Dodaj do ulubionych

ZA w bibliotece

26.07.21, 10:08
Dobrze znana koleżanka posiadająca syna z ZA mówiła o jego wizycie w bibliotece ponieważ dzieciak kocha książki. Z kolei następna pracująca tam skomentowała, że może mogliby ułatwić dzieciom i młodzieży z ZA wizyty u nich. No i w głowie od razu impuls, ze zapytam Was bo tutaj jednak kilka osób zna temat z praktyki Jak Waszym zdaniem jako matek dzieci z ZA tala biblioteka mogłaby się zaktualizować na wizyty osób z ZA?
Obserwuj wątek
      • joyce_byers Re: ZA w bibliotece 26.07.21, 10:26
        Np zbyt intensywne światło wg syna ZA tej koleżanki. Śmiało można to zmienić wg tej drugiej.

Nie wiem właśnie na czym dokładnie mogą polegać bariery bo ma mam ADHD i dla mnie mógłby by się np dzień w tygodniu, w którym mogłabym pójść tam nie mając w tyle głowy, ze muszę być bardzo cicho. Nie rozrabiam. Ale mówię zawsze głośniej niż przeciętny człowiek.
    • myfaith Re: ZA w bibliotece 26.07.21, 10:50
      Nie mam ZA ale pamietam ze mnie dobijały skrzypiące drzwi, skrzypiące podłogi, głośne zamykanie drzwi ( zamiast spowalniacza zamykania) , super jasne białe światło ( nawet w ciagu dnia) - takie jarzeniówki . I tak były normalne okna ze światłem dziennym .

Na plus kącik typu stolik „kawowy” fotele i mozna usiąść i czytać a obok stolik z laptopami podłączonymi do internetu. No tak było przed pandemia teraz to szczerze nie wiem

• brynhildr Re: ZA w bibliotece 26.07.21, 10:53
      Ja jestem mało wymagająca. Mnie wystarczy: zero interakcji. Legitymujesz się kartą biblioteczną, rzucasz przyniesione książki, dłubiesz w regałach, wybierasz nowe. Nikt nie pomaga, nikt nie dopytuje, nie komentuje, nikt nie dziamoli (ogólnie może sobie dziamolić, byle nie do mnie). Podobno istnieją sklepy z koszyczkami w odpowiednim kolorze, oznaczającymi "potrzebuję pomocy" i "personelu, trzymaj się z daleka". To może takie koszyczki... Albo godziny bezkontaktowe dla autystów, introwertyków i covidian.
    • berdebul Re: ZA w bibliotece 26.07.21, 11:04
      Światło - precz białe jarzeniówki.
      Skrzypiące drzwi.
      Koszyczek typu „nie chcę interakcji”/„potrzebuję pomocy przy wyborze”
      Możliwość zamawiania książek onlajn i bezdotykowego odbioru - moja biblioteka ma książkomat, z którego można odebrać po podaniu kodu. Plus katalog onlajn. Można tez dzwonić, ale ja organicznie nienawidzę rozmawiać przez telefon.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka