Dodaj do ulubionych

Rozwód rodziców

15.08.21, 15:51
Jak to było u was? Dorosłych dzieci mających swoje rodziny. U moich rodziców jest kiepsko od jakiś 4 lat. To znaczy zawsze było kiepsko ale jakoś było. Ojciec chce odejść. Matka chce go zatrzymać. Ja rozumiem i jego i ja. On uważa, ze odchowała dzieci i ma prawo żyć jak chce. Ona się dla niego poświęciła i uważa, ze powinien być z nią. Ale chodzi o coś innego! Czy jak rodzice rozwodzili czy prawie rozwodzili to obarczali was swoimi problemami? Nagadywali jego na drugie?? Mój ojciec nic nie mówi ale mama… ja wiem o moim ojcu wszystko co złe. Nawet najbardziej intymne sprawy typu: nie ma wzwodu, musi używać wiagre, krzyknął czy wyzwał mamę w ten czy inny sposób i tak od dobrych 2 lat. Staje sie to dla mnie męczące. Czy jak rodzice mieli problemy to wiedzieliście o tym? Czy raczej was chronili? Chodzi mi konkretnie o dorosłe dzieci w momencie rozwodu.
Obserwuj wątek
  • abecadlowa1 Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 16:05
   Nie daj się wciągnąć w konflikt pomiędzy Twoimi rodzicami. To nie jest Twój konflikt i nie musisz się godzić na obciążanie Cię tym. Twoi rodzice są bardziej dorośli niż Ty i ich wzajemne relacje nich zostaną pomiędzy nimi.
  • aqua48 Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 16:18
   Zdecydowanie odmawiaj obciążania Cię przez mamę jej opowieściami. Informacje o intymnych sprawach między rodzicami niech pozostaną między nimi. Nie jesteś mamy przyjaciółką, powiernicą ani jej psychologiem. Jesteś jej CÓRKĄ. I ojca również. Nie musisz tego wszystkiego ani słuchać ani stawać po stronie któregokolwiek z rodziców. Mamie zaproponuj wsparcie psychologiczne u SPECJALISTY.
  • malia Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 16:26
   Jak nie powstrzymasz tego teraz, to potem będzie tylko gorzej. Jak rozwodu nie będzie, matka będzie ci dalej truc, jak rozwód wezmą, będzie się z toba dzieliła żalami. Powinnaś po pierwszej rozmowie o wzwodzie zastopować matkę.
  • lumeria Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 16:34
   Dlaczego wysłuchujesz co matka gada na ojca? To trzeba uciąć jak najszybciej.

   Moja matka tak zapętliła się w nienawiści do ojca, przez co zrobiła ogrom krzywdy dzieciom,wlasnie przez plucie jadem. To było gorsze niż jakiekolwiek przewinienie ojca. Wysłuchiwanie takich nienawistnych przekazów nt. drugiego rodzica to trauma dla dziecka (nawet dorosłego).
  • australijka Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 16:53
   Sadząc po problemach okołołóżkowych rodzice 60+ ? Mama po klimakterium? Może poza żalami do męża ma jakiś problem psychiczny , wcale nie tak rzadki jakby się zdawało.
   Ośmieszanie ojca przed własnym dzieckiem i wywlekanie intymności to zdecydowanie naganne zachowanie. Rzeczywiście lepiej, by się rozstali. Po co zatruwać sobie czas, który , po "spełnieniu obowiązków" powinien być przyjemnością. Czy mama ma znajomych, hobby, zajecie? Czy tylko po końcu poświęceń uświadomiła sobie, ze nic więcej nie potrafi i nie jest specjalnie potrzebna?
   Rozejść się łatwo tylko zaraz przyjdzie ta prawdziwa starość i być może jakieś choroby i upośledzenia. I wtedy też będzie, że Ją wszyscy zostawili a ucierpisz Ty. Może terapia dla Mamy. Powiedz jasno, ze takie rozmowy Cię krępują a kochasz oboje rodziców i nie chcesz wybierać.
  • przepio Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 16:59
   Moi rodzice kłócili się od zawsze, nie rozwiedli się niestety.
   Również bylam odbiorcą ich wzajemnych żali, może nie aż takich ostrych jak u Ciebie, ale też mnie to dołowało.
   • katiemorag Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 17:29
    Ja słuchałam. Rodzice maja majątek, mogą się spokojnie rozwieść i żyć osobno. Skromniej ale spokojniej. Ojciec powiedział mamie, ze rozwodzić się nie musza ale ona ma się nie wtrącać w jego życie. Ale mama go zaczęła kontrolować. Ja myślałam, ze to się skończy. Albo rozwód albo dojdą do porozumienia. Dziś mama mi powiedziała, ze ona ma zamiar tak dalej żyć. Czyli ciagle kłótnie. W sumie tak jest od 40 lat. Mama wiele mi pomogła jak ja odeszłam od toksycznego partnera. Ale ja nic jej nie opowiadałam. Ostatnio zaczęłam unikać mamy. Powoli wysiadam. Czy ktoś miał rozwód rodziców tak, ze tylko się dowiedział ze się rozstali. Bez żali i pretensji?
    • paskap Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 17:37
     Moja mama ciągle na męża, mojego tatę narzeka. A to że ciągle śpi, a to że z nią gdzieś nie hce jechać, a to narzeka że jej nudno, że sama i ludzi nie widzi. Boszejak mnie tym meczy i doluje, wszędzie czarny scenariusz . I ciągle chce żebym do niej przyjeżdżała i siedziala. A jak jestem to potrafi się z ojcem kłócić, dlatego jak byłam młoda wychodziłam na całe dnie z domu.
    • lumeria Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 19:37
     >Czy ktoś miał rozwód rodziców tak, ze tylko się dowiedział ze się rozstali. Bez żali i pretensji?

     Znam takich, którzy na starość polubownie się rozwiedli. Ale jaką różnicę to robi Tobie, ze tacy ludzie są?
  • ichi51e Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 17:40
   człowiek przestaje się ojcu dziwić.
   tak z opisu to za jakie grzechy on ma sie z nią męczyć "bo ona poświęciła?" i jeszcze TOBIE sie żali z jego intymnych niedomagań? serio człowiek sie nie dziwi...
  • sniyg Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 18:03
   To są właśnie te empatyczne i całe życie poświęcające się kobiety. Takie miłe, dobre, prawie święte gospodynie domowe które kumulują w sobie złość aż w końcu nikt nie może z nimi wytrzymać, a one są coraz bardziej wściekłe bo zamiast spodziewanej nagrody za poświęcenie rodzina zaczyna je unikać.
    • fifiriffi Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 22:53
     katiemorag napisał(a):

     > Bo robią się nudne. Zero zainteresowań i pasji. Skłonność do narzekania. Jedyne
     > hobby to obserwowanie życia innych ludzi.

     Ooooo właśnie....
     Obserwuje to dookoła. Niektórzy znajomi .
     On chce wychodzić na rower, ona ma pretensje , że nie siedzi z nią w domu... Jak siedzi z nią w domu , to Ina narzeka , że wciąż tylko praca i dom i sprzątanie... Jak on zaproponuje wyjście, to ona jest zmęczona...
     Albo ona ... ma swoją pasję, znajomych w tej pasji... Spotykają się wszyscy... Ale jemu to przeszkadza, bo ona nie siedzi w domu...
     Znajoma od 3 dni nie rozmawia z mężem, bo ten mając urlop wuszedl z kumplami na piwo. Oczywiście powiedział jej gdzie idzie... Ale powinien z nia spędzać czas...
     🙈🤦‍♀️
   • hanusinamama Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 23:01
    Pytanie czy to było poświęcenie...czy moze rodzina i dzieci byly wymówką aby nic nie robić. Aby nie pracować, aby nie miec pasji, zainteresowań. Bo zazwyczaj to są jednak kobiety, dla których dziecko jest wymówką do siedzenia w domu...
    • lumeria Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 19:34
     >Ojciec kupił motor i zaczął spóźniona druga młodość.

     I dobrze. Ile mu życia zostało? Miałby siedzieć przed telewizorem i wysłuchiwać jak mu żona piłuje? Starszego pana na chodzie (viagra jeszcze działa!), aktywnego (jeździ na motorze) bardzo szybko przygarnie młodsza pani, może trafi fajna babkę i będzie miał szanse na dobrą starość.

    • fifiriffi Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 22:56
     katiemorag napisał(a):

     > A gdzie tam.. ojciec 70, mama 68. Ojciec kupił motor i zaczął spóźniona druga m
     > łodość.


     Zaje... biście
     Moi kupili już któryś. Latają po całej Polsce...
     2 lata temu kupili campera... obecnie plazuja nad morzem...

     I wydaje mi się, że dopiero teraz zaczęli zyc...
     Tez zawsze uważałam, ze mogli soe rozwieść, ale chyba "na starosc" połączyły ich podróże. Te małe i duże...
     Potrafią motocyklem pojechać nad morze, w góry itp.
     Jeżdżą na spotkania z ludźmi, śpią pod namiotami...
     Może Twoja mama po prostu nie chce z tatą?
  • ga-ti Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 19:03
   Mnie się w głowie nie mieści. Ani ja nie opowiadam matce intymnych szczegółów z życie mego i mego męża i również nie wyobrażam sobie, żeby matka opowiadała mi takowe.
   Weź się odetnij jak najszybciej, bo nic dobrego z tego nie wyniknie.
  • asfiksja Re: Rozwód rodziców 15.08.21, 22:00
   To nie ma znaczenia, czy inni rodzice chronią swoje dorosłe dzieci. Twoja matka nie będzie cię chronić, musisz się chronić sama. Odkładaj słuchawkę, jak zaczyna tak nadawać, staraj się budować z nimi relacje w oparciu o inne tematy niż ich nieudane małżeństwo (np. wnuki, ogródek, hobby, polityka).
  • misiamama Re: Rozwód rodziców 16.08.21, 12:11
   Twoja mama niestety jest zaburzona a Ty cierpisz. Obawiam się że masz już wdrukowany obowiązek pocieszania, wysłuchiwania i w ogóle zajmowania się mamą. Pójdź na terapię ponieważ nie dasz sobie sama rady, tak myślę (skoro dopytujesz się na forum czy to co robi twoja mama jest normalne), a istnieje duże ryzyko że zaczniesz powielać nabyte schematy zachowań we własnej rodzinie. Przypuszczam że nie chcesz stać się taka jak twoja mama. Przemyśl to, może pogadaj z kimś kto Ciebie zna i zna Twoich rodziców, no i utnij zdecydowanie takie rozmowy z mamą - o ile potrafisz to zrobić. A jak ona zareaguje na Twoje wycofanie się z układu? Spodziewasz się że się zreflektuje i przeprosi, czy raczej wybuchnie płaczem i pretensjami jaka jesteś niewdzięczna i nieczuła?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka