Dodaj do ulubionych

Nie potrafię nosić spódnic

13.06.21, 06:24
Nigdy nie wiem, jak to zestawić z górą, do środka? Na wierzch? Psuje proporcje
Żadna góra mi nie leży
Nie wiem, jakie buty
Sukienki uwielbiam, spodnie jeszcze bardziej, ale spódnica- chociaż mam wiele jest dla mnie trudnym ubiorem 😆
Jakies dobre rady macie, patenty, ulubione stylowki spodnicowe?
Wy lubicie?
Obserwuj wątek
    • mysiulek08 Re: Nie potrafię nosić spódnic 13.06.21, 07:05
      nie lubie nosic spodnic i sukienek, od lat wielu juz, nosze wylacznie spodnie, ale mialam w szafie dwie spodnice, dlugie, wyjsciowe, jedna z czarnego aksamitu, druga z tafty w kolorze starego zlota

u kogos podobaja mi sie zestawy typu olowkowa i gora koszula albo swterek, taka nuda 😁
    • primula.alpicola Re: Nie potrafię nosić spódnic 13.06.21, 07:18
      Dlaczego nie spisz o 6:24 w niedzielęwink
      Tak, noszę spódnice. Góry na ogół do środka, ale niekoniecznie. Do środka lubię body, nic wtedy nie wyłazi na wierzch.
      Jeśli spódnica flowy, to góra dopasowana, jeśli dół ołówkowy (do syrenich się nie posuwam), to jakaś luźniejsza góra.
      Buty, różnie. Mogą być białe sneakersy, mogą być obcasy, mokasyny, baleriny, lordsy, czy tam Mary Jane (ale czy ktoś je jeszcze nasza?)
      Nie zapomnij że istnieje Pinterest. Wpisujesz, dajmy na to: pinterest midi skirt with animal print outfits

i proszę, inspiracje:

www.google.com/search?q=pinterest+midi+skirt+with+animal+print+outfits&tbm=isch&ved=2ahUKEwik9K_S7ZPxAhWUvioKHa5kDz4Q2-cCegQIABAA&oq=pinterest+midi+skirt+with+animal+print+outfits&gs_lcp=CgNpbWcQA1DcDVjrIGC_J2gAcAB4AIABZogB1AWSAQM3LjGYAQCgAQGqAQtnd3Mtd2l6LWltZ8ABAQ&sclient=img&ei=1ZTFYOS1M5T9qgGuyb3wAw&bih=1066&biw=2144&client=firefox-b-d
      • raczek47 Re: Nie potrafię nosić spódnic 13.06.21, 08:00
        Noszę prawie wyłącznie sukienki i spódnice, spodnie rzadko.Czasem krótkie spodenki z rajstopami.
        Czy góra do środka, czy na wierzch zależy przecież od spódnicy, kroju,dopasowania ,tak samo z butami-noszę do spódnic i obcas ,i baleriny i wsuwane .Do kilku letnich pasują mi jasne tenisówki i czasem tak zestawiam.
        Czasem sobie robię spódnicę z sukienki,ale to w okresie jesienno-zimowym -na sukienkę wkładam sweter czy grubszą bluzkę.
        Spódnice i sukienki mam rozne-i gładkie i kolorowe,jednobarwne,wzorzyste, wkładam konkretną ,dopasowujac do sytuacji . Góra też b.róznie-i body i t-shirt,i koszulowa, i sweter .
        Musisz sobie zrobić popołudnie przed lustrem, powyciągać wszystko z szafy i poprzymierzać, co z czym pasuje.Potem masz w głowie gotowe zestawy i wiesz,że będzie dobrze wyglądać.
    • daniela34 Re: Nie potrafię nosić spódnic 13.06.21, 08:30
      Lubicie. Macieniej niż sukienek ale nosicie. Mam ołówkowe- do koszul i marynarek, plisowane midi- te noszę z dopasowanymi górami, wąskie midi z dzianiny noszę zimą z krótkimi swetrami, mam jeszcze maxi- aksamitną rozkloszowaną jeszcze ze studniówki (przed pandemią dokonałam jej recyclingu na bal), aksamitną wąską z rozcięciem i jedną letnią maxi, też kupioną, za ciężkie wówczas pieniądze, w maturalnej klasie.
    • solejrolia Re: Nie potrafię nosić spódnic 13.06.21, 08:59
      Mam dosłownie kilka spódnic, rzadko noszę i tylko i wyłącznie latem. Ale lubię. Właśnie powyciagalam z szafy i zaczynam nosić.
      Żadnej spódnicy maxi jeszcze nie mam, może sobie kupię przy następnej okazji zakupowej. Mam tylko długość w okolicy kolana lub midi- czyli lubię długości ni w 5 nie w 10 jak mi niektórzy mówią (a bardzo nie lubię krócej).
      Jak noszę, z czym łączę? luźne bluzki na wierzch, obcisłe w/ do spódnicy.

Mam spódnice specjalnie pasujące do t-szirtow bardzo luźnych i owersize, to albo bluzka na wierzchu, albo częściowo na wierzchu, mam kilka dłuższych/ długich tunik trapezowych, te pasują np do dżinsowej ołówkowej, albo czarnej dzianinowej ołówkowej. I to jest mój strój codzienny, typu idę do siomsiadki na wymianę plotek. 😉
      A jak ma być ciut bardziej elegancko😉 , to wybieram bluzki bardziej przy ciele i wkładam do spódnicy
      I mam 2-3 takie bluzeczki z ładnej tkaniny, rękawek szyfonowy, albo golfik z dzianiny, bo mam taki również na lato, albo oczywisty wybór- wybieram bluzkę koszulową, ale wtedy czuję się bardziej formalnie niż elegancko.
    • molik28 Re: Nie potrafię nosić spódnic 13.06.21, 09:13
      Noszę tylko latem, bo nie cierpię rajstop. I tylko długie, bo mimo, że jestem szczupła mam grube nogi. Długie mnie wyszczuplają i wydłużają jeszcze bardziej. Góra to często zwykły, gładki T-shirt. Czasem do środka, czasem na wierzch. Lubię i lejące, i falbaniaste.
    • nuclearwinter Re: Nie potrafię nosić spódnic 13.06.21, 09:52
      Ja mam sporo spódnic i noszę i latem, i zimą. Zimą głównie jakieś mini, do golfów albo swetrów. Latem za to przeważnie midi, do zwykłych t-shirtów i luźnych koszul. Takich typowych "biurowych" ołówkowych nie mam, bo na moją figurę ciężko kupić (wąska talia, spory tyłek), ale już kopertowe ołówkowe albo z talią paperbag, gdzie można sobie samemu dopasować w pasie, mam w szafie i bardzo lubię, i noszę.

Zwykle jak wąska spódnica, to luźniejsza góra, i na odwrót. I zazwyczaj do środka, chyba że zimą grubszy sweter do np. skórzanej mini, to na wierzch wink Nic proporcji nie psuje, lubię spódnice na równi z sukienkami i spodniami smile
    • iberka Re: Nie potrafię nosić spódnic 13.06.21, 10:05
      Lubicie, nosicie, r.48 big_grin. Spodni mam 1 szt. wink. Nie lubię długich gór: wszelkie koszulki, koszule, sweterki zakrywają pas i tyle, żadne ukrywanie "szerokich bioder" w grę nie wchodzi smile. Najbardziej lubię koszule: w wersji eleganckie j do środka + pasek, w wersji codziennej np zawiązane supełkowo lub tak po prostu (zależnie od długości koszuli).
    • koraleznasturcji Re: Nie potrafię nosić spódnic 13.06.21, 10:08
      Zależy jaka spódnica, jaka góra, jaka sylwetka i co chcesz osiągnąć, a potem to już górki big_grin

Ze spódnicy może zrobić sukienkę pasującą do nie górą. Możesz też założyć coś mniej lub bardziej kontrastowego i wtedy zasada jest taka - tam gdzie materiały się stykają, tam jest to, co w sylwetce podkreślasz. To łączenie działa jak pasek.
    • aqua48 Re: Nie potrafię nosić spódnic 13.06.21, 10:21
      Uwielbiam spódnice. Ale nie wszystkie kroje mi pasują. Nie założę rozkloszowanej spódnicy w linii A, tuby marszczonej w pasie, żadnej o długości do pół łydki lub zbyt krótkiej. Mam spódnice sportowe, dżinsowe, dzianinowe, eleganckie i nawet skórzaną. Wszystkie są jedno, a najwyżej dwukolorowe żeby było łatwo dopasować każdą górę.
    • 21mada Re: Nie potrafię nosić spódnic 13.06.21, 10:25
      Ja noszę tylko sukienki i spódnice. Spodnie to dopiero męczarnia, zwłaszcza latem musi być?
      Jeśli masz wąską talię to każda stylizacja wygląda dobrze. Do pracy noszę spódnice ołówkowe i koszulowe bluzki do środka. Czasem sweterek do pasa. Latem to faktycznie bardziej noszę sukienki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka