11.06.21, 07:23
Wata z topoli. Wszędzie. Jak stawiam kubek w pracy to mi chmura ze stołu ucieka. Paskudztwo!
Obserwuj wątek
    • mid.week Re: Topola 11.06.21, 08:34
      ja ją lubię, wyglada jak śnieg latem wink
      Ale serdecznie współczuję alergikom, parę osób z mojego grona się teraz upiornie meczy.
    • taniarada Re: Topola 11.06.21, 09:23
      Jak mieszkałem w Polsce to sadzili topole.To drzewo które przynosi same szkody.Korzenie niszczyły wszystko.Wysoka jedynie trochę cienia .Kwitnie parę razy.Jak skończyła się komuna to dziadostwo wycieli.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Topola 11.06.21, 11:44
      Pisz dokladnie:
      Topole włoskie są bardzo ładne i rosną na poludniu europy i cieszą oko.
      Tylko że tam to małe drzewa takie 8m. W naszym klimacie są olbrzymich rozmiarów.
      Jest topola biała, czarna kanadyjska, osika.
      • taniarada Re: Topola 11.06.21, 13:03
        kryzys_wieku_sredniego napisał(a):

> Pisz dokladnie:
        > Topole włoskie są bardzo ładne i rosną na poludniu europy i cieszą oko.
        > Tylko że tam to małe drzewa takie 8m. W naszym klimacie są olbrzymich rozmiarów
        > .
        > Jest topola biała, czarna kanadyjska, osika.
        Te topole co posadzili za komuny to porażka .Korzenie jej niszczyły wszystko .Studzienki ,kable i podnosiły asfalt do góry .Dopiero jak zostaliśmy właścicielami mieszkań wspólnota usunęła to draństwo.
    • turzyca Re: Topola 11.06.21, 12:01
      A ja ją lubię, kojarzy mi się z dzieciństwem, wtedy wszędzie ten puch latał - po wojnie Warszawę obsadzono topolami, bo one szybko rosną i już po kilku latach są potężnymi drzewami, na tej pustyni ruin dawały odczucie jakiejś normalności. Tylko niestety krótko żyją i te powojenne nasadzenia już obumierają, do tego mnóstwo drzew wycięto ze względu na bezpieczeństwo.
      I niestety nie zasadzono następców.
        • taniarada Re: Topola 11.06.21, 13:10
          mandre_polo napisał(a):

> Tak, drzewo krotkowieczne.
          > Ja lubię każde drzewa. Oprócz thuji które świeca triumfy w odradzaniu się na mi
          > kro działkach...
          Co za bzdury.Te topole rosly sobie i rosły .Przewyższały blok czteropiętrowy .Gdy otrzymalem mieszkanie w dzielnicy w Częstochowie to wycieczki z całej Polski przyjeżdzały to oglądać i te malutkie topole.Ja bylem wtedy dzieckiem ,ale ojciec opowiadał.Ja pamiętam duże.Wokół rosły jarzębiny.A na skwerze drzewa morwowe .Białe i czarne.Jakie były słodkie jak te dziewczyny z tamtych lat.
          • mandre_polo Re: Topola 11.06.21, 16:37
            No popatrz, wycinają bo suche gałęzie lecą na drugi, zagrażają pieszym a ty uważasz że zdrowe drzewa wycinają. Może mylisz drzewa. Nie słyszałam żeby pod topole wycieczki podstawiano...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka