Dodaj do ulubionych

Dlaczego na forum

30.06.21, 18:52
tak strasznie siebie nienawidzicie jako Polaków?
Pisze "wy" bo nie podzielam tego.
Serio pytanie, nie chce tu kolejnej jatki.

Wątek zainspirowany oczywiście UEFA i odpadnięciem Niemców,ale nie tylko - od długiego czasu takie coś obserwuje.
Siedzę częściowo w Polsce, częściowo poza krajem, więc może o czymś nie wiem?
To jest specyficzne tylko dla tego forum i kilka nicków zdominowało cała atmosfere czy w życiu też to obserwujcie ?
I z czego to wynika?
Autentycznie mnie zmroziło jak czytałam tamten wątek, a na ematce siedzę od wielu lat.
To już nawet nie jest typową "ematkowa jatka",to musi być coś głębszego.
Czego nie wiem i co mnie omija tutaj, że coś takiego się powyprawialo z ludźmi?

Obserwuj wątek
      • lauren6 Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 19:30
        U ciebie to akurat całokształt wypowiedzi. Nawet kiedyś dostałaś bana za ojkofobiczne wypowiedzi i wyzywanie narodu Polskiego od morderców. Nie kryguj się, że chodzi o drużyny piłkarskie.
        • araceli Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 19:50
          lauren6 napisała:
          > U ciebie to akurat całokształt wypowiedzi.

A to mega ciekawe bo w tamtym wątku nie ma ani jednej mojej wypowiedzi. Dostałaś piany na pysku bez powodu.
          • lauren6 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 09:23
            Sprecyzuj o jaki "tamten wątek" ci chodzi.

Jeśli mówimy o tamtym dawnym wątku o Żydach to całkiem możliwe, że moderacja usunęła wszystkie twoje wpisy. Trzeba mieć na prawdę nie pokolei w głowie, by na forum należącym do największych opozycyjnych mediów, gdzie siedzi pełno pisowskich trolli i pachołków, produkować takie wysrywy jak ty w tamtym wątku. Nie wiem czy celowo chciałaś ściągnąć Agorze prokuratura na głowę, czy tak przypadkiem ci wyszło.

Jakoś mnie specjalnie nie dziwi, że akurat ty bronisz ojkofobicznych wypowiedzi na forum i nie widzisz żadnego problemu. Nie dostrzegasz dużego problemu w samej sobie.
            • araceli Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 09:25
              lauren6 napisała:
              > Sprecyzuj o jaki "tamten wątek" ci chodzi.

Ten, który tak oburzył Konstę, że założyła ten wątek. Znowu nie masz pojęcia o czym mowa i do czego się odnosisz? Typowe.
    • szorstkawelna Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 19:04
      Moim zdaniem to wynika z głębokich kompleksów i poczucia bycia gorszym. Takie wybieganie przed szereg i opowiadanie cudzoziemcom z jakiego gównianego kraju się pochodzi, żeby wiedzieli, że "my" nie jesteśmy tacy jsk reszta tego tałatajstwa, odcinamy się.
      Wg mnie bardzo głupie i kiepskie.
      • konsta-is-me Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 19:09
        Strasznie głupie.
        A najgorsze że takie osoby nie wiedzą, że - z bólem to przyznaje- stajemy się z tego "znani".
        Kilka razy to usłyszałam "dlaczego wy Polacy tak zawsze gnoicie swój kraj i innych Polskow"?"
        Zabolało ,bo ...to prawda
        • szorstkawelna Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 19:27
          Ja wychowywałam się częściowo poza Polską i sporo młodych dorosłych lat również spędziłam poza granicami kraju. Może stąd większy luz i dystans do siebie i kraju. Pamiętam jak jedna Polka na grzecznosciowe pytanie o tym jak się żyje w Polsce zaczęła odpowiadać w taki sposób jakby cale życie spędziła w szambie 😂 Osoba pytająca nie bardzo wiedziała jak z tego wybrnąć... a ja na koniec skwitowałam ze nie miałam pojęcia, że w Bydgoszczy jest tak źle.
          O ile mi wiadomo była raczej dobrze sytuowana. Potem chyba przemyślała strategię albo zaobserwowala, że ludzie zazwyczaj trochę inaczej reagują na pytanie o kraj rodzinny, nawet jeśli to Meksyk.
      • sajant Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 20:51
        Bardzo dobrze to opisałaś. Charakterystyczne dla tego forum jest też chwalenie się planami wyjazdu i umożliwienia dziecku życia w innym kraju. Wiele razy natknęłam się tu na teksty typu "zrobię wszystko, żeby moje dziecko się tu nie wychowywało", "mam nadzieję, że wyjedzie i nigdy nie wróci". Zupełnie tak, jakby życie w Polsce i planowanie przyszłości w tym kraju było wstydem i błędem życia.
        • araceli Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 21:14
          sajant napisał(a):
          > "zrobię wszystko, żeby moje dziecko się tu nie wych
          > owywało", "mam nadzieję, że wyjedzie i nigdy nie wróci". Zupełnie tak, jakby ży
          > cie w Polsce i planowanie przyszłości w tym kraju było wstydem i błędem życia.

W Pislandzie - nie w Polsce.
            • szorstkawelna Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 16:15
              jowita771 napisał:

> Sama nie jesteś zakorzeniona w Polsce, ale inni niech tu siedzą i się męczą? Fa
              > jne podejście.
              >

Mieszkam w Polsce i wcale się nie męczę. Moim dzieciom załatwię drugie obywatelstwo żeby miały możliwość wyemigrowania w przyszłości, jeśli będą miały taki pomysł na życie, natomiast moje dzieci, póki co, bardzo lubią swój kraj. Mam nadzieję, że tu zostaną i że swoją pracą i potencjałem będą go zmieniać na lepsze, razem z innymi ludźmi. Już bez obciążenia PRL-owską mentalnością.
        • mia_mia Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 00:12
          Życie w pislandzie to jednak nic fajnego, jeśli to się przeciągnie to będę uważała za porażkę, jeśli dziecko tu zostanie, ja już dawno byłabym daleko, męża praca trzyma.
        • jowita771 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 09:05
          Mam córki, ich plany prokreacyjne to nie będzie tylko ich decyzja, ale też efekt działań kościoła katolickiego, do którego nigdy nawet nie należały. A jeśli zamieszkają w innym kraju, to automatycznie zyskają więcej praw. Dziwisz się, że dobro moich dzieci jest dla mnie ważne?
        • zona_glusia Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 09:29
          >Zupełnie tak, jakby życie w Polsce i planowanie przyszłości w tym kraju było wstydem i błędem życia.
          Znam kilka trzydziestolatek, które z powodu zmiany przepisów antyaborcyjnych zrezygnowały z macierzyństwa lub to rozważają. Naprawdę nie dziwię się rodzicom, którzy uważają, że ich córkom będzie lepiej w innym kraju.
        • sabek81 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:38
          sajant napisał(a): . Zupełnie tak, jakby ży
          > cie w Polsce i planowanie przyszłości w tym kraju było wstydem i błędem życia.
          Wiesz co ja lubie mieszkac w Polsce i dumna jestem z tego, do czego doszła ale jak tak powtarzam o moim dziecku tylko i wylacznie ze wzgl na dzisiejsza wladze i to co chce zrobic z kraju i szkolnictwem, znowu wracamy do zascianka😕. Ja jeszcze zauwazylam trend narzekania na Warszawę, zwlaszcza przez osoby albo ktore byly kilka razy wieki temu albo w ogole a ja to miasto kocham pomimo ze jeszcze nie mieszkam😉
    • magdallenac Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 19:09
      O ile mam dużo zastrzeżeń do Polski, to tak samo mam ich wiele co do kraju w jakim teraz mieszkam i na pewno będę też miała takie zastrzeżenia do kolejnego państwa w którym będziemy za kilka lat pomieszkiwać. Uwielbiam siebie jako Polkę i nie wstydzę się, że z Polski pochodzę. Lubię polską naturę i moją polskość przyjmuję ze wszystkimi jej zaletami i wadami. Forum rzeczywiście jest dość specyficzne pod tym względemwink O którym wątku mówisz? Omijałam wszystkie meczowe.
    • livia.kalina Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 19:10
      Lubię Polaków, lubię Niemców, lubię Rosjan, Chińczyków i Sudańczyków i Romów. Lubie muzułmanów, buddystów i chrześcijan. Lubię ludzi z różnym poziomem barwnika w skórze. Lubię dzieci, lubię dorosłych lubię ludzi w starszym wieku.

Nie lubię w ludziach rasizmu, ksenofobii, homofobii. I jeszcze paru innych rzeczy. Tak się jakoś składa, ze wszystkie cechy, których nie lubię, pojawiają się równie dobrze u wszystkich wymienionych (i jeszcze nie wymienionych) przeze mnie grup.

Jestem Polką, czuję się Polką, lubię swoją polskość. Ale jej wartości nie przeceniam. Ze swoją polskością nie jestem lepsza od żadnego Roma, Szweda, Niemca albo Żyda.
      • sofia_87 Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 19:58
        Ja lubię Japończyków, nie ukrywaja, że uważają się za lepszych od innych, nie bawią się w chorą poprawność polityczną, oczekują, że mieszkając u nich się dostosujesz.
        Jeśli komuś się to nie podoba, to trudno, obierz kierunek lotnisko i samolot do domu
        • livia.kalina Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 20:36
          >Ja lubię Japończyków, nie ukrywaja, że uważają się za lepszych od innych, nie bawią się w chorą poprawność

Naprawdę wierzysz, ze 100% Japończyków uważa się za lepszych?
        • livia.kalina Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 22:42
          "Ja lubię Japończyków, nie ukrywaja, że uważają się za lepszych od innych, nie bawią się w chorą poprawność polityczną"

Juz pomijając oczywistą nieprawdę, ze "Japończycy gremialnie uważają się za lepszych od innych", to nawet jakby się uważali, to uważasz to za jakaś wartość dodaną? Ty się uważasz za gorszą od Japończyków?
          • sofia_87 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 08:56
            Nie o to chodzi, tylko o to, że nie dają sobie w swoim własnym kraju narzucić zasad chorej politycznej poprawności.
            Na wrzaski "rasizm", "dyskryminacja" nie skaczą wokół "pokrzywdzonych" jak małe pieski, tylko radzą im powrót do domu.
            Europa powinna się uczyć
            • araceli Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 08:58
              sofia_87 napisał(a):
              > Nie o to chodzi, tylko o to, że nie dają sobie w swoim własnym kraju narzucić z
              > asad chorej politycznej poprawności.
              > Na wrzaski "rasizm", "dyskryminacja" nie skaczą wokół "pokrzywdzonych" jak małe
              > pieski, tylko radzą im powrót do domu.
              > Europa powinna się uczyć

Niemcy be - Japończycy cacy. Wiedza pierdzikanapy o historii i świecie...
              • sumire Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 09:11
                Sofia chyba nie wie, jak mocno rasizm jest zakorzeniony w japońskiej kulturze i że tacy jak ona też bywają tam traktowani jak niekoniecznie chciani obcy. Wiele książek o tym napisano. No, ale to trzeba czytać.
                • sofia_87 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 09:25
                  Spędziłam trochę czasu w Japonii i zauważyłam to, ale UWAGA jeśli coś komuś nie pasuje, to może wyjechać i ja właśnie tak zrobiłam.
                  Naprawdę nie trzeba mieszkać w cudzym kraju, można u siebie
                  Idiotyczne natomiast jest ulegnie obcym we własnym kraju i nawolywanie do "tolerancji " która daje większe przywileje obcym
                  • asia.sthm Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 10:10
                    zocha napisala:
                    > Spędziłam trochę czasu w Japonii i zauważyłam to, ale UWAGA jeśli coś komuś nie
                    > pasuje, to może wyjechać i ja właśnie tak zrobiłam.

czyzby cos bardzo tam ci nie pasowalo? Chcialas cos zmieniac a oni bezczelnie nie uznawali twoich opinii za najwazniejsze? Rozwin temat dla jasnosci.
                    • sofia_87 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 10:23
                      Nie, wyjechałam na kontrakt i wróciłam gdy się skończył.
                      Nie zamierzalam tam niczego zmieniać, uznaje, że będąc u kogoś to ja mam obowiązek się dostosować albo wyjechać jeśli nie chce lub nie potrafię
                        • sofia_87 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:03
                          Zawarty na czas określony. Nie było szans na przedłużenie ponieważ zaczynałam kolejny rok studiów.
                          A zresztą jakie to ma znaczenie, nie dość wyraźnie określiłam moje zasady w tej kwestii?
                          • asia.sthm Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:16
                            > Nie było szans na przedłużenie ponieważ zaczynałam kolejny rok studiów.

Czyli powrot byl wlasciwie przymusem, a nie wynikiem twojej ustalonej zasady zyciowej.

> A zresztą jakie to ma znaczenie, ...

zasadnicze jakoby
                            • sofia_87 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:20
                              Przymusem? Ja i druga strona od początku wiedzieliśmy, że mam studia w Warszawie, więc z założenia to był czas określony.
                              Znaczenie żadne, ponieważ ja nigdy nie planowalam dłuższego pobytu tam, a podczas gdy przebywalam w Japonii stosowałam się do ich zasad
                              • asia.sthm Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:29
                                > Przymusem?
                                No tak, chec kontynuacji studiow oznacza przymusowy powrot, inaczej sie nie da. Skoro nie planowalas dluzszego niz kontrakt pobytu to po co prezentujesz tu to jako przyklad: dostosowac sie, a jak sie nie podoba to musowo wracac do siebie.
                                Nieadekwatny to przyklad.
                                • sofia_87 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:37
                                  Nie, kontrakt od do oznaczał, że nie zamierzam tam zostać na stałe, przynajmniej nie w tamtym momencie.
                                  Powrot z wakacji też okreslasz "przymusowym powrotem?
                                  Co w tym nieadekwatnego? Dostosowalam się podczas pobytu gdybym chciała zostać to musiałabym bardziej poznać i przyjąć zwyczaje tubylców.
                      • iwles Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:09
                        sofia_87 napisał(a):

>
                        > Nie zamierzalam tam niczego zmieniać, uznaje, że będąc u kogoś to ja mam obowią
                        > zek się dostosować

czyli, jeśli pojedziesz do Somalii to nie masz prawa mówić, że nie podoba ci się obrzezanie kobiet, a nawet więcej, gdybyś tam zamieszkała i urodziła córkę, to będziesz musiała się dostosować ? surprised
                          • iwles Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:21
                            sofia_87 napisał(a):

> Nie przyszloby mi do głowy zamieszkać w Somalii, m.in. z powodów, które wymieni
                            > las.
                            > Na wycieczkę tam też się nie wybieram, w każdym razie nie w tym życiu 😁

I nie przeszłoby ci nawet przez myśl, że mogłabyś powiedzieć "NIE"?
                            No dobra, ok, nie wnikam.
                        • ritual2019 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:21
                          Jesli pojedzie czy jesli tam zamieszka na stale? Czy ty jadac do kogos z wizyta mowisz mu ze np ma balagan i powinien posprztac, albo ze nie powinien pozbyc sie kotow bo klaki sa na sofie? Jesli osiadziesz w jakims kraju, nabeszissz praw obywatela to mozesz cos zmieniac, ale tez pod warunkiem ze masz jakas science do tego,bo w wielu krajach nie masz, i nie ma gwarancji ze odniesiesz sukces. Generalnie swiadomie, dobrowolnie wybierajac jakis kraj do zycia dostosowujesz sie a nie negujesz.
                          • iwles Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:27
                            ritual2019 napisał(a):

> Jesli pojedzie czy jesli tam zamieszka na stale? Czy ty jadac do kogos z wizyta
                            > mowisz mu ze np ma balagan i powinien posprztac, albo ze nie powinien pozbyc s
                            > ie kotow bo klaki sa na sofie?

Jesli osiadziesz w jakims kraju, nabeszissz praw
                            > obywatela to mozesz cos zmieniac, ale tez pod warunkiem ze masz jakas science
                            > do tego,bo w wielu krajach nie masz, i nie ma gwarancji ze odniesiesz sukces.
                            > Generalnie swiadomie, dobrowolnie wybierajac jakis kraj do zycia dostosowujesz
                            > sie a nie negujesz.

analogia z kłakami kotów trochę od czapy.
                            Juz lepsza byłaby taka: idąc do kogos z wizytą widzisz, że pan mąż przy tobie, znęca się nad żoną, popycha, bije itp.
                            Wychodzisz, bo to nie twoja sprawa? Dostosowujesz się i czekasz aż twój małżonek tobie przyłoży ?
                            • sofia_87 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:33
                              Nie, w obecnej sytuacji lepszym przykładem byłby inny przykład; pan przemocowiec bije żonę i gwalci córkę, idzie do sąsiadów i oczekuje, że będzie mógł pobić sasiadke i zgwalcic jej córkę, ponieważ takie są jego obyczaje. A oni powinni się dostosować
                            • ritual2019 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:52
                              A to zalezy od kraju. Sa kraje gdzie zadzwonilabym na policje a sa takie gdzie nie bo mic by to nie dalo i sama moglabym miec klopoty. Nie bilabym sie przeciez z facetem ktory bije zone.
    • leosia-wspaniala Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 19:28
      Kompleksy i nieustanne szczucie jednych na drugich. Ludzie najbardziej nienawidzą tych, do których są podobni smile A wątek o Euro to ewidentnie podpucha, żeby wkurzyć Snake, ona zamiast olać daje się wpuszczać w maliny jak dziecko.
        • livia.kalina Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 22:40
          Przecież to stek bzdur i projekcji.

-"Śmiejesz się z katolików, nazywasz ich ciemnogrodem, ale krytykę islamu nazywasz mową nienawiści;"
          -"ale osoba twierdząca, że do zapłodnienia potrzebne są obie płcie to dla ciebie katolicki dewota"
          "Nie wierzysz w Boga, jednak fakt ten nie przeszkadza ci wierzyć, że pieniądze na zasiłki dla uchodźców spadają z nieba"
          "W każdej osobie manifestującej swoją miłość do ojczyzny dostrzegasz neonazistę"

Podaj choć jeden przykład dla powyższych bredni.
          • konsta-is-me Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 23:38
            To jest humorystyczny, wiesz?
            Nie należy go traktować dosłownie.
            Chyba zabrakło trochę tego tym, dla których brak kibicowania Niemcom =ksenofobia i rasizm.
            I - kilka przykładów z powyższego tekstu pamiętam z ematki.
            Niestety.
            To jest niesamowite ze czujecie się aż tak sprowokowane- to jest żart, tak jak i ów niesławny watek!
            Co jest z wami ?
            • snakelilith Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 23:57
              konsta-is-me napisała:

> Chyba zabrakło trochę tego tym, dla których brak kibicowania Niemcom =ksenofobi
              > a i rasizm.

Kłamiesz i manipulujesz, jak zwykle zresztą. Nie chodziło o brak kibicowania. Nikt nie obrażał się, gdy w wcześniejszych wątkach kibicowano, lub nie kibicowano przeróżnym innym drużynom. Tam cię też nie było i nie intepretowałaś entuzjazmu lub jego braku jako nienawiści do Polaków. Wlazłaś w wątek o Niemcach, który założono by pokazać nienawiść i pogardę dla Niemców. Rasiole prześcigały się w wyrażaniu wyjątkowej radości z powodu przegranego meczu Niemców. Padały do tego teksty tak jak Niemcom się porażka należała, Niemców należało po wojnie wybić jako naród, kraj zamienić w kartoflisko, a od współczesnych Niemców nie można się niczego dobrego spodziewać. Jak ty z normalnej reakcji wielu forumek na ksenofobię zrobiłaś teraz nienawiść do Polaków, to tylko w twoim przewrotnym mózgu wiadomo.
              • konsta-is-me Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 00:22
                Po co się produkujesz snake?
                Takie teksciki możesz sypać do olenki, która musi sobie "zasłużyć" (kilkoma Noblami) na szacunek albo innej asi z obsesja pisiorow wyskakujących jej nawet w lodówce.
                Mnie nie ruszysz, ja nie mam kompleksów które możesz dotknąć.

Odpowiadam ci czasem tylko dlatego, że nie mam nic innego do roboty, albo żeby pokazać innym, że nie powinni brać twoich pogrywek na poważnie.
                • snakelilith Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 00:37
                  konsta-is-me napisała:

> Po co się produkujesz snake?

A ty, w jakim celu zakładasz przekłamujące rzeczywistość wątki ksenofobko?
                  Żadna z ciebie patriotka zatroskana o ojczyznę, pielęgnujesz tu tylko swoje uprzedzenia. Wiele razy wypowiadałaś się niepochlebnie o Austriakach, Niemcach i nawet Szwedach. W każdym kraju, w którym byłaś, doszukiwałaś się arogancji tubylców i złego traktowania z powodu twojej narodowości. Pojechałaś tam z kompleksami i doświadczyłaś samosprawdzającej się przepowiedni. Zrozumiałe odrzucenie obcokrajowców odbierasz jako atak na Polskę, a tak naprawdę chodzi o twój niesympatyczny charakter. Zresztą nie wierzę, że ktokolwiek z Polaków w twoim otoczeniu cię lubi, więc wymyśliłaś sobie "naród" jak rodzinę zastępczą.Tak jak ten cały pis niszczący ten kraj, jesteś tylko przykładem wiecznie obrażonego przez innych frustrata.
                  • konsta-is-me Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 02:22
                    Pokaż no te moje rzekome wątki/posty 😂
                    No pokaż, pokaż...
                    Mnie zastanawia czy serio myślisz, że na tym forum ktokolwiek traktuje cię poważnie ?
                    I że jak zaplujesz się powtarzając swoje bełkoty, to właściwie - co się stanie?
                    Dla mnie to już nie jest kreacja na forum, tylko jakieś urojenia wielkościowe z cechami psychopatycznymi.
                    Zastanawiam się na co się leczysz w realu.
                    P.S Czekam na te wątki w których "nienawidzę "Austriaków, Niemców i Szwedów" i gdzie doświadczyłam "samospełniającej się przepowiedni".
                    Dawaj...😂
                    • konsta-is-me Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 02:28
                      Niech wszyscy zobaczą, jak strasznie wstydzisz się bycia "z Polski " w Niemczech i tego że cię tam nie akceptują jako swoja i jak strasznie chcesz żeby wszyscy też się wstydzili...
                      Az mam ochotę zrobić ankietę "ile razy snake skłamała, zmanipulowała i wyzwala inne forumki", może niech forum też ma jakąś rozrywkę ?😂
                      W sumie smutne to jakim jesteś wytworem własnego jadu.
            • asia.sthm Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 00:03
              > To jest humorystyczny, wiesz?
              > Nie należy go traktować dosłownie.

Aaaa, to jakis natchniony poemat epicki, ekstaza pislandczyka pelna metafor i niedomowien.
              No kurde, nie wiedzialam. Dla mnie to wykwit natrectw typowego wolaka.
              Ty mowwisz piekne, a ja fuj.
              Co jest z wami?
      • chococaffe Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 06:18
        Czytuję GW, zwłaszcza weekendowe papierowe, czasami oglądam TVN24 i nie mam blokady na kontakt z tymi, z którymi chcę itp itd - dlatego wierzę w Polskę smile Gdybym była odcięta, prawdopodobnie wiałabym gdzie pieprz rośnie i nienawidziła Polski.

Nie wyszła ci ta "dowcipna" diagnozawink
        • chococaffe Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 07:07
          Na marginesie - w realu nie spotykam* tak wiele osób szkodzących Polsce jak na tym forum (różne zoski, tisze, arweny, prawackie troliszcza, dramatisie itp itd - nie sposób wszytskich spamiętać)

*pomijając oczywiście polityków, których nie spotykam, ale wiem, ze naprawdę istnieją - nie da się nie zauważyć
    • dramatika Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 21:01
      konsta-is-me napisała:

> Czego nie wiem i co mnie omija tutaj, że coś takiego się powyprawialo z ludźmi?

Przecież to trwa od 1989. Postkolonialna mentalność, poczucie bycia gorszym. Odcięcie się od polskości ma zapewnić awans społeczny. "Polskość to nienormalność" - Tusk.
    • joanna266 Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 21:16
      Nie wiem co się powyprawiało ale napewno coś jest na rzeczy. Nie tylko tu na forum. Mam znajomych którym naprawdę świetnie się w Polsce żyje. Mają super prace,przedmioty ułatwiajace życie z najwyższej półki,domy wakacyjne itp,itd i ciągle narzekają jak to im w kraju żle. Ze gdyby mogli to już by ich nie było, ze się brzydzą,wstydzą i bardzo cierpią.No w tym zestawieniu to mi się rzygac czasem chce winkNie wiem o co chodzi ale jest to bardzo smutne.Ja cieszę się że mieszkam w Polsce. Moje dzieci również. Jeden syn coś tam czasem wspomina ze mógłby mieszkać kiedyś w kraju anglojęzycznym. Ale żeby tak szkalować i opowiadać takie bzdety to ja naprawdę nie wiem z czego to się bierze.
      • simply_z Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 23:42
        świetnie im sie żyje pewnie na kredytwink. wszystkie auta, domki wakacyjne, jakby tak zajrzeć glebiej to kredyty, nic więcejwink. pewnie dlatego płaczą...chce sie życia na poziomie, a tu nijak się da odłożyć.
      • hanusinamama Re: Dlaczego na forum 30.06.21, 23:58
        Ja zyję dobrze ale dzieki swojej pracy. Za chwile ten kraj mlekiem i miodem płynący wyciągnie łapę po więcej i wiecej z moich poniedzy aby dać nierobom, zeby miec na kiełbase wyborczą. Jednoczesnie moje dzieci w szkole będą dostawac mniej ( a sorry religii bedzie więcej), mam 2 córki więc nie uwazam, ze to kraj dobry dla nich. Sam fakt, iż zrezygnowaliśmy z posiadania 3 dziecka...ze względu na sytuacje jaka jest chyba jednak o czymś świadczy.
      • nenia1 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 00:08
        joanna266 napisała:

> Nie wiem co się powyprawiało ale napewno coś jest na rzeczy. Nie tylko tu na f
        > orum. Mam znajomych którym naprawdę świetnie się w Polsce żyje. Mają super
        > prace,przedmioty ułatwiajace życie z najwyższej półki,domy wakacyjne itp,i
        > td i ciągle narzekają jak to im w kraju żle. Ze gdyby mogli to już by ich nie
        > było, ze się brzydzą,wstydzą i bardzo cierpią.

a to zjawisko dość ciekawie opisał prof. Wojciszke "Takie narzekanie ma niewiele wspólnego z obiektywną sytuacją życiową. Zinterpretowałem wraz ze współpracownikami narzekanie jako cechę całej zbiorowości, czyli zachowywanie się tak jak inni jej członkowie. Ludzie narzekają po to, by nawiązać lepszy kontakt z innymi.
        W kulturze narzekania opłaca się narzekać. Z dużą częścią Polaków o wiele łatwiej jest się porozumieć, mówiąc o otaczającej rzeczywistości raczej źle niż dobrze. Mówienie o sukcesach brzmi bardzo nie po naszemu.
        Elementem kultury narzekania jest zarówno negatywizm stanów uczuciowych, jak i negatywizm obrazu świata społecznego. Jesteśmy przekonani, że ludzie są źli, cyniczni, niegodni zaufania, że sprawy podążają w złym kierunku itp. Tworzymy kulturę narzekania, w której wypada źle o świecie mówić, myśleć i czuć".

No i w sumie nie da się ukryć, że taki klimat jest już właściwie codziennością na forum.
        • konsta-is-me Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 00:12
          Nie, to nie to samo.
          Narzekanie, owszem łączy, ale jak ma się wspólnego "wroga".
          I w tym wypadku tym "wrogiem" jesteśmy my sami, a jednocześnie "nie my- tylko ci INNI" co jest irracjonalne.
          TO jest dużo bardziej skomplikowane, niż takie zwykłe narzekanie "ciągle pada" albo "ależ te ceny podrożały".
          • nenia1 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 00:46
            To jest jak smok o stu głowach, one wszystkie wyrastają z jednego ciała, żyjemy w kulturze narzekania i klonujemy ją, u nas zawsze musi być źle i tego będziemy się trzymać, wręcz oburza jak ktoś opisze coś niefajnego gdzieś indziej, na 100% w takim wątku zawsze się pojawi ktoś inny kto zapoczątkuje grę w licytację "u nas jest gorzej". Albo druga popularna gra "tylko w Polsce". To wcale nie jest skomplikowane, to są proste, przewidywalne schematy właściwie zawsze według tego samego scenariusza.
            • konsta-is-me Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 02:16
              Tak te kultowe "tylko w Polsce" 😂
              Jakbyśmy byli jedynym krajem we wszechświecie .
              Ja zawsze myślałam że to kwestia izolacji Polski w komunizmie, a potem zwyczajnie brak świadomości wielu osób , taki brak wiedzy o świecie, takaa znajomość wyłącznie własnego małego kawałeczka swiata.
              No ale ile czasu minęło już od tamtych czasów?
              • zona_glusia Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 09:47
                >Tak te kultowe "tylko w Polsce" 😂
                >Jakbyśmy byli jedynym krajem we wszechświecie
                Tu się zgodzę. Ma to też drugą stronę, podkreślaną przez prawicę. Prawica także uprawia kult "tylko w Polsce". Tylko w Polsce istniała tolerancja, tylko w Polsce panowały dobre stosunki społeczne (pańszczyzna to wcale nie był stan półniewolnictwa, ależ skąd pan się chłopami opiekował), żaden kraj nie miał tak tragicznej historii jak Polska, Polska miała największą podziemną armię w czasie II wojny światowej, nikt inny tak jak Polacy ratowali Żydów, itd itp.
                  • zona_glusia Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 10:07
                    To, co powiesz o Ukrainie i Białorusi?
                    Jak się przyjrzysz to zobaczysz, że nie jesteśmy wyjątkowi z naszą historią. Wystarczy poczytać też o historii krajów takich jak Hiszpania, Irlandia, Finlandia, była Jugosławia.
                  • sumire Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 10:22
                    No właśnie ma JEDNĄ Z.
                    Nie jesteśmy Chrystusem narodów. I naprawdę nie dziwię się ludziom, których irytuje machanie sztandarem pt. tragiczna historia przy każdej możliwej okazji.
                    • konsta-is-me Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 18:25
                      Ja "Chrystus narodów" rozumiem raczej jako (DURNA!!) skłonność do ofiarnictwa .I ja ta skłonność widzę niestety dalej, ciągły kompleks nizszosci, ciagle uważamy że "tak już musi być i jak ktoś ma być poszkodowany ,to musimy to być my, bo inaczej to jest naganne moralnie".
                      Ofiarnictwo!
                      I sam fakt, że uważacie że "Chrystus narodów" to jest komplement , jest dziwny, nic wam to nie daje do myślenia?
                      Ja nie chcę być męczennikiem Europy, ja chcę żyć w spokojnym, bezpiecznym kraju a ofiary może sobie ponosić kto inny, nawet że sztandarem meczennictwa, proszę bardzo.
                      To ta nasza postawa pełną niższości to powoduje i powodowała w przeszłości.
                      Jakoś żaden inny kraj sobie nie dał w kaszę dmuchać jak my .
                      Pytanie dlaczego?

Mówicie że tego nas na historii uczą?
                      A CO robimy teraz i od zawsze?
                      Bijemy się w piersi "moja wina że jestem Polakiem, moja wina ,moja wina, moja bardzo wielka wina".
                      Jesteśmy NAJ- gorsi, NAJ- głupi,NAJ - wstaw dowolne...
                      Pedagogika wstydu.
                      Nie wolno mówić ani myśleć inaczej, bo natychmiast dostaje się łatkę narodowca/pisowca/rasisty i cokolwiek tam komu wpadnie pod rękę .
                      My NIE UMIEMY nie być ofiara !
                      • sumire Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 18:40
                        konsta-is-me napisała:

> Ja "Chrystus narodów" rozumiem raczej jako (DURNA!!) skłonność do ofiarnictwa .
                        > I ja ta skłonność widzę niestety dalej, ciągły kompleks nizszosci, ciagle uważa
                        > my że "tak już musi być i jak ktoś ma być poszkodowany ,to musimy to być my, bo
                        > inaczej to jest naganne moralnie".
                        > Ofiarnictwo!
                        > I sam fakt, że uważacie że "Chrystus narodów" to jest komplement , jest dziwny,
                        > nic wam to nie daje do myślenia?

A kto tak uważa? Nie zauważyłam.
                        Ja tam nie uważam, że "Chrystus narodów" to komplement, wprost przeciwnie. Natomiast pretensje kieruj pod adresem Mickiewicza i romantycznego mesjanizmu, a nie do nas.

> Jakoś żaden inny kraj sobie nie dał w kaszę dmuchać jak my .

Żaden, naprawdę?...

> Bijemy się w piersi "moja wina że jestem Polakiem, moja wina ,moja wina, moja b
                        > ardzo wielka wina".
                        > Jesteśmy NAJ- gorsi, NAJ- głupi,NAJ - wstaw dowolne...
                        > Pedagogika wstydu.
                        > Nie wolno mówić ani myśleć inaczej, bo natychmiast dostaje się łatkę narodowca/
                        > pisowca/rasisty i cokolwiek tam komu wpadnie pod rękę .

Again, po raz miliardowy - założyłaś ten wątek, by odnieść się do wątku założonego po to, by wylało się ksenofobiczne szambo. Nie, nie jesteśmy najgorsi. Ale też nie jesteśmy najlepsi. Nie czuję się winna, że jestem Polką, ale też nie poważam taniego patriotyzmu pod znakiem "ałała, pedagogika wstydu, znowu nas obrażajo, a my się najbardziej ze wszystkich nacierpieli i zawsze bez wyjątków byliśmy wspaniałym narodem". Uważam, że patriotyzm to też dostrzeganie wad i przewin, a nie tylko zachwyty nad Polską i własną polskością. To zrozumienie tego, że mamy trochę ciemnych kart w historii, których nie przepracowaliśmy i dlatego dziś, przy romansującej z nacjonalizmem władzy, odbijają nam się coraz bardziej przykrą czkawką. Żaden naród na świecie nie jest nieskalany.

> My NIE UMIEMY nie być ofiara !

Umiemy, tylko lubimy nią być. Czego dowodzi i twój wątek.
                        • konsta-is-me Re: Dlaczego na forum 02.07.21, 20:23
                          Wiesz co, pisząc z niektórymi nickami mam wrażenie jakbym mówiła do katarynki.Ktora odtwarza ten sam tekst bez zrozumienia tego co piszę.Nie sluchaja- po prostu automatycznie powtarzają na ślepo to samo.
                          • araceli Re: Dlaczego na forum 02.07.21, 20:37
                            konsta-is-me napisała:
                            > Wiesz co, pisząc z niektórymi nickami mam wrażenie jakbym mówiła do katarynki.K
                            > tora odtwarza ten sam tekst bez zrozumienia tego co piszę.Nie sluchaja- po pros
                            > tu automatycznie powtarzają na ślepo to samo.

Przecież to jest tekst o TOBIE big_grin

Postawiłaś chochoła, nie czytasz co się do ciebie pisze tylko walisz swoimi prawdami objawionymi "tak jest bo tak mówię" big_grin
                  • jowita771 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:32
                    Jedną z najbardziej tragicznych historii w Europie, ale połowa Europy miała równie tragiczną, więc naprawdę nie jesteśmy pod tym względem wyjątkowi. Bokiem mi wychodzi narracja w stylu "Polska Chrystusem narodów", rzygam tym.
                • rexona_sport Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 11:44
                  Jest takie przysłowie „każda pliszka swój ogonek chwali” i rzeczywiście to przekonanie ze costam, dobrego czy złego, to tylko u nas (względnie „u nas najbardziej”) jest dosyć uniwersalne. Spotkałam się z podobnym przekonaniem mieszkając w innych krajach, nie tylko Polacy mówią o sobie ze są najbardziej narzekający, najbardziej szarmanccy czy co tam do głowy przyjdzie. Ot ludzka cecha. Tak samo jak niesnaski z sąsiadami i np cieszenie się jak sąsiedni kraj odpadnie z rozgrywek wink
                  • snakelilith Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 11:49
                    rexona_sport napisał(a):

> Tak sam
                    > o jak niesnaski z sąsiadami i np cieszenie się jak sąsiedni kraj odpadnie z roz
                    > grywek wink

Hm. Ja zawsze się jednak pytam, jak to jest, że Polska nie ma praktycznie żadnych przyjaciół? Inne skłócone od wieków narody potrafią wziąć się w garść, budować nowe porozumienia, ocieplać stosunki i nie rozdrapywać sytuacji, gdy komuś coś tam się wymsknie, co bazuje na uprzedzeniach. A współczesna Polska wiecznie urażona, wiecznie obrażona, wiecznie szuka wroga, wiecznie chce ponosić kogoś do odpowiedzialności i żąda zadośćuczynienia. I nawet wygrany przez nie tą co trzeba drużynę mecz odbierany jest jako naruszenie polskiej godności, a radość z porażki "wroga" kończy sIę w kaskadzie nacjonalistycznego rzygu. A jak nie ma akurat tematu z zagranicy, gdzie można doszukiwać się ataku, to taka konsta zakłada wątki, gdzie można popluć na Polaków, którzy mają inny, nie martyrologiczny światopogląd. Nice. uncertain
                    • asia.sthm Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:11
                      > Ja zawsze się jednak pytam, jak to jest, że Polska nie ma praktycznie żadnych przyjaciół?

Bo obecny rzad placze po tym jednem, jedynym i juz nie umie nawiazac nowych powaznych relacji:
                      https://komparatystyczni.files.wordpress.com/2014/11/plakat-kasia1.jpg?w=210&h=300

No i ostal sie stary kumpel.
                      „Niech żyje przyjaźń węgiersko-polska!” – napisał na Facebooku po polsku i po węgiersku szef rządu w Budapeszcie Viktor Orbán, zamieszczając zdjęcie tarasu swojego gabinetu w Budapeszcie, na którym dzisiaj powiewają dwie flagi obu narodów. „Cieszę się, że jesteście naszymi przyjaciółmi! Niech żyje przyjaźń polsko-węgierska! Do zobaczenia wkrótce. Pozdrowienia z Warszawy!” – odpowiedział na Facebooku polski premier Mateusz Morawiecki.
                      https://kurier.plus/sites/default/files/2018/Zrzut%20ekranu%202021-03-23%20o%2020.44.45_0.png

Niczego Pisowi do szczescia na froncie przyjazni juz nie brakuje.
                      • snakelilith Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:39
                        asia.sthm napisała:

> No i ostal sie stary kumpel.
                        > [i]„Niech żyje przyjaźń węgiersko-polska!” – napisał na Facebooku po polsku i p
                        > o węgiersku szef rządu w Budapeszcie Viktor Orbán,

Taa, cwany lis Orbán, który za garść eurasków nawet własną babcię sprzeda, a co dopiero jakiś tam Polaków. Przecież dla Węgier Polacy to pożyteczni idioci, potrzebni do kolejnego unijnego weta. Jak tylko zasady głosowania się zmienią, to Orbán rzuci Polskę z ręki jak gorący kartofel.
                        • asia.sthm Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 13:09
                          > Przecież dla Węgier Polacy to pożyteczni idioci, potrzebni do kolejnego unijnego weta.

Toz wiem, przytoczylam pomocnie tym, ktorzy wierza ze Polska ma jakiegokolwiek sojusznika oprocz cierpliwej pani Merkel big_grin
                          • snakelilith Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 13:12
                            asia.sthm napisała:

> Toz wiem, przytoczylam pomocnie tym, ktorzy wierza ze Polska ma jakiegokolwiek
                            > sojusznika oprocz cierpliwej pani Merkel big_grin

Tak, wiem, że to gorzka ironia. Merkel rządziła od 2005 roku, to długo i niektórzy zapomnieli przy tym, że w polityce nie ma rzeczy wypisanych w granicie.
                            • asia.sthm Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 13:24
                              > Tak, wiem, że to gorzka ironia.

Bardzo gorzka.
                              Nasi (SE) europarlamentarzysci wyraznie przejeci i zaangazowani w polskie i wegierskie wybryki. Nie ustapia w wyciaganiu konsekwencji a ja ich sledze gdyz na nich glosowalam.
                    • sumire Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 12:48
                      snakelilith napisała:

> Hm. Ja zawsze się jednak pytam, jak to jest, że Polska nie ma praktycznie żadnych przyjaciół?

Miała. Niezbyt długo, ale miała. Po 2015 praktycznie wszystkich do siebie zraziła (Orbanowe Węgry trudno nazywać przyjacielem, bo on niejeden raz pokazał, że nie czuje się w żaden sposób solidarny).

> A współczesna Polska wieczne urażona, wiecznie obrażona, wiecznie szuka wroga, wiecznie chce ponosić kogoś do odpowiedzialności i żąda zadośćuczynienia.

Bo taka jest strategia władz. "Patrzcie, jak nas krzywdzą, my tacy biedni, tacy uciśnieni, cały świat przeciwko nam". I ta strategia działa. A jednocześnie dyplomacja leży, kwiczy i sprowadza się do domagania się pieniędzy, ewentualnie domagania się przeprosin. Ewentualnie nadymania się, bo Amerykanie śmieli wybrać nie tego prezydenta.

> radość z porażki "wroga" kończy sIę w kaskadzie nacjonalistycznego rzygu.

Dodam tylko, że do tego rzygania dołączali w social mediach politycy (vide radosne "raus" pana Protasiewicza, który nadal nie może przeboleć, że kiedyś go pijanego celnicy na lotnisku we Frankfurcie ustawiali do pionu, o pośle Kowalskim nie wspomnę, bo on niemal codziennie publikuje coś o Niemcach). Coś bardzo złego się dzieje, jeśli mecz piłkarski wyzwala takie szambo, a niechęć do brania w tym udziału skłania niektórych do okołopatriotycznych rozważań.
                      • snakelilith Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 13:08
                        sumire napisała:

> snakelilith napisała:

> Miała. Niezbyt długo, ale miała. Po 2015 praktycznie wszystkich do siebie zrazi
                        > ła (

Paradoksalne w tym wszystkim jest, że akurat Niemcy są tak naprawdę jedynym pozytwnie nastawionym do Polski unijnym krajem. W wielu innych, głosy zniecierpliwienia stają się coraz mocniejsze i jedynie merkelowski upór hamował konsekwentny rozwój wypadków. Polska zachowuje się przy tym infantylnie, jak dziecko próbujące jak daleko może przeciągnąć gumę wyrozumiałości rodzica. A potem dziwiące się, że nikt nie uważa go za dorosłego i równouprawnionego członka klubu. Ta era się kończy. Wybory wygra prawdopodobnie nowe CDU, które będzie musiało upozycjonować się bardziej nacjonalnie i konserwatywnie. A młodzi i gniewni w partii przebierają już nogami. Ci nie mają już żadnego poczucia winy, czy odpowiedzialności historycznej za cokolwiek i nie mają cierpliwości mamy Angeli.
                        • sumire Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 13:26
                          No dokładnie.
                          Sikorski to trafnie zdiagnozował w felietonie dla Polityki. Nie przepadam za nim, ale trzeba przyznać, że tu ma rację:
                          twitter.com/sikorskiradek/status/1410546656387518464

I słusznie zauważa jeszcze jeden mechanizm - my ciągle domagamy się czegoś od Niemców. Roszczeń kierowanych w kierunku Rosji niet. Patriotycznego wzmożenia na tej osi w ogóle nie mamy.
                        • princesswhitewolf Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 15:24
                          >że akurat Niemcy są tak naprawdę jedynym pozytwnie nastawionym do Polski unijnym krajem.

no pewno bo Polska jest bliskim rynkiem zbytu. Nie, nie chodzi o milosc.

> Ta era się kończy.

rodzic sie wkurzyl bo niemieckie jogurty sie nie sprzedaja juz tak dobrze
                    • araceli Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 13:25
                      snakelilith napisała:
                      > Hm. Ja zawsze się jednak pytam, jak to jest, że Polska nie ma praktycznie żadn
                      > ych przyjaciół?

To Niemcy mają "przyjaciół"? Może jeszcze są lubiani?? tongue_out
                      • snakelilith Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 13:58
                        araceli napisała:

> To Niemcy mają "przyjaciół"? Może jeszcze są lubiani?? tongue_out

Możesz mi wyjaśnić na czym ma niby polegać to lubienie lub nielubienie? Niemcy na pewno nie są nigdzie dyskryminowani. Mają wysoką pozycję w większości międzynarodowych organizacji, wszyscy liczą się ze zdaniem tego kraju. Merkel miała tytuł najbardziej wpływowej kobiety świata. Niemcy i Francuzi są też inicjatorami Unii, pielęgnują od wielu lat dobre kontakty, a historyczna "wrogość" pomiędzy tymi narodami jest chyba jeszcze starsza niż polskie żale w stronę Niemców. Niemcy mają też bardzo dobre stosunki z Izraelem. Oprócz fazy Trumpa uważają USA za swojego sojusznika i vice versa. Niemiecki paszport jest od lat w czołówce (1 albo 2 miejsce) jeżeli chodzi o możliwość bezwizowego wjazdu, co świadczy o dobrych dyplomatycznych stosunkach do większości krajów na tej planecie. Urlopowe kraje nie zamykają hoteli dla niemieckich turystów, wręcz przeciwnie, niemieckie biura podróży mają najczęściej zarezerwowne pokoje z najlepszym standardem. Niemcy są też krajem mocno odwiedzanym przez obcokrajowców, zarówno w celach zarobkowych jaki i turystycznych. W 2019 roku np. odwiedziło NIemcy 40 milionów turystów, co plasuje Niemcy na 14 miejscu światowej listy najczęściej odwiedzanych krajów. Nie mówiąc o tym, że niemieckie produkty wszelkiego rodzaju mają wysoką renomę, świetnie się sprzedają, a samochody mają nawet kultowy charakter. To ma świadczyć o tym, że Niemcy są nielubiani? LOL.
                          • nenia1 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 14:42
                            fornita111 napisała:

> Dzizas, snake znowu ironi nie zalapala i wymodzila kilometrowy post w odpowiedz
                            > i na zwykly zartobliwy wpis araceli big_grin

och taka okazja się nadarzyła, żeby znów opiewać potęgę Niemiec, że trudno się kobiecie dziwić,
                            niech sobie pogada...
                            • asia.sthm Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 14:53
                              > żeby znów opiewać potęgę Niemiec,

ale co w tym zlego, jest okazja - sie opiewa.
                              Przepisowe polskie narzekanie oczekiwane, wymagane czy mozna nie skorzystac z przywary narodowej?
                              W oczka kluje brak korzenia sie?
                              • snakelilith Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 14:59
                                asia.sthm napisała:

> W oczka kluje brak korzenia sie?

Prawda? A to nenia najczęściej pyerdoli o polskim jęczeniu. Tyle tylko, że nie potrafi wymienić niczego, za co Polaka można cenić i co pozytywnego naród mogłoby łączyć, oprócz ciągle wałkowej niechęci do Niemca.
                                • nenia1 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 15:11
                                  snakelilith napisała:

>
                                  > Prawda? A to nenia najczęściej pyerdoli o polskim jęczeniu. Tyle tylko, że nie
                                  > potrafi wymienić niczego, za co Polaka można cenić i co pozytywnego naród mog
                                  > łoby łączyć, oprócz ciągle wałkowej niechęci do Niemca.
                                  >
                                  nie potrafią, ojej, smuteczek...a to nie ty wklejałaś ostatnio rzygającego jednorożca jak pisałam
                                  o moich podróżach po kraju kłamczuszku?
                                  Ale fakt, nie mam aż tak silnej potrzeby jak ty pisania w duchu Deutschland, Deutschland uber alles,
                                  ale też nie mam za sobą przeżyć w rodzaju przyjazdu "dziołchy z siermiężnego PRL-u do bogatego Reichu"
                                  więc i może kompleksów mniej.
                                  • snakelilith Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 15:19
                                    nenia1 napisała:

> nie potrafią, ojej, smuteczek...a to nie ty wklejałaś ostatnio rzygającego jedn
                                    > orożca jak pisałam
                                    > o moich podróżach po kraju

Ach, więc postanowiłaś się teraz ordynarnie odryźć? Tyle więc warta jest twoja odpowiedź. Tylko tyle, ile twoja urażona duma, czyli goowno. I nie porównuj mnie do swoich naziolskich kumpeli. Polska, Polska, ponad wszystko to wasza narracja. Chciałbyście światowego szacunku, najlepiej za darmo, a nie potraficie sobie na niego zapracować. Ojej, ojej, świat woli Niemców od jojczących patopatriotów z Wolski? Jak to może być, Szarik podkulił ogon z żalu.
                                    • nenia1 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 15:57
                                      snakelilith napisała:

> Ach, więc postanowiłaś się teraz ordynarnie odryźć? Tyle więc warta jest twoja
                                      > odpowiedź.

Taaaa...bo jestem tobą. Przypomniało mi się bo manipulujesz, tu twierdzisz, że nie piszę
                                      a jak piszę "rzygam tęczą".

Tylko tyle, ile twoja urażona duma, czyli goowno. I nie porównuj mn
                                      > ie do swoich naziolskich kumpeli. Polska, Polska, ponad wszystko to wasza n
                                      > arracja. Chciałbyście światowego szacunku, najlepiej za darmo, a nie potraficie
                                      > sobie na niego zapracować.

no już, już, bo ci nie pomoże ani ekologiczne jedzenie, ani ekologiczne kosmetyki
                                      tyle masz w sobie agresji i złości, że to cię w końcu zje. Wali mnie światowy szacunek
                                      i nie nadymam się jak ty Niemcami, wystarczy mi, że szanuje mnie moje otoczenie
                                      bo to moja zasługa, a nie jakiś ludzi pod których się podpinam.
                                      • snakelilith Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 16:24
                                        nenia1 napisała:

> no już, już, bo ci nie pomoże ani ekologiczne jedzenie, ani ekologiczne kosmety
                                        > ki
                                        > tyle masz w sobie agresji i złości, że to cię w końcu zje. Wali mnie światowy s
                                        > zacunek

Napisz nam o dobroduszna neniu coś więcej o pysznych kluchach na Podlasiu. Po miliardach wpakowamych z forsy niemieckiego podatnika chętnie posłucham, że ludzie w Polsce dobrze jedzą. Ja wprawdzie też kilka tygodni temu jadłam dobre rzeczy w Polsce, ale nie wiem, czy podpada pod twoją kategorię jako patriotyczne jedzenie, bo kuchnia była śląska, kelnerka zaciągała gwarą i wtrącała germanizmy, a właściciel knajpy miał niemieckie nazwisko, więc w ogóle V kolumna. Tyle o podróżach po Polsce. big_grin
                                        • nenia1 Re: Dlaczego na forum 01.07.21, 16:41
                                          snakelilith napisała:

> po miliardach wpakowamych z forsy niemieckiego podatnika chętnie posłucham, że lud
                                          > zie w Polsce dobrze jedzą.

a wystarczyłoby żeby rasa panów nie rozpier..ła połowy świata to nie musiałaby teraz pompować
                                          nie tylko w Polskę, ale we własnych rodaków z drugiej strony muru głosujących na AfD.
                                          Nie mówiąc już o tym, że Niemcy mają tu rynek zbytu większy niż we Włoszech czy Austrii
                                          nie podniecaj się więc tak niemieckim ojro bo zdaje się, że potęga Niemiec to nie twoja zasługa,
                                          ale rozumiem, że jak się nie ma własnych to zawsze dobrze się podpiąć.

> Ja wprawdzie też kilka tygodni temu jadłam dobre rze
                                          > czy w Polsce, ale nie wiem, czy podpada pod twoją kategorię jako patriotyczne j
                                          > edzenie, bo kuchnia była śląska, kelnerka zaciągała gwarą i wtrącała germanizmy
                                          > , a właściciel knajpy miał niemieckie nazwisko, więc w ogóle V kolumna. Tyle o
                                          > podróżach po Polsce. big_grin
                                          >
                                          głupolku, Podlasie tak jak Śląsk ma regionalną kuchnię i to jest właśnie kuchnia polska, nie istnieje coś takiego jak czysta kuchnia polska, coś ci się z wiarą w czystą nordycką krew tryni.