Dodaj do ulubionych

Sortowanie dokumentów

17.06.21, 15:30
Nie było u mnie prądu z godzinkę i zabrałam się za tę zacną pracę która mnie ogólnie odpręża. Tylko zawsze mam zagwożdżę zo zostawić co wyrzucić. Mam tonę świadectw/dyplomów córek, badań, nawet te z obydwu ciąż (wiem głupota) zaraz właśnie tam zajrzę. Badań moich i męża, rachunków, papiery z różnych spraw. Wiele kartek z życzeniami dla dzieci ( wiem to już nie papiery) ale sama nie wiem czy to trzymać czy co? Jak u was to wygląda, lubicie porządkować?
Obserwuj wątek
    • panna.nasturcja Re: Sortowanie dokumentów 17.06.21, 16:06
      Mam posortowane i opisane papiery.
      Trzymam wszystko medyczne, bo już parę razy się okazało, ze przydałyby się papiery medyczne z dawnych lat, w tym książeczka zdrowia dziecka a moja matka wyrzuciła. Mam w segregatorach, dla każdego oddzielnie, podzielone tematycznie i chronologicznie.

Nie wiem o jakie świadectwa Ci chodzi, ale szkolne mam wszystkie.
      Dyplomy możesz zostawić córkom na pamiątkę, tak samo kartki, załóż każdej teczkę lub pudełko i wkładaj, jak będą starsze to same zdecydują czy to chcą zachować. Możesz im dać na osiemnastkę.

Rachunki to zależy jakie.
      Jak jakiś sprzęt mam w domu to rachunek trzymam, stare wyrzucam.
      • kkalipso Re: Sortowanie dokumentów 17.06.21, 16:16
        Ja też nie mam książeczki swojej, nie wiem ile ważyłam ile mierzyłam a nawet o której się urodziłam - o chorobach to już tylko wspomnienie. Szkoda. Dzieci trzymam i pilnuję jak oka w głowie. Świadectwa oczywiście szkolne, ale te z półrocza itd. to chyba są bez znaczenia - dlatego pytam.

Teraz się popłakałam ze śmiechu jak córom pokazałam ich zdjęcia z usg w ciąży - małe potworki a ja tak się wtedy zachwycałamsmile Same się przestraszyły dopóki nie wiedziały kto to - ufosmile
    • ludzikmichelin4245 Re: Sortowanie dokumentów 17.06.21, 17:33
      Lubię.
      U mnie taki system - teczki: PITy, dok. związane z pracą (umowy, świadectwa pracy), zdrowie, faktury za sprzęt itd. Osobna teczka na dokumenty Najważniejsze Na Świecie. Poza tym JEDNO małe pudełko na papiery o charakterze sentymentalnym (rysunki, listy, pamiątkowe kartki). Resztę systematycznie wyrzucam.
      Na bieżąco wrzucam do szuflady, a gdzieś tak raz w miesiącu zbiorczo przekładam do odpowiednich teczek.
      Zbieram się też do tego, żeby wszystkie dokumenty zdigitalizować.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka