Dodaj do ulubionych

Majowe testowanie

10.04.16, 10:27
Z kwietnia nici, więc zaczynam wątek majowy, mając nadzieję, że większość testujących w kwietniu nie będzie miała po co tu zaglądać smile

vaikiria ....... 19cs ........ 6 maja
Obserwuj wątek
    • daszutka Re: Majowe testowanie 20.04.16, 09:27
      Cześć dziewczyny dopiszcie mnie proszę.
      34 cs (chyba bo straciłam rachubę)........3 maja
      Rzadko się dopisują do wątków testowych, ale w tym miesiącu mam dobre przeczucie. Jeśli do końca czerwca nie nastąpi cud do w lipcu planujemy inseminację.
    • elmirka89 Re: Majowe testowanie 20.04.16, 09:49
      Postaram się trochę nas uporządkować smile
      kiniajg....... 2cs....... 2 maja
      daszutka......34cs.... 3maja
      rozi1989..... 15cs...... 6maja
      vaikiria....... 19cs........ 6maja
      Elmirka89....3cs.......... 12 maja
      keskusta......10cs........ 16 maja
      Oli-85.............................17 maja
    • oleczka329 Re: Majowe testowanie 25.04.16, 09:59
      Witam. Jestem tu nowa. Mam 29 lat. To mój 1cs. Testuje 1 maja. Mam już córeczkę 7 lat z miłej wpadkismile boje się ze przede mna długa droga... nie potrafię przestać myśleć o 2 kreseczkach....
    • oleczka329 Re: Majowe testowanie 26.04.16, 08:16
      Nie dziękuję żeby nie zapeszyc... wiem ze to pierwszy cykl starań i nie ma co się nastawiać ze uda się tak odrazu.... jak tylko zatem tuje dam znać o wyniku. Tez trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia....
    • sydusia18 Re: Majowe testowanie 28.04.16, 23:06
      Czesc dziewczyny ?? jestem nowa na forum, mam synka w tym roku będzie mial trzy latka. Mamy zamiar starac sie o dzieciątko w maju. Mam juz 4 niepowodzenia za sobą, ale i jedna ciaze szczesliwa. Moze i tym razem sie uda ??
    • poliwka Re: Majowe testowanie 29.04.16, 07:52
      Cześć. Ja testuje 16maja. To mój 1 cykl starań.
      Myślę cicho o dziecku od wielu miesięcy i za każdą możliwą wpadką liczyłam podświadomie na dwie kreski. Pewnie napiszecie, że to dopiero 1 cykl i nie ma co świrować itp. ALE..
      Choruję na pooperacyjną niedoczynność tarczycy (nowotwór tarczycy 2,5 roku temu), jaskrę, nadciśnienie pierwotne samoistne i często po prostu jestem przeziębiona. U mnie przygotowania do możliwej ciąży trwały od stycznia. 4 miesiące badań i zmiany leków, ich dawek itp. Więc mimo iż 1 cykl starań to dla mnie już jak 5ty wink Dlatego tak bardzo mi zależy. Problem w tym, że nie mam zielonego pojęcia kiedy mam czy miałam owulację, nie mogę się połapać do końca w obserwacji śluzu, testach owu. Aj.. tak mi bardzo zależy ! jak nie uda się w dwóch cyklach to dopiero w październiku będę mogła wrócić do starań- ze względu na leki które przyjmuje oraz bardzo ważny egzamin życiowy który mam we wrześniu a nie mogę być w początkowej ciąży bo jestem bardzo stresującą się Kobitką.

Tak więc tak bardzo chce! A nawet nie wiem kiedy z mężem działać by zaowocowało..
      • poliwka Re: Majowe testowanie 29.04.16, 08:07
        Z tą owulacją to tak, że w tamtym cyklu byłam u gin i powiedział mi, że mogę mieć bardzo wczesną owulację. I powiem Wam, że ją czułam faktycznie. Śluz typowy. Ból jajników i to chyba był 10 dc, cały cykl miałam 27dniowy. Akurat wtedy jeszcze nie brałam jednych leków więc nie staraliśmy się.

No i dziś mam 12dc, od 7dc robię testy ovu- i wszystkie negatywne. Śluz pojawił mi się na chwilę wczoraj czyli w 11dc ale tylko rano a wieczorem nawet mąż powiedział, że sucho, ból jajników, kręgosłupa jak na owulację miałam przez ostatnie 2 dni, no ale testy ovu negatywne. Martwię się, czy w ogóle była ta owulacja i czy jest szansa, że w ogóle będzie.... A tak bardzo mi zależy... Jesteśmy młodzi bo mamy po 28 lat, 1 cykl starań to jeszcze kupe czasu mamy, ale ze względu na leki i charakter pracy swojej no ja muszę wszystko mieć zaplanowane. Wiem, że jak się teraz nie uda ani za miesiąc to będę bardzo długo czekać...
        • elmirka89 Re: Majowe testowanie 29.04.16, 08:58
          Najlepiej jak po okresie będziecie się przytulać co drugi dzień wtedy napewno się wstrzelicie w owulke, my tak próbujemy ale nie zawsze wychodzi -pracuje na zmiany.... Trzymam kciuki że się uda wink
        • jscibor Re: Majowe testowanie 29.04.16, 09:02
          Witaj. Pisalam juz o tym w tym watku. Testy owulacyjne nie zawsze wychodza. Mi nigdy nie wyszly pozytywne, a owulacje mam. Potwierdzona na monitoringu USG (do tego obserwacje sluzu i skok temperatury).
          Jezeli chcesz miec wiecej sluzu to proponuje w pierwszej fazie cyklu pic siemie lniane (1 lyzeczke mielonego siemienia zalewam ok. 100 ml wrzatku i jak ostygnie to jem to lyzeczka). Za pierwszym razem jak to jadlam to mialam odruch wymiotny, ale idzie sie przyzwyczaic - po 3 dniach stwierdzilam, ze mi to smakuje smile
          Tez mam cykle 27dni (owulacja okolo 12-13dc).
          POWODZENIA!!!
          • poliwka Re: Majowe testowanie 29.04.16, 09:46
            No a jak mam teraz 12ty dc to coś da jeszcze dziś zrobienie tego siemienia i zjedzenie?
            Ja to się boję, że na teście ovu nic, śluz taki ciągnący się był tyko chwilę i to wczoraj rano i dlatego się boję, że akurat w cyklu do którego się tak przygotowywałam nie będe miała owulacji sad(( W poprzednim miałam taki typowy śluz. Idealnie jak białko jajka kurzego, na bieliźnie a teraz nic.

Zaczęłam już szaleć na tym punkcie. Tak przeżywam to, że od czasu kiedy pierwszy raz z mężem kochaliśmy się bez zabezpieczenia i że tak do końca (bo nigdy nie kończył we mnie bez gumki) to już świruje, że już mogę być w ciąży, nawet test zrobiłam ciążowy co wiem, że jest głupie-tak mi mówi rozum. Kochaliśmy się w 6 dniu cyklu i już świruje czy może akurat nie jestem już. To straszne, przez to ciśnienie mi skacze jak głupie a ja nie wiem jak wyluzować.

Skoro nie wiem kiedy owulacja i dni najbardziej płodne a kochałam się w 6dc, 9dc, 11dc, to uważacie, że kolejne sytuacje mogą jeszcze być znaczące? tzn czy ewentualnie w 13dc i 15dc może jeszcze zaowocować? Na moim miejscu "starałybyście się jeszcze w 13 i 15? Przy cyklu 27-28?

Przepraszam, za takie dość intymne pytania, ale nie mam z kim porozmawiać na ten temat..
            • jscibor Re: Majowe testowanie 29.04.16, 09:52
              Jak malzonek da rade to staraj sie dalej smile
              Mysle, ze do 15dc warto. Jak nie wyjdzie to przynajmniej nie bedziesz zwalac na to, ze w 13dc i 15dc nie bylo roboty.
              Len mielony kup i bierz do 15dc.
              • poliwka Re: Majowe testowanie 29.04.16, 10:06
                Jakimś cudem mam w szafce, już zalałam. Małżonek z całą pewnością da radę. Oby jedynie chciał i nie rozmyślił się jednak;P Moja panika jest z powodu, że do czasu starań o dziecko, zawsze była panika czy nie wpadliśmy a ja leków nie zmieniłam, poza tym przed ślubem wiadomo, że lepiej po ślubie, bo kasa bo coś tam itd. Więc my wiele razy robiliśmy testy ale zawsze byliśmy przy tym nakręceni w sposób że o matko czy nie jestem w ciąży (a kochaliśmy się w dni niepłodne i raczej to był taki przerywany stosunek). A teraz łał, kończy we mnie i przez to od razu dziwnie. Mina mojego męzą jakby dziecko pierwszy raz jechało na karuzeli.

chodzi mi o to, że nigdy nie obserwowałam tak cyklu, nie czytałam o tym ile dni od zapłodnienia, o samej owulacji, nigdy nie czytałam o ilości godzin życia plemników i komórki. Nigdy nie interesowałam się tym tematem i teraz za dużo nad tym siedziałam i po prostu ześwirowałam, do tego mój mąż który też świruje bo jemu się wydaje, że raz w miesiącu skończy we mnie i już jest dziecko, i nie potrafi zrozumieć cyklu kobiecego bo to za dużo dla niego danych na kilka dni.
                  • jscibor Re: Majowe testowanie 29.04.16, 10:17
                    Znam ten stres i tez ciezko mi sobie z tym radzic. Najlepiej miec tak wypelnione dni, aby nie miec czasu na myslenie.
                    Pracujesz? Ja w pracy biore sie za nowe projekty, ktore wymagaja myslenia smile
                    A po pracy intensywnie pracuje w ogrodzie - posadzilam drzewka, krzewy, teraz bede sadzic kwiatki. Codziennie sprawdzam czy jakis chwast mi nie wyrosl, wyrywam mlecze z trawy, nawoże, przesadzam itp.
                    A do tego mam juz corke Hanie (5lat) i ona tak duzo gada, ze radia nie musze wlaczac smile
                    • poliwka Re: Majowe testowanie 29.04.16, 10:28
                      Hania- piękne imię, chcemy tak nazwać naszą córę, a jak syn Heniekwink
                      Ja pracuje ogólnie mega dużo, ale jestem dentystą więc teraz przed majówką mało tych pacjentów i jak na złość tylko mam wypełnione popołudnia i jak na złość mam wolną sobotę. Dziś jak wrócę z pracy po 21 to pewnie przyświruje, a jutro mam zamiar się wziąć za mycie okien i chyba wyszoruje całe mieszkaniewink Najgorzej bo biore teraz leki na nadciśnienie dla kobiet w ciąży Dopegyt czyli metydopę co działa na układ nerwowy i to dodatkowo mnie nakręca nerwowo ale za to nie mogę pić alkoholu, nawet lampki wina...
                      • jscibor Re: Majowe testowanie 29.04.16, 11:40
                        To jakie Ty masz to cisnienie, ze taki leki stosujesz? Mi wystarcza ziolowe tabletki uspokajajace smile
                        A ta metyldopa to kategoria C (wg FDA - ja w przemysle farmaceutycznym siedze) - koniecznie musisz to brac?
                        W jakim miescie pracujesz? Moze ja do Ciebie przyjde? smile Chyba mam maly ubytek i powinnam isc do dentysty, ale jakos nie mam natchnienia smile
                        • poliwka Re: Majowe testowanie 29.04.16, 11:51
                          Warszawasmile a Ty?smile
                          Ja brałam Primacor wcześniej (chlorowodorek lerkanidypiny), który i tak mi nie uregulował w ogóle ciśnienia. Zawsze miałam powyżej 135/95- a to w najniższych wartościach. Zazwyczaj rozkurczowe miałam 105-120. I się wkurzyłam i walnełam tabletkami i stale było 130/95 z niewielkimi skokami. I kardiolog założyła mi holtera. Holter pokazał wartość średnia dnia 160/105, miałam wiele skoków do 188/120. Owszem mam lekką nadwagę, ale jak na wiek 28 lat, 162cm ważę 67kg. Więc jakoś bardzo otyła nie jestem. No i że wszystkie te badania itp. (jestem po wycięciu części tarczycy z guzem, jaskra ) to ginekolog mi powiedział, że ciśnienie przed ciążą ktore nie spada nie moze być rozkurczowe czyli to drugie powyżej 85 to poszłam do kardiologa.
                          Dopegyt to lek dla kobiet w ciąży a że postanowiliśmy się postarać o dziecko to już dostałam go.
                          No i przyjmuje go 5ty dzień i to jest jakas tragedia. Chodzę po ścianach albo zasypiam. Ręka się trzęsie a przecież pracować muszę!
                          • poliwka Re: Majowe testowanie 29.04.16, 11:58
                            Moja cała rodzina jest lekarska i każde z nich powiedziało, że to najlepsze wyjście. Dostałam ten lek na 2 miesiące, i jeśli nie zajdę w ciążę to odstawić mi kazali na kilka miesięcy i znów wtedy mi dadzą koło października. Ja tak strasznie chce maluszka, że nie wiem czy wytrzymam do października sad To że staramy się od tego cyklu to tylko dlatego że mój mąż sie po prostu bał, ale bał przede wszystkim o zdrowie bo duże rzeczy nie było uregulowanych, dawka na tarczyce leków, ta jaskra i do ciśnienie i nawracające stany zapalne grzybicze narządów rodnych no i tak przekładaliśmy to wszystko.. No a że to ciśnienie jakoś zmobilizowało bo powiedziane miałam, że albo teraz i biore bten dopegyt albo dopiero za kilka miesięcy bo teraz dostaje inny lek którego kobiety w ciązy nie mogą.
                            • poliwka Re: Majowe testowanie 29.04.16, 12:05
                              No i ja się tak strasznie stresuje bo jest tyle rzeczy u mnie które powodują problem w zajściu w ciążę od razu jak np. metydopa, niedoczynnośc tarczycy, problem z uregulowaniem TSH, przewlekłe stany zapalne, historie z torbielami na jajnikach a ja się nakręceam strasznie bo chciałabym żeby się udało ot tak za 1 razem a z drugiej strony wiem, że z każdym punktem zwiazanym ze zdrowiem, szanse bardzo maleją...
                              • jscibor Re: Majowe testowanie 29.04.16, 12:49
                                Ja tez Warszawa smile A jaka dzielnica? Ja krążę Wawer/Mokotow/PragaPoludnie.
                                Mi sie z pierwszym udalo za 1 razem, a teraz na drugie pracuje juz ponad 1,5 roku. Wykryto mi w tym czasie Hashimoto, za wysoka prolaktyne i dwie histeroskopie tez mialam.
                                Od 2 cykli wszystko w normie. Badania wzorowe, narzady rodne w porzadku, owulacja jest, a ciazy brak sad
                                Moge Ci tylko powiedziec wyluzuj smile ale sama nie wierze, ze da sie to zrobic sad
      • poliwka Re: Majowe testowanie 29.04.16, 09:49
        moje przeczucia są zależne od pory dnia czy nawet godziny. Wczoraj byłam jeszcze pełna nadziei a dziś tylko lęk. Stresuje się jakbym czekała na wynik jakiegoś wielkiego egzaminu, albo jak egzamin na prawko. Tragedia. Nie potrafie przestać o tym myśleć. Jeszcze mi dziś mąż wyjechał, wraca jutro, więc będę sama i pewnie zeświruje.
      • kiniajg Re: Majowe testowanie 29.04.16, 12:16
        Hej, ja tam się czuje jak na @ ale mam dziwny śluz, nigdy jeszcze takiego przed @ nie miałam hymmm.
        Poliwka ja mam nadczynność tarczycy, jestem po ponad rocznym leczeniu, jutro kończę leki ale już od początku kwietnia kazała się starać bo dawka była bardzo mała. Z oczami też mam problemy, dokładnie z siatkówką - jestem pod stała kontrolą kliniczną we Wrocku, jestem też strasznym nerwusem ale ciśnienie mam książkowe.
      • oleczka329 Re: Majowe testowanie 29.04.16, 15:46
        Hej. Ja czuję że @ przyjdzie lada chwila. ... sad boli mnie dół brzucha i piersi nabrzmiale jaj co miesiąc. Zobaczymy w niedziele... trzymam kciuki bardzo mocno za pozostałe dziewczyny.... to mój 1cs wiec staram się nie denerwować. ... ale korci mnie strasznie żeby już sprawdzić....
          • poliwka Re: Majowe testowanie 29.04.16, 19:51
            Ja nawet byłam tak niepoważna, że wyrzuciłam kasę w błoto. Mimo iż wiem, że za wcześnie to i tak zrobiłam ostatni test ciążowy jaki miałam w domu. w 12 dc. To już trzeba mieć nawalone we łbie.
            A wszystko przez to, że wiem, że owulacja mogła być wcześnie w tym cyklu i po prostu czuje się inaczej. Spałabym na stojąco, i ten dziwne ciągnięcie w podbrzuszu jak na okres. Zwariowałam.
            A no i oczywiście - test negatywny wink
            • daszutka Re: Majowe testowanie 29.04.16, 20:04
              Nie zwariowałaś. Każda z nas ma na koncie takie głupotki. Tez nie mogę wytrzymać do wtorku choć zdrowy rozsądek podpowiada, że to kompletnie bez sensu. W końcu skoro tyle czasu się nie udało to niby dlaczego miałoby się udać teraz? Jak to mówią nadzieja umiera ostatnia.
            • madziunia2486 Re: Majowe testowanie 01.05.16, 08:05
              Poliwka ja też nie mogłam się doczekać testowania owu była 13-14 dc a test zrobiłam 25 dc i wyszedł nagatywny ale jakoś wyluzowałam bez stresu zrobiłam kolejny 26dc(cykle co 26-27dni) o godzinie 15.20 i wyszły dwie kreski , później powtórzyłam test dwa razy i zrobiłam bete dla potwierdzenia ?? nie ma co się załamywać tylko czekać do dnia spodziewanej @. Powodzenia dla wszystkich staraczek trzymam mocno kciuki.
    • hanuula25 Re: Majowe testowanie 29.04.16, 17:32
      Chyba zaczynam powoli tracic nadzieje, niby objawy jak nazapalenie pecherza , jakas wysypka na klatce piersiowej do tego i okropny bol glowy z tych wszystkch nerwow sad a @ za 2 dni planowo ... sad
    • jscibor Re: Majowe testowanie 29.04.16, 18:21
      No to witam oficjalnie w maju smile
      @ przyszla dzien wczesniej, ale moze to i dobrze, bo szybciej moge rozpoczac kolejne starania.
      Kolejny testing 26 maj. Ojej - znaczacy dzien.
      18 cs. W tym mies. bede probowala zorganizowac droznosc jajowodow (jakies skierowania i zorientuje sie jakie sa terminy).
      Elmirka, zrob tu porzadek na liscie. Duzo dziewczyn doszlo, a ja lubie miec podglad ktora kiedy.
    • elmirka89 Re: Majowe testowanie 29.04.16, 22:24
      Według życzenia:
      > hanuula 25.... 4cs..... 1maja
      > Oleczka 329....1cs...... 1maja
      > > kiniajg....... 2cs....... 2 maja
      > > daszutka......34cs.... 3maja
      > > rozi1989..... 15cs...... 6maja
      > > vaikiria....... 19cs........ 6maja
      > > Elmirka89....3cs.......... 12 maja
      > Magdalenkatg.... 10cs..... 12 maja
      > > keskusta......10cs........ 16 maja
      > Poliwka........... 1cs............ 16maja
      > >Oli-85.............3cs........17 maja
      > Sydusia18???!!!!!!!
      > > Kogar100.................... 24 maja
      > Jacibot............ 18cs..........26maja wink
      > I ta buźka przy Tobie ma zostać
      Jak kogoś ominelam to proszę kopiować listę i się dopisać
      • elmirka89 Re: Majowe testowanie 30.04.16, 11:02
        elmirka89 napisał(a):

> Według życzenia:
        > > Oleczka 329....1cs...... 1maja
        > > > kiniajg....... 2cs....... 2 maja
        > > > daszutka......34cs.... 3maja
        > > > rozi1989..... 15cs...... 6maja
        > > > vaikiria....... 19cs........ 6maja
        > > > Elmirka89....3cs.......... 12 maja
        > > Magdalenkatg.... 10cs..... 12 maja
        > > > keskusta......10cs........ 16 maja
        > > Poliwka........... 1cs............ 16maja
        > > >Oli-85.............3cs........17 maja
        > > Sydusia18???!!!!!!!
        > > > Kogar100.................... 24 maja
        > > Jacibot............ 18cs..........26maja wink
        Hanuula................ 5cs.............. 28 maja
        > > I ta buźka przy Tobie ma zostać
        > Jak kogoś ominelam to proszę kopiować listę i się dopisać
        • elmirka89 Re: Majowe testowanie 30.04.16, 15:44

Oleczka 329....1cs...... 1maja
          > kiniajg....... 2cs....... 2 maja
          > daszutka......34cs.... 3maja
          > rozi1989..... 15cs...... 6maja
          > vaikiria....... 19cs........ 6maja
          > Elmirka89....3cs.......... 12 maja
          > Magdalenkatg.... 10cs..... 12 maja
          > keskusta......10cs........ 16 maja
          >Poliwka........... 1cs............ 16maja
          >Oli-85.............3cs........17 maja
          > Kogar100.................... 24 maja
          >Jacibot............ 18cs..........26maja wink
          Sydusia 18................1cs............26 maja
          > Hanuula................ 5cs.............. 28 maja
          Jacibot i ta buźka przy Tobie ma zostać smile
          Zrobione
          • elmirka89 Re: Majowe testowanie 30.04.16, 15:47

> Oleczka 329....1cs...... 1maja
            > > kiniajg....... 2cs....... 2 maja
            > > daszutka......34cs.... 3maja
            > > rozi1989..... 15cs...... 6maja
            > > vaikiria....... 19cs........ 6maja
            > > Elmirka89....3cs.......... 12 maja
            > > Magdalenkatg.... 10cs..... 12 maja
            > > keskusta......10cs........ 16 maja
            > >Poliwka........... 1cs............ 16maja
            > >Oli-85.............3cs........17 maja
            > > Kogar100.................... 24 maja
            > >Jscibor............ 18cs..........26maja wink
            > Sydusia 18................1cs............26 maja
            > > Hanuula................ 5cs.............. 28 maja
            > Jscibor i ta buźka przy Tobie ma zostać smile
            > Zrobione
            Sorki nik przekręcilam ale już jest ok to wszystko dlatego że z tel pisze