socjalozacji przez tak dlugi czas bedzie mial ogromnie negatywne skutki. Dlatego akurat powrot uczniow do szkol jest priorytetem w wielu panstwach, natomiast w pl nie jest. Nie ma znaczenia na co triss ma wywalone, bo to nie jest watek o triss.
                • ingryd Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:28
                  Tak nie nie do końca.
                  Przycinek do córki triss był nieprzypadkowy, ponieważ córka jej akurat była hospitalizowana już za pandemii (trzeba bylo odroczyć tę hospitalizacje, bo dzieciątko okazało się ... pozytywne).
                  I tak nieprzypadkowo się czepiłam trissowej ponieważ jest to koronosceptyczka pierwszej klasy, anty maseczkowa itd itp.
                  I teraz, jak można chcieć by jej dzieci wróciły do szkoły i przestrzegały DDM ?
                  No jak ?
                  W kraju gdzie mieszkam, szkoły były otwarte od 11/05/20. Mimo następnych fal, rząd za punkt honoru postawił sobie : nie zamykamy szkół.
                  ALE do tego wprowadzono bardzo restrykcyjne procedury sanitarne, które owa triss neguje en bloc.
                  Wiec, jest to wątek o dzieciach cierpiących z powodu zamknięcia szkół, ale jest to przede wszystkim również wątek o społeczeństwie polskim, trissopodobnym...
                  • ritual2019 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:34
                    ingryd napisała:

> Wiec, jest to wątek o dzieciach cierpiących z powodu zamknięcia szkół, ale jes
                    > t to przede wszystkim również wątek o społeczeństwie polskim, trissopodobnym...

Szkoda ze tak nie zaczelas, teraz rozumiem o co chodzi.
                    Napisalam ponizej (albo powyzej😀) ze w pl trudno otworzyc szkoly m.in z powodu ulomnego ustawodawstwa ale takze organizacji m.in testowania.
                  • triss_merigold6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:39
                    Hospitalizowana 1 dzień w ramach diagnostyki, nic z klimatów ratujących życie. Kolejny termin sama przesunełam, bo kolidował z wyjazdem na ferie i nie chciałam ryzykować wylosowania kwarantanny.

W tym samym czasie tj. w ciągu dokładnie ostatniego roku, mój osobisty 78-letni ojciec był hospitalizowany przynajmniej 6 razy, z czego 4 pobyty były dłuższe.
                    Jeśli więc rozmawiamy o ryzyku obciążenia służby zdrowia, to znacznie bardziej prawdopodobne jest, że będą je generować osoby 70+ niż zdrowe 10-latki.
                    • ritual2019 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:44
                      triss_merigold6 napisała:

> Jeśli więc rozmawiamy o ryzyku obciążenia służby zdrowia, to znacznie bardziej
                      > prawdopodobne jest, że będą je generować osoby 70+ niż zdrowe 10-latki.

Skoro zdrowa to w jakim celu byla w szpitalu?
                      • triss_merigold6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:56
                        Diagnostycznie, żeby wykonać komplet okreslonych badań na oddziale. Trudno mi zwięźle wyjaśnić komuś z innego systemu, po co pacjent zostaje przyjęty na oddział i dlaczego tak się wszystkim bardziej opłaca. W każdym razie nic jej nie dolega.
                        • ritual2019 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 11:04

> Diagnostycznie, żeby wykonać komplet okreslonych badań na oddziale. Trudno mi z
                          > więźle wyjaśnić komuś z innego systemu, po co pacjent zostaje przyjęty na oddzi
                          > ał i dlaczego tak się wszystkim bardziej opłaca. W każdym razie nic jej nie dol
                          > ega.

Skoro nic jej nie delega to w jakim celu diagnostyka? To ze w pl to standard to ja wiem, mozna tracic pieniadze ktorych nie ma I tak. Tyle ze diagnostyka gdy nic nie delega jest dziwna.
                        • ingryd Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 11:13
                          Oooooo !
                          O to mi chodziło, by kolejny raz przeczytać :

jest na naszą korzyść.

Nie wciskaj mi wiec głodnych kawałków o młodzieży i przyszłości narodu.

Wchodząc znowu w twój dyskurs
                          :
                          Przyszłością narodu nie będą dzieci z praskich blokowisk. Nie masz warunków ani wydolności organizacyjnej i finansowej by zapewnić dzieciom godne warunki przetrwania teko ciężkiego czasu.
                          U mnie rodzina/przyjaciele, powysylali dzieci/młodzież do swoich wakacyjnych domów daleko od miasta, wśród natury, blisko stadnin (mają swoje habety) pod opieką starych DZIADÓW, tych ohydnych emerytów. Nauka idzie sprawnie, dzieciarnia zadowolona, stare dziady zaszczepione w pełni formy.
                          Tak wiec triss, nie postarałas się, w życiu ci się nie ułożyło a teraz jęczysz o zamkniętych szkołach i szmatach na ryju !

(borzetucholski, jak mi może coś takiego spod klawiatury wyjść)
                  • runny.babbit Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 12:28
                    Daj spokój, nasz rząd ani myśli otwierać szkół ani w ddm ani w żadnym innym trybie. Rozumiem że fajnie sobie ponajezdzac na triss, ale naprawdę polskie szkoły nie są zamknięte od ponad roku dlatego że triss zdjęła maseczkę w teatrze. Nikt nawet nie proponował jakiegokolwiek sposobu na otwarcie. Czy zakażeń dużo, czy mało, szkoła zawsze zamknięta.
                    • little_fish Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 12:39
                      I to jest w tym wszystkim najgorsze. Od kilku miesięcy Czarnek pierniczy o przygotowaniu szkół. A przygotowania żadnego nie ma. No chyba że za przygotowanie uznamy zalecenie wietrzenia i hybrydę, na totalnie powalonych zasadach. Minister zdrowia mówi, że być może pod koniec kwietnia wróci 1-3 hybrydowo 😠😠😠, minister edukacji radośnie klepie o powrocie stacjonarnej edukacji...
                      Od roku w sprawie szkół nie dzieje się nic.
                • madami Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 12:52
                  ritual2019 napisał(a):

Dlatego akurat powrot uczniow do szkol jest priorytetem w wielu panstw
                  > ach, natomiast w pl nie jest.

ku społecznej aprobacie ( co jest tragedią podwójną)
      • madami Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 12:50
        Jedna "oswiecona: covidianka przekonywała, że dzieci cierpią w wyniku działania rodziców, nie braku szkoły, możliwości i perspektyw a uwięzienie w domu to samo dobro bo nie trzeba oglądać innych ludzi.
      • ela.dzi Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 09:08
        Nie podpowiadaj, na Filipinach dzieci i młodzież nie wychodzą z domu od roku.

'The Philippine policy has been driven by a concern that children can spread the virus within the extended households that are common in the country, including to grandparents or elderly relatives who are most vulnerable.'

www.bangkokpost.com/business/2057351/economic-recovery-in-philippines-hinges-on-kids-leaving-lockdown
        www.economist.com/asia/2021/02/18/kids-in-the-philippines-have-not-left-their-homes-for-a-year
        amp.scmp.com/news/asia/southeast-asia/article/3119235/coronavirus-philippines-keeps-kids-under-lockdown-harming
    • afro.ninja Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 09:06
      Mnie to zupelnie nie dziwi. Majac tak niewydolną służbę zdrowia, stracg te dzieci do szkoły wypuścić. Kolegi syn wrocil z 1-3 z koroną i niezle ich pozarazal. Teraz system sie wykonczyl i odwołane zabiegi, bo tam sie tylko mozna zarazić. Najlepiej z domu nie wychodzić, serio. I jeśli,ktoś nie mial tragedii, takiej prawdziwej wokół siebie, to nadal będzie narzekał.
              • julita165 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 13:50
                Ja nie zachorowalam a pracuje nie tylko zdalnie, co tydzien lub dwa ide na tydz do biura i mam prace z ludzmi. Bywam tez normalnie towarzysko miedzy ludzmi, moze nie na 100 os weselach ale jak zwykle w gronie znajomych. Syn ( 1-3) chodzil do szkoly, w 6 kl 1-3 nie bylo przypadku zarazenia dziecka lub rodzica ( byly kwarantanny ale to z powodu chorob nauczycieli ).Syn do niedawna chodzil na sport ( dopiero teraz zamkneli), widuje sie z kolegami. Bylam na wakacjach, bylam na nartach, chodze do sklepow. Owszem unikam jakis spedow, tlumow ale gdyby nie dziecko i te zamykane szkoly zylabym w zasadzie normalnie. Wszyscy ludzie wokol mnie tak zyja , w miare normalnie unikajac tylko bardzo ryzykownych zachowan. I w zasadzie jedyni chorzy o ktorych slyszalam to tylko jacys znajomi znajomych i kilkanascie osob z pracy ( na ok 250 ). Wcale nie trzeba siedziec w piwnicy, wystarczy zdrowy rozsadek.
        • araceli Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 09:27
          alicia033 napisała:
          > więc lękliwi niech siedzą sami w piwnicach ze swoimi bombelkami i odstosunkują
          > się od reszty.

A ci 'nielękliwi' jak zachorują niech nie korzystają ze służby zdrowia. OK?
          • triss_merigold6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 09:37
            Albo pracują albo zwolnienie dyscyplinarne. Oczywiście, w prywatnym sektorze zarówno lekarzom, jak i nauczycielom kasa łagodzi lęki covidowe. Natomiast nie powinno być zgody na pasożytowanie przez lękowych na normalnych.
          • nimaletko Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 09:49
            iwles napisała:

>
            > Ci zrobisz, jeśli wśród tych lękliwych będą lekarze, do których akurat będziesz
            > miała potrzebę pójść, oraz nauczyciele twoich dzieci?
            >
            No ale z czym właściwie dyskutujesz, bo nie rozumiem?
                    • araceli Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:46
                      ritual2019 napisał(a):
                      > To ty nieogarniasz bo twoj post jest pod jej.

Nie jest pod jej - jest pod postem alicia033. W momencie jak iwles pisała swój post żadnego postu tej forumki nimaletko nie było w tym watku.
                  • nimaletko Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:41
                    Twój post jest pod moim, więc to nie ja się "wcinam" (jak niemiło zauważyłaś), a Ty się źle podpięłaś, jesli nie chciałaś odpowiedzieć mnie, a komuś innemu.
                    Poza tym jesteś napastliwa i niegrzeczna, mimo że ja piszę do Ciebie neutralnym tonem.
                    Więc jak dla mnie EOT.
                      • ritual2019 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:52
                        iwles napisała:

>
                        > TEN post, który cytujesz, jest pod twoim?
                        > W którym miejscu?
                        >

U mnie wyraznie jest pod jej. To zreszta nie pierwszy raz kiedy sie spotykam z tym, raczej problem strony.
                      • nimaletko Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 11:13
                        Nie, ten Twój post, który zacytowałam, nie był pod moim.
                        Nie zrozumiałyśmy się.
                        Nie sądziłam po prostu, że naskakujesz na mnie za komentowanie Twojej odpowiedzi na cudzy post.
                        To publiczne forum i mam prawo zadać Ci pytanie, nawet jeśli dotyczy ono Twojej odpowiedzi na post kogoś innego.
                        Na forum publicznym nie istnieje coś takiego jak "wcinanie się"w rozmowę. Chcecie rozmawiać prywatnie, idźcie na priv.
                        Pisząc tu, musisz się liczyć z tym, że każdy może się dołączyć do rozmowy.
                        • iwles Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 11:39

Owszem każdy może, ale dobrze byłoby, gdyby wiedział o czym jest dyskusja w tej konkretnej gałęzi. I miał świadomość komu i na jaki tekst odpowiadałam. Wtedy nie zadałabyś pytania, z czym ja dyskutuję, bo byś wiedziała.
                          Ale ok, zakończy już ten temat.
                          • nimaletko Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 12:59
                            Wiem o czym jest dyskusja i komu odpowiadałaś.
                            Nie rozumiałam tylko (i nadal nie rozumiem) co chciałaś przekazać swoją wypowiedzią.
                            Bo niby co z tego, że po "otwarciu" kraju jakiś tam nauczyciel czy lekarz będzie się izolował ze strachu, skoro teraz i tak szkół nie ma, a dostęp do lekarzy nadal bardzo ograniczony?
                            Gdyby poza tymi jednostkami reszta nauczycieli i lekarzy pracowała normalnie, i tak byłoby lepiej niż jest teraz.
                              • nimaletko Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 13:22
                                No dobra, ale w czym obecna sytuacja jest lepsza? wink
                                Jak się zamknie wszystko i wszystkich, to oczywiście nie będzie problemu z jednostkami chcącymi się izolować, no bo wszyscy chcąc nie chcąc, jakoś tam się izolujemy.
                                Ale jak długo?
                                "Proszę państwa, wytrzymajmy jeszcze trochę?" tongue_out
                                • little_fish Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 16:38
                                  No wiesz, zdalna edukacja generalnie jest beznadziejna, ale dobrze prowadzone (zdalnie) zajęcia z angielskiego czy matematyki są lepsze niż żadne lub prowadzone z doskoku przez osoby na zastępstwie.
                                  Osobiście uważam, że te zamknięcia są bez sensu, że szkoły powinny działać. Ale gadanie "kto chce niech się chroni/siedzi w piwnicy" też zbyt wiele sensu nie ma, bo niby jak to zrobić? Jak wszystko się otworzy to większość ludzi nie będzie miała możliwości się jakoś specjalnie chronić.
      • nimaletko Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 09:42
        O matko, skończcie już z tą histerią.
        Nie, nie strach dzieci wypuścić, dzieci mają być w szkole i realizować swoje prawo do normalnej edukacji.
        Jak ktoś ma aż takie lęki, niech trzyma swoje dzieci w domu, a od reszty ludzi niech się odstosunkuje.
        A tragedii wokól nie brak (nie jesteście jedyne, zejdźcie na ziemię), bliscy ludzie umierają, inni tracą pracę i środki do życia. Trzymanie dzieci w domu kolejny rok nie uleczy tej chorej sytuacji.
        • araceli Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 09:45
          nimaletko napisał(a):
          > Jak ktoś ma aż takie lęki, niech trzyma swoje dzieci w domu, a od reszty ludzi
          > niech się odstosunkuje.

A ty się w razie zachorowania odstosunkujesz od służby zdrowia?
              • kropkacom Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:17
                Kwestia jest taka, że powinno się wszystko zrobić aby otwierać szkoły. Wiem, w PL jest teraz szczyt zachorowań. Jednak za chwilę znowu zacznie spadać. Można wtedy wprowadzać obowiązkowe testowanie do szkół, puszczać dzieciaki rotacyjnie i tak dalej. Są kraje, którym udało się w większym stopniu zachować naukę stacjonarną.
                • ritual2019 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:22
                  kropkacom napisała:

> Kwestia jest taka, że powinno się wszystko zrobić aby otwierać szkoły. Wiem, w
                  > PL jest teraz szczyt zachorowań. Jednak za chwilę znowu zacznie spadać

Moze zacznie spadac ale tylko w teorii bo w praktyce nie wprowadzono skutecznie srodkow zeby faktycznie ograniczyc ilosc zachorowan ani srodkow zeby umozliwic uczniom powrot do szkol co powinno byc priorytetem. Ale na tym forum i pewnie w pl wiekszosc sie cieszy ze ustawodawstwo jest nieudolne (patrz orzeczenia o wprowadzeniu zakazu przemieszczania sie itp) .
                • lauren6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:43
                  Helloł, mówimy o Polsce pod rządami PIS. Jakie testowanie, jaka rotacja? Oni bardzo dobrze zdają sobie sprawę, że szkoły są przepełnione i nie mają żadnego pomysłu, ani pieniędzy by zorganizować naukę w reżimie sanitarnym. Otworzą szkoły jak we wrześniu bez żadnych ograniczeń i po miesiącu znowu będą wszystko zamykać w popłochu po fali kwarantanny wśród uczniów.

Ja bym bardzo chciała żeby szkoły były otwarte, ale bardzo dobrze pamiętam jak wyglądała nauka w drugiej połowie października. Tzn nie wyglądałaby, bo moje dziecko też dopadła kwarantanna i konieczność nadrabiania materiału samodzielnie. Jeden chory nauczyciel wysłał na kwarantannę ponad setkę dzieci. To jest polska szkoła w praktyce.

W polskich warunkach jedyne co może nas uratować to masowe szczepienia.
        • lauren6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:35
          Przy blisko 1000 zgonach na dobę nikt ci szkół nie otworzy.
          Polska fatalnie radzi sobie z pandemią, rząd przespał ostatni rok. Niestety dzieci płacą cenę pińcetplusów i 14 emerytur. Na reformę służby zdrowia czy edukacji pieniędzy już zabrakło.
    • kropkacom Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 09:53
      Teraz są szybkie testy i szansa, ze to przyspieszy otwieranie szkół. Sama mieszkam w kraju, który trzyma dzieci za długo w domach. Praktycznie pogodziłam się, że syn nie wróci w tym roku szkolnym do stacjonarnego nauczania. Nie jest priorytetem.
      • ritual2019 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 10:17
        kropkacom napisała:

> Teraz są szybkie testy i szansa, ze to przyspieszy otwieranie szkół.

W Polsce jest problem z testowaniem ogolnie, o szybkich testach tam mozna tylko snic.

>
        • little_fish Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 12:45
          Dokładnie. Podobnie jak o porządnej i sensownej hybrydzie. Dlatego porównanie do innych krajów nie ma sensu, bo tam szkoły (przynajmniej przez część czasu) działały innych zasadach. U nas jest zero jedynkowo i wpadamy w błędne koło.
      • lauren6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 11:07
        Pewnie w Bogocie nikt nie wpadł na pomysł, żeby w szkołach podstawowych zwiększyć liczbę uczniów o 50% (z 6 klas do 8 klas+zerówka), a w liceach o 100% (podwójny rocznik).

W przepełnionych szkołach, w których uczniowie przed pandemią musieli się uczyć na 2-3 zmiany nie ma szans na zorganizowanie nauki w reżimie sanitarnym.
        • triss_merigold6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 11:13
          W razie gdybyś nie wiedziała - w Kolumbii w zeszłym roku wprowadzono stan wyjątkowy i posadzono w domach seniorów 70+, od 20 marca do końca maja mieli zakaz wychodzenia poza kilkoma wyjątkami, a policja ich sprawdzała w domach.
              • ritual2019 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 11:36

> W ogóle nie jestem za opcją zamykania, ale jeśli już to lepiej grupę 70+ jak w
                > Kolumbii, bo mogą bezszkodowo siedzieć w domu, a nie dzieci i młodzież.

Nie bezszkodowo, lockdown moze zabic ludzi q tej grupie wiekowej szybciej niz dzieci.
                • madami Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 12:43
                  chococaffe napisała:

> Chcesz zamykać siebie i triss???

ja się nie boję wirusa wink

ale jeżeli mówimy o zamykaniu to jaśnie oświeconym lepszym od innych mordki bym zaklajstrowała
                  • chococaffe Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 13:31
                    ale madami proponuje zamykać tych zagrozonych wirusem czyli twoją kategorię wiekową.

Wiem, że się nie boisz , tak jak babcie w kościele - ale to było o zagrozeniu, nie "baniu się"wink
                    • triss_merigold6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 13:44
                      Nie bądź śmieszna, kategoria wiekowa, w której liczba zgonów wzrasta skokowo to 70+, a nie poniżej 50 lat. No chyba, że uwzględnimy kryteria ryzyka jak słuszna nadwaga czy cukrzyca, co mnie nie dotyczy.
                      • araceli Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 16:39
                        > Nie bądź śmieszna, kategoria wiekowa, w której liczba zgonów wzrasta skokowo to
                        > 70+, a nie poniżej 50 lat.

Akurat mutacja brytyjska obniżyła mocno tę statystykę. Ty się zatrzymałaś na wiadomościach sprzed wielu miesięcy jak jeszcze dane publikowali.

Nie mówiąc już, że oprócz śmierci można się załapać na poważne powikłania - koleżankę z pracy czeka prawdopodobnie przeszczep płuc. Jest po 40-tce.
              • ritual2019 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 12:44
                madami napisała:

> Powinno się zamknąć tych, którzy są zagrożeni - to proste i bez ogromnej szkody
                > dla społeczeństwa.

Nie, nikogo nie powinno sie zamykac, bo to jest terror.
                • madami Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 12:56
                  ritual2019 napisał(a):

> madami napisała:
                  >
                  > > Powinno się zamknąć tych, którzy są zagrożeni - to proste i bez ogromnej
                  > szkody
                  > > dla społeczeństwa.
                  >
                  > Nie, nikogo nie powinno sie zamykac, bo to jest terror.

oczywiście, ż tym się bezwzględnie zgadzam, ja ogólnie uważam, że lockdown jest nie tyle zbędny ale wręcz szkodliwy
          • lauren6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 11:27
            Gdyby w Polsce wprowadzono stan wyjątkowy i zamknięto osoby 70+ w domach jak to niby miałoby wpłynąć na funkcjonowanie szkół?

Jak zamknięcie seniorów ma się do faktu, że jeden chory nauczyciel może posłać na kwarantannę kilka 25-35 osobowych klas?

Już widzę jak byś kwiczała na forum, gdyby młodsza złapała kwarantannę w czasach nauki stacjonarnej i cały materiał szkolny musiałaby przerabiać samodzielnie w domu, bez żadnego zdalnego wsparcia nauczycieli.
            • triss_merigold6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 11:36
              Przecież przerabialiśmy, a w zasadzie młodsza sama, materiał w ubiegłym roku szkolnym, bo łączenia się z dziećmi na teamsach raz w tygodniu + wysyłania numerów stron librusem, nie uważam za wykonywanie pracy przez nauczyciela.
              Na szczęście rodzice i organ prowadzący mieli podobne zdanie na temat jakości owego nauczania i od tego roku lekcje odbywały się 1:1.
              W ogóle nie widzę potrzeby kwarantannowania całych klas.
              • lauren6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 12:14
                Nie, nie przerabialiście.

U nas w szkole nauczyciele zakomunikowali nam, że w czasie nauki stacjonarnej nie mają obowiązku przesyłania jakichkolwiek materiałów dzieciom na kwarantannie, nawet informacji które strony podręcznika były przerobione na lekcji. Czyli przez te 10-17 dni twoja córka musiałaby codziennie obdzwaniać koleżanki z pytaniem co było na lekcji i popołudniami samodzielnie przerabiać materiał.
                • triss_merigold6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 12:30
                  Wciąż wolę tę wersję i otwarte szkoły. U syna na kwarantanne trafiła jedna klasa i to na chwilę, więc nie, samodzielne opracowanie tych drobiazgów na poziomie III klasy sp kompletnie mnie nie rusza.
                  • lauren6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 12:41
                    Ja wiem, że ty żyjesz na zielonej wyspie, gdzie koronawirus atakuje tylko staruchów liżących figury w kościele.

We wrześniu i październiku w klasie mojej córki dzieci regularnie lądowały na kwarantannie, bo np ktoś z domowników zachorował. Poziom irytacji wynikający z nauki online jest nieporównywalny z poziomem wqrwienia rodziców, którzy z wysoką gorączką, duszącym kaszlem muszą jeszcze ogarnąć samonaukę dziecka. W polskiej szkole stacjonarnej dziecko na kwarantannie jest traktowane dokładnie tak samo jak dziecko opuszczające naukę z powodu choroby: musi samo przerobić materiał. Tyle, że jak dziecko jest chore to siedzi w domu 2-3 dni i wraca do szkoły, najwyżej napiszesz zwolnienie z wfu. Kwarantanna to 10-17 dni w domu, gdy inni normalnie się uczą.

Sama pisałaś, że córka przywlokła covida z zajęć sportowych. Czyli gdyby nie nauka online czekałby cię tydzień lub dwa edukacji domowej.
                    • triss_merigold6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 12:51
                      Nigdzie i nigdy nie napisałam, że przywlokla covid skądkolwiek. Zdaniem lekarki ze szpitala (i moim) miała fejkowo pozytywny wynik testu, dostała z losowania. W tym samym czasie ja miałam negatywny, oczywiście wszyscy byliśmy zdrowi.
                      Identycznie fejkowo pozytywny wynik testu miał półtora miesiąca później mój ojciec w domu opieki, rozumiesz, że całkowicie bezobjawowy covid u seniora z milionem chorób trudno traktować serio.
                      • lauren6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 13:00
                        Pomijając foliarskie fragmenty. Uważasz, że na "fejkowy" wynik pozytywny córka nie dostałaby kwarantanny? Dostałaby. A ty byłabyś udupiona obdzwanianiem koleżanek córki i robieniem za nauczycielkę.
                        • triss_merigold6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 13:04
                          Dostała izolację przecież, była w domu na zdalnych. Nadal za mniej dokuczliwe uważam zorganizowanie 9-latce uzupełnienia prościutkiego materiału niż straty, wynikające z braku szkoły dla dzieci od IV klasy wzwyż, gdzie są lekcje przedmiotowe.
                          • lauren6 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 14:34
                            No właśnie: miała zdalne, bo nie było nauki stacjonarnej. W Polsce nie ma nauki zdalnej dla dzieci w kwarantannie.

Ja też uważam, że najbardziej dotkliwe są narastające zaległości u dzieci starszych. Pomysł by dzieci w kwarantannie same, bez jakiegokolwiek wsparcia nauczyciela, przerabiały materiał z fizyki czy chemii z góry poroniony.
    • julita165 Re: Polska liderem!!! 08.04.21, 17:49
      Wg mnie to jest jasne jak slonce. Tak dluzej byc nie moze. A bedzie i to nie do wakacji ale moze i od wrzesnia. Szkoly powinny miec absolutny priorytet, gotowa jestem w tej sprawie na wszelkie alcje protestacyjne problem tylko taki ze aby to odnioslo skutek musialaby to byc alcja naprawde masowa czyli musialaby sie za to wziac jakas duza zorganizowana sila. Oddolne akcje tu nic nie dadza. Ich rozkrecanie potrwaloby za dlugo. Wystarczy popatrzec na Elbanowskich, pomijajac ocene ich dzialan trwaly one latami, a i tak nie wiadomo z jakim skutkiem gdyby nie zmiana wladzy. A w tym wypadku czasu nie ma. Niestety nie ma tez chetnych do organizacji protestow ( i wcale nie mam na mysli ulicznych spedow ( te sa wrecz przeciwskuteczne ) , chocby wezwanie do masowego nielogowania sie na lekcje + pozew zbiorowy+zapewnienie pomocy prawnej itp.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka