Dodaj do ulubionych

Sex Education

17.09.21, 21:06
Dzis sie pojawil season 3. Obejrzalam pierwszy odcinek, dobrze sie zapowiada. Ematki ogladaja? Z dziecmi, mezami/partnerami, same?
Obserwuj wątek
    • eliksir_czarodziejski Re: Sex Education 17.09.21, 22:55
      Oglądaliśmy z mężem z przyjemnością.
      Właśnie skończyliśmy Rojst'97, który bardzo nam się podobal. Zaczęliśmy teraz Kruka, ale męczący trochę jest. W weekend pewnie zaczniemy ogladac Sex Education.
      • pasquda77 Re: Sex Education 18.09.21, 12:02
        A możecie mi go krótko streścić, bo nie znam? Oglądał mój 16 latek, widzę że powinnam być z tego zadowolona?
        Obejrzę jak skończę Modern family.
        • ritual2019 Re: Sex Education 18.09.21, 12:58
          O nastolatkach i roznych aspektach dojrzewania, identyfikacji itp. O doroslych i ich relacjach. Duzo o ludzkiej seksualnosci. Sporo humoru ale poruszane sa powazne sprawy.
        • lauren6 Re: Sex Education 18.09.21, 13:05
          W trzecim sezonie mamy pokazane zderzenie konserwatywnej szkoły i młodych, świadomych swojej seksualności ludzi.

Oglądając serial odnoszę wrażenie, że twórcy serialu myśleli o Polsce i innych zgniłych konserwatywnych krajach, które pod płaszczykiem tradycji niszczą kolejne pokolenia młodych ludzi.

Generalnie serial uosabia wszystko, czego nasi rządzący nienawidzą w Netflixie. Pokazuje świat wolnych ludzi, którzy są pogodzeni z własną seksualnością. Do tego mamy ciekawych bohaterów: osoby z różnych kręgów kulturowych, LGBT, osobę z niepełnosprawnością, bardzo mądry wątek dotyczy przemocy seksualnej, mamy aborcję przedstawioną jako niestygmatyzujący wolny wybór kobiety (zaspoileruję, że jedna z bohaterek postanawia niechcianą ciążę usunąć i nie ma z tego powodu żadnych traum, druga postanawia niechcianą ciążę urodzić i też to jest ukazane w neutralny sposób, jako wybór tej kobiety, a nie jedna moralnie poprawna opcja). Oraz oczywiście edukację seksualną: wiedzę, która ułatwia młodym ludziom start w dorosłe życie, a nie rzekomo demoralizuje ich.

Poza tym serial ma ciekawą fabułę i specyficzny humor. Lubię seriale, które potrafią mówić o trudnych sprawach w lekki sposób, bez patosu i nadęcia. Serial jest oznaczony 16+ i myślę, że warto go pokazać nastolatkom w tym wieku.
    • super-mikunia Re: Sex Education 18.09.21, 14:58
      Nie skończyłam, zasnęłam przed 2.. Już nie mogę doczekać się wieczoru..Serial majstersztyk, trzeci sezon nie zawodzi, choć raczej drugiego nie pobije, w mojej ocenie.
    • jolie Re: Sex Education 18.09.21, 16:04
      Wyłamuję się - robiłam dwa podejścia i nie dałam rady. Dla mnie nudy. To kolejne rozczarowanie po "Gambicie królowej", którego też nie mogę zmęczyć (skończyć).
      • aguar Re: Sex Education 19.09.21, 20:14
        No bo on jest taki spokojny, bez morderstw, wielkich dram, problemy raczej codzienne. Ja się nim zachwycam raczej pod takim kątem, jak on się nadaje fajnie dla nastolatków i przy okazji pozwala lepiej zrozumieć współczesną młodzież ich rodzicom. Uspokaja pewnie co poniektórych, że seks nastolatków, to nic strasznego i uczy, jak o tym z nimi rozmawiać na współczesnym poziomie itd.
        • jolie Re: Sex Education 19.09.21, 20:48
          >No bo on jest taki spokojny, bez morderstw, wielkich dram, problemy raczej codzienne.

Niekoniecznie dlatego mnie nie wciągnął. Dla mnie jest w nim coś nie tak i tyle, wieje sztucznością, szkoda mi na to czasu.
          • magia Re: Sex Education 19.09.21, 21:04
            Serio sztucznością?
            Sztuczny i idiotyczny to jest Casa de papel.
            Tutaj chociaz prawdziwi ludzie i realne problemy nastolatków.
            Co prawda skumulowane w jednej szkole co w polskich warunkach raczej niespotykane ale zdecydowanie niewydumane
          • aguar Re: Sex Education 19.09.21, 21:06
            Obejrzałam ostatnio kilka seriali o nastolatkach "Riverdale", "All American", "13 Reasons Why", "Euphoria" i tylko "Sex Education" poleciłabym swojemu młodemu, właśnie mi się wydaje najmniej sztuczny...
    • dvdva Re: Sex Education 19.09.21, 20:24
      Obejrzalam.
      Spoiler
      Spoiler
      Spojler
      Motyw ciazy dla mnie niewiarygodny bo zapowiada sie kolejny twist, chyba ze odczytalam te scene opatrznie
      • aguar Re: Sex Education 19.09.21, 20:36
        No właśnie dla mnie to jest chyba jedyny słaby punkt ta jej ciąża, nie że w ogóle (fajnie, że pokazali ciążę babki dobrze po 40-tce), tylko że to się stało niby po wazektomii faceta. To jest raczej skuteczna metoda, a ten serial stara się przecież przekazywać prawdziwą wiedzę na tematy dotyczące seksualności. Właśnie trochę mi brakowało jakiegoś wytłumaczenia, jak to było możliwe, w sensie, że np. bohaterowie próbują dociec. Z kolei ten twist, że to jednak nie jego dziecko, ma w tym kontekście sens, ale szkoda sad
        • ritual2019 Re: Sex Education 20.09.21, 09:01
          Wazektomia jest skuteczna metoda ale zdarza sie ze jednak do zaplodnienia dochodzi wiec nie jest to wpadka. 48-latka jak w przypadku Jean tez w ciaze moze zajsc naturalnie, z tym ze w tym przypadku zwraca sie uwage na to ze takie ciaze sa jednak ryzykowne, dziecko urodzilo sie 8 tygodni przed terminem a ona o malo zycia nie stracila.
      • lauren6 Re: Sex Education 19.09.21, 23:14
        Ja sobie postanowiłam odświeżyć sezon 1 i 2, bo po prostu nie pamiętam czy Jean sypiała z kimś w tym samym czasie co z Jacobem.

Jeśli chodzi o wpadki w serialu to zwróciłam jeszcze uwagę na postać Adama. W pierwszym sezonie jest on przedstawiony jako typowy bad boy, który np pali z Jean trawę i razem żartują. Przemiana w 3 sezonie w chłopaka wyglądającego na Zespół Aspergera, który jest mega nieśmiały i nie potrafi rozmawiać z ludźmi patrząc im w oczy, jest wg mnie nieprawdopodobna.
        • dvdva Re: Sex Education 20.09.21, 10:57
          A, tak, przemiana Adama z ograniczonego osilka w mysliciela piszącego wiersze była dość ciekawa, no cóż, może trafił na odpowiednich ludzi i się rozwinął.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka