22.05.21, 22:31
Dobry wieczór. Przyszła pora wymienić wszystkie garnki. Polećcie proszę jakie kupić. Kuchenka elektryczna, nie indukcja. A może pokażecie swoje, z których jesteście zadowolone. Dziękuję ślicznie smile
Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: Garnki 23.05.21, 09:22
      Mam aluminiowe rondle z rączką z biedronki i emaliowane garnki z Olkusza. Plus patelnie Tefal i szybkowar w dwóch rozmiarach. Sprawdzają się świetnie.
    • saszanasza Re: Garnki 23.05.21, 09:28
      Bardzo ładne te garnki. Mam fisslera, ale mniej spektakularne, natomiast….nie wiem jak umocowana jest ta pokrywa, jeśli na stałe, to nie kupiłabym ich. Zbyt uciążliwe na dłuższą metę i nie ma możliwości regulowania „uchylności”. Ja mam zwyczaj regulowania pokrywkami stopnia „gotowania”.
            • prosbaoporade Re: Garnki 23.05.21, 11:46
              A pokrywki się odczepia? W sensie jak układasz w zmywarce? I czy nie robią się matowe? Wyglądają bardzo ładnie. Szkoda byłoby mi je zmatowić.
              • kropkaa Re: Garnki 23.05.21, 11:57
                Daję tam, gdzie talerze. Rączka jest na stałe, ale jakoś tak zawsze wkładam, że się układa. Mam je kilka lat i szkło jest przezroczyste. To podobno zależy od jakości szkła. Szklanek z Ikei już dawno nie kupuję, bo szybko matowiały, podobne porzedenie pokrywki z WMF.
                Gdy zobaczyłam te garnki zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Kupowałam jakoś pod koniec roku na Amazonie, był duży rabat, 40 albo 50%.
        • saszanasza Re: Garnki 23.05.21, 13:10
          kropkaa napisała:

> Można tak położyć pokrywkę, że jest uchylona.
          > Dobrze też się odcedza.

Eee, no to mogłabym takie mieć😍 ale kasy nie mam, musze pozostać przy obecnych😜
    • mayaalex Re: Garnki 23.05.21, 11:37
      ja mam od kilkunastu lat zestaw startowy tefala, jestem zadowolona. razem ze mna taki sam kupowala kolezanka, tez zadowolona (ale obie nie przesadzamy jakos wyjatkowo z aktywnoscia kuchenna, choc gotuje sie u nas codziennie - to nie jest zestaw dla profesjonalistow wink Jakies dodatkowe garnki i patelnie mam albo z tefala albo z ikei.
      • kropkaa Re: Garnki 23.05.21, 11:49
        Tefal też polecam.
        Co do patelni to kiedyś pani w Le Creuset mi powiedziała, że z teflonem jest tak jak z żeliwem - nie należy od razu dawać na maxa, tylko rozgrzewać powoli i stopniowo.
    • mikams75 Re: Garnki 23.05.21, 11:55
      no musze dopytac - jakim cudem wszystkie garnki nagle sie zniszczyly?

nie mam konkretnego kompletu, to nie polece a tych najlepszych ikea juz nie ma sad
      • prosbaoporade Re: Garnki 23.05.21, 12:12
        Pourywały i pokruszyły się uchwyty, a żal było wyrzucić, bo reszta garnka dobra smile i tak dziadowałam. Aż w końcu dorastam do decyzji o kupnoe ładnego kompletu. Ze starych ze 2 szt. może zostawię, ba żal wyrzucać nowiuśkie garnki smile
        • mikams75 Re: Garnki 23.05.21, 13:42
          hmm mam rozne garnki, kupowane wg potrzeb, bo to sie zmienialo przez lat, nie uwazam, zeby dziadowala nie majac kompletu. Poniszczone (co sie zdarza bardzo rzadko) wymienialam tez wg potrzeb. Komplety owszem sa ladne ale jakos nigdy nie pasuja do moich potrzeb. No chyba, ze da sie pojedynczo kompletowac.
    • allijja Re: Garnki 23.05.21, 12:51
      Od kilkunastu lat mam garnki Ernesto, z Lidla. Zero śladów zuzycia, po prostu doskonałe.
      Jestem wyjątkowo z nich zadowolona.
      Komplet kosztował +/- 300 zł, juz nie pamietam.
      Oferta jest często powtarzana ale jaka jest ich jakość obecnie to nie wiem.

https://tugazetka.pl/files/g/3/2__32079_1.jpg
    • snajper55 Re: Garnki 23.05.21, 13:06
      prosbaoporade napisała:

> Dobry wieczór. Przyszła pora wymienić wszystkie garnki. Polećcie proszę jakie k
      > upić. Kuchenka elektryczna, nie indukcja. A może pokażecie swoje, z których jes
      > teście zadowolone. Dziękuję ślicznie smile

Mam patelnię Berghoffa, którą używam od lat i którą jestem zachwycony. Powłoka ceramiczna, po latach bez żadnych uszkodzeń, może trochę zmatowiała. Mycie w zmywarce, rączka odczepiana. Drugiego tak funkcjonalnego kuchennego narzędzia nie znalazłem. No, chyba tylko druga taka patelnia. smile

https://image.ceneostatic.pl/data/products/9663182/i-berghoff-patelnia-virgo-24cm-2304631.jpg

S.
    • nenia1 Re: Garnki 23.05.21, 13:18
      używam garnki z firmy Silit, nie do zdarcia (30 lat gwarancji) z opatentowana przez tę markę powłoką ceramiczną, nie ukrywam że walory estetyczne też miały dla mnie znaczenie. Nie polecam patelni, ale garnki według mnie są świetnie, niestety markę przejął obecnie WMF, nie wiem jak to się przełoży na nowe modele, ja używam garnki głównie z serii Passion, mam jeszcze pojedyncze sztuki z serii Nature, ale stalowe pokrywki z suwakiem, który początkowo wydawał mi się mega pomysłem (np. od odcedzenia ) w praktyce są dość kłopotliwe w użyciu.
      • kropkaa Re: Garnki 23.05.21, 13:28
        Sillit jest wspaniały, ale tak ciężki, że bałam się, że mi kosze w zmywarce pourywa. A myć ręcznie każdego gara nie chce mi się. I tak żeliwne z Le Creuset myję ręcznie, ale nie używam każdego dnia.
        • nenia1 Re: Garnki 23.05.21, 13:30
          Tak, jest ciężki, myję go w dolnym kosztu, rondelki w górnych i nie urywa koszty, ale fakt, że to dość ciężkie garnki, szczególnie te większe.
        • mikams75 Re: Garnki 23.05.21, 13:45
          tak, ciezkie jak nie wiem, choc ladne i nie raz ogladalam w sklepie. Niby lubie ciezkie grube garnki ale bez przesady, tym to by sobie zlewozmywak poobijala a dziecko tez by mialo problem z obsluga.
          • nenia1 Re: Garnki 23.05.21, 14:29
            bez przesady, to są jakieś fantazje bardziej niż rzeczywistość, ani nie obijają zlewozmywaków, ani nie urywają koszy w zmywarce, owszem są cięższe, ale nie tak, że dziecko nie uniesie, chyba że mówimy o maluchach. To ma swoje plusy, bo mają świetnie własności termiczne. Jakbym się już miała czepiać to według mnie nie nadają się do smażenia, dlatego odradzam patelnie czy brytfanny, za to do gotowania bajka.
            • mikams75 Re: Garnki 23.05.21, 15:55
              z dzieckiem to jednak slabo, bo napelniony woda bedzie ciezki na tyle, ze dziecko o wzroscie powiedzmy 140-150 cm bedzie miec problem, zeby przeniesc.
    • akacja06 Re: Garnki 23.05.21, 15:36
      Nie lubię serii garnków z tego samego materiału w różnych wielkościach.Mam różne garnki np.zawsze nieodzowny jeden żeliwny emaliowany (Creuset),jeden zwykły emaliowany Olkusz i dwa,trzy rondle z dobrej jakości stali z grubym dnem w różnych wielkosciach,poza tym jakiś mały rondelek.To mi się sprawdza od lat .Nigdy nie używałam i nie używam żadnych garnków czy patelni teflonowych.
    • qwirkle Re: Garnki 23.05.21, 15:41
      Od 20 lat używam garnków berghoff i zepter. Pokrywki, niestety, mylam w zmywarce i teraz mam 'odpadnięte' uchwyty. Od największego, rosołowego gara berghoff urwały mi się uchwyty po 19 latach intensywnego używania.
      • em_em71 Re: Garnki 24.05.21, 09:15
        Też używam garnków Berghoff, mam je już kilka lat, w moim komplecie pokrywki mają uchwyty na magnes, do mycia odczepiam. To jest tez o tyle fajne rozwiązanie, że pokrywka zajmuje w zmywarce tyle samo miejsca co talerz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka