Dodaj do ulubionych

Pianino cyfrowe

19.07.21, 16:04
Moje dziecko marzy o pianinie cyfrowym. Co wybrać. Nie wiem jak długo będzie trwał zapał. Macie jakies doswiadczenia.
Obserwuj wątek
    • januszekxxl Re: Pianino cyfrowe 19.07.21, 16:38
      san_vito napisał:
      > Moje dziecko marzy o pianinie cyfrowym. Co wybrać. Nie wiem jak długo będzie tr
      > wał zapał.

A umie już coś grać, uczy się, czy tylko marzy o zostaniu mistrzem?
      Kup zwykły tani keyboard.
      Jeśli mu się nie znudzi i wykaże się talentem, to kup cyfrowe pianino z prawdziwego zdarzenia. Ale to już nie będzie takie tanie.
    • klementyna156 Re: Pianino cyfrowe 19.07.21, 16:55
      Tak, mamy od 10 miesięcy, młody gra z zapałem, ma lekcje od jakiegoś pół roku. Codziennie ćwiczy po kilka godzin. Warto kupić takie bez elektronicznego brzmienia, czyli niestety droższe. Te tanie brzmią jak "tani keyboard", czyli kiepsko, a będziecie słuchać tego zapewne. Ja teraz mam co wieczór walce Chopina przez okno dobiegające, nie powiem, podoba mi się.
      Jedź z dzieckiem do sklepu i wypożyczcie na początek, na miesiąc. My tak zrobiliśmy, a po miesiącu kupiliśmy na własność - sklepy oferują taką opcję, bardzo to fajne.
      • leyla76 Re: Pianino cyfrowe 19.07.21, 19:34
        A masz miejsce na pianino klasyczne? Jak dziecko ma zapał to na bym poszła w tym kierunku. Ja tez miałam podobny dylemat i na szczęście kupiłam normalne pianino ale z systemem silent, czyli można wyłączyć dźwięk i grać w słuchawkach. Super sprawa.
        Elektrycznie, niezby drogie kupiłam rok temu, bo córka chciała mieć w swoim pokoju i na wyjazdy. Elektryczne kupiłam takie i wg córki jest całkiem spoko.

www.gear4music.ch/fr/Claviers-and-Pianos/Piano-de-Scene-SDP-2-par-Gear4music-and-Support-Pedale-et-Casque-White/1WCX
        • klementyna156 Re: Pianino cyfrowe 19.07.21, 23:00
          U niego w pokoju na pewno się nie zmieści, ma już z 5 gitar, komputer, biurko i inne graty. A jednak u siebie musi ćwiczyć. Na razie nasze mu wystarcza, zobaczymy, jak się pasja rozwinie. Może w kierunku szkoły muzycznej? Zdolny bestia jest i nauka sprawia mu wielką frajdę.
    • engine8 Re: Pianino cyfrowe 19.07.21, 17:01
      Yamaha P125 jest bardzo dobre. Ma 88 klawiszy ktore czuja sie "naturalnie", oraz "normalne" i pololarnego typu wujscia na system naglasniajcy. O i najwazniejsze - mazna na nim nagrywac wiec dla uczacych sie podobno to bardzo pomcne aby sie nagrac i sprawdzac potem co sie zrobilo dobrze a co nie.
    • kurt.wallander Re: Pianino cyfrowe 19.07.21, 18:47
      Moja córka ma Yamahę, ale nie pamiętam nazwy modelu. Zwróć uwagę, żeby miało pełną liczbę klawiszy. My nasze kupiliśmy używane od człowieka, który handluje używanymi pianinami.
      • antonina.n Re: Pianino cyfrowe 20.07.21, 08:22
        Wszystkie pianina cyfrowe mają obecnie dynamiczną klawiaturęwink. Natomiast, jako nauczyciel, powiadam autorce- kup pianino z pełną obudową i normalnymi pedałami, a nie stage piano na statywie. To ostatnie nie nadaje się do nauki.

A najlepiej kup dowolną Yamahę z serii YDP. Znam z 10 osób, które mają YDP i to zwykle najniższy model - kiedyś to było np YDP 131, potem 141, a teraz nie wiem jaki jest najniższy.

Brzmi nieźle, kosztuje 3-4tys, a do ćwiczenia jest jak najbardziej ok, o ile syn nie wybiera się do szkoły muzycznej.

Jeśli się wybiera - kup normalne pianino akustyczne.
    • wybior Re: Pianino cyfrowe 20.07.21, 12:39
      po dość intensywnym ‘riserczu’ (wcześniej ‘ukohanie’ męczyło keyboard-zabawkę) z lat 80. XX wieku, kupiliśmy Yamaha (muszę sprawdzić), psr-e463, w ostatniej chwili przed lockdownem AD 2020. Trochę drogo (ok 1000 pln w przeliczeniu), ale akurat w szkole też używają keyboardy tej firmy (oczywiście z zupełnie innej półki cenowej) i ‘inwestycja’ rozłoży się nam na dwójkę dzieci. Zależało mi na tym, żeby keyboard spełniał przynajmniej podstawowe parametry oddzielające go od ‘zabawek’, już nie pamiętam, niestety, jakie to były parametry. Coś ze sposobem produkcji dźwięku przy naciskaniu klawiszy i kilka innych rzeczy, np. nagrywanie na gwizdek usb (co okazało się, w końcu, zbędne). Ale, ogólnie, to NIE jest keyboard, który dobrze naśladuje fortepian, ani NIE jest to sytezator.
      Choć dalej uważam, że był to bardzo dobry wybór, mimo że po niecałych 2 latach od wypuszczenia tego modelu, firma produkuje już oczywiści nowy! jeszcze lepszy! (i tak w kółko), to ten nasz jest dość poszukiwany i ma b. dobre (prawdziwe) opinie. Przez krótki czas, ze względu na tzw. ‘konflikt interesów’, rozważaliśmy opcję kupna identycznego, używanego, keyboard dla młodszego dziecka, ale – zniknęły nagle z rynku - chyba nastąpiły ‘przejściowe dostawy w dostępie do dóbr konsumpcyjnym made in China’, więc obeszło się bez. Teraz, chyba najtańszy w Europie, jest zakup w sklepach niemieckich (ale nie przyglądałem się, jak wygląda dostępność i ceny w Polsce).
      Choć - mam wrażenie, 90% funkcji tego urządzenia nie było, nie jest i nie będzie wykorzystywane. Niestety taka jest przypadłość naszych czasów, zabawka mogłaby kosztować 1/5 ceny, mieć 1/5 funkcji i grać tak samo dobrze, jak gra, ale po co, kiedy można upchnąć w niej setki ‘niezbędnych’ funkcji i sprzedać ją 5 x drożej i margines zysku będzie dużo większy. No, ale to dotyczy wszystkich urządzeń, wszystkich firm.
      • antonina.n Re: Pianino cyfrowe 20.07.21, 15:39
        Niby tak. Ale znam dzieciaki, które są ogarnięte w kwestiach komputerowo-muzycznych i potrafią z tymi pozornie niepotrzebnymi funkcjami zdziałać cuda. Znacznie mniej znam nauczycieli, którzy tak potrafiąwink.

A tak serio. Do nauki muzyki klasycznej te bajery faktycznie nie są potrzebne. Ale jeśli taki człowiek gra już trochę i chce się pobawić dźwiękiem i kompozycją, to bywają bardzo ale to bardzo przydatne.

Co do sklepów- nie znam się na regulaminach forum, ale chyba nazwy sklepów można podawać: najlepsze ceny: czeskie Kytary, niemiecki Thomann.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka