Dodaj do ulubionych

Złamanie kompresyjne kręgów a orteza

18.09.21, 15:11
Kręgi th12 i L2. Starsza osoba, z wieloma innymi chorobami, wróciła że szpitala leżąca, w dodatku nie wiadomo, czy to świeże złamania czy stare (dolegliwości bólowe duże od teraz ślę wcześniej też różnie bywało). I temat ortezy- jaka? Z szelkami czy bez? Ktoś miał do czynienia?
Obserwuj wątek
  • kai_30 Re: Złamanie kompresyjne kręgów a orteza 19.09.21, 11:42
   W szpitalu powinni dobrać odpowiedni gorset i wydać zlecenie. Moi dwaj synowie mieli złamania kompresyjne kręgów, wychodzili ze szpitala już w gorsecie - każdy miał inny. Mogli zdejmować do spania/leżenia, ale nie wolno im było wstawać bez gorsetu. W wypisie ze szpitala nie ma żadnych informacji? To naprawdę nie jest coś, co się robi na własną rękę, rodzajów gorsetów jest dużo różnych (zależy które kręgi itp). Gorset musi być idealnie dopasowany - starszy syn miał taki jak na tym obrazku, ale te wstawki metalowe miał doginane do krzywizn kręgosłupa. Nosili ze 4 miesiące, potem bezwzględnie od razu rehabilitacja.
   • alfa36 Re: Złamanie kompresyjne kręgów a orteza 19.09.21, 12:19
    Mama poszła do szpitala z bólem brzucha. Ten temat jakoś rozwiązali, natomiast w wypisie było info o złamaniu kręgów (było to widoczne na tk, być może to jest stare złamanie ). Generalnie przyszła w fatalnym stanie, również psychicznym. Takie szpitale mamy... W domu był lekarz rehabilitacji i on wypisał zlecenie na gorset, tyle, że nie doradził, jaki. Do mamy przychodzi rehabilitantka, będę rozmawiała o gorsecie, jak już go przywiozę do domu, żeby ona zobaczyła. Innego pomysłu nie mam a szpitalem jestem przerazona, bo mama poszła na nogach, wróciła na niszach. Ot, pozbyli się kłopotliwego pacjenta, z wieloma chorobami. .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka