Dodaj do ulubionych

Karta rowerowa

12.06.21, 09:26
Osobiście nigdy nie miałam, zawsze sporo jeździłam, ale kiedyś to kiedyś. Starszak kartę miał po ukończeniu 10 r.ż., młodszą trafiła z wiekiem "pandemicznie" i nie ma karty a lat już 12. Nie wiem w sumie gdzie i jak kartę zdobyć bez udziału szkoły. Chciałabym żeby młoda mogła legalnie poruszać się na rowerze, bo w obecnej sytuacji zawsze jest obawa o mandat.
Obserwuj wątek
    • little_fish Re: Karta rowerowa 12.06.21, 09:31
      A w tym roku szkoła również nie organizowała egzaminu? Bo to chyba najprostszy sposób - podpiąć się pod inny rocznik. Z tym, że te egzaminy to raczej w czerwcu są, więc jeśli już był to następny dopiero za rok. Można też zapytać w policji.
    • lajtova Re: Karta rowerowa 12.06.21, 10:12
      Jaki mandat? Przecież w tym kraju rzadko które prawo jest egzekwowane. Co dopiero taki duperel.
      Moje dzieci do jazdy rowerem potrzebują rower a nie jakiś świstek.
      • iberka Re: Karta rowerowa 12.06.21, 10:19
        Zgodnie z przepisami powyżej 10 r.ż jest obowiązek posiadania karty rowerowej. Obowiązuje do ukończenia 18 r.ż. chyba, że wcześniej uzyska kartę motorowerową (14 r.ż) lub prawo jazdy na coś tam w wieku lat 16. Dokument należy mieć przy sobie (mandat 50 PLN) a całkowity brak dokumentu, to 250 PLN. Nie chcę sprawdzić czy działa owe prawo i jak jest egzekwowane.
        • tapatik Re: Karta rowerowa 12.06.21, 22:40
          iberka napisała:

> Zgodnie z przepisami powyżej 10 r.ż jest obowiązek posiadania karty rowerowej.
          > Obowiązuje do ukończenia 18 r.ż. chyba, że wcześniej uzyska kartę motorowerową
          > (14 r.ż) lub prawo jazdy na coś tam w wieku lat 16. Dokument należy mieć przy sobie
          > (mandat 50 PLN) a całkowity brak dokumentu, to 250 PLN. Nie chcę sprawdzić
          > czy działa owe prawo i jak jest egzekwowane.

Nie ma już kart motorowerowych. Jest prawo jazdy kategorii AM, które pozwala kierować motorowerem, czterokołowcem lekkim (czyli popularnym quadem) oraz rowerem.

arslege.pl/kategorie-praw-jazdy-i-wynikajace-z-nich-uprawnienia/k522/a68409/
          arslege.pl/dokumenty-stwierdzajace-uprawnienie-do-kierowania-tramwajem-rowerem-lub-pojazdem-zaprzegowym/k522/a68410/
    • mamawojtuska79 Re: Karta rowerowa 12.06.21, 22:10
      Zadzwoń do szkoły i zorientuj się jak wygląda sprawa z egzaminami. W szkole mojego syna w tym tygodniu był egzamin teoretyczny, w klasie mojego syna na 25 osób zdały tylko 3 w tym mój syn, reszta dzieciaków będzie poprawiać egzamin w kolejnym tygodniu i tak chyba do skutku., Egzamin praktyczny przesunięto na wrzesień.
    • glanaber Re: Karta rowerowa 12.06.21, 23:44
      Moja 11,5. W 4 klasie nie mogła zdawać, bo nie miała 10 lat (swoją drogą program z techniki kompletnie niedopasowany do roczników tzw. sześciolatków), rok później covidopierdolcowe zamknięcie szkół, w tym roku MOŻE się uda. Zapisać się na egzamin mogły wszystkie dzieci, które mają lat 10+ i do tej pory nie było im dane zdawać. Więc sugeruję dopytać w szkole. Jeśli obecne 10-latki zdają w tym roku, to pewnie reszta też może.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka