Dodaj do ulubionych

Pojezierze Drawskie

08.07.21, 07:52
Dziewczyny, poszukuję miejsca na urlop na Pojezierzu Drawskim na kilka dni.

Musi być w spokojnym, niekoniecznie najbardziej turystycznie obleganym miejscu. Albo z lokalnie dogodnymi długimi trasami pieszymi, albo z możliwością wypożyczenia kajaków (jedynie łagodne proste trasy) albo z możliwością wypożyczenia rowerów.
Żaden ośrodek wypoczynkowy; może być prywatna kwatera albo coś w stylu B&B.
Zależy nam na wodzie obrośniętej trzciną, bobrach w okolicy i generalnie spokoju, czyli żadnej głośnej muzyki ani tym podobnych. Jeśli w pobliżu byłyby torfowiska - super.

Coś dla pary na kilkudniowy odpoczynek od dzieci, żeby można było napchać się lokalnymi owocami, wyleżeć z książką w ogrodzie, spędzić pół dnia aktywnie (na nogach, rowerach czy kajakach), nawdychać leśnego powietrza i po prostu odetchnąć.

Znacie, pomożecie? Jeśli macie ukochaną cichą miejscówkę nie do udostępnienia na forum, byłabym wdzięczna na maila gazetowego. Same nazwy wiosek też byłyby pomocne. Dzięki!
Obserwuj wątek
    • julita165 Re: Pojezierze Drawskie 08.07.21, 07:58
      To nie do konca Poj. Drawskie ale kiedys jezdzilam w okolice miejscowosci Bierzwnik..pierwsze wieksze w okolicy to Strzelce Krajenskie. Jest tam jedno piekne jezioro, nad ktorym jest dosc dziko i spokojnie. Wiem, ze gdzies w okolicy jest bardzo komgortowa agroturystyka bo kuzynka tam byka ake szczegolow nie znam.
          • picathartes Re: Pojezierze Drawskie 08.07.21, 09:15
            Będę w lipcu.
            Nie chodzi o miejsce bez dzieci, ale akurat ta agroturystyka reklamuje się jako miejsce specjalnie przyjazne dzieciom, więc zakładam, że będzie ich tam pełno smile
            Chętnie pojadę w miejsce mniej wypasione i spektakularne, za to mniejsze i cichsze.
            • norra.a Re: Pojezierze Drawskie 08.07.21, 09:24
              Ja tam bylam tez wlasnie w lipcu i naprawde bylo cicho, posiadlosc jest spora, a gosci stosunkowo niewiele... Ci ktorzy przyjezdzali z dziecmi spedzali cale dnie nad jeziorem, wracali wieczorem.

Nie wiem czemu sie tlumacze smile po prostu bardzo mi sie podobalo i wpoczelam, mimo dzieci... swoich...
              • picathartes Re: Pojezierze Drawskie 08.07.21, 09:33
                > Ja tam bylam tez wlasnie w lipcu i naprawde bylo cicho, posiadlosc jest spora, a gosci stosunkowo niewiele... Ci ktorzy przyjezdzali z dziecmi spedzali cale dnie nad jeziorem, wracali wieczorem.

Nie wiem czemu sie tlumacze smile po prostu bardzo mi sie podobalo i wpoczelam, mimo dzieci... swoich...

Rozważymy smile Dzięki!
    • ursula.iguaran Re: Pojezierze Drawskie 08.07.21, 08:19
      My jeździmy rokrocznie do Lubieszewa.
      A dokładniej do ośrodka Lubie nad jeziorem Lubie, 3 km od Lubieszewa.

Okolica spokojna, jeden sklep w Lubieszewie, kilka ośrodków nad jeziorem, a w nich głównie wędkarze, można wypożyczyć w ośrodkach kajaki, nie wiem jak z rowerami. Jeśli nie chcesz mieszkać w ośrodku to popatrz dookoła jeziora, jest kilka pensjonatów i całych domów do wynajęcia.

Jezioro Lubie jest bardzo duże, dookoła jeziora jest szlak rowerowy - 40 km.

• gulcia77 Re: Pojezierze Drawskie 08.07.21, 09:37
      Trochę bardziej na zachód od Pojezierza Drawskiego, ale zobacz agroturystyka Okunie, niedaleko Barlinka. Moje prywatne najpiękniejsze miejsce na ziemi. Dookoła nie ma nic, prócz lasu i jezior.
    • aguar Re: Pojezierze Drawskie 08.07.21, 16:51
      Tu byliśmy w zeszłym roku villa-antonina.com/ Spokojnie, urokliwie, są kajaki, rowery, apartament (A2) wygodny, dobrze wyposażony, ale jednak może się trafić rodzina z dziećmi w sąsiednim apartamencie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka